Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Relatie cu cineva mai in varsta

* * * - - 7 votes
  • Please log in to reply
181 replies to this topic

#1
Glitwater

Glitwater

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 03.12.2023
Buna,
Am 21 de ani. Ma vad cu cineva de 35 de ani, care are 2 copii si e divortat de vreo 2 ani. Am avut in trecut doua relatii in care am fost batuta rau. Nu vreau sa dau prea multe detalii despre de ce am rezistat in ele, dar spun doar ca era mai bine decat sa suport violenta de acasa. Apoi a aparut el si era mai ok.
Dar tot ma ia de sus, ca eu sunt inferioara. El are facultate si cariera buna. Ma ia peste picior ca eu sunt doar o vanzatoare. Ne vedem doar daca el vrea, doar daca el ma cheama. Am fost intr-o zi la el si a fost acolo unul dintre copiii lui, cel mic, de 5 ani si mi-a zis să plec. Mi-a inchis usa in nas.
Nu stiu ce sa mai fac. Plang in fiecare seara. Stiu ca nu ma iubeste, dar as vrea sa fie mai bine. Nu am bani de facultate acum. Abia reusesc sa ma intretin. Ce sa fac? Nu mai pot iesi din starea asta de tristete permanenta
As vrea sa mai iesim undeva, la plimbare de ex, sa ma tina de mana. Nu e necesar sa imi plateasca cine, dar sunt asa trista. Stau acasa si plang.

#2
scrisit

scrisit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,236
  • Înscris: 01.12.2007
Ieși cu alții..e simplu. Dă altora o șansă, unul o să te facă fericită.

#3
Costi_68

Costi_68

    Membru de o r o a r e

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,423
  • Înscris: 03.11.2009

 Glitwater, on 03 decembrie 2023 - 16:31, said:

Dar tot ma ia de sus, ca eu sunt inferioara.
Din descrierea ta, nu te respecta, iar respectul este o conditie sine qua non pentru o relatie de lunga durata, pe langa iubire si intelegere.

Eu am de 6 ani o relatie cu o femeie cu 20+ mai tanara decat mine, dar ne iubim, respectam, intelegem si ajutam.

Viata e complicata, tu esti tanara, ai viata inainte, ai timp sa te gandesti, sa  tragi concluzii si sa iei decizii bune.

Pune in balanta toate elementele, adica si bune si rele, cand iei decizii

Edited by Costi_68, 03 December 2023 - 17:24.


#4
Excelsior01

Excelsior01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 24.07.2019
Asa de stralucitoare,stralucesti?Pe bune,cum poti sa accepti asemenea mizerii?Sa plangi???De ce??? Esti tanara,fuck off!!!Unde naiba se gasesc femei asa ca tine?Ca de mine nu se prind :-)

Edited by Excelsior01, 03 December 2023 - 17:24.


#5
cumparator

cumparator

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,602
  • Înscris: 11.03.2006

 Glitwater, on 03 decembrie 2023 - 16:31, said:

Buna,
Am 21 de ani. Ma vad cu cineva de 35 de ani, care are 2 copii si e divortat de vreo 2 ani. Am avut in trecut doua relatii in care am fost batuta rau. Nu vreau sa dau prea multe detalii despre de ce am rezistat in ele, dar spun doar ca era mai bine decat sa suport violenta de acasa. Apoi a aparut el si era mai ok.
Dar tot ma ia de sus, ca eu sunt inferioara. El are facultate si cariera buna. Ma ia peste picior ca eu sunt doar o vanzatoare. Ne vedem doar daca el vrea, doar daca el ma cheama. Am fost intr-o zi la el si a fost acolo unul dintre copiii lui, cel mic, de 5 ani si mi-a zis să plec. Mi-a inchis usa in nas.
Nu stiu ce sa mai fac. Plang in fiecare seara. Stiu ca nu ma iubeste, dar as vrea sa fie mai bine. Nu am bani de facultate acum. Abia reusesc sa ma intretin. Ce sa fac? Nu mai pot iesi din starea asta de tristete permanenta
As vrea sa mai iesim undeva, la plimbare de ex, sa ma tina de mana. Nu e necesar sa imi plateasca cine, dar sunt asa trista. Stau acasa si plang.

Nu sta cu el daca se poarta asa, nu merita. O sa gasesti pe cineva care sa te respecte.

Edited by althea, 03 December 2023 - 18:38.
eliminare citat + răspuns la mesaj mizerabil sters


#6
Ravenscar17

Ravenscar17

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 431
  • Înscris: 16.09.2013
Ai 21 de ani,ce rost are sa te complici cu unu de 35 cu 2 copii, esti tanara cauta si tu pe cineva mai tanar sa te distrezi,asta daca nu depinzi de el si ai unde sta,probabil esti usor de manipulat

Daca nu ai 1.50 si 130 kg ar trebuit sa iti cauti pe altcineva:)

#7
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,163
  • Înscris: 15.05.2008
Ar fi simplu daca ai putea sa faci asta,cand te cheama sa si-o bage sa-i spui ca esti cu prietenii si nu poti.

#8
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,526
  • Înscris: 05.06.2009
Te folosește pentru sex. Știi ca nu te iubește. Atunci de ce îți faci singura probleme și cauți iubirea acolo unde nu exista?
Ar trebui să-ți cauți alt partener, asta de acum nu are de gând sa te includă în viata lui și a copiilor lui.
Doar ca trebuie sa devii mai înțeleaptă/prudenta în alegerea unui partener, sa înveți sa "citești" semnalele de alarma, sa nu te mai arunci cu capul înainte și cu ochii închiși într-o relație, altfel o sa repeți aceleași greșeli și tot tu vei avea de suferit.
Inca ceva : nu te mai subestima, învață să te apreciezi mai mult și să-ți crești stima de sine. Si ce dacă nu ai facultate și ești doar vânzătoare? Asta nu înseamnă că ești inferioara sau ca nu ai dreptul sa fii fericita, sa fii iubita, respectata și apreciata pentru ceea ce ești.


#9
popadanut1997

popadanut1997

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,103
  • Înscris: 12.11.2022
lasa-l si cauta pe altcineva ;)

#10
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

 Glitwater, on 03 decembrie 2023 - 16:31, said:

Buna,
Am 21 de ani. Ma vad cu cineva de 35 de ani, care are 2 copii si e divortat de vreo 2 ani. Am avut in trecut doua relatii in care am fost batuta rau. Nu vreau sa dau prea multe detalii despre de ce am rezistat in ele, dar spun doar ca era mai bine decat sa suport violenta de acasa. Apoi a aparut el si era mai ok.
Dar tot ma ia de sus, ca eu sunt inferioara. El are facultate si cariera buna. Ma ia peste picior ca eu sunt doar o vanzatoare. Ne vedem doar daca el vrea, doar daca el ma cheama. Am fost intr-o zi la el si a fost acolo unul dintre copiii lui, cel mic, de 5 ani si mi-a zis să plec. Mi-a inchis usa in nas.
Nu stiu ce sa mai fac. Plang in fiecare seara. Stiu ca nu ma iubeste, dar as vrea sa fie mai bine. Nu am bani de facultate acum. Abia reusesc sa ma intretin. Ce sa fac? Nu mai pot iesi din starea asta de tristete permanenta
As vrea sa mai iesim undeva, la plimbare de ex, sa ma tina de mana. Nu e necesar sa imi plateasca cine, dar sunt asa trista. Stau acasa si plang.
Nu mai accepta barbati care seamana cu parintii tai nenorociti.
Stiu ca exista tendinta in tine sa te multumesti cu ce-o fi si sa vrei sa multumesc pe cineva, fiindca asa ai crescut si ai fost invatata. DAR NU.
Fa-ti prieteni, vorbeste cu oamenii pe internet. Nu mai intra repede in relatii, pana nu cunosti lumea (in general) cum este si cum ar trebui sa fie.
Fa-ti curaj singura, de 10 ori pe zi, daca este nevoie si nu-ti mai agata sperantele de orice nenorocit.

Edited by Cr1spy, 03 December 2023 - 17:45.


#11
Jayanti

Jayanti

    in and out

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,659
  • Înscris: 08.03.2011

 Glitwater, on 03 decembrie 2023 - 16:31, said:



Asta nu e relație, e bătaie de joc.

#12
mercur68

mercur68

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,436
  • Înscris: 07.08.2007
Este o relatie toxica exact ca celelalte doua prin care ai trecut.

#13
_-livio-_

_-livio-_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,356
  • Înscris: 22.10.2007
mergi linistita mai departe si cauta unu mai de varsta ta, cu asta n-o sa-ti fie bine.

#14
fqx

fqx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,213
  • Înscris: 23.08.2014

 Glitwater, on 03 decembrie 2023 - 16:31, said:

Buna,
Am 21 de ani. Ma vad cu cineva de 35 de ani, care are 2 copii si e divortat de vreo 2 ani. Am avut in trecut doua relatii in care am fost batuta rau. Nu vreau sa dau prea multe detalii despre de ce am rezistat in ele, dar spun doar ca era mai bine decat sa suport violenta de acasa. Apoi a aparut el si era mai ok.
Dar tot ma ia de sus, ca eu sunt inferioara. El are facultate si cariera buna. Ma ia peste picior ca eu sunt doar o vanzatoare. Ne vedem doar daca el vrea, doar daca el ma cheama. Am fost intr-o zi la el si a fost acolo unul dintre copiii lui, cel mic, de 5 ani si mi-a zis să plec. Mi-a inchis usa in nas.
Nu stiu ce sa mai fac. Plang in fiecare seara. Stiu ca nu ma iubeste, dar as vrea sa fie mai bine. Nu am bani de facultate acum. Abia reusesc sa ma intretin. Ce sa fac? Nu mai pot iesi din starea asta de tristete permanenta
As vrea sa mai iesim undeva, la plimbare de ex, sa ma tina de mana. Nu e necesar sa imi plateasca cine, dar sunt asa trista. Stau acasa si plang.
am stat 3.5 ani  intro relatie cu o femeie cu 10 ani mai invarsta.se poate dar e greu, pana la urma orice faci, diferenta isi spune cuvantul.Apoi, daca de la inceput te ia peste picior, nu aveti viitor.Daca iti convine, stai pt avantajul financiar, si cand iti revii, pleci.

#15
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

 corinadaniela, on 03 decembrie 2023 - 17:36, said:

Te folosește pentru sex. Știi ca nu te iubește. Atunci de ce îți faci singura probleme și cauți iubirea acolo unde nu exista?
Ar trebui să-ți cauți alt partener, asta de acum nu are de gând sa te includă în viata lui și a copiilor lui.
Doar ca trebuie sa devii mai înțeleaptă/prudenta în alegerea unui partener, sa înveți sa "citești" semnalele de alarma, sa nu te mai arunci cu capul înainte și cu ochii închiși într-o relație, altfel o sa repeți aceleași greșeli și tot tu vei avea de suferit.
Inca ceva : nu te mai subestima, învață să te apreciezi mai mult și să-ți crești stima de sine. Si ce dacă nu ai facultate și ești doar vânzătoare? Asta nu înseamnă că ești inferioara sau ca nu ai dreptul sa fii fericita, sa fii iubita, respectata și apreciata pentru ceea ce ești.
Daca era doar ptr sex era una. Dar o foloseste si sa-si bata joc de fosta sotie. De-asta si copilul s-a purtat urat cu ea, din cauza ce ii face taica-sau mamei lui, folosindu-se de initiatoare, care este mult mai tanara.

Edited by Cr1spy, 03 December 2023 - 20:07.


#16
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,554
  • Înscris: 30.08.2017

 Glitwater, on 03 decembrie 2023 - 16:31, said:


Dar tot ma ia de sus, ca eu sunt inferioara. El are facultate si cariera buna. Ma ia peste picior ca eu sunt doar o vanzatoare. Ne vedem doar daca el vrea, doar daca el ma cheama. Am fost intr-o zi la el si a fost acolo unul dintre copiii lui, cel mic, de 5 ani si mi-a zis să plec. Mi-a inchis usa in nas.

Cu genul ăsta de indivizi bine n-are cum să-ți fie. Ești tânără și nu s-au terminat bărbații.

Edited by george_alexandru, 03 December 2023 - 20:42.


#17
Mike1alike

Mike1alike

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,010
  • Înscris: 02.08.2020
Părăseşte-l şi nu căuta pe nimeni! Stai liniştită şi vei fi curînd surprinsă că cel care te poate fericită, te-a găsit.

#18
cipri2bau

cipri2bau

    Violonist sarac care nici nu mai canta de disperat ce e

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,085
  • Înscris: 30.11.2017
Te simt toți că ești după bani și de-aia își bat joc.
Vrei relație ptr bani, că altfel mai stăteai și singura că sa te concentrezi pe studii și performanță.

Învățătura e baza. Trebuie sa înveți bine că sa te poți angaja apoi în domeniul studiat. Poți sta la cămin, poți lua bursa, poți avea relații cu colegi.

Dar de ce nu i-ar place altuia de 35 ani de tine, că mulți ar vrea sa aibă una mai tânără cu mult mai tânără. Probabil că simte că ești dupe bani, nu ved nici un viitor cu tine. Probabil o să-și caute tot o divorțată că și el.
Daca toată lumea te și bate înseamnă că ai ceva problema, înseamnă că dacă se ajunge acolo sunt certuri și neînțelegeri foarte mari nu știu exact de la ce, dar ceva trebuie revizuit și la tine, o sa ajungi rău cu psihicul, depresii, stima de sine slaba. Presupun că tu tot ceri bani și asta imediat te face ca un cerșetor, deci respect zero.

Edited by cipri2bau, 03 December 2023 - 21:03.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate