Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 

Relatie cu cineva mai in varsta

* * * - - 7 votes
  • Please log in to reply
181 replies to this topic

#37
marius2k

marius2k

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 808
  • Înscris: 11.03.2014
Te vei cali, va fi o experienta de viata, o experienta pe care nu o inveti din carti.
Daca te intretine, sper ca macar atat sa faca, incearca sa profiti si tu cum poti.
Suna a prostitutie, dar cum spuneau si cei mai sus, esti inca tanara, iar relatia asta nu va fi cu 'finalizare'.
Cu timpul unul dintre voi se ma plictisi ... fruntea sus si c*uru inapoi!

#38
GRATEFUL

GRATEFUL

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,483
  • Înscris: 17.04.2014
@Glitwater,
Ti-ai pus intrebarile? Ar fi interesat de mine, daca nu as fi fost de acord cu relatia sexuala in afara casatoriei? Il intereseaza cum gandesc? Avem subiecte de dezbatut? Ii place atat de mult de mine, incat doreste sa fie in preajma mea indiferent de disponibilitatea mea sexuala sau nu?

Edited by GRATEFUL, 04 December 2023 - 10:11.


#39
honeybee

honeybee

    tougher than the rest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,494
  • Înscris: 21.04.2014

 Glitwater, on 03 decembrie 2023 - 16:31, said:


Ce sa fac? Nu mai pot iesi din starea asta de tristete permanenta
As vrea sa mai iesim undeva, la plimbare de ex, sa ma tina de mana. Nu e necesar sa imi plateasca cine, dar sunt asa trista. Stau acasa si plang.

Prin natura meseriei, pe care zici ca o profesezi, ai un mare avantaj. Si anume, acela de a veni zilnic in contact cu o multime de oameni. Zimbeste-le sincer, nu se stie niciodata cine se poate indragosti de zimbetul tau. :)

#40
GRATEFUL

GRATEFUL

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,483
  • Înscris: 17.04.2014

 honeybee, on 04 decembrie 2023 - 10:29, said:

Zimbeste-le sincer, nu se stie niciodata cine se poate indragosti de zimbetul tau. Posted Image
Ai zis foarte frumos, Honeybee! :) Ce poate fi mai frumos decat un zambet sincer care iradiaza din preaplinul inimii?

#41
Glitwater

Glitwater

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 03.12.2023

 GRATEFUL, on 04 decembrie 2023 - 10:09, said:

@Glitwater,
Ti-ai pus intrebarile? Ar fi interesat de mine, daca nu as fi fost de acord cu relatia sexuala in afara casatoriei? Il intereseaza cum gandesc? Avem subiecte de dezbatut? Ii place atat de mult de mine, incat doreste sa fie in preajma mea indiferent de disponibilitatea mea sexuala sau nu?
Nu vorbim despre nimic. Adică dacă e film la TV când sunt la el mai comentează el de ceva de acolo. Dar nu e interesat de discuții. Iar eu nu știu ce sa spun pentru ca orice as zice îmi e frica ca nu va fi suficient de interesant și iar va spune ca sunt proasta.
Știu ca pentru el e important sa facem dragoste mai mult ca orice pentru ca dacă vorba ta nu am disponibilitatea, nu ma cauta câteva zile. Totuși nu ma presează sa o fac. Alții preseaza. El ma lasa în pace.

#42
marius2k

marius2k

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 808
  • Înscris: 11.03.2014
... .cum credeti ca ajuns in relatia asta?

#43
GRATEFUL

GRATEFUL

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,483
  • Înscris: 17.04.2014

 honeybee, on 04 decembrie 2023 - 10:29, said:

Prin natura meseriei, pe care zici ca o profesezi, ai un mare avantaj. Si anume, acela de a veni zilnic in contact cu o multime de oameni. Zimbeste-le sincer, nu se stie niciodata cine se poate indragosti de zimbetul tau. Posted Image

Bine, dar nu este suficient ca ea sa fie placuta, mai este necesar ca si ei sa-i placa de cineva, adica indragosteala sa fie reciprocaPosted Image

Edited by GRATEFUL, 04 December 2023 - 11:28.


#44
Ev_eee

Ev_eee

    Smochină Înghețată

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,728
  • Înscris: 12.07.2022

 marius2k, on 04 decembrie 2023 - 11:04, said:

... .cum credeti ca ajuns in relatia asta?

Din cauza părinților, d ohh.

#45
GRATEFUL

GRATEFUL

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,483
  • Înscris: 17.04.2014
De ce din cauza parintilor? S-a obisnuit cu rolul de victima? De ce a cautat refugiu la altcineva si de ce nu a cautat sa fie independenta, traind ( pe moment) cu resurse materiale minime, dar macar sa aibe liniste?

 marius2k, on 04 decembrie 2023 - 11:04, said:

... .cum credeti ca ajuns in relatia asta?

Nu stim exact. S-a indragostit de tipul divortat ( cu toate ca nu prea vad ce i-a starnit interesul in legatura cu el)? A cautat sprijin in persoana unui barbat, nereusind sa se descurce singura? Din disperare de a nu se simti singura? Nu stim. Din motive materiale...? Din punctul meu de vedere va trebui sa se invete sa fie independenta si sa nu accepte relatii inadecvate facand compromisuri care nu o vor face mai fericita.

Edited by GRATEFUL, 04 December 2023 - 11:53.


#46
Ev_eee

Ev_eee

    Smochină Înghețată

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,728
  • Înscris: 12.07.2022
Pentru că părinții nu au fost în stare să i insufle respectul de sine. Nu știe cum se comportă un om care place pe alt om.
La 21 de ani deja a avut parte de 3 relații abuzive pentru că probabil de asta a avut parte și acasă.

Cică s a obișnuit cu rolul de victima. Da, GRATEFUL,  este foarte greu să ți depășești startul în viață dacă cei care te au adus pe lume au fost niște dobitoci!

#47
GRATEFUL

GRATEFUL

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,483
  • Înscris: 17.04.2014

 Ev_eee, on 04 decembrie 2023 - 11:56, said:

Cică s a obișnuit cu rolul de victima. Da, GRATEFUL,  este foarte greu să ți depășești startul în viață dacă cei care te au adus pe lume au fost niște dobitoci!
Este adevarat ce spui, dar omul trebuie sa-si depaseasca conditia, cautand sa inteleaga ce i se intampla si de ce i se intampla ceea ce i se intampla...( scuze pentru repetitia aceluiasi cuvant). In prezent exista atat de multa informatie si modalitatea de a le afla s-a inlesnit considerabil!

Putini sunt aceia care nu duc cu ei povara influentelor negative sau a traumelor din copilarie, dar asta nu inseamna sa ne lasam conditionati de ceea ce am suferit cu parintii...

De aceea vorbeam despre dobandirea independentei pe toate planurile si de a invata sa te bizui in primul rand pe tine.
Procesul maturizarii implica aceasta desprindere de sub tutela si implicit conditionarea parinteasca.

Edited by GRATEFUL, 04 December 2023 - 12:07.


#48
Ev_eee

Ev_eee

    Smochină Înghețată

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,728
  • Înscris: 12.07.2022
ARE 21 DE ANI!!

#49
Costi_68

Costi_68

    Membru de o r o a r e

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,415
  • Înscris: 03.11.2009
Unele comentarii la subiect mi-au adus aminte de Chandler din "Friends" pentru ca sigur initiatoarea si-a adus aminte de copilarie, traieste intens prezentul (timp in care-i creste stima de sine) dar mai ales se gandeste la viitor

#50
GRATEFUL

GRATEFUL

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,483
  • Înscris: 17.04.2014

 Ev_eee, on 04 decembrie 2023 - 12:05, said:

ARE 21 DE ANI!!
Pai da, se afla pe calea maturizarii...Cand a inceput viata sexuala cati ani a avut, atunci nu a fost prea tanara sau lipsita de experienta vietii?! Totusi a facut pasul...

Edited by GRATEFUL, 04 December 2023 - 12:14.


#51
Ev_eee

Ev_eee

    Smochină Înghețată

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,728
  • Înscris: 12.07.2022
Aoleu,  asta era! Și acum tre pedepsită că a făcut sex sau cum? :puke:

#52
GRATEFUL

GRATEFUL

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,483
  • Înscris: 17.04.2014
Nu inteleg reactia ta. ( nu am spus ceea ce tu insinuezi)
Asumarea inceperii vietii sexuale cere o anumita maturitate.( in mod normal )

Tu ai invocat varsta ei de 21 de ani ca ar fi prea tanara ca sa aibe o gandire analitica sau sa fie in cautarea unor raspunsuri  de a intelege mai mult viata.

Edited by GRATEFUL, 04 December 2023 - 12:35.


#53
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,249
  • Înscris: 29.12.2006

 Glitwater, on 04 decembrie 2023 - 10:38, said:

...nu e interesat de discuții. Iar eu nu știu ce sa spun pentru ca orice as zice îmi e frica ca nu va fi suficient de interesant și iar va spune ca sunt proasta.

Dragă Glitwater, asta nu e relaţie de prietenie, în care să-ţi fie teamă să spui ceva ! Asta e o relaţie de tip jucărie sexuală. Doar asta eşti tu pentru el. Nu aveţi niciun fel de gânduri asemănătoare.

Care e motivul pentru care ţii de el, deşi ţi-e frică să nu te desconsidere ?! Trebuie să fie un motiv. Am priceput până acum că nici în familie nu e prea bine, însă mai sunt oameni pe lumea asta, nu doar unul divorţat cu având doi copii, care te desconsideră, şi în afară de satisfacera lui sexuală nu vrea nimic de la tine !

Edited by lupini, 04 December 2023 - 12:28.


#54
GRATEFUL

GRATEFUL

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,483
  • Înscris: 17.04.2014

 Glitwater, on 04 decembrie 2023 - 10:38, said:

Nu vorbim despre nimic. Adică dacă e film la TV când sunt la el mai comentează el de ceva de acolo. Dar nu e interesat de discuții. Iar eu nu știu ce sa spun pentru ca orice as zice îmi e frica ca nu va fi suficient de interesant și iar va spune ca sunt proasta.

Am impresia ca suferi de un complex de inferioritate si nici el nu te ajuta sa depasesti faza. Sincer, ce mai cauti in aceasta relatie unilaterala? Cum poti sa te complaci in ea? Nu te mira atunci de consecintele, efectele pe care le resimti. Trezeste-te, chiar nu ai un pic de demnitate in tine?
Intr-o relatie adevarata, bazata in primul rand pe respect si apreciere reciproca, comunicarea este pe primul loc, iar in cazul vostru este o mare TACERE care nu spune nimic, fiindca e goala. Imi pare rau ca nu reusesti sa pui punctul pe i si plangi dupa cineva care nu merita, dar este alegerea ta.
E trist sa vezi cum cineva( oricine) isi distruge viata si sufera, facand alegeri gresite...

Edited by GRATEFUL, 04 December 2023 - 12:52.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate