Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...
 Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina
 Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 

Relatie cu cineva mai in varsta

* * * - - 7 votes
  • Please log in to reply
181 replies to this topic

#19
Ev_eee

Ev_eee

    Smochină Înghețată

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,728
  • Înscris: 12.07.2022
Îl dai dracului și ți vezi de viață.  Ești abia la începutul ei. Vei cunoaște alți bărbați,  nu tentative de bărbați.  Ideea este să investești în tine cât poți de mult. Și să te iubești. Posted Image

Doar iubindu te foarte mult, vei putea să i dai dracului pe toxici.

Edited by Ev_eee, 03 December 2023 - 21:05.


#20
cipri2bau

cipri2bau

    Violonist sarac care nici nu mai canta de disperat ce e

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,070
  • Înscris: 30.11.2017
De fapt e foarte complicat, ea acum nu e studenta, e vânzătoare. Dar e bine că ai job. Zici că stai acasă și plângi, acasă la cine? La părinți sau la ăla divorțatul? E totuși salar minim poate, se avansează și în domeniu, cati nu sunt vânzători, chiar cu facultăți mastere, chiar nasol era să ai o facultate necautata și să fi vânzătoare.

#21
mihai_mc

mihai_mc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 31.12.2008
Are bani?

#22
Ev_eee

Ev_eee

    Smochină Înghețată

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,728
  • Înscris: 12.07.2022

 cipri2bau, on 03 decembrie 2023 - 20:49, said:

Te simt toți că ești după bani și de-aia își bat joc.
Vrei relație ptr bani, că altfel mai stăteai și singura că sa te concentrezi pe studii și performanță.

Învățătura e baza. Trebuie sa înveți bine că sa te poți angaja apoi în domeniul studiat. Poți sta la cămin, poți lua bursa, poți avea relații cu colegi.

Dar de ce nu i-ar place altuia de 35 ani de tine, că mulți ar vrea sa aibă una mai tânără cu mult mai tânără. Probabil că simte că ești dupe bani, nu ved nici un viitor cu tine. Probabil o să-și caute tot o divorțată că și el.
Daca toată lumea te și bate înseamnă că ai ceva problema, înseamnă că dacă se ajunge acolo sunt certuri și neînțelegeri foarte mari nu știu exact de la ce, dar ceva trebuie revizuit și la tine, o sa ajungi rău cu psihicul, depresii, stima de sine slaba. Presupun că tu tot ceri bani și asta imediat te face ca un cerșetor, deci respect zero.


Doamne ferește! Ce ar fi să te bannezi singur???

#23
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013
Direct pe intrebare - lasaaaaaa-l!

Indirect - de ce naiba stai cu el?

Ce planuri ai cu facultatea?

#24
Glitwater

Glitwater

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 03.12.2023
Am citit comentariile. Din păcate a fost aprobata postarea la câteva ore după ce am publicat, iar eu acum nu mai sunt pe laptop. Îmi e destul de greu sa răspund la fiecare în parte.
Va mulțumesc și pentru comentariile pozitive, și cele negative.
As vrea asa tare sa fac lucrurile sa meargă. Îi place de mine, cred, ca de aia e cu mine, dar nu ma tine nici de mana, nu ma ia în brate. As vrea măcar din când în când, dar dacă ii zic ma ia de sus sau face mișto, ca nu e taica-meu și nu e treaba lui sa-mi sufle mie în dos.

#25
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Ii place in alt sens decat presupui tu. Nimeni care te-ar place nu ti-ar raspunde asa.
Daca te-ar place, te-ar lua el de mana, in brate, fara sa-i spui tu. Ptr ca i-ar place.

#26
Mike1alike

Mike1alike

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,010
  • Înscris: 02.08.2020

 Glitwater, on 03 decembrie 2023 - 21:53, said:

Îi place de mine, cred, ca de aia e cu mine, dar nu ma tine nici de mana, nu ma ia în brate. As vrea măcar din când în când, dar dacă ii zic ma ia de sus sau face mișto, ca nu e taica-meu și nu e treaba lui sa-mi sufle mie în dos.
Păi şi atunci... de ce să-l laşi să-ți sufle în dos?! Desparte-te de el!
Şi spune-i să-şi sufle lui singur în dos. Recomandă-i să o facă folosind un furtun!

#27
Ev_eee

Ev_eee

    Smochină Înghețată

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,728
  • Înscris: 12.07.2022
E simplu: oamenii care plac pe alți oameni nu se comportă așa.  Dacă nu te lovește nu înseamnă că te place. Se folosește de tine.

Ar trebui chemați toți ăia de pe topicul cu educația copiilor să vadă ce înseamnă probleme în a depista toxicitate când nu te a învățat nimeni ce e aia iubire și cum se manifestă.

#28
Glitwater

Glitwater

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 03.12.2023

 Ev_eee, on 03 decembrie 2023 - 23:06, said:

E simplu: oamenii care plac pe alți oameni nu se comportă așa.  Dacă nu te lovește nu înseamnă că te place. Se folosește de tine.

Ar trebui chemați toți ăia de pe topicul cu educația copiilor să vadă ce înseamnă probleme în a depista toxicitate când nu te a învățat nimeni ce e aia iubire și cum se manifestă.

Dar știu ca nu e sănătos ce se intampla, doar că mă gândesc că dacă e cu mine tot trebuie sa simtă măcar ceva sau sa fie interesat de mine, ca altfel ar găsi pe altcineva. Și de aia ma agat. Poate pot face ceva

#29
AlbastruIndigo

AlbastruIndigo

    Anima Sola

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,999
  • Înscris: 16.09.2014

 Glitwater, on 03 decembrie 2023 - 23:25, said:

doar că mă gândesc că dacă e cu mine tot trebuie sa simtă măcar ceva sau sa fie interesat de mine, ca altfel ar găsi pe altcineva. Și de aia ma agat. Poate pot face ceva

E divortat, cu doi copii. Nu, nu-si gaseste asa usor pe altcineva. Aduna-te si da-l dracu', nu simte nimic pentru tine, ce nu ti-e clar?

#30
Ev_eee

Ev_eee

    Smochină Înghețată

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,728
  • Înscris: 12.07.2022

 Glitwater, on 03 decembrie 2023 - 23:25, said:

Dar știu ca nu e sănătos ce se intampla, doar că mă gândesc că dacă e cu mine tot trebuie sa simtă măcar ceva sau sa fie interesat de mine, ca altfel ar găsi pe altcineva. Și de aia ma agat. Poate pot face ceva

Probabil ești singura care îl bagă n seamă. Dacă nu vine din el să te ia de mână, să te îmbrățișeze nu ai ce să faci.
Trebuie să ieși din pseudo relația cu el.

#31
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,248
  • Înscris: 29.12.2006

 Mike1alike, on 03 decembrie 2023 - 20:48, said:

Părăseşte-l şi nu căuta pe nimeni!

Exact ! Căutarea unei relaţii aduce relaţie de slabă calitate. Convingerea mea a fost întotdeauna că relaţiile frumoase sunt găsite atunci când nu sunt căutate !

Edited by lupini, 04 December 2023 - 00:01.


#32
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

 Glitwater said:

Poate pot face ceva
Ai sa descoperi de ce sta cu tine, cand va veni el cu propuneri sau sugestii sa faci ceva ptr a fi "demna" de nivelul lui.

Edited by Cr1spy, 04 December 2023 - 00:18.


#33
cristiandrei

cristiandrei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,144
  • Înscris: 19.05.2005

 Glitwater, on 03 decembrie 2023 - 16:31, said:

Buna,
Am 21 de ani. Ma vad cu cineva de 35 de ani, care are 2 copii si e divortat de vreo 2 ani. Am avut in trecut doua relatii in care am fost batuta rau. Nu vreau sa dau prea multe detalii despre de ce am rezistat in ele, dar spun doar ca era mai bine decat sa suport violenta de acasa. Apoi a aparut el si era mai ok.
Dar tot ma ia de sus, ca eu sunt inferioara. El are facultate si cariera buna. Ma ia peste picior ca eu sunt doar o vanzatoare. Ne vedem doar daca el vrea, doar daca el ma cheama. Am fost intr-o zi la el si a fost acolo unul dintre copiii lui, cel mic, de 5 ani si mi-a zis să plec. Mi-a inchis usa in nas.
Nu stiu ce sa mai fac. Plang in fiecare seara. Stiu ca nu ma iubeste, dar as vrea sa fie mai bine. Nu am bani de facultate acum. Abia reusesc sa ma intretin. Ce sa fac? Nu mai pot iesi din starea asta de tristete permanenta
As vrea sa mai iesim undeva, la plimbare de ex, sa ma tina de mana. Nu e necesar sa imi plateasca cine, dar sunt asa trista. Stau acasa si plang.


In lumea de azi chiar nu va inteleg de ce acceptati relatii abuzive. Mai ales ca esti femeie si esti si tanara.

#34
GRATEFUL

GRATEFUL

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,482
  • Înscris: 17.04.2014

 Glitwater, on 03 decembrie 2023 - 21:53, said:

As vrea asa tare sa fac lucrurile sa meargă. Îi place de mine, cred, ca de aia e cu mine, dar nu ma tine nici de mana, nu ma ia în brate. As vrea măcar din când în când, dar dacă ii zic ma ia de sus sau face mișto, ca nu e taica-meu și nu e treaba lui sa-mi sufle mie în dos.
Tu nu ai ce sa faci ca lucrurile sa mearga...Faptul ca nu este multumit de tine, dar totusi accepta o relatie cu tine, ar trebui sa te puna pe ganduri referitor la calitatea lui umana. Niciodata nu am inteles, de ce ar vrea un barbat sa aibe o relatie cu o femeie, pe care o considera nedemna si careia ii vede atatea defecte, in loc sa aprecieze calitatile pe care le are. Din punctul meu de vedere nu sunteti compatibili, fiindca tu la 21 de ani ai alte asteptari de la o relatie romantica si el la 35 de ani , se afla intr-o alta faza a vietii ( mai ales ca a trecut printr-un divort si are si doi copii). Eu in locul tau nu as accepta o relatie in care nu as fi apreciata si in care partenerul vrea sa-ti induca ideea gresita ca nu esti suficient de buna pentru el.

Sa nu-ti faci iluzii false ca intr-o buna zi te va aprecia mai mult decat in prezent, fiindca acest lucru nu se va intampla...La 21 de ani esti foarte, foarte tanara si inca nu ti-ai pecetluit viata...asa ca , din punctul meu de vedere,nu dispera si cauta pe cineva mai potrivit tie, pe cineva care te apreciaza si te iubeste.

Edited by GRATEFUL, 04 December 2023 - 09:37.


#35
marco68

marco68

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 407
  • Înscris: 23.12.2007
Te place, dar stie ca daca ti-o si arata nu va mai scapa de tine , in acest caz el nu vrea sa-si piarda sotia si implicit copii ,el fiind de vina din punct de vedere legal...deci o relatie fara final.El joaca teatru  dar ii place sa stea cu fundu in doua barci .Capitol incheiat.
   Ai avut o copilarie grea, ai dus lipsa de iubire, cauti iubire chiar daca vine din minciuna.Nu vei cistiga nimic de valoare, doar o alta minciuna.Iubeste-te  si respectate-te , arata siguranta, si pe urma vei primi iubire si respect adevrat.

#36
GRATEFUL

GRATEFUL

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,482
  • Înscris: 17.04.2014
Ideea principala este ( cum au zis si altii) sa nu mai accepti relatii abuzive in viata ta si sa analizezi ce anume te face sa alegi de fiecare gresit...Crede-ma, nu merita sa insisti cu cineva care te face sa te simti in felul cum te simti tu, inca de la debutul legaturii, numai ca sa zici ca nu esti singura.

Si mai este o chestie: tie iti place de el fizic si daca aveti si relatii intime ti s-a creat falsa iluzie ca aveti o conexiune mai profunda si sentimentala, dar s-ar putea ca el sa ramana total neimplicat sufleteste si tu sa ai asteptari de la el, de care nu este capabil... Adica, crezi despre tine ca iti place de el foarte mult si doresti sa fii cu el, dar e probabil sa nu il vezi asa cum este in realitate, ci prin prisma acelei iluzii din mintea ta care s-a creat din momentul in care ati avut relatii sexuale...

Edited by GRATEFUL, 04 December 2023 - 10:01.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate