Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce P.C. all in one sa fie asta?

Inventia secolului din Afganistan?

G84 - pro și contra

Masina de familie,buget 11000-120...
 In ce situatii cereti o a doua op...

DigiMobil - IP public?

Glet de finisaj peste chit acrili...

La multi ani @Passenger001!
 La multi ani @barbosa1bis!

La multi ani @MikeSpike!

Cum curat gletul de pe perete

Soluție incalzire apartament...
 Culori fire la boxele de jogger

Autorizatie Birou Acte Auto

Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...
 

Dacia Duster 2024

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
649 replies to this topic

#55
newusername123

newusername123

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,799
  • Înscris: 05.09.2019
Alt cotet sinistru. Romanii sunt asa mandri de brandul Dacia,de zici ca l am inventat noi,nu ca ni l au dat francezii.
Troaca cu tamburi,plastic de sertare de frigider,motorizare lesinata,pret enorm. Are toate calitatile.
Europenii cu apa calda le cumpara pe perioada limitata,si fiindca au un venit lunar de 5000E / familie . Strang bani 2 ani de zile,isi cumpara o Dacie si o pastreaza cat tine si garantia,apoi le importam noi.

#56
adrian_r5

adrian_r5

    23:58

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,734
  • Înscris: 23.04.2007

View Postcata32, on 29 noiembrie 2023 - 15:45, said:

dar ce vrei să faci cu cruise control adaptiv pe Duster?
Exact ce face un cruise control adaptiv  Posted Image

View Postcata32, on 29 noiembrie 2023 - 15:45, said:

macrameuri din astea stupide
Daca depaseste puterea ta de intelegere nu inseamna ca e stupid  Posted Image


PS

View Postcata32, on 29 noiembrie 2023 - 15:45, said:

Rudy
Eddie

Attached Files


Edited by adrian_r5, 30 November 2023 - 00:38.


#57
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,305
  • Înscris: 06.07.2007
Vibratorul Rihanei are mai multi CP decat Dusterul.

#58
VladCatalin

VladCatalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,606
  • Înscris: 28.01.2008
Pana la urma, fiecare are pretentii si/sau nevoi diferite. Asa ca pretul poate sa fie corect sau nu in functie de aceste considerente.

In rest sunt doar discutii...

#59
ergon

ergon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,308
  • Înscris: 27.07.2006

View Postq_p, on 29 noiembrie 2023 - 22:16, said:

Pai parca se discuta de pozitionarea in piata a modelului, uite,daca iti pute cu secanduri, poti compara cu Arkana sau chiar Austral...
Mai om bun, ce nu inteleg eu e "revolta" asta anti-Dacia. Va obliga cineva sa cumparati?! E prea scump? Sunt zeci de alte marci, plus SH...
A, vreti Duster full la 15000, ca atat "merita"? Asta nu se va intampla, ca nu voi stabiliti cat merita, ci un mecanism vechi de cand s-au inventat banii.

View Postnewusername123, on 29 noiembrie 2023 - 22:46, said:

Alt cotet sinistru.
Vezi ce i-am raspuns colegului.

View Postq_p, on 29 noiembrie 2023 - 22:16, said:

Oricum grosul achizitiilor este la stat si firme ca erau ieftine si tragi pe ele...
Gresit, grosul e pe PF, cauta si o sa te lamuresti.

#60
cata32

cata32

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 29.04.2008
Nu este nicio revoltă împotriva Dacia.
Ar fi stupid să te revolți împotriva unui produs sau brand.
Dar softpedia este un forum de discuții și inevitabil oamenii își dau cu părerea. Chiar și în ceea ce privește prețul.
Și da, oamenii sunt subiectivi. Este normal să fie așa, nu suntem roboți, nu suntem AI.
:)

#61
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,035
  • Înscris: 29.06.2011
Imi pare mie sau volanul ala este cam ciudat...pare prea..... oval. In rest...sa o vedem, oricum nu am bani de ea :)

#62
SpanuFlorin

SpanuFlorin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 818
  • Înscris: 02.06.2021
Din pacate nu are lane assist, nici cca si nici camera pentru avertizare pietoni si semne de circulatie. Marele minus lipsa cruise control adaptiv.
Ce sa mai zic, in 2024 masina generatie noua sa nu ai dotari de bun simt (99% alte marci de masini au) asta da dovada ca ii intereseaza numai profitul si nimic altceva.
Si faza lunga tot pe halogen, mureau daca mai punea un led in plus, in oglinzi tot bec cu incandescenta, astia sunt tampiti cu diploma.
E clar ca mai mult de 2 stele Euro NCAP nu vede, nu are cum cand ii lipsesc dotari..

Decat un Duster chior mai bine Dacia Stepway Extreme+

Edited by SpanuFlorin, 30 November 2023 - 09:04.


#63
ergon

ergon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,308
  • Înscris: 27.07.2006
Zici?
"New driver assistance systems, added to All-New Duster to meet the latest European safety requirements, such as automatic emergency braking (in urban and suburban areas, including detection of other cars, pedestrians, bicycles and motorbikes), traffic sign recognition and speeding alert, rear parking assist, emergency stop signal, lane departure warning, lane keep assist, driver attention alert, and emergency calls (eCall)."

Edited by ergon, 30 November 2023 - 09:08.


#64
SpanuFlorin

SpanuFlorin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 818
  • Înscris: 02.06.2021
M-am luat dupa clipurile video unde nu am vazut nicio camera.
Si totusi nu vad ca ar avea CCA.

Edited by SpanuFlorin, 30 November 2023 - 09:09.


#65
ergon

ergon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,308
  • Înscris: 27.07.2006
Si?

View Postcata32, on 30 noiembrie 2023 - 08:40, said:

Nu este nicio revoltă împotriva Dacia.
Revolta am pus in ghilimele.

#66
q_p

q_p

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 707
  • Înscris: 30.10.2023

View Postergon, on 30 noiembrie 2023 - 07:22, said:


Mai om bun, ce nu inteleg eu e "revolta" asta anti-Dacia. Va obliga cineva sa cumparati?! E prea scump? Sunt zeci de alte marci, plus SH...
A, vreti Duster full la 15000, ca atat "merita"? Asta nu se va intampla, ca nu voi stabiliti cat merita, ci un mecanism vechi de cand s-au inventat banii.


Vezi ce i-am raspuns colegului.


Gresit, grosul e pe PF, cauta si o sa te lamuresti.
Pai nu e revolta, ca nu e vorba de banii mei !
Am avut Logan vreme de 13 ani, am apreciat ce a oferit de banii pe care i-am platit.
Conduc Duster de la Ph1 incoace,wtf ultima calarita are mai putin de 6 luni asa ca pot spune ce ii poate capu si cat face !
Ei bine daca acum nu face banu,la 30k fara 4x4 si un diesel pe ea trebe sa fii dus rau de acasa sa iti cumperi asa ceva !
Vezi ca pefeurile alea care cumpara dusterele sunt aia de isi ia chel line  la fel si pe afara, ca alea mai merita banu cat de cat , nu prea vad duster full asa des pe strazi !
Dupa mine poate sa coste si 50k dar si 10k full,cu de toate ca nu mi-as lua asa ceva ca dailydriver tocmai pentru ca stiu ce ii poate capu si nu locuiesc in namoale !
Altfel, da e o …evolutie a modelului si a marcii ,cat o mai fi din ea !

#67
ergon

ergon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,308
  • Înscris: 27.07.2006
Acum am inteles, doar iti dai cu parerea, din moment ce spui ca nu ti-ai lua nici sa coste 10k. Foarte bine, e dreptul tau.

#68
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,899
  • Înscris: 22.12.2005
relax man.
e fix la fel ca le EV-uri. boala nationala. nu avem nicio treaba cu subiectul si nu ne intereseasa dar ne dam cu parerea si reincalzim aceleasi ciorbe expirate de ani de zile(iar cei care conduc EV-uri aduna km sanatosi )

daca eu m-as apuca sa  combat de ce nu este bun un elicopter personal - fix la fel ar fi . n-am treaba cu asa ceva dar imi dau cu parerea.consuma mult, nu merita, nu are AC bizonic etc. o mizerie, huo!
eu am tot raportat moderatorilor (cu propuneri concrete de rezolvare). nimic . explicatii si poezii. aste e ce se doreste pe forum,
LMA And*.*

#69
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,305
  • Înscris: 06.07.2007
Mie nu-mi displace exteriorul si interiorul.
De ce n-as cumpara asa ceva?....din cauza motorizarilor care la prima vedere sunt mai lesinate decat ale masinii pe care o detin din 2021.
Chiar aveam sperante pentru la anul, dar asa mai bine ma reorientez.

Edited by DanyHiker, 30 November 2023 - 09:40.


#70
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,891
  • Înscris: 13.07.2011

View Postfoxbat, on 29 noiembrie 2023 - 18:09, said:

motorizarile ok? un suvulet cu valente off cu 1.2sau hibrid ?
come on..
a murit vremea aia cu masini "cinstite".

Sa fim seriosi, daca si Dusterul este un SUV in adevaratul sens al cuvantului... si pe langa asta are 1400kg. Ce motorizari vrei ca dupaia ti-o vinde cu 35.000eur in sus si dupaia va plangeti ca mai bine un BMW Seria 5 din 2014 din Germania.

#71
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,056
  • Înscris: 09.08.2005

View PostAlecsandru010, on 29 noiembrie 2023 - 13:02, said:

Succes in a gasi un 4x4 nou, full options, mild-hybrid, pe la ~27k euro.
Afirmația ta ar avea sens dacă ai defini ce înseamnă full options. Ca să comparăm mere cu mere.

#72
gabrolio

gabrolio

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,247
  • Înscris: 01.07.2007
Cea mai scumpa echipare o sa sara pragul de 30k, estimez pe la 32-33k. La cat de lacomi au devenit astia de la Dacia nu m-ar mira.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate