Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024
 

Dacia Duster 2024

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
515 replies to this topic

#19
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
A dat Dumnezeu ca și Duster să aibă dotările unui Suzuki Vitara.
Acum să-i văd pe ăștia care nu-i interesa discurile pe spate și restul briz-brizurilor ce spun de noul Duster.  Aaaa acum sunt ok.

Edited by kiario, 29 November 2023 - 13:39.


#20
lost2209

lost2209

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,001
  • Înscris: 24.04.2008
Arata bine, dar fiecare generatie iti ia ochii, si astepti altceva, dar dupa 1-2 ani de folosinta iti piere cheful. Proprie experienta. Dupa nici 6-7 luni de la achizitie, colindam showroom-urile (nu Dacia), cu parere de rau.

Edited by lost2209, 29 November 2023 - 13:39.


#21
adrian_r5

adrian_r5

    23:58

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,701
  • Înscris: 23.04.2007

View Postkiario, on 29 noiembrie 2023 - 13:38, said:

A dat Dumnezeu ca și Duster să aibă dotările unui Suzuki Vitara.
Are cruise control adaptiv ?

#22
cata32

cata32

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 29.04.2008
Câta plasticu, frate. Zici că-i un fel de Lego vândut la preț de mașină.

#23
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,425
  • Înscris: 15.11.2005
e de fapt odrasla lui Frankenstein cu lego...ce combo

#24
Autumn_Dream

Autumn_Dream

    Vis de Toamna

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,701
  • Înscris: 09.11.2010
Urâtă cu crengi. Și bănuiesc că e și prea scumpă pentru ce oferă.

#25
kye77

kye77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 948
  • Înscris: 05.03.2009

View PostAutumn_Dream, on 29 noiembrie 2023 - 15:04, said:

Urâtă cu crengi. Și bănuiesc că e și prea scumpă pentru ce oferă.

Față de aia veche e beton....
Tu probabil ai una cu bord CN și de aia nu-ți place...

#26
smoke

smoke

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,744
  • Înscris: 08.10.2004

View PostAlecsandru010, on 29 noiembrie 2023 - 13:02, said:

Succes in a gasi un 4x4 nou, full options

ahahah, full de full  fara piele, nu bate nu troncane (pana la primul offroad)....

nu m-a convins nici cu seriile trecute, nu vad mari sperante nici acu, desi am evaluat dusterul la un moment dat. am testat, am stat in el, am vb cu prieteni care au si nu e ce trebuie pentru mine. poate pentru altii e, dar masina aia e scumpa la ce ofera, cel putin asa a fost la seria trecuta cand am cerut ofertele. vedem noi si cu asta, da nu cred ca va fi la 27k, poate versiunea cheala.  stii tu, legea lui OHM....OHM trai si OHM vedea

#27
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,398
  • Înscris: 06.02.2008
Nu-mi place cum arată, dar nu e singura mașină care mi se pare urâtă, au și străinii destule. O fi greu să pui un capac la motor, să acopere toate cablurile și conductele?
https://www.automark...deo-116019.html

#28
sanderoalex

sanderoalex

    Nefumător înrăit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,653
  • Înscris: 26.03.2009
Orice mașină e bună ptr prețul corect.

#29
cata32

cata32

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 29.04.2008

View Postadrian_r5, on 29 noiembrie 2023 - 13:49, said:

Are cruise control adaptiv ?
Rudy, dar ce vrei să faci cu cruise control adaptiv pe Duster? Transfer aeroport sau navetiști? :D
Dincolo de glumă, aș prefera să fie mai multă mașină și mai puțin tot felul de macrameuri din astea stupide.

Apropos, ați văzut sistemul ăla modular de accesorii? Ce fel arată suportul de telefon... zici că-i făcut de cineva care face reclamă la depresie și anxietate, pe bune. :D

#30
stellaris

stellaris

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 28.02.2022

View Postkiario, on 29 noiembrie 2023 - 13:38, said:

A dat Dumnezeu ca și Duster să aibă dotările unui Suzuki Vitara.
Acum să-i văd pe ăștia care nu-i interesa discurile pe spate și restul briz-brizurilor ce spun de noul Duster.  Aaaa acum sunt ok.

Acum de ce nu e diesel...Posted Image

#31
ergon

ergon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,271
  • Înscris: 27.07.2006

View Postkiario, on 29 noiembrie 2023 - 13:38, said:

Acum să-i văd pe ăștia care nu-i interesa discurile pe spate...
Fix d-amp...au pus discuri pe spate, exact pentru d-astia ca tine. Franeaza fix la fel ca si cu tamburii, da' se vede mai frumos.

View PostRobert_Kiran, on 29 noiembrie 2023 - 12:34, said:

Nimic Diesel?
Nu, nu mai e "ecologic".

#32
Zacopati

Zacopati

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 10.03.2023
Fabrica de la Mioveni e demult prea mica! Iar isi baga concurenta unghia in gat!
Intre timp Sandero e a doua cea mai vanduta masina in Europa dupa o Tesla.

#33
TehCube

TehCube

    Railgun user

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,800
  • Înscris: 09.01.2007

View PostAlecsandru010, on 29 noiembrie 2023 - 12:41, said:

Si o sa dispara si balivernele alea legate de o SiNGurA sTEA NcAP molfaite de toti gugustiucii.
Doar pentru ca romanu' nu vede mai departe decat in farfuria lui, si crede ca daca soferul e protejat altceva nu conteaza, nu inseamna ca e ok sa ai masina cu o stea ncap.
Dar noh, fiecare cu ale lor. Poate sunt unii oameni care pot trai linistiti dupa ce-au omorat o persoana, ca practic asta risti cand ai zero protectie pentru cei din jur.

Mai grav, alea care aveau 1 stea pentru pasageri. Important e traiesc eu, nu familia, nu?

Inteleg sa cumperi o masina IN CIUDA unor neajunsuri, ca deh, asta e, buget, chestii. Dar apoi sa te bati cu caramida in piept ca plusurile respective sunt pentru fraieri e... cel putin stupid.

#34
SpanuFlorin

SpanuFlorin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 810
  • Înscris: 02.06.2021
Sa nu fim rai, masina asta se vinde doar daca pretul este sub concurenta, in rest orice ai face ramane o masina low cost si implicit low low calitate.
Cine are in jur de 30.000 euro nu se uita la Duster nici daca ar fi doar masina asta la vanzare.

#35
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,845
  • Înscris: 13.07.2011
Sincer arata bine si din cate am inteles, cu cea mai buna motorizare si full echipat o sa coste sub 30.000eur. Cine se plange ca este scump, este departe de realitate. Cand te gandesti ca in ziua de astazi un rahat de Ford Puma pleaca fara promotii de la 24.000 si nici nu are cel mai bun motor si nici cea mai buna dotare si este si mai mic si mai urat decat Dusterul, atunci Dusterul chiar merita apreciat.

Optic vorbind arata bine, dotariile sunt super decente si motorizariile ok. Logo-ul imi place, nu mai are nici o legatura cu fostul logo Dacia, deoarece nici Dacia nu prea mai are legatura cu noi (cu exceptia fabricii din Romania), dar s-au conformat anului 2023 cum mai multe marci au facut-o (Kia imi trece prin minte).

La vanzari cred ca o sa rupa.

#36
bibolu

bibolu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 600
  • Înscris: 29.06.2023
la fata arata bine insa triplele alea pe spate sunt hidoase rau plus designul de la spate de sus pana jos. Ce mai ieftina varianta o sa fie vreo 19 mii aia pe gpl si cea mai scumpa cu tot la 30 de mii, pai nu mai e masina poporului roman. Poate daca lasau preturile mai jos atunci vedeai mai multe Dacia cumparate de romeni

View Postbusiness11, on 29 noiembrie 2023 - 17:35, said:

Sincer arata bine si din cate am inteles, cu cea mai buna motorizare si full echipat o sa coste sub 30.000eur. Cine se plange ca este scump, este departe de realitate. Cand te gandesti ca in ziua de astazi un rahat de Ford Puma pleaca fara promotii de la 24.000 si nici nu are cel mai bun motor si nici cea mai buna dotare si este si mai mic si mai urat decat Dusterul, atunci Dusterul chiar merita apreciat.

Optic vorbind arata bine, dotariile sunt super decente si motorizariile ok. Logo-ul imi place, nu mai are nici o legatura cu fostul logo Dacia, deoarece nici Dacia nu prea mai are legatura cu noi (cu exceptia fabricii din Romania), dar s-au conformat anului 2023 cum mai multe marci au facut-o (Kia imi trece prin minte).

La vanzari cred ca o sa rupa.
Ford Puma este o masina reusita, nu am auzit inca de la nimeni sa se planga de ea si se vinde in draci

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate