Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...
 Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91
 LakeSide 11 Straulesti

Sanse refinantare

arii

Sapa peste pardoseala
 Smart phone pentru auz deficitar

Manager transport marfa. Pareri. ...

BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...

Meta Quest 3 512 gb
 

Femeile cumpara multe haine

* * * - - 6 votes
  • Please log in to reply
129 replies to this topic

#73
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,461
  • Înscris: 29.04.2008

View PostAlexEn, on 26 octombrie 2023 - 08:06, said:

Totusi, oamenii, aia din varful lantului trofic, au invatat sa nu asculte doar de instincte. Cand te maturizezi nu mai e asa important fizicul fiindca in lumea noastra nu supravietuieste neaparat cel cu cei mai mari muschi.
Tin sa te contrazic:

Un barbat avea 3 femei cu care se insoare si nu stia pe care sa o aleaga. Asa ca hotara sa le dea la fiecare cate 5000$ si sa vada ce face fiecare cu ei.
Prima cheltuie banii pe imbracaminte, farduri, coafura etc:
– Uite am cheltuit banii ca fiu frumoasa pentru tine, pentru ca te iubesc.
A doua ii cumpara lui adidasi, tv, racheta de tenis, echipament de fotbal, bere etc.
– Uite am cheltuit banii pentru ce iti place tie, pentru ca te iubesc.
A treia a investit banii, a facut 10000$.
– Uite cei 5000$ care mi i-ai dat si restul de 5000$ i-am investit iar pentru noi pentru ca te iubesc.
Dupa o lunga deliberare … a ales-o pe cea cu sanii cei mai mari!

#74
hamal

hamal

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,494
  • Înscris: 23.09.2010
"Nici Bill Gates n-are atatia bani cat poate cheltui o femeie" era o vorba pe vremuri. Acum s-o fi upgradat le Elon Musk...

#75
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,070
  • Înscris: 18.12.2007

View Postiladi, on 27 octombrie 2023 - 11:54, said:

Tin sa te contrazic:

Un barbat avea 3 femei cu care se insoare si nu stia pe care sa o aleaga. Asa ca hotara sa le dea la fiecare cate 5000$ si sa vada ce face fiecare cu ei.
...
Dupa o lunga deliberare … a ales-o pe cea cu sanii cei mai mari!

Da, barbatule. N-am zis ca TOTI pun intelectul pe primul loc.

#76
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,461
  • Înscris: 29.04.2008
Draga doamna, ceva imi spune ca n-ai inteles cu adevarat mesajul acelui banc.

#77
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,070
  • Înscris: 18.12.2007
Domnule, le-am inteles foarte bine.
Poate tu nu l-ai inteles pe al meu. Trebuie sa te destinzi un pic la plaja, in Costa Rica, si vorbim dupa.

#78
Zuckerwatte

Zuckerwatte

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,920
  • Înscris: 06.07.2023

View PostEv_eee, on 26 octombrie 2023 - 08:09, said:

Io s una din femeile care își cumpără fff multe haine. E o pasiune efectiv. În fiecare zi mă îmbrac altfel, niciodată nu port o bluză sau pantaloni consecutiv 2 zile.

E singura postare care se muleaza la fix pe preferintele jumatatii mele. Nu este vorba despre vreo presiune sociala in adevaratul sens al cuvintului, cit de poftele generate de ceea ce se vede pe strada, in cercurile de prieteni...Totusi, un efect, neglijat uneori, este faptul ca oamenii imbracati bine intra pe usa dezinvolt. Este totusi o senzatie incomoda sa fii masurat cu aroganta din cap pina-n picioare, indiferent ca este vorba despre hoteluri, sau magazine de lux, opera...altele. Poti mima indiferenta, dar undeva adinc te stringe brusc gulerul de la camasa
La copii este altfel. Daca nimeresc in clase de copii cu parinti potenti, atunci ori tin pasul, ori devin marginalizati. Ma rog e o alta discutie si pe tema asta.

Atunci cind femeile descopera acest hobby comun, fruntile se descretesc si barbatii sint lasati in pace la un joc de carti, discutii politice, whatever. Important este, insa, ca pe de-o parte femeile devin brusc ocupate de asa maniera, incit nu se mai observa cite pahare de cognac s-au scurs in paralel Posted Image

La weekend am fost la shopping. Jumatatea mea a terminat ziua multumita, ceea ce s-a rasfrint evident pozitiv si asupra mea Posted Image , dar a ramas cu gindul la niste pantofi. Mno, urmarea a fost ca am mai bagat o data 100km, ca sa ajungem in sfirsit la nirvana. Rezultatul in doua transe, pe linga o gramada de alte chestii se vede in imagini.

Nu incercati sa generalizati ca e bine, sau e rau. Oamenii sint diferiti si oricum tot ce cumpara este inutil, daca judecam treaba asta in mod pragmatic. Apa, mincarea si caldura sint singurele necesitati. Tot restul reprezinta doar mai mult, sau mai putin lux, dar in niciun caz necesitate, asa incit ar fi bine sa judecati inainte de a da cu piatra. Unii sint pasionati de ceva, iar altii de altceva. Nu este nici mai bine, nici mai rau, ci...doar altfel

Edited by Zuckerwatte, 31 October 2023 - 14:05.


#79
Ev_eee

Ev_eee

    Smochină Înghețată

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,734
  • Înscris: 12.07.2022
Mie mi se pare fff important stilul vestimentar. De mică am avut chestia asta. O preocupare în acest sens. Io am stil f  cameleonic: mă pot îmbrăca fix ca o adolescentă întârziată din zilele noastre,  ori stilul anilor '40 ..cu pantaloni largi cu talie înaltă și o cămașă albă bărbătească băgată n pantaloni. Posted Image
Ador să combin hainele, să adopt ținute simple, dar să bag un element care să iasă n evidență, gen un basc cu piere colorate.
Sunt fff impulsivă la shopping de țoale. Aș cumpăra Mall uri întregi.  Posted Image

Edited by Ev_eee, 31 October 2023 - 16:31.


#80
Zuckerwatte

Zuckerwatte

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,920
  • Înscris: 06.07.2023
Pentru depozitat tot mall-uri intregi ti-ar trebui Posted Image
...Sau ajungi sa sortezi si fie sa vinzi, fie sa faci cadou ca sa scapi de ele

#81
Ev_eee

Ev_eee

    Smochină Înghețată

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,734
  • Înscris: 12.07.2022
Da, da. Le mai dau. Chiar acum voiam să scot niște cizmulițe pe care nu le am purtat decât o dată  să le ofer cadou unei colege.
Azi, de exemplu, mi a venit un colet cu 8 cămăși și 3 perechi de blugi. :lol:

#82
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,041
  • Înscris: 26.01.2010

View PostZuckerwatte, on 31 octombrie 2023 - 14:02, said:


Atunci cind femeile descopera acest hobby comun, fruntile se descretesc si barbatii sint lasati in pace la un joc de carti, discutii politice, whatever. Important este, insa, ca pe de-o parte femeile devin brusc ocupate de asa maniera, incit nu se mai observa cite pahare de cognac s-au scurs in paralel Posted Image

bre vata pe bat , dupa o tura de shopping cat timp te lasa sa petreci linistit cu baietii ?

Poza cu dulapul cu pantofi se poate ? :)

#83
Zuckerwatte

Zuckerwatte

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,920
  • Înscris: 06.07.2023

View PostNoua_pe_site, on 31 octombrie 2023 - 17:20, said:

bre vata pe bat , dupa o tura de shopping cat timp te lasa sa petreci linistit cu baietii ?

Poza cu dulapul cu pantofi se poate ? Posted Image

Linistea cu baietii este efemera. "Focul" trebuie intretinut permanent ca altfel se stinge repede Posted Image

Am o reticenta in a pune poze prea detaliate. Chestiile astea atrag de multe ori efecte negative si comentarii rautacioase. Si nici nu vreau sa stric ziua nimanui Posted Image

#84
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,041
  • Înscris: 26.01.2010

View PostZuckerwatte, on 31 octombrie 2023 - 14:02, said:

. Poti mima indiferenta, dar undeva adinc te stringe brusc gulerul de la camasa


Hai sa fim realisti , te strange gulerul de la camasa doar daca te stii saracie si vrei sa pari ceea ce nu esti.
Daca stii ca le poti cumpara magazinul/hotelul cu cash , intri cu capul sus si in pijamale


View PostZuckerwatte, on 31 octombrie 2023 - 17:41, said:

Linistea cu baietii este efemera. "Focul" trebuie intretinut permanent ca altfel se stinge repede Posted Image
Sper ca ''focul'' nu e legat de cumparaturi ca dupa aia imi dai motive sa fiu rautacioasa. Am incercat o tentativa sa fiu feminista mai sus dar nu am avut chef prea mult de scris Posted Image

View PostZuckerwatte, on 31 octombrie 2023 - 17:41, said:

Am o reticenta in a pune poze prea detaliate. Chestiile astea atrag de multe ori efecte negative si comentarii rautacioase. Si nici nu vreau sa stric ziua nimanui Posted Image
Promit sa nu-mi tai venele daca sotia are mai multe incaltari decat am eu Posted Image
Inteleg reticenta insa dar daca pisica a iesit din traista , eu zic  sa o lasi sa isi intinda oasele un pic

My name is Nicky and I am addicted to shoe shopping Posted Image
Eu ma duc sa cumpar oua si vin acasa cu 6 perechi de incaltari

Edited by Noua_pe_site, 31 October 2023 - 18:27.


#85
Zuckerwatte

Zuckerwatte

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,920
  • Înscris: 06.07.2023
Asa bucata cu bucata. Observ pentru prima data o deplasare de gusturi inspre o anumita culoare Posted Image
Ia vezi, te-ar aranja?

View PostNoua_pe_site, on 31 octombrie 2023 - 18:26, said:

Hai sa fim realisti , te strange gulerul de la camasa doar daca te stii saracie si vrei sa pari ceea ce nu esti.
Daca stii ca le poti cumpara magazinul/hotelul cu cash , intri cu capul sus si in pijamale

Era sa uit, ziceam asa in general, cu dedicatie pentru cei care vor sa para cool.
Pe mine nu ma stringe niciun guler

#86
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,041
  • Înscris: 26.01.2010

View PostZuckerwatte, on 31 octombrie 2023 - 18:37, said:

Asa bucata cu bucata. Observ pentru prima data o deplasare de gusturi inspre o anumita culoare Posted Image
Ia vezi, te-ar aranja?
Pink ?

Sincer , nu .Nu-mi plac tenesi butucanosi in general si am carute de tenisi de toate firmele da' toti is gen running shoes , tre sa aibe forma sleek.
Cred ca-s singura femeie care nu o intereseaza brandurile , like absolut deloc.

La pantofii de genu asta am orgasm instant , cum ii vad cum imi sticlesc ochii.
Poti sa-mi oferi ultimul stil de Loubutin de pe piata , daca nu mi se ridica pulsul cand le vad forma , pretul nu ma intereseaza
I am a cheap date Posted Image

Edited by Noua_pe_site, 31 October 2023 - 19:28.


#87
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,461
  • Înscris: 29.04.2008

View PostEv_eee, on 31 octombrie 2023 - 17:08, said:

mi a venit un colet cu 8 cămăși și 3 perechi de blugi. Posted Image

Asta imi aduce aminte de

Trei prietene bune au hotărât să-şi facă cadou la nuntă fiecăreia o cămaşă de noapte.
Zis şi făcut. Se mărită prima iar celelalte două îi fac cadou o cămaşă de noapte superbă.
Se mărită a doua şi celelalte două îi fac cadou tot o cămaşă de noapte.
Se mărită a treia, celelalte două prietene îi fac cadou un fular.
Mireasa supărată foc:
– Dar nu aşa ne-a fost înţelegerea!
– Lasă dragă nu fi supărată, au zis celelalte, că şi la noi cămaşa de noapte tot fular ajunge.

View PostNoua_pe_site, on 31 octombrie 2023 - 19:22, said:

ultimul stil de Loubutin de pe piata


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/et281UHNoOU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Stiu ca nu se prea practica rusii in ultimul timp, insa aveti rabdare, nu veti regreta.

Edited by iladi, 31 October 2023 - 20:07.


#88
Ev_eee

Ev_eee

    Smochină Înghețată

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,734
  • Înscris: 12.07.2022
Nu dorm în cămașă de nUapte. :closedeyes:

#89
Zuckerwatte

Zuckerwatte

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,920
  • Înscris: 06.07.2023

View PostNoua_pe_site, on 31 octombrie 2023 - 19:22, said:

Pink ?

Sincer , nu .Nu-mi plac tenesi butucanosi in general

Stilul asta de sneaker, initial scos de Alexander McQueen, se poarta bine de vreo citiva ani si inca merge.
Jumatatea mea mai buna nu duce lipsa de pantofi, dar cu rusine in suflet marturisesc ca e departe de mine Posted Image
In schimb e ca vulturul pe "rochite, fustite, bluzite", ca sa citez corect persoana in cauza.

Urmeaza accesorii, parfumuri, ceasuri...Si totusi, io inteleg femeia, la fel cum ma inteleg pe mine, deoarece sintem ca la concurs Posted Image

#90
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,041
  • Înscris: 26.01.2010

View Postiladi, on 31 octombrie 2023 - 20:03, said:



Stiu ca nu se prea practica rusii in ultimul timp, insa aveti rabdare, nu veti regreta.

Daca o sa ajung vreodata in halul ei de stres promit sa ma impusc :lol:

Louboutin si Manolo Blahnik se spune ca ar fi cei mai comozi pantofi eu de aia vreau o pereche de stilettos de la ei.
Am avut o tentativa de a face o comanda online dar pe neincercate , nu am vrut sa risc sa dau $1300 si sa nu se potriveasca.
Am primit o pereche de pantofi cu juma de nr mai mic acu cativa ani si inca imi amintesc cum ma uitam la ei si imi venea de plang de necaz ca nu se potrivesc. La inmormantari nu plang dar de pantofii aia si acum mi se rupe sufletul

View PostZuckerwatte, on 31 octombrie 2023 - 20:08, said:


Stilul asta de sneaker, initial scos de Alexander McQueen, se poarta bine de vreo citiva ani si inca merge.
Jumatatea mea mai buna nu duce lipsa de pantofi, dar cu rusine in suflet marturisesc ca e departe de mine Posted Image
In schimb e ca vulturul pe "rochite, fustite, bluzite", ca sa citez corect persoana in cauza.

Urmeaza accesorii, parfumuri, ceasuri...Si totusi, io inteleg femeia, la fel cum ma inteleg pe mine, deoarece sintem ca la concurs Posted Image

I-am vazut , nu ma fascineaza ba chiar ma enerveaza cand vad cam acelasi stil peste tot.
Si cu blugii aia rupti si stransi pe glenza la fel , am cautat tot Mall-ul intr-o zi boot cut si nu am gasit

Trebuia sa cer poza cu dulapul de pantofi sa inteleg :lol:


Eu nu-s cu accesoriile deloc , le inteleg rostul , le apreciez cand le vad la alte persoane dar nu m-au atras niciodata.

Daca ma duci intr-un magazin de bijuterii , accesorii ma uit la tine ca la masini straine , eventual iti dau si una dupa ceafa si te intreb ce ti-am facut de vrei sa ma pedepsesti. Unul cu pistoale si accesorii pentru pistoale ? YES please Posted Image

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate