Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Moaste Sf. Parascheva

* * * - - 5 votes
  • This topic is locked This topic is locked
133 replies to this topic

#37
KiloW

KiloW

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,222
  • Înscris: 08.01.2021

View Postbilti, on 14 octombrie 2023 - 18:28, said:

Imi poate explica cineva de ce se inghesuie toti ca animalele la moaste zilele astea?
Ca sã câștige la loto, sã ia examenele, sa batã România pe Andorra, din astea, spirituale :D

#38
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,453
  • Înscris: 10.08.2005

View PostP-I-G, on 14 octombrie 2023 - 21:38, said:

Cum? Fix cum arata cand se scalambaiau aia la marele concurs de jocuri pe consola.
Pai de aia te intereseaza ce fac altii. Cand iti limiteaza libera circulatie.

View PostKiloW, on 14 octombrie 2023 - 21:42, said:

Ca să câștige la loto, să ia examenele, sa bată România pe Andorra, din astea, spirituale Posted Image
Pacatele lor. Urmeaza Craciunul, mai o Spovedanie, o Impartasanie, se mai curata din ele.

#39
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020

View Postandreic, on 14 octombrie 2023 - 19:32, said:

Adica "cred"... nu inseamna ca si e.
Tu in ce crezi cel mai mult si oferi maxim de interes si respect ???
Nu de alta dar cand vine unul si se pi...a cu bolta pe ce respecti tu ce faci ? Sau daca te face animal pentru ca ai alta opinie ?
Te pi...i pe el cu jet turbo , iti vin idei de ceva violenta , sau te uiti cu mila ca la un creier de parameci ? La mine e 3 in 1 Posted Image !

PS - Din ce in ce mai des , in ultima vreme , cei fara minim un neuron activ , se bazeaza doar pe o mistocareala extrem de ieftina...pe orice subiect , deoarece respectivii nu au notiuni macar primare despre ORICE SUBIECT !!! Iar aceasta categorie se mareste la modul urias !

Edited by Alltrack, 14 October 2023 - 21:57.


#40
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,523
  • Înscris: 02.09.2006

View Postbilti, on 14 octombrie 2023 - 18:28, said:

Imi poate explica cineva de ce se inghesuie toti ca animalele la moaste zilele astea? Din ce am citit sunt tinute la o biserica din Iasi. Nu au tot anul timp sa mearga acolo?
tu imi poti explica de ce te exprimi ca in curtea autobazei?

View Postgeorge_alexandru, on 14 octombrie 2023 - 18:50, said:

Nu încerca să înțelegi ce e în mintea unor oameni care se înghesuie să pupe rămășițele unei femei.
Te bagi in seama degeaba, nu se pupa ''ramasitele''!

#41
Smedmscss

Smedmscss

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 10.02.2022
Până la urmă despre ce moaște e vorba? Adică, e trupul Paraschivei întreg
sau doar niște bucăți?
Glumă: două bătrâne s-au pupat reciproc și au plecat fericite-n treaba lor,
mulțumite că n-au mai stat la coada imensă pentru pupatul moaștelor...

#42
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020

View PostSmedmscss, on 14 octombrie 2023 - 22:43, said:

Glumă: două bătrâne s-au pupat reciproc și au plecat fericite-n treaba lor,
mulțumite că n-au mai stat la coada imensă pentru pupatul moaștelor...
Gluma : Niste prosti s-au pupat intre ei pentru ca nu voia nimeni altcineva ! Nu au stat la coada , ca erau doar ei !
Morala - Ca sa doreasca sa te pupe cineva trebuie sa ai valoare ! Daca vor minim jumatate de milion de oameni in 2 - 3 zile Posted Image !!!

Edited by Alltrack, 14 October 2023 - 23:37.


#43
SharonCollins

SharonCollins

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,194
  • Înscris: 07.04.2017
Attached File  391688FD-EB5A-4444-BCF5-D6A364B2F64A.png   1.44MB   17 downloads. Mai ales 1 si 3 sunt relevante, cred eu.  Cine crede si vrea sa fie acolo, merge, e  un drept  garantat prin Constitutie. Ca unora nu le place, ca fac misto si se simt superiori, treaba lor.

#44
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020
De mult timp o gramada de  ''animale'' cu 2 picioare sunt mult mai periculoase , nocive si lipsite de orice calitate pentru planeta !
Era o vorba la baietii de cartier ''DOAR masini de paguba si produs rahat'' !!! S-au cam inmultit !

Edited by Alltrack, 15 October 2023 - 00:26.


#45
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,252
  • Înscris: 29.12.2006

View Postbilti, on 14 octombrie 2023 - 18:28, said:

Imi poate explica cineva de ce se inghesuie toti [...] la moaste zilele astea? Din ce am citit sunt tinute la o biserica din Iasi. Nu au tot anul timp sa mearga acolo?

Răspunsul e simplu: oamenii se înghesuie la moaşte în România, precum în Evul Mediu, deoarece România are cea mai mare catedrală ortodoxă din lume, în vreme ce...aceeaşi Românie n-are nicio Universitate în Top 500 Shanghai.

#46
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,633
  • Înscris: 07.02.2003

View PostP-I-G, on 14 octombrie 2023 - 21:29, said:

Glumesti sau nu ai aprofundat subiectul. Dimpotriva, speranta si curaj.
Adica speranta si curajul te fac sa te inchini la ramasite umane ? Posted Image Cred ca folosim definitii diferite.

View PostP-I-G, on 14 octombrie 2023 - 21:29, said:

Eu nu stiu cine si cum esti, dar pot sa intreb: Tu pentru ce ai fi dispus azi sa-ti dai viata?
In general nu caut sa "dau" viata ci caut alternative la orice risc sau problema, asa e felul meu. Viata nu e o moneda de schimb... cel putin pentru oameni normali... pentru teroristi poate... cum ziceam sa revenim la pupatul oaselor, zici ca e curaj si speranta, serios ? Posted Image

Edited by andreic, 15 October 2023 - 01:44.


#47
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020

View Postbilti, on 14 octombrie 2023 - 18:28, said:

Imi poate explica cineva de ce se inghesuie toti ca animalele la moaste zilele astea? Din ce am citit sunt tinute la o biserica din Iasi. Nu au tot anul timp sa mearga acolo?
Ma simt fortat sa te citez , fara nici o placere  ! E ca si cum altii i-ar socoti animale pe cei care se inghesuie sa iti adreseze felicitari de ziua ta ! Dar tu nu ai problema asta , ca nu se inghesuie nimeni...de fapt absolut nimeni ! Si au dreptate , chiar nu meriti !

#48
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,633
  • Înscris: 07.02.2003

View PostAlltrack, on 14 octombrie 2023 - 23:32, said:

Morala - Ca sa doreasca sa te pupe cineva trebuie sa ai valoare !
O valoare imaginata presupun... ca nu vad altfel cum sa faci gesturile cu resturile de oase, nu cred ca sunt prea atractive. Cum ziceam e o chestie care se practica in unele civilizatii antice sau triburi salbatice, se venerau eroi crezand ca automat devin si ceilalti eroi... sau mai era aia cu bautul sangelui dar e deja prea cringe

View PostAlltrack, on 14 octombrie 2023 - 21:53, said:

Tu in ce crezi cel mai mult si oferi maxim de interes si respect ???
Nu de alta dar cand vine unul si se pi...a cu bolta pe ce respecti tu ce faci ? Sau daca te face animal pentru ca ai alta opinie ?
N-au nici o importanta opiniile, fiecare le are pe ale lui, eu incercam sa inteleg logica... dar se pare nu am gasit. Mentionez in caz ca m-ai confundat, eu nu am facut pe nimeni animal.

Edited by andreic, 15 October 2023 - 01:49.


#49
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020

View Postlupini, on 15 octombrie 2023 - 01:32, said:

Răspunsul e simplu: oamenii se înghesuie la moaşte în România, precum în Evul Mediu, deoarece România are cea mai mare catedrală ortodoxă din lume, în vreme ce...aceeaşi Românie n-are nicio Universitate în Top 500 Shanghai.
La un moment dat pareai ca intelegi anumite chestii ! M-am inselat !
Ca un globalist de 2 la leu , cum e sa citezi ceva cu Shanghai....adica China Posted Image ! Am studiat cativa ani rankingul facultatilor si a iesit cu MULT Posted Image ! Marile universitati din topuri e cu...sponsorizari maxime de la moastele viiPosted Image  , pe tot felul de referate dictate de globalisti Posted Image ! Doar asa a intrat si ''babes bulion'' in ranking....ca pe valoare...vad zilnic numai ret... !
Asa ca mai taie din ele da-le drewq !!!

Edited by Alltrack, 15 October 2023 - 01:53.


#50
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,252
  • Înscris: 29.12.2006

View PostAlltrack, on 15 octombrie 2023 - 01:52, said:

La un moment dat pareai ca intelegi anumite chestii ! M-am inselat !
Ca un globalist de 2 la leu , cum e sa citezi ceva cu Shanghai....adica China

Da' chiar, tu în România vezi vreo corelaţie între construirea de biserici, multe, foarte multe biserici, inclusiv cea mai mare catedrală ortodoxă din lume...şi...învăţământul românesc care cum am spus, de la şcoala Generală, la Liceu, până la Universitate...e praf ?!

Vezi vreo legătură între aceste situaţii ? Nu trebuie să aduci argumente, ci doar să spui dacă observi vreo legătură.

#51
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020

View Postandreic, on 15 octombrie 2023 - 01:48, said:

O valoare imaginata presupun... ca nu vad altfel cum sa faci gesturile cu resturile de oase, nu cred ca sunt prea atractive. Cum ziceam e o chestie care se practica in unele civilizatii antice sau triburi salbatice, se venerau eroi crezand ca automat devin si ceilalti eroi... sau mai era aia cu bautul sangelui dar e deja prea cringe


N-au nici o importanta opiniile, fiecare le are pe ale lui, eu incercam sa inteleg logica... dar se pare nu am gasit. Mentionez in caz ca m-ai confundat, eu nu am facut pe nimeni animal.
My dear @andreic&restul , nu ati fost NICIODATA ACOLO...se vede ! NIMENI NU PUPA OASE , exista cutii din ARGINT ...mama si tata anti bacteriilor , iar moastele sunt acoperite de plastic si cele mai scumpe materiale textile ! In al doilea rand , chiar savantii de renume mondial MEGA ACTUALI stiu ca orice corp de fiinta vie functioneaza pe ENERGIE , de fapt TOT UNIVERSUL functioneaza PE ENERGIE....DE MULTE FELURI ! Discutie complicata si lunga !
Deci greta rahat in mix cu Siri&comp mai lasati-ne cu mizeriile !

Edited by Alltrack, 15 October 2023 - 02:04.


#52
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,252
  • Înscris: 29.12.2006

View PostAlltrack, on 15 octombrie 2023 - 02:04, said:

iar moastele sunt acoperite de plastic

Posted Image

Iartă-mă că râd, dar râd din cauza unei neatenţii de-a mea. Citind repede, am crezut că ai scris: "iar moaştele sunt făcute din plastic". Iertare încă odată.

Da' chiar, cum se poate şti ale cui sunt oasele ? Nu neg, oase or fi ele, dar...dovadă de autenticitate există ?

Edited by lupini, 15 October 2023 - 02:10.


#53
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020

View Postlupini, on 15 octombrie 2023 - 02:04, said:


Da' chiar, tu în România vezi vreo corelaţie între construirea de biserici, multe, foarte multe biserici, inclusiv cea mai mare catedrală ortodoxă din lume...şi...învăţământul românesc care cum am spus, de la şcoala Generală, la Liceu, până la Universitate...e praf ?!

Vezi vreo legătură între aceste situaţii ? Nu trebuie să aduci argumente, ci doar să spui dacă observi vreo legătură.
Desigur VAD ! BISERICA face in mod majoritar din fonduri proprii...SI FACE , invatamantul e in grija celor alesi de globalisti , NU DE NOI !
Crezi ca daca ocolesti intrebarile mele cu universitatile cu..r..lui , sponsorizate si clasate de moastele vii...se stiu , ai vreun argument ? Cu siguranta NU !
La BISERICA dau cat vreau sau NU , la stat e cu OBLIGATIE ! De la biserica primesc multe , de la statul globalist numai NASOALE !!!

View Postlupini, on 15 octombrie 2023 - 02:09, said:

Posted Image

Iartă-mă că râd, dar râd din cauza unei neatenţii de-a mea.
Unii rad la glume bune , altii la glume proaste...altii rad ca...............fara motiv !

#54
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,252
  • Înscris: 29.12.2006

View PostAlltrack, on 15 octombrie 2023 - 02:10, said:

Desigur VAD ! BISERICA face in mod majoritar din fonduri proprii

Fondurile proprii...de la oameni. Oameni care...merg la Parascheva cu precădere. Sau are biserica tiparniţă ?!




View PostAlltrack, on 15 octombrie 2023 - 02:12, said:

invatamantul e in grija celor alesi de globalisti , NU DE NOI !

Păi în Anglia, Germania, Franţa, S.U.A., Olanda, Belgia, Luxemburg, Suedia...şi toate ţările fără "îngrămădiţi la Parascheve", acolo nu tot globaliştii i-au ales pe cei ce se îngrijesc de învăţământ ?! Şi ohoo, acolo învăţământul e trăsnet, în vreme ce religia e doar o poveste cu zei.

Edited by lupini, 15 October 2023 - 02:16.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate