Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...
 O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...
 Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina
 Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...

Instalare Siemens NX pe macbook
 

Credeti ca se mananca bine in popasurile atasate la parcarile de tir?

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#37
TamtamTicaticaPiupiu

TamtamTicaticaPiupiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,487
  • Înscris: 05.04.2023
Așa, așa, lovește-i la temelie :D Păi dacă stai printre mâncăruri toată ziua, ce-ai vrea? Știi cum se mănâncă un elefant? Bucățică cu bucățică.

#38
WhimsicalPeanut

WhimsicalPeanut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 428
  • Înscris: 14.05.2008

 Fane, on 26 septembrie 2023 - 09:23, said:

nu din gustat se fac ei asa mari….

Nu doar din gustat Posted Image

Pana acum n-am avut ocazia sa mananc la un popas de tiristi dar imi inchipui ca mancarea trebuie sa fie buna, pe stilul mancare de casa, facuta de bunica.

#39
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,492
  • Înscris: 04.05.2006

 ManelistDeSuccesMaxim, on 26 septembrie 2023 - 09:15, said:

Există o explicație intuitivă, se pare că e defect profesional, ideea e că nu se pot abține din gustatul mâncărurilor pe care le prepară, în sensul că trebuie verificată condimentarea, savoarea, textura și mai știu eu ce, lucruri care nu se pot regla doar olfactiv.
E dedicație și respect față de client și apărarea reputației pe care o are.

Pe când ăia slabi, ce-și zic ei în cap, dă-i în spanac, că e bun așa, e conform rețetei, ce știu ăștia ce-i bun, lasă că merge.
Nu-i nici pe departe așa, trust me. Toți gusta, absolut toți. Mai tine și de metabolism și de cât mănâncă in rest.

#40
TamtamTicaticaPiupiu

TamtamTicaticaPiupiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,487
  • Înscris: 05.04.2023
Unii mai în scârbă, ca să fim sarcastici :D

#41
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,492
  • Înscris: 04.05.2006

 ManelistDeSuccesMaxim, on 26 septembrie 2023 - 09:28, said:

Așa, așa, lovește-i la temelie :D Păi dacă stai printre mâncăruri toată ziua, ce-ai vrea? Știi cum se mănâncă un elefant? Bucățică cu bucățică.
După un timp, ti se ia :). Eu de când fac deserturi, nu mai mănânc dulciuri ca inainte. Bucătarul șef de la fostul meu restaurant, obișnuia sa mănânce oua ochiuri cu bacon, nicidecum mâncarea pe care o gătea. In general personalul mănâncă altceva, cel puțin la restaurantele a la carte.


Iar ontopic: la popasurile respective, se mănâncă (cel puțin) decent, la prețuri foarte bune.
In general când pe stație auzi ca “acolo se mănâncă bine”, înseamnă mult, ceva mai bine decât deplorabil și ieftin :)
Eu mănânc des la așa ceva.

Și da, ai certitudinea ca e proaspăt.

#42
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,868
  • Înscris: 06.01.2008

 vanitty, on 24 septembrie 2023 - 16:27, said:

...Care e experienta voastra in acest aspect?
Singura problema, cel putin la noi prin tara, poate fi la capitolul grupuri sanitare. Acolo am observat ca o cam dau in bara, mai mult din cauza faptului ca au rulaj mare de clienti care merg la toaleta, asa ca angajatii nu apuca sa le igienizeze cum trebuie.
In rest mancarea e buna, daca comanzi ceva din meniul zilei iti aduce mancarea in maxim 5 minute (daca nu e aglomeratie) si nu decartezi suta de Euro pe o masa copioasa.
Nu am patit niciodata sa ma ia cu indigestie sau sa varuiesc maro peretii toaletei daca am mancat din locatii de genul.

Edited by Hider141, 26 September 2023 - 14:52.


#43
destrug

destrug

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 03.08.2004

 slai, on 24 septembrie 2023 - 22:43, said:

Sa stii ca au o chestie faina in ardeal, ciorba in paine.
Eu nu inteleg ce este asa de fain la ciorba in paine. De fapt manaci o iahnie pentru ca toata zeama s-a dus in coaja. Inmoaie in farfuria de ciorba bucati de paine pana dispare toata zeama si obtii acelasi rezultat.

#44
simple_guy

simple_guy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 02.10.2006
Plus ca nu stiu cat de ardeleneasca e ciorba in paine. Am impresia ca e ca ciolanul cu fasole, mancare “traditionala” ca asa o zis cineva la protv. Moda asta a inceput acum vreo 10-15 ani la anumite restaurante din zona Mures, a dvenit populara, insa eu nu am mancat in viata mea la cineva acasa asa ceva(oras/tara/campie/munte) si nu am auzit sa se gateasca asa ceva prin Ardeal.

#45
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,492
  • Înscris: 04.05.2006

 Hider141, on 26 septembrie 2023 - 14:51, said:

Singura problema, cel putin la noi prin tara, poate fi la capitolul grupuri sanitare. Acolo am observat ca o cam dau in bara, mai mult din cauza faptului ca au rulaj mare de clienti care merg la toaleta, asa ca angajatii nu apuca sa le igienizeze cum trebuie.

Amen to that!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate