Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024

De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...
 Backu-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...

Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...
 Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS

Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...
 One week meal plan - Pachet

Apometru defect?

Nelamurire legalitate TVA casa noua

Huawei P20 Lite, ecran negru la a...
 

Arkana e-tech hybrid vs Yaris cross vs Kona 2024 hybrid

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#37
peri0101

peri0101

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 09.02.2021
In principiu m-am hotarat pe Kona 2024. Astept sa vina masina de test drive si sa vad daca e conform cu asteptarile mele la condus sau nu.
Am tot vazut ca lumea se plange de clima la Arkana printre alte probleme si ma cam face sa dau inapoi
M-am uitat la xceed T-GDi Hybrid Electric 7DCT STYLE care iese la ~ 25.5 K , dar mi se pare din clasa cu Yaris Cross si vine cu 3K mai mult ..

#38
exqusit_drunk

exqusit_drunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,822
  • Înscris: 17.12.2019
Eroarea cu care se confruntă posesorii de arkana în ultima vreme e dată de airbaguri și meșterii încă orbecăie în căutarea unei soluții de remediere.
CHR-ul are ofertă cu reducere de 20% din prețul de listă.

Edited by exqusit_drunk, 05 October 2023 - 17:11.


#39
lexraz

lexraz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,269
  • Înscris: 24.05.2022

View Postperi0101, on 05 octombrie 2023 - 15:52, said:

In principiu m-am hotarat pe Kona 2024. Astept sa vina masina de test drive si sa vad daca e conform cu asteptarile mele la condus sau nu.
Am tot vazut ca lumea se plange de clima la Arkana printre alte probleme si ma cam face sa dau inapoi
M-am uitat la xceed T-GDi Hybrid Electric 7DCT STYLE care iese la ~ 25.5 K , dar mi se pare din clasa cu Yaris Cross si vine cu 3K mai mult ..
Vazut o Kona recent intr-o parcare, parea foarte ok.

Ciudata asta cu climatizarea, sigur nu sunt oameni care nu au mai condus variante hibride ori start/stop? Ca daca stai pe loc cu motorul in start/stop da, climatizarea nu face ce trebuie. Pare ciudat, n-am condus masina care sa nu faca rece in conditii normale de la Cielo incoace.

Da, Megane dupa o ora jumatate in vama la greci cu 5 persoane in masina a inceput sa cam gafaie, dar odata pusi in miscare s-a rezolvat. Chiar si la 44°C in traficul din Atena era ok, tot cu 5 la bord.

Edited by lexraz, 05 October 2023 - 17:16.


#40
exqusit_drunk

exqusit_drunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,822
  • Înscris: 17.12.2019
E reală problema cu climatizarea. Arkana e singurul model văzut după 2005 care are climatizare automată dar pe o singură zonă.

#41
lexraz

lexraz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,269
  • Înscris: 24.05.2022
Am un amic care a luat Tesla Y SR cu 33.000 EUR vinerea trecuta. Rabla evident. E ceva mai mult dar daca poti incarca la pret de Hidroelectrica...

View Postexqusit_drunk, on 05 octombrie 2023 - 17:18, said:

E reală problema cu climatizarea. Arkana e singurul model văzut după 2005 care are climatizare automată dar pe o singură zonă.
Nu vad relevanta zonelor?! Sigur sunt nenumarate alte masini cu o singura zona. Si fara climatizare, cu A/C simplu?

Cine stie ce drac au gresit inginerii Renault?

Edited by lexraz, 05 October 2023 - 17:20.


#42
mannick

mannick

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,046
  • Înscris: 08.08.2018
Cu rabla la maxim model y de baza e undeva peste 36000 euro. Model 3 e ala de 32000+. Ambele hidoase, dar frumusetea e in ochii privitorului...

#43
lexraz

lexraz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,269
  • Înscris: 24.05.2022
Nu, asta spun, Tesla Y a fost 32.984 EUR mai exact. Cu 11.500 doua rable mai vechi de 10 ani si cu 2.500EUR discount suplimentar. Marti l-au sunat, vineri a ridicat-o. Probabil trebuia indeplinit ceva target trimestrial, de aici 2.500 suplimentar.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate