Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 

Arkana e-tech hybrid vs Yaris cross vs Kona 2024 hybrid

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#37
peri0101

peri0101

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 09.02.2021
In principiu m-am hotarat pe Kona 2024. Astept sa vina masina de test drive si sa vad daca e conform cu asteptarile mele la condus sau nu.
Am tot vazut ca lumea se plange de clima la Arkana printre alte probleme si ma cam face sa dau inapoi
M-am uitat la xceed T-GDi Hybrid Electric 7DCT STYLE care iese la ~ 25.5 K , dar mi se pare din clasa cu Yaris Cross si vine cu 3K mai mult ..

#38
exqusit_drunk

exqusit_drunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,799
  • Înscris: 17.12.2019
Eroarea cu care se confruntă posesorii de arkana în ultima vreme e dată de airbaguri și meșterii încă orbecăie în căutarea unei soluții de remediere.
CHR-ul are ofertă cu reducere de 20% din prețul de listă.

Edited by exqusit_drunk, 05 October 2023 - 17:11.


#39
lexraz

lexraz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,224
  • Înscris: 24.05.2022

View Postperi0101, on 05 octombrie 2023 - 15:52, said:

In principiu m-am hotarat pe Kona 2024. Astept sa vina masina de test drive si sa vad daca e conform cu asteptarile mele la condus sau nu.
Am tot vazut ca lumea se plange de clima la Arkana printre alte probleme si ma cam face sa dau inapoi
M-am uitat la xceed T-GDi Hybrid Electric 7DCT STYLE care iese la ~ 25.5 K , dar mi se pare din clasa cu Yaris Cross si vine cu 3K mai mult ..
Vazut o Kona recent intr-o parcare, parea foarte ok.

Ciudata asta cu climatizarea, sigur nu sunt oameni care nu au mai condus variante hibride ori start/stop? Ca daca stai pe loc cu motorul in start/stop da, climatizarea nu face ce trebuie. Pare ciudat, n-am condus masina care sa nu faca rece in conditii normale de la Cielo incoace.

Da, Megane dupa o ora jumatate in vama la greci cu 5 persoane in masina a inceput sa cam gafaie, dar odata pusi in miscare s-a rezolvat. Chiar si la 44°C in traficul din Atena era ok, tot cu 5 la bord.

Edited by lexraz, 05 October 2023 - 17:16.


#40
exqusit_drunk

exqusit_drunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,799
  • Înscris: 17.12.2019
E reală problema cu climatizarea. Arkana e singurul model văzut după 2005 care are climatizare automată dar pe o singură zonă.

#41
lexraz

lexraz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,224
  • Înscris: 24.05.2022
Am un amic care a luat Tesla Y SR cu 33.000 EUR vinerea trecuta. Rabla evident. E ceva mai mult dar daca poti incarca la pret de Hidroelectrica...

View Postexqusit_drunk, on 05 octombrie 2023 - 17:18, said:

E reală problema cu climatizarea. Arkana e singurul model văzut după 2005 care are climatizare automată dar pe o singură zonă.
Nu vad relevanta zonelor?! Sigur sunt nenumarate alte masini cu o singura zona. Si fara climatizare, cu A/C simplu?

Cine stie ce drac au gresit inginerii Renault?

Edited by lexraz, 05 October 2023 - 17:20.


#42
mannick

mannick

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,039
  • Înscris: 08.08.2018
Cu rabla la maxim model y de baza e undeva peste 36000 euro. Model 3 e ala de 32000+. Ambele hidoase, dar frumusetea e in ochii privitorului...

#43
lexraz

lexraz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,224
  • Înscris: 24.05.2022
Nu, asta spun, Tesla Y a fost 32.984 EUR mai exact. Cu 11.500 doua rable mai vechi de 10 ani si cu 2.500EUR discount suplimentar. Marti l-au sunat, vineri a ridicat-o. Probabil trebuia indeplinit ceva target trimestrial, de aici 2.500 suplimentar.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate