Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

Ar trebui sa ma despart de ea?

* - - - - 4 votes
  • Please log in to reply
214 replies to this topic

#37
onisifor12

onisifor12

    Junior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,393
  • Înscris: 27.08.2013
Intră într-o relație cu spusul adevărului. Adevărul te va elibera.

#38
RedDev

RedDev

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,936
  • Înscris: 29.10.2014
Unii din voi chiar nu va ganditi cat de periculoase sunt femeile. Mai ales cand au un copil. Zici la ceva "Nu", cer divortul si gata, 30% din venitul tau este pensie alimentara pentru copil. Din fericire eu am evitat asta, dar am un frate care 20 si de ani a platit pensie alimentara ORIUNDE IN LUME a mers. Si retroactiv pentru anii in care nu era de gasit. Si TOATA societatea e de partea femeii.

Societatea nu da doi bani pe barbat, rolul lui e sa munceasca si sa MOARA.

---

Cat despre "amandoi ati vrut copil", nu este asa. Nici un barbat nu vrea copii. Si am cunoscut o gramada de familii cu copii. Nici un sot nu are nimic de-a face cu copiii. Am un singur exemplu de barbat implicat si asta fiindca a fost "programat" asa de cand era mic. Are acuma 3 si isi uraste viata - mergem la ei in vizita, aud discutiile dintre ei. Stiu.

Familiile "fericite" sunt cele in care sotia/femeia se ocupa de copii si asta fiindca II PLACE sa se ocupe de ei. Nu ca a tras paiul scurt si asta e. Si care acuma sunt bunici si care NU MAI VOR SA AUDA DE COPII CAT MAI TRAIESC. Asta zice multe, din nou, despre femei.

Edited by RedDev, 26 August 2023 - 14:43.


#39
TehCube

TehCube

    Railgun user

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,801
  • Înscris: 09.01.2007
Pai ramai tu cu copilul si pune-o pe ea sa plateasca pensie alimentara. Nu ziceai ca nu are timp de el oricum? :)

#40
canarel

canarel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,521
  • Înscris: 13.10.2010
RedDev, bravo, frate, ca mai sunt si de-astia ca tine!
Stii cat de multe femei din lumea asta sunt abuzate si batjocorite de barbati nemernici?
Toate astea ar trebui sa se simta razbunate de nevasta-ta  :lol:

Te-ai gandit vreodata ca nu te pricepi deloc la femei?

#41
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,552
  • Înscris: 30.08.2017

View PostTehCube, on 26 august 2023 - 14:36, said:

Pai ramai tu cu copilul si pune-o pe ea sa plateasca pensie alimentara. Nu ziceai ca nu are timp de el oricum? :)

Dacă amândoi soții doresc custodia copilului, în România instantele de obicei o acordă mamei. Foarte rar tatălui


#42
MareleIntelept

MareleIntelept

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,683
  • Înscris: 26.07.2023
Ce nume de familie avea sotia ta inainte? Gorgona, cumva?

#43
canarel

canarel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,521
  • Înscris: 13.10.2010
Si-uite-asa, cu asupritoarea asta a' lui RedDev, il lasam pe initiatorul topicului fara rezolvare.

#44
RedDev

RedDev

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,936
  • Înscris: 29.10.2014

View Postcanarel, on 26 august 2023 - 14:37, said:

Stii cat de multe femei din lumea asta sunt abuzate si batjocorite de barbati nemernici?

Te-ai gandit vreodata ca nu te pricepi deloc la femei?

Da, si tare as vrea sa le las astora abuzatori. Ca numai eu stiu cate nopti am avut in care nu am dormit de frica ca se duce sotia si ia un cutit din bucatarie si ne omoara pe mine si pe copil.

#45
Chayah

Chayah

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 21.08.2016

View PostRedDev, on 26 august 2023 - 14:48, said:



Da, si tare as vrea sa le las astora abuzatori. Ca numai eu stiu cate nopti am avut in care nu am dormit de frica ca se duce sotia si ia un cutit din bucatarie si ne omoara pe mine si pe copil.

:w00t:
Are vreo boală psihică gravă sau de ce te gândeai la asta?

#46
canarel

canarel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,521
  • Înscris: 13.10.2010
Hai, ma, face misto!
Nu vezi cum scrie, pare un tip inteligent, cum dracu sa fie asa praf la muieri???

La asta cu cutitul, mi-au dat lacrimile de ras pe plaja.

Edited by canarel, 26 August 2023 - 14:58.


#47
TuscanyBoy

TuscanyBoy

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 11.09.2022

View Postcanarel, on 26 august 2023 - 12:05, said:

Totusi, moldoveanca de ce a iesit din peisaj?
De insuratoare esti tanar dupa standardele actuale, poti sa mai experimentezi.
Nu stiu daca asa o fi, dar te-ai prezentat f ok: ai avut grija de tatal tau, ai garsoniera ta, stii ceva gospodarie, ai un job bun, ba te mai ingrijesti si de flori!!!
Poti cauta o C, asa o sa ai termeni de comparatie. Inca ai timp de experiente.
Dar sa stii ca viata nu e o perioada de vesnica beatitudine. Sunt suisuri si coborasuri, cand mai greu, cand mai usor... In relatia cu A, cine are mai multe de reprosat partenerului? Ei i se pare ok relatia? Ca poate aveți viziuni diferite fata de ceea ce pp o relație

Pentru ca sincer de la un moment dat m-am saturat sa o insel si simteam ca nu merita.
+ Faptul ca moldoveanca avea niste probleme psihice (ceva nevroza, depresie etc.), care la inceput nu deranjau, dar dupa ce catre finalul relatiei cu ea am cerut o saptamana - doua de "sa ne vedme mai rar", a crezut ca o insel cu alta Posted Image  Adica eram intr-o situatie de tot rahatul, cu A pe cap, cu B pe cap care credea ca o insel cu C, asa ca ce sa mai zic.. a trebuit sa ies si sa raman cu A.

Stiu ca e ridicol, dar na, bine ca a trecut.

#48
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,370
  • Înscris: 28.07.2008

View PostRedDev, on 26 august 2023 - 14:48, said:

Ca numai eu stiu cate nopti am avut in care nu am dormit de frica ca se duce sotia si ia un cutit din bucatarie si ne omoara pe mine si pe copil.
Pai eu vreau eu sa stiu eu cate nopti ai gandit asta, in ce conditii, ce detalii, ce e cu frica aia si de ce? Poate pierzi timpul aiurea pe forum cand ar trebui de fapt sa suni 112

#49
alexandrualexww2

alexandrualexww2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 15.05.2017
Esti terminat daca continui, sfatul meu? Incheie tot si continua viata, fa-ti timp pentru tine, 3.14zdele apar dispar.

Cat mai lasi de la tine!? Oricum momentan esti vulnerabil, ai nevoie de psiholog sau de @Coach red pill pe youtube.

#50
FreeThinker

FreeThinker

    Mr.Nobody

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 16.08.2010

View Postcanarel, on 26 august 2023 - 14:46, said:

il lasam pe initiatorul topicului fara rezolvare.

Nici nu cred că voia vreo rezolvare, a venit doar să se laude.   Posted Image

View PostRedDev, on 26 august 2023 - 14:06, said:

"NU" este un raspuns gresit.

Cu "NU" răspund majoritatea femeilor când e vorba de un anumit tip de sex, fără să știe că e un răspuns greșit....  Posted Image

#51
barbosa1bis

barbosa1bis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 463
  • Înscris: 13.03.2023

View PostRedDev, on 26 august 2023 - 14:48, said:



Da, si tare as vrea sa le las astora abuzatori. Ca numai eu stiu cate nopti am avut in care nu am dormit de frica ca se duce sotia si ia un cutit din bucatarie si ne omoara pe mine si pe copil.

O relație cu un bărbat ai încercat?

#52
TehCube

TehCube

    Railgun user

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,801
  • Înscris: 09.01.2007

View Postgeorge_alexandru, on 26 august 2023 - 14:38, said:

Dacă amândoi soții doresc custodia copilului, în România instantele de obicei o acordă mamei. Foarte rar tatălui
Stiu, dar din cele povestite de el, dansa nu are nici interesul necesar pentru cresterea lui si nici n-ar face fata, daca nu se descurca cu ajutoare de la maica-sa + inca o persoana.

Si nu ca sa par contra lui RedDev, chiar il cred ca e intr-o situatie nasoala, dar parerea mea e ca 30% din salariu e un pret foarte mic de platit pentru a scapa de responsabilitatea unui copil. Nu am copil dar vorbesc din perspectiva cuiva cu parintii divortati cand aveam ~7 ani.
Sa zicem ca tatal e overachiever, e irelevant cat castiga, dar sa zicem ca munceste 12 ore pe zi, 6 zile din 7. 30% din timpul lui de munca inseamna 4x6 ore pe saptamana, adica o zi. O mama singura cam cat timp trebuie sa dedice cresterii copilului?
Cu exceptia cazului in care tatal castiga milioane, si atunci de aia 30% isi permite mama sa angajeze bona sa plateasca chirie/rata/intretinere/facturi si eventual sa nu mai munceasca, in situatiile "uzuale" femeia e clar in pierdere. Multi platesc rate mai mult de 30% din salariu si o duc bine mersi. Femeia aia va avea de muncit + crescut copil, adica nu va mai avea timp liber DELOC, poate 1-2 ore seara de cand adoarme copilul pana se prabuseste in pat sa doarma.

Sigur, perspectiva mea e afectata de experientele personale, dar 30% din salariu sa fie cea mai mare problema in a creste un copil mi se pare o perpectiva puerila.

#53
red46

red46

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,558
  • Înscris: 06.03.2016

View PostRedDev, on 26 august 2023 - 14:34, said:

Unii din voi chiar nu va ganditi cat de periculoase sunt femeile. Mai ales cand au un copil. Zici la ceva "Nu", cer divortul si gata, 30% din venitul tau este pensie alimentara pentru copil. Din fericire eu am evitat asta, dar am un frate care 20 si de ani a platit pensie alimentara ORIUNDE IN LUME a mers. Si retroactiv pentru anii in care nu era de gasit. Si TOATA societatea e de partea femeii.

Societatea nu da doi bani pe barbat, rolul lui e sa munceasca si sa MOARA.

---

Cat despre "amandoi ati vrut copil", nu este asa. Nici un barbat nu vrea copii. Si am cunoscut o gramada de familii cu copii. Nici un sot nu are nimic de-a face cu copiii. Am un singur exemplu de barbat implicat si asta fiindca a fost "programat" asa de cand era mic. Are acuma 3 si isi uraste viata - mergem la ei in vizita, aud discutiile dintre ei. Stiu.

Familiile "fericite" sunt cele in care sotia/femeia se ocupa de copii si asta fiindca II PLACE sa se ocupe de ei. Nu ca a tras paiul scurt si asta e. Si care acuma sunt bunici si care NU MAI VOR SA AUDA DE COPII CAT MAI TRAIESC. Asta zice multe, din nou, despre femei.
Ce isi face omul cu mana lui, se numeste lucru manual.

Daca e asa nebuna nevasta-ta, puteai sa renunti inca de la faza cu facutul copiilor. Nici acum nu e tarziu sa renunti, singura ta obligatie e sa ai grija de copii.

Dar e mai comod sa te complaci in situatia asta si sa dai vina pe toate femeile, societate, etc. Vezi ca e periculoasa zona asta, si s-ar putea sa te afunzi si mai tare daca dai de "cine trebuie" pe YouTube, cum ai primit "sfat" mai sus.

View PostRedDev, on 26 august 2023 - 14:34, said:

Cat despre "amandoi ati vrut copil", nu este asa.
Atunci nu trebuia sa faci. Te plangi ca barbatii sunt nimeni pe lume, ca n-au drept la decizii. Ai avut ocazia sa decizi, n-ai facut-o. A decis altcineva in locul tau Posted Image

Edited by red46, 26 August 2023 - 15:46.


#54
honeybee

honeybee

    tougher than the rest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,494
  • Înscris: 21.04.2014
TuscanyBoy, povesteste-i actualei prietene despre relatia ta paralela. Nu fii zgircit la amanunte! Dupa ce afla cu cine, cum si cit timp ai inselat-o, mintind-o cu seninatate, te ajuta ea sa iei o decizie inteleapta. Posibil sa se lase cu bocete si cintece de jale, dar ai zis ca iti doresti ceva mai mult. Cu putin noroc, poate intra in bucatarie si invata cum se foloseste o tigaie - drept arma alba, exersind pe capul tau. :hypocrite:

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate