Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

Ar trebui sa ma despart de ea?

* - - - - 4 votes
  • Please log in to reply
214 replies to this topic

#199
Chayah

Chayah

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 21.08.2016

View PostTehCube, on 31 august 2023 - 12:59, said:


Nah, chiar nu-i cer nimic. Rareori o pun pe ea sa decida ce mancam, dar in rest, foarte putine cereri din partea mea.
Plus ca avea aceleasi reactii si la inceptul relatiei si acum. Acelasi "disconfort" daca vrei sa-i zici asa. Sunt de parere ca daca o deranja, pleca, de mult. Dar nu e genul care sa caute pe cineva care-i canta tot timpul in struna.
Daca suntem impreuna de un car de ani, eu facand glume retardate si ea dandu-si ochii peste cap, de ce sa schimbam ceva ce functioneaza? Posted Image




ok, am înțeles. Na, atâta timp cât nu suferă din cauza asta, e ok.

Nu te mai întreb ce e cu "rareori o pun pe ea să decidă ce mâncăm, dar în rest foarte puține cereri din partea mea" :D.


#200
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,456
  • Înscris: 24.02.2017
Ar trebui sa ma despart de ea?


Deci ce ati stabilit in 12 pagini ??  Eu dau unsubscribe la topic ca deja e prea mult . Posted Image

Edited by Bogotta, 31 August 2023 - 14:06.


#201
RedDev

RedDev

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,935
  • Înscris: 29.10.2014
Pentru cine intreba, nu ma despart in primul rand fiindca sunt genul de om care daca incepe ceva, si termina acel lucru. Ma face sa ma simt bine cand merg noaptea la culcare chit ca in ziua aceea m-am simtit prost. Cum a spus Frank Herbert in "Dune" - Singura permanenta e schimbarea. Stiu ca nimic nu va ramane la fel anul viitor, mai ales cand e vorba de copii.

Apoi vreau sa inteleaga femeile/fetele care citesc firul asta ca nu avem nevoie de ele, mai ales de firile lor mereu schimbatoare, nesigure, care pun orice decizie la indoiala si care isi iau zero responsabilitati. Vreau ca toata lumea sa stie ca o femeie poate face un copil zicand ce mult ii iubeste ca apoi dupa o luna de la nastere sa zica ca nu-i place si ca are chef sa iasa in oras la un cocktail si sa se intalneasca cu prietenii.

Da, asa se comporta sexul frumos - nu te poti deloc baza pe el la nimic.

Raman in relatia asta dar daca ar fi sa o iau de la capat, celibatar toata viata pentru mine. Poate sa rada si gaina de mine ca nimic nu se compara cu a fi singur. Doar sala, programat, jucat pe calculator, mers cu masina peste tot si lucrat de la distanta.

Edited by RedDev, 31 August 2023 - 14:11.


#202
futurist

futurist

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,710
  • Înscris: 09.05.2008
Ai inceput promitator, cu Dune, cu Frank Herbert, cu alea, alea si ai terminat trist rau, cu sala , programe si alte balarii.

Hai, ti-am dat like, sa ramana asa, da' mai gandeste-te la variante de final.

Edited by futurist, 31 August 2023 - 14:28.


#203
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,456
  • Înscris: 24.02.2017

View PostRedDev, on 31 august 2023 - 14:09, said:

Apoi vreau sa inteleaga femeile/fetele care citesc firul asta ca nu avem nevoie de ele, mai ales de firile lor mereu schimbatoare, nesigure, care pun orice decizie la indoiala si care isi iau zero responsabilitati.


Asta cu responsabilitatile le-a fost inoculata de societatea cretina in care traim. Dom'le , avem aceleasi drepturi, putem la fel de mult, putem produce aceeasi cantitate de rezultate. Dar la final..... se trag pe c*r si zic ca .... stai asa ca nu mai vrem, azi ne e rau, maine nu stiu ce ..... idiotenii care sunt inghitite de ceilalti. De ce ? Pentru ca asa e frumos, pentru ca ele "e" sexul slab si frumos si alte aberatii.

#204
Chayah

Chayah

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 21.08.2016
Eu ma întristez când citesc ce scrie RedDev, e multa suferință în cuvintele lui și se ghicește extrem de multă incompatibilitate între ei doi.
N-are nicio legătură cu feminism și nu mai știu ce, e pur și simplu incompatibilitate uriașă, care a dus la toxicitate imensă.
Chiar nu cred că scopul pe lumea asta al soției lui a fost să găsească unul căruia să îi facă viața un iad.

Edited by Chayah, 31 August 2023 - 14:44.


#205
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,456
  • Înscris: 24.02.2017
N-o fi fost scopul ei insa uite ca destinul i-a adus impreuna ......

#206
Chayah

Chayah

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 21.08.2016
Și este și un copil. Sper să nu sufere.

#207
Ev_eee

Ev_eee

    Smochină Înghețată

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,728
  • Înscris: 12.07.2022
Dacă ai chef să ieși în oraș,  înseamnă că nu ți iubești copilul? E chiar indicat să ieșiți,  RedDev. :)

#208
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,167
  • Înscris: 06.02.2011

View PostBogotta, on 31 august 2023 - 14:05, said:

Ar trebui sa ma despart de ea?


Deci ce ati stabilit in 12 pagini ??  Eu dau unsubscribe la topic ca deja e prea mult . Posted Image
Cum faci sa dai unsubscribe si sa-ti dispara din lista cu update-uri? Ca la mine indiferent de dau unfollow tot imi apare in liste cu topice.

View PostRedDev, on 31 august 2023 - 14:09, said:

Pentru cine intreba, nu ma despart in primul rand fiindca sunt genul de om care daca incepe ceva, si termina acel lucru. Ma face sa ma simt bine cand merg noaptea la culcare chit ca in ziua aceea m-am simtit prost. Cum a spus Frank Herbert in "Dune" - Singura permanenta e schimbarea. Stiu ca nimic nu va ramane la fel anul viitor, mai ales cand e vorba de copii.

Apoi vreau sa inteleaga femeile/fetele care citesc firul asta ca nu avem nevoie de ele, mai ales de firile lor mereu schimbatoare, nesigure, care pun orice decizie la indoiala si care isi iau zero responsabilitati. Vreau ca toata lumea sa stie ca o femeie poate face un copil zicand ce mult ii iubeste ca apoi dupa o luna de la nastere sa zica ca nu-i place si ca are chef sa iasa in oras la un cocktail si sa se intalneasca cu prietenii.

Da, asa se comporta sexul frumos - nu te poti deloc baza pe el la nimic.

Raman in relatia asta dar daca ar fi sa o iau de la capat, celibatar toata viata pentru mine. Poate sa rada si gaina de mine ca nimic nu se compara cu a fi singur. Doar sala, programat, jucat pe calculator, mers cu masina peste tot si lucrat de la distanta.
Te plangi de femei ca sunt schimbatoare cand nici macar tu nu stii ce vrei si nu-ti asumi clar niste decizii, daca ai fi barbat nu ti-ar trebui 12 pagini pe un forum ca sa te convingi cu ce decizie sa iei, nici tu nu esti departe de ea, poate de asta sunteti inca impreuna.....

#209
canarel

canarel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,521
  • Înscris: 13.10.2010

View PostEv_eee, on 31 august 2023 - 09:00, said:

Probabil că ți place să cucerești. Să simți c ai câștigat? Ce se întâmplă după ce don șoara cade pe spate? Posted Image

pot sa-ncerc io un raspuns? sau nu-i inca doispe noaptea?

#210
manitu

manitu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 696
  • Înscris: 04.12.2007

View PostChayah, on 31 august 2023 - 12:46, said:

Când nu îți pasă că produci cuiva suferință, da, există o problemă.

Cum se numește problema asta în termeni medicali?

#211
Chayah

Chayah

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 21.08.2016
Ține de sociopatie.

#212
Ev_eee

Ev_eee

    Smochină Înghețată

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,728
  • Înscris: 12.07.2022

View Postcanarel, on 31 august 2023 - 21:03, said:


pot sa-ncerc io un raspuns? sau nu-i inca doispe noaptea?

N ai citit că se plicti după ce ea e gata de? :P

#213
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,456
  • Înscris: 24.02.2017

View Postmaladetz, on 31 august 2023 - 19:20, said:

Cum faci sa dai unsubscribe si sa-ti dispara din lista cu update-uri? Ca la mine indiferent de dau unfollow tot imi apare in liste cu topice.

Attached Files



#214
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,167
  • Înscris: 06.02.2011

View PostBogotta, on 01 septembrie 2023 - 11:03, said:

Am facut asta dar tot imi apare in lista topicurilor.

#215
TehCube

TehCube

    Railgun user

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,800
  • Înscris: 09.01.2007
Te referi la "maladetz's content", nu? Nu cred ca ai cum sa-l scoti de acolo.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate