Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

O indrumare in ceva mai mult

* * * - - 1 votes
  • Please log in to reply
221 replies to this topic

#19
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,453
  • Înscris: 10.08.2005

View PostMunst, on 07 august 2023 - 21:37, said:

"Ce este de pierdut" Nu stiu, atatea luni de comunicare pe care le-am avut cu ea, timpul petrecut cu ea, etc.
Care timp petrecut cu ea ?
Timpul a trecut si tot o sa treaca.

#20
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,883
  • Înscris: 26.01.2010

View Postpasilla, on 07 august 2023 - 21:25, said:

Viata e mai scurta decat ai impresia.
Alegi un moment potrivit si ii spui cat se poate de direct.
Ai 50%/50% sanse sa aprecieze si sa fie in ton cu tine.
Daca te respinge, ai scapat de anxietate. Daca te aproba, iar ai scapt de anxietate.

Subscriu !
Asa macar stii unde stai in loc sa te intrebi what if

#21
Munst

Munst

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 503
  • Înscris: 21.03.2016

View PostNoua_pe_site, on 07 august 2023 - 22:14, said:

Daca au iesit numa' in doi exista posibilitatea ca tipa sa stie ca o place si sa-l placa si ea Posted Image

De sesizat sigur a sesizat



Sta aproape de tine si te atinge din ''greseala'' constant ?
Zambeste si rade la orice prostie/gluma zici tu desi nu esti atat de amuzant precum te face sa crezi ?
Sau iti povesteste despre colegul ala misto de munca care arata ca un zeu si nu stie cum sa se combine cu el ?

Daca-ti povestete de alti tipi , esti friend zonat , daca inca nu a inceput cu povesti de genu , probabil ai sanse la ea

Inca nu a inceput sa-mi povesteaza de colegul ei de munca, dar la faza cu zambitul si sa rada aproape din orice, cam da

View PostNoua_pe_site, on 07 august 2023 - 22:15, said:

Subscriu !
Asa macar stii unde stai in loc sa te intrebi what if

Da, are dreptate. O gramada de prieteni mi-au sugerat de mult timp sa o fac, dar eu am tot amanat ca un prost.
In primul rand cum scap de stariile pe care le am atunci cand vreau sa o fac.
Scap de asta, care sunt urmatorii pasi?

Edited by Munst, 07 August 2023 - 22:18.


#22
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View PostNoua_pe_site, on 07 august 2023 - 22:15, said:

in loc sa te intrebi what if
Asta cred ca e printre cele mai nocive lucruri in viata

#23
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,302
  • Înscris: 13.01.2011

View PostNoua_pe_site, on 07 august 2023 - 22:11, said:

De sesizat sigur a sesizat
Femeile de la ora actuală, sînt mai pragmatice decît cele din trecut, egoiste, hotărîte, nu stau luni, ani și ani, după un nehotărît, care promite să fie așa și cînd viața va fi ,,grea ”.

De asta mă îndoiesc, de ce spui.

L.E. A, poate el arată ca A. Delon la 30 de ani, așa ceva nu este de ratat  😁

Edited by crisstonne, 07 August 2023 - 22:19.


#24
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020

View PostMunst, on 07 august 2023 - 21:17, said:

cum ii spun unei fete ca o placi, fara sa-i spui ca o placi?
Te duci la ea si o intrebi ce s-ar putea intampla daca ii zici ca o placi Posted Image !
Daca raspunsul e ok ii zici , daca nu ...nu-i mai zici Posted Image !

Edited by Alltrack, 07 August 2023 - 22:23.


#25
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View PostMunst, on 07 august 2023 - 22:16, said:

Inca nu a inceput sa-mi povesteaza de colegul ei de munca, dar la faza cu zambitul si sa rada aproape din orice, cam da
Nu te astepta ca fetele sa vorbeasca aceiasi limba cu tine.
Ele comunica si comunica foarte mult, dar trebuie sa fii extrem de atent si sa intelegi corect semnele. Treaba care poate fi foarte dificila.

#26
stalker2142

stalker2142

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,702
  • Înscris: 29.10.2017

View PostMunst, on 07 august 2023 - 21:37, said:

Ne cunoastem de cateva luni, unde am iesit de nenumerate ori. La o cafea, la niste plimbari cu masina, un film, mai la un stand up, etc, chestii normale.
"Ce este de pierdut" Nu stiu, atatea luni de comunicare pe care le-am avut cu ea, timpul petrecut cu ea, etc.

Poti sa testezi apele gasesti un moment la urmatoarea intalnire ori ca sunteti intr-un parc seara, sau cand iesiti de la film, sau cand va indreptati spre masina intr-un moment cand sunteti binedispusi amandoi si cu zambetul pe buze ... o iei de mana, o prinzi de sold sa o imbratisezi.. si vezi cum reactioneaza, te uiti in ochii ei. Daca e responsiva de acolo improvizezi tu ii faci un compliment, ii zici ceva dragut etc pana la partea la care o saruti.
Deja i ai castigat increderea, din ce povestesti eu zic ca ea asta asteapta sa faci o miscare... chiar daca nu e asa si te refuza nu mai conteaza, oricum nu va fi nimic schimbat dupa

Daca mai intarzii mult o sa ti-o fure altul si pe urma adio si prietenie; deci nu fi fraier actioneaza acum la urmatoarea intalnire

Edited by stalker2142, 07 August 2023 - 22:26.


#27
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,302
  • Înscris: 13.01.2011

View Postpasilla, on 07 august 2023 - 22:21, said:

Nu te astepta ca fetele sa vorbeasca aceiasi limba cu tine.
Exact!
Pentru că femeile sînt de pe Venus, iar bărbații de pe Marte  😁

#28
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020

View Postpasilla, on 07 august 2023 - 22:21, said:

Nu te astepta ca fetele sa vorbeasca aceiasi limba cu tine.
Ele comunica si comunica foarte mult, dar trebuie sa fii extrem de atent si sa intelegi corect semnele. Treaba care poate fi foarte dificila.
De fapt arta e de a te preface foarte bine ca le asculti cu mare atentie ! Nu asculti nimic , te uiti spre ea si din cand in cand dai din cap aprobator Posted Image !

Edited by Alltrack, 07 August 2023 - 22:30.


#29
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,883
  • Înscris: 26.01.2010

View PostMunst, on 07 august 2023 - 22:16, said:

Inca nu a inceput sa-mi povesteaza de colegul ei de munca, dar la faza cu zambitul si sa rada aproape din orice, cam da

Inseamna ca ai sanse pentru ca in mod normal o tipa prefera sa iasa la o pizza cu prietena decat sa iasa in doi cu un tip care nu o atrage.
De platit platesti tu toate iesirile ?
Ai bani , masina bengoasa ...care-i situatia ta financiara vs fizicul tau?

View PostMunst, on 07 august 2023 - 22:16, said:

Da, are dreptate. O gramada de prieteni mi-au sugerat de mult timp sa o fac, dar eu am tot amanat ca un prost.
In primul rand cum scap de stariile pe care le am atunci cand vreau sa o fac.
Scap de asta, care sunt urmatorii pasi?
Urmatorul pas e sa o scoti la un film , parc , inghetata si sa o iei de mana ...daca isi retrage mana speriata , inseamna ca ai pierdut.
Daca isi retrage mana si te bate pe umar si te intreaba ce faci , ii zici ca vrei sa treci la nivelul urmator ca pana acum doar i-ai facut gard , acum vrei sa te apuci de toata curtea ....un raspuns amuzant care sa nu te puna in situatia sa nu o mai vezi a doua zi
Subtil dar la obiect ,fara loc de interpretari prea mult !

View Postcrisstonne, on 07 august 2023 - 22:18, said:

Femeile de la ora actuală, sînt mai pragmatice decît cele din trecut, egoiste, hotărîte, nu stau luni, ani și ani, după un nehotărît, care promite să fie așa și cînd viața va fi ,,grea ”.

De asta mă îndoiesc, de ce spui.

L.E. A, poate el arată ca A. Delon la 30 de ani, așa ceva nu este de ratat  ��

Eu-s cea mai pragmatica dintre femei dar uneori , cand iti dai seama ca-s timizi , ii lasi sa se obisnuiasca un timp mai ales daca-s simpatici :)

View PostAlltrack, on 07 august 2023 - 22:28, said:

De fapt arta e de a te preface foarte bine ca le asculti cu mare atentie ! Nu asculti nimic , te uiti spre ea si din cand in cand dai din cap aprobator Posted Image !

Inteleg de ce te-au luat femeile la bataie pe tine in tinerete :lol:
Nu mai da sfaturi de astea baiatului , i-al incet ca-l sperii

#30
Chayah

Chayah

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 21.08.2016
Doamne, cum să îi spui că o placi? Păi nu ii e clar că o placi, nu crezi ca se vede că o placi?
După luni întregi de ieșit în doi, dacă ii spui într-o buna zi "știi, eu te plac", s-ar uita la tine ca la un copil de 10 ani.

Mai degrabă întrebarea ar fi cum să faci așa încât să fiți un cuplu, după atâtea luni în care ați ieșit și nu s-a întâmplat nimic, deși se pare că vă placeți reciproc.


#31
Munst

Munst

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 503
  • Înscris: 21.03.2016

View PostNoua_pe_site, on 07 august 2023 - 22:34, said:

Inseamna ca ai sanse pentru ca in mod normal o tipa prefera sa iasa la o pizza cu prietena decat sa iasa in doi cu un tip care nu o atrage.
De platit platesti tu toate iesirile ?
Ai bani , masina bengoasa ...care-i situatia ta financiara vs fizicul tau?


Urmatorul pas e sa o scoti la un film , parc , inghetata si sa o iei de mana ...daca isi retrage mana speriata , inseamna ca ai pierdut.
Daca isi retrage mana si te bate pe umar si te intreaba ce faci , ii zici ca vrei sa treci la nivelul urmator ca pana acum doar i-ai facut gard , acum vrei sa te apuci de toata curtea ....un raspuns amuzant care sa nu te puna in situatia sa nu o mai vezi a doua zi
Subtil dar la obiect ,fara loc de interpretari prea mult !



Eu-s cea mai pragmatica dintre femei dar uneori , cand iti dai seama ca-s timizi , ii lasi sa se obisnuiasca un timp mai ales daca-s simpatici Posted Image



Inteleg de ce te-au luat femeile la bataie pe tine in tinerete Posted Image
Nu mai da sfaturi de astea baiatului , i-al incet ca-l sperii

Nu, nu am platit de fiecare data eu.
Nu sunt cel mai bogat, dar nici cel mai sarac, cat despre masina, e o masina modesta, nimic wow. Cat despre aspect, eh, sa zicem, increderea mea de sine este putin cam asa

Am sa incerc la urmatorul date ce mi-ai propus sa vedem ce si cum, cu putin tupeu, poate am sa reuesc sa vedem pana la urma daca mai exista o sansa, sau am pierdut-o.

View PostChayah, on 07 august 2023 - 22:35, said:

Doamne, cum să îi spui că o placi? Păi nu ii e clar că o placi, nu crezi ca se vede că o placi?
După luni întregi de ieșit în doi, dacă ii spui într-o buna zi "știi, eu te plac", s-ar uita la tine ca la un copil de 10 ani.
Mai degrabă întrebarea ar fi cum să faci așa încât să fiți un cuplu, după atâtea luni în care ați ieșit și nu s-a întâmplat nimic, deși se pare că vă placeți reciproc.

La asta m-am gandit si eu, pare stupid sa merg la ea sa-i spun ca o plac. Eu cred ca si-a dat seama de mult in tot acest timp cu unele gesturi pe care le-am facut . Doar poate nu este interesata sau are asteptari sa fac eu primul pas, dar eu prost nu fac nimic.

Edited by Munst, 07 August 2023 - 22:42.


#32
Chayah

Chayah

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 21.08.2016
Cu ce frecvență vă întâlniți?

#33
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View PostChayah, on 07 august 2023 - 22:35, said:

Doamne, cum să îi spui că o placi? Păi nu ii e clar că o placi, nu crezi ca se vede că o placi?
Cred ca de multe ori fetele vor confirmare verbala.
Un barbat ar zice ca e inutila, ca e evident, dar o fata vrea cu sonor.

#34
Munst

Munst

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 503
  • Înscris: 21.03.2016

View PostChayah, on 07 august 2023 - 22:42, said:

Cu ce frecvență vă întâlniți?

Nu atata de des pe cat mi-as dori, sa zicem o data de doua ori pe luna de cand ne cunoastem

#35
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,883
  • Înscris: 26.01.2010

View PostMunst, on 07 august 2023 - 22:40, said:

Nu, nu am platit de fiecare data eu.
Nu sunt cel mai bogat, dar nici cel mai sarac, cat despre masina, e o masina modesta, nimic wow. Cat despre aspect, eh, sa zicem, increderea mea de sine este putin cam asa

Am sa incerc la urmatorul date ce mi-ai propus sa vedem ce si cum, cu putin tupeu, poate am sa reuesc sa vedem pana la urma daca mai exista o sansa, sau am pierdut-o.


Ai Golf 7 din 2017 , esti emotiv , te deranjeaza discutiile fara motiv ,incepi un subiect si datorita plictiselii sau lipsei de interes in privinta raspunsurilor primite , o tai rapid.

increderea in tine e minima spre zero , probabil asta e si motivul pentru care tragi de timp si preferi prietenia ei in loc sa pui punctul pe i sa afli unde te situezi cu ea

#36
Chayah

Chayah

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 21.08.2016

View Postpasilla, on 07 august 2023 - 22:43, said:


Cred ca de multe ori fetele vor confirmare verbala.
Un barbat ar zice ca e inutila, ca e evident, dar o fata vrea cu sonor.

Păi sigur ca e importanta validarea și exprimarea sentimentelor și e importanta nu numai pentru fete.

Eu am luat întrebarea lui ad litteram și răspunsul meu e nu, nu ii spui îmi place de tine, pt ca e cumva ca la grădiniță.

Dar ii poate spune zeci de alte chestii din care sa rezulte ca o place, mai precis să îi spună ce ii place în diferite momente.


View PostMunst, on 07 august 2023 - 22:45, said:



Nu atata de des pe cat mi-as dori, sa zicem o data de doua ori pe luna de cand ne cunoastem

Cine stabilește frecvența?

Ea pare mulțumită cu frecvența asta?
Dar tu?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate