Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

O indrumare in ceva mai mult

* * * - - 1 votes
  • Please log in to reply
221 replies to this topic

#37
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,879
  • Înscris: 26.01.2010

Vizualizare mesajMunst, pe 07 august 2023 - 22:45, a scris:


Nu atata de des pe cat mi-as dori, sa zicem o data de doua ori pe luna de cand ne cunoastem

De ce nu atat de des?
Ea e cea care seteaza intalnirile in functie de programul ei sau daca propui tu sa iesiti e dispusa sa iasa fara sa fie nevoie sa-si schimbe programul ?

Vizualizare mesajpasilla, pe 07 august 2023 - 22:43, a scris:

Cred ca de multe ori fetele vor confirmare verbala.
Un barbat ar zice ca e inutila, ca e evident, dar o fata vrea cu sonor.

Mie mi-a cerut al meu prietenia dupa vreo doua luni dupa ce era deja mutat la mine Posted image
Evident , inutila cererea dar a fost momentul in care am devenit oficial gf and bf

Vizualizare mesajChayah, pe 07 august 2023 - 22:50, a scris:


Cine stabilește frecvența?

Ea pare mulțumită cu frecvența asta?
Dar tu?

pare ca urmarim aceasi idee
Eu incerc sa-mi dau seama daca-l foloseste si am impresia ca si tu incerci sa faci acelasi lucru .Ma insel ?

#38
Munst

Munst

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 503
  • Înscris: 21.03.2016

Vizualizare mesajNoua_pe_site, pe 07 august 2023 - 22:49, a scris:


increderea in tine e minima spre zero , probabil asta e si motivul pentru care tragi de timp si preferi prietenia ei in loc sa pui punctul pe i sa afli unde te situezi cu ea

Exact!! Chiar daca mi-as dori sa aflu, ceva zice nu.

Vizualizare mesajNoua_pe_site, pe 07 august 2023 - 22:53, a scris:

De ce nu atat de des?
Ea e cea care seteaza intalnirile in functie de programul ei sau daca propui tu sa iesiti e dispusa sa iasa fara sa fie nevoie sa-si schimbe programul ?


De ce nu atat de des? Pentru ca in ultimele 2 luni, eu am fost plecat, iar ea plecata. Nu am avut asa mult timp sa ne vedem.
Pai in majoritatea timpului eu ii propun daca iesim undeva, iar dupa programul meu sau al ei, stabilim cand se ne vedem. A venit si ea cu intentie o data sau de 2 ori, dar a intervenit ceva si nu am mai reusit ajunge.

#39
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

Vizualizare mesajNoua_pe_site, pe 07 august 2023 - 22:57, a scris:

pare ca urmarim aceasi idee
Eu incerc sa-mi dau seama daca-l foloseste si am impresia ca si tu incerci sa faci acelasi lucru .Ma insel ?
Deja se vorbeste in alta limba :lol:

#40
Chayah

Chayah

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 21.08.2016

Vizualizare mesajNoua_pe_site, pe 07 august 2023 - 22:57, a scris:






pare ca urmarim aceasi idee
Eu incerc sa-mi dau seama daca-l foloseste si am impresia ca si tu incerci sa faci acelasi lucru .Ma insel ?


Eu doar încerc să îmi dau seama cât de mult o place

Vizualizare mesajMunst, pe 07 august 2023 - 22:59, a scris:





De ce nu atat de des? Pentru ca in ultimele 2 luni, eu am fost plecat...


În timpul dintre întâlniri, vorbiți cumva? Telefon, mesaje cu pisici care dărâmă tot prin casă șamd.

#41
Munst

Munst

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 503
  • Înscris: 21.03.2016

Vizualizare mesajChayah, pe 07 august 2023 - 23:05, a scris:




Eu doar încerc să îmi dau seama cât de mult o place




În timpul dintre întâlniri, vorbiți cumva? Telefon, mesaje cu pisici care dărâmă tot prin casă șamd.

Ce face lumea în ziua de azi, mesaje, tiktokuri etc

#42
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,879
  • Înscris: 26.01.2010

Vizualizare mesajpasilla, pe 07 august 2023 - 23:02, a scris:

Deja se vorbeste in alta limba Posted image

Yup , eu-s mai pragmatica,merg la sigur, ca tot vorbea cristone de pragmatism , chayah e mai subtila/sensibiloasa

Vizualizare mesajMunst, pe 07 august 2023 - 22:59, a scris:

Exact!! Chiar daca mi-as dori sa aflu, ceva zice nu.
Ti-e teama de refuz , nu e asa de greu de inteles de ce nu vrei sa o intrebi :)

Vizualizare mesajMunst, pe 07 august 2023 - 22:59, a scris:

De ce nu atat de des? Pentru ca in ultimele 2 luni, eu am fost plecat, iar ea plecata. Nu am avut asa mult timp sa ne vedem.
Pai in majoritatea timpului eu ii propun daca iesim undeva, iar dupa programul meu sau al ei, stabilim cand se ne vedem. A venit si ea cu intentie o data sau de 2 ori, dar a intervenit ceva si nu am mai reusit ajunge.
Bun , deci nu e one way street , propunerile vin si din partea ei.

Sfatul meu , go for it

#43
Chayah

Chayah

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 21.08.2016

Vizualizare mesajMunst, pe 07 august 2023 - 23:06, a scris:



Ce face lumea în ziua de azi, mesaje, tiktokuri etc

Deci vrea sa va întâlniți, a propus și ea întâlniri, comunicați și între întâlniri.
Înseamnă că se simte bine în prezența ta.


Uite o incurajare: chiar și cel mai nesuferit și urâcios om se simte bine dacă îi faci complimente, dacă ii arăți că îl vezi, că apreciezi ce face,  cum gândește, cum se poartă șamd.
Deci fii fără grijă cu aprecierile, nu ești în pericol.
Și de asemenea, cere aprecieri și pt tine, dacă ea nu ți le oferă.
Dacă o vezi incantata de aprecieri, se va crea între voi energia necesară avansării în relație, vei vedea.

Dacă o placi suficient de mult, încearcă sa va vedeți mai des, a dori să te vezi des e semn că o placi.
Dacă vede că o inviti o dată pe lună, probabil e și ea pe vreun forum unde întreabă ce Dumnezeu e cu tine :D.

Edited by Chayah, 07 August 2023 - 23:21.


#44
Munst

Munst

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 503
  • Înscris: 21.03.2016

Vizualizare mesajNoua_pe_site, pe 07 august 2023 - 23:09, a scris:



Yup , eu-s mai pragmatica,merg la sigur, ca tot vorbea cristone de pragmatism , chayah e mai subtila/sensibiloasa


Ti-e teama de refuz , nu e asa de greu de inteles de ce nu vrei sa o intrebi :)


Bun , deci nu e one way street , propunerile vin si din partea ei.

Sfatul meu , go for it




Deci pe scurt, următoarea mea mișcare ar fi sa o întreb când este disponibila sa ieșim și mai departe lăsăm lucrurile sa meargă de la sine

Vizualizare mesajChayah, pe 07 august 2023 - 23:21, a scris:



Deci vrea sa va întâlniți, a propus și ea întâlniri, comunicați și între întâlniri.
Înseamnă că se simte bine în prezența ta.


Uite o incurajare: chiar și cel mai nesuferit și urâcios om se simte bine dacă îi faci complimente, dacă ii arăți că îl vezi, că apreciezi ce face,  cum gândește, cum se poartă șamd.
Deci fii fără grijă cu aprecierile, nu ești în pericol.
Și de asemenea, cere aprecieri și pt tine, dacă ea nu ți le oferă.
Dacă o vezi incantata de aprecieri, se va crea între voi energia necesară avansării în relație, vei vedea.

Dacă o placi suficient de mult, încearcă sa va vedeți mai des, a dori să te vezi des e semn că o placi.
Dacă vede că o inviti o dată pe lună, probabil e și ea pe vreun forum unde întreabă ce Dumnezeu e cu tine :D.

Am înțeles ce zici, dar nici nu vreau sa par genul de băiat disperat după ea. Am sa încerc sa aplic ce mi ai spus, sa o invit mai des.

Edited by Munst, 07 August 2023 - 23:23.


#45
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Risc si va spun si eu o poveste.
Aveam o colega de munca de care eram pur si simplu innebunit. Cam vreun an, tot vorbeam, ne aruncam priviri, fara nici un altfel de alte manifestari.
Toata lumea stia ca tipa este indragostita de mine, numai eu nu aveam habar.
Urma sa plec, de la acel job, si am zis ca ori la bal, ori la spital. Era ultima mea sansa si am prins curaj sa ii spun ce sentimente am pentru ea.
Gheata s-a  spart, parca eram iubiti de 100 de ani. In aceiasi zi am invitat-o acasa la mine si 3 zile nu ne-am dat jos din pat (nu va ganditi numai la prostii Posted image ).

Edited by pasilla, 07 August 2023 - 23:24.


#46
Chayah

Chayah

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 21.08.2016

Vizualizare mesajMunst, pe 07 august 2023 - 23:21, a scris:






Am înțeles ce zici, dar nici nu vreau sa par genul de băiat disperat după ea.

Ești în siguranță dacă vede că o placi mult, că ești disperat șamd.

Pericolul este doar atunci când tu nu exiști și ea poate face orice, pt că tu nu te superi, nu impui limite, nu ai dorințe și nevoi șamd.
Atâta timp cât ai grijă și de tine, nu numai de ea, poți să îi arăți cât de mult o placi, chiar e foarte bine.

#47
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,879
  • Înscris: 26.01.2010

Vizualizare mesajMunst, pe 07 august 2023 - 23:21, a scris:

Deci pe scurt, următoarea mea mișcare ar fi sa o întreb când este disponibila sa ieșim și mai departe lăsăm lucrurile sa meargă de la sine

Si mai pe scurt, spune-i ca esti in oras in ziua x , ca nu ai alte planuri dar ca vrei sa-ti faci planuri  cu ea.

Nu o intrebi cand este disponibila ea , ii spui cand esti tu disponibil si ii spui ca vrei sa o vezi .....o tipa mai woke ar putea intrepreta mesajul ca fiind mult prea demanding gen nu ii lasi loc de intors dar una care te place il poate il intrepreta cu inimioare si zambareti gandidu-se ca vai , uite ce dragut , se gandeste la mine Posted image

Vizualizare mesajpasilla, pe 07 august 2023 - 23:21, a scris:

Risc si va spun si eu o poveste.
Aveam o colega de munca de care eram pur si simplu innebunit. Cam vreun an, tot vorbeam, ne aruncam priviri, fara nici un altfel de alte manifestari.
Toata lumea stia ca tipa este indragostita de mine, numai eu nu aveam habar.
Urma sa plec, de la acel job, si am zis ca ori la bal, ori la spital. Era ultima mea sansa si am prins curaj sa ii spun ce sentimente am pentru ea.
Gheata s-a  spart, parca eram iubiti de 100 de ani. In aceiasi zi am invitat-o acasa la mine si 3 zile nu ne-am dat jos din pat (nu va ganditi numai la prostii Posted image ).

Sotia ? Posted image

#48
Munst

Munst

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 503
  • Înscris: 21.03.2016

Vizualizare mesajChayah, pe 07 august 2023 - 23:30, a scris:



Ești în siguranță dacă vede că o placi mult, că ești disperat șamd.

Pericolul este doar atunci când tu nu exiști și ea poate face orice, pt că tu nu te superi, nu impui limite, nu ai dorințe și nevoi șamd.
Atâta timp cât ai grijă și de tine, nu numai de ea, poți să îi arăți cât de mult o placi, chiar e foarte bine.

Am înțeles, am încercat și eu de câteva ori sa ies din peisaj, sa vad dacă tipa este interesata sau nu, și surprinzător a revenit. Chiar dacă uneori aveam impresia ca cauta doar atenția mea și îmi scrie din plictiseala. Totusi am sa incerc sa dau o șansă, sa prind curaj și sa fac "pasul cel mare" sa scap de aceste stări de anxietate pe care le am, nu mereu, dar exista.


P.S. Se spune ca e păcat sa pierzi o prietenie sinceră pentru o iubire trecătoare!

Vizualizare mesajNoua_pe_site, pe 07 august 2023 - 23:36, a scris:


Si mai pe scurt, spune-i ca esti in oras in ziua x , ca nu ai alte planuri dar ca vrei sa-ti faci planuri  cu ea.

Nu o intrebi cand este disponibila ea , ii spui cand esti tu disponibil si ii spui ca vrei sa o vezi .....o tipa mai woke ar putea intrepreta mesajul ca fiind mult prea demanding gen nu ii lasi loc de intors dar una care te place il poate il intrepreta cu inimioare si zambareti gandidu-se ca vai , uite ce dragut , se gandeste la mine Posted image





Și dacă răspunsul va fi unul nu în favoarea mea, ca are alte planuri? Mai încerc o invitație, iar de acolo sa înțeleg ca nu exista interes, nu?

Edited by Munst, 07 August 2023 - 23:44.


#49
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,879
  • Înscris: 26.01.2010

Vizualizare mesajMunst, pe 07 august 2023 - 23:21, a scris:


Am înțeles ce zici, dar nici nu vreau sa par genul de băiat disperat după ea. Am sa încerc sa aplic ce mi ai spus, sa o invit mai des.
Un compliment bine gandit nu e neaparat semn de disperare ci un plus.
De exemplu daca are o bluza preferata sau o culoare preferata ,sau tu ai o culoare preferata care crezi ca o avantajeaza ....spune-i ca albastru marin ii scoate in evidenta culoarea ochilor ca ii stralucesc ochii cand poarta albastru.
Sau rosu ii da un aer de .....copila fericita.
Nu ma pricep la complimente dar dupa ce mi-a zis al meu ca albastru marin e culoarea lui preferata pentru mine , m-am trezit cu vreo 5 toale toate de aceasi culoare :lol:

Complimentele subtile functioneaza

#50
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

Vizualizare mesajNoua_pe_site, pe 07 august 2023 - 23:36, a scris:

Sotia ? Posted image
Poate ca ar fi fost frumos, sau nu.
Dar nu a fost sotia.
Am avut o relatie de vreo 2 ani si ne-am despartit de comun acord, totusi indragostiti. Viata nu ne ofera mereu ce dorim si cateodata nu avem puterea sa o influentam.

Vizualizare mesajNoua_pe_site, pe 07 august 2023 - 23:40, a scris:

De exemplu daca are o bluza preferata sau o culoare preferata ,sau tu ai o culoare preferata care crezi ca o avantajeaza ....spune-i ca albastru marin ii scoate in evidenta culoarea ochilor ca ii stralucesc ochii cand poarta albastru.
Sau rosu ii da un aer de .....copila fericita.
Vezi ?
Vorbele conteaza. Mie mi se pare ciudat, dar am luat-o ca atare.

#51
Munst

Munst

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 503
  • Înscris: 21.03.2016

Vizualizare mesajNoua_pe_site, pe 07 august 2023 - 23:40, a scris:


Un compliment bine gandit nu e neaparat semn de disperare ci un plus.
De exemplu daca are o bluza preferata sau o culoare preferata ,sau tu ai o culoare preferata care crezi ca o avantajeaza ....spune-i ca albastru marin ii scoate in evidenta culoarea ochilor ca ii stralucesc ochii cand poarta albastru.
Sau rosu ii da un aer de .....copila fericita.
Nu ma pricep la complimente dar dupa ce mi-a zis al meu ca albastru marin e culoarea lui preferata pentru mine , m-am trezit cu vreo 5 toale toate de aceasi culoare :lol:

Complimentele subtile functioneaza

Cred ca funcționează, la mine nu știu dacă da. I am făcut și eu câteva complimente subtile, altele mai cringe, altele mai normale, sper că au functionat

Edited by Munst, 07 August 2023 - 23:49.


#52
Chayah

Chayah

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 21.08.2016

Vizualizare mesajMunst, pe 07 august 2023 - 23:38, a scris:






P.S. Se spune ca e păcat sa pierzi o prietenie sinceră pentru o iubire trecătoare!


Dacă există prietenie sinceră între voi, ea va dura până când unul dintre voi va intra într-o relație. Deci pierzi oricum prietenia.

#53
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,300
  • Înscris: 13.01.2011

Vizualizare mesajNoua_pe_site, pe 07 august 2023 - 22:49, a scris:

increderea in tine e minima spre zero , probabil asta e si motivul pentru care tragi de timp si preferi prietenia ei in loc sa pui punctul pe i sa afli unde te situezi cu ea
Uite, așa repeți ce am spus eu, dar ai contrazis mai devreme.
Nah, femeile  🤣

#54
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

Vizualizare mesajMunst, pe 07 august 2023 - 23:48, a scris:

I am făcut și eu câteva complimente subtile, altele mai cringe, altele mai normale, sper că au functionat
Functioneaza 100%....daca ea vrea sa functioneze.
Lipsa complimentelor, oricat de stupide ti se par tie, sigur nu functioneaza in favoarea ta.

Edited by pasilla, 07 August 2023 - 23:54.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate