Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!
 Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor
 Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs
 Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?
 

Daca exista cineva in lume pentru fiecare atunci de ce mor oamenii neiubiti

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
50 replies to this topic

#37
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,581
  • Înscris: 30.10.2003
Nu exista o persoana pentru fiecare, pentru ca exista oameni ca Henry Cavill care "fura" si femei si barbati deopotriva.



[ https://image.brigitte.de/13380388/t/n-/v9/w1440/r1.5/-/26--der-umtriebige-henry-cavill---1-1---spoton-article-1028539.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

IF YOU LIKE HER, JUST ASK HER OUT. ALWAYS WORKS FOR ME - Henry Cavill, 1900 toamna

Edited by Bursul, 06 June 2023 - 14:52.


#38
Alex432

Alex432

    sit at big tables

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,214
  • Înscris: 28.05.2020

View PostAlexNAC04, on 06 iunie 2023 - 10:45, said:

mor oamenii fara sa fie iubiti vreodata
Totusi este trist in lume. Ai talent -te poti apuca de scris poezii pe cruci.

View PostPavel54, on 06 iunie 2023 - 13:28, said:

fara un fizic bun si o situatie materiala decenta, sansele sunt enorm de reduse sa gasesti un partener potrivit.
Tu ce-ai vrea:  ca orice facocer, cu buzunaru gol, sa fie iubit de una premium ?

Viata rasplateste premiantul =  ii da mai mult !

Edited by Alex432, 06 June 2023 - 15:02.


#39
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,888
  • Înscris: 14.10.2008
Dragostea trece prin stomac.

#40
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,943
  • Înscris: 26.01.2010

View PostAlexNAC04, on 06 iunie 2023 - 10:45, said:

Nu mai stiu de unde am auzit aceasta zicala dar faptul ca mor oamenii fara sa fie iubiti vreodata este un contraargument la care nu am gasit raspuns.
Voi ce credeti?

Eu cred ca daca neiubitii astia ar mai taia din standarde si s-ar uita in jur , nu am mai avea discutii de genu.
Eu balesc dupa vecinu de la 4 si sufar ca nu ma baga in seama in timp ce vecinu de la 2 sufera ca nu-l bag eu in seama si uite asa murim amandoi neiubiti .
Femeia aia cu copil care a fost pacalita de bad boy-ul cartierului s-ar putea sa fie petecul tau dar nu te uiti la ea ca ti-a zis mami ca tu , ca flacau, tre sa fii iubit de o virgina nu de parasuta satului

#41
sirgoofy

sirgoofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,048
  • Înscris: 06.09.2008
^ hai, tu prima, du-te la barbatul care te place Posted Image

Nu o vei face, fiindca nu esti disperata .... inca .

Poate va veni si vremea aia ... never say never cum s-ar zice.
Si mai grav e daca atunci nici cel de jos nu te mai vrea .

Multe femei cred ca vor fi dorite si la 35-45, unele vor fi, dar nu multe... si nu de barbatii pe care ii vor ele.
Deci daca vreti super mascul nu o lungiti prea mult.

Edited by sirgoofy, 06 June 2023 - 19:07.


#42
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,747
  • Înscris: 26.08.2008

View PostNeaceasca85, on 06 iunie 2023 - 11:11, said:

Exista, daca vrea si ea in aceeasi masura in care o vrei tu pe ea, altfel e egal cu 0, cum mi s-a intamplat de 3 ori pana acum.
WTF?
Vrei sa spui ca fiecare din cele trei sanse ratate ale tale ar fi trebuit sa fie acea unica CINEVA pentru tine?
Tu ai mai multe jumatati cu care te cauti prin lume?   Posted Image

#43
sirgoofy

sirgoofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,048
  • Înscris: 06.09.2008
nu exista nicio unica/ jumatatea,  exista (poate) o persoana relativ compatibila cu tine si aia e.

Edited by sirgoofy, 06 June 2023 - 20:01.


#44
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,943
  • Înscris: 26.01.2010

View Postsirgoofy, on 06 iunie 2023 - 19:00, said:

^ hai, tu prima, du-te la barbatul care te place Posted Image

Initiatorul - Nu mai stiu de unde am auzit aceasta zicala dar faptul ca mor oamenii fara sa fie iubiti vreodata este un contraargument la care nu am gasit raspuns.
Voi ce credeti?

Tu - Marea majoritate a barbatilor si o minoritate din femei mor neiubiti, asta e realitatea.

La mine nu se aplica niciunul din comentariile de mai sus Posted Image
Nu incerca sa arunci matza moarta neiubita in gradina mea ca gradina mea nu se plange de lipsa de iubire


View Postsirgoofy, on 06 iunie 2023 - 19:00, said:

Nu o vei face, fiindca nu esti disperata .... inca .

Vezi mai sus

View Postsirgoofy, on 06 iunie 2023 - 19:00, said:

Poate va veni si vremea aia ... never say never cum s-ar zice.

De acord cu tine numa' ca de ce sa astepti pana cand nu mai ai nici o alta sansa cand poti bate fierul cat e cald si petrece timp impreuna cu un partener acum , nu maine cand vezi ca nu ai alta optiune. Si nu , nu ma refer la mine ci la persoanele la care faceam eu referire in mesajul citat de tine

View Postsirgoofy, on 06 iunie 2023 - 19:00, said:

Si mai grav e daca atunci nici cel de jos nu te mai vrea .

Ba nu e grav deloc ca daca e sa accept off topicul tau , eu nu o sa mor neiubita cum zice initiatorul ca s-ar intampla

View Postsirgoofy, on 06 iunie 2023 - 19:00, said:

Multe femei cred ca vor fi dorite si la 35-45, unele vor fi, dar nu multe... si nu de barbatii pe care ii vor ele.
Deci daca vreti super mascul nu o lungiti prea mult.
Am atins o coarda sensibila cumva de te-ai hotarat sa ataci ideea mea in loc sa o dezbati ? :lol:

#45
sirgoofy

sirgoofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,048
  • Înscris: 06.09.2008

View PostNoua_pe_site, on 06 iunie 2023 - 17:34, said:

Eu balesc dupa vecinu de la 4 si sufar ca nu ma baga in seama ...

View PostNoua_pe_site, on 06 iunie 2023 - 20:34, said:

...Nu incerca sa arunci matza moarta neiubita in gradina mea ca gradina mea nu se plange de lipsa de iubire

inconsecventa oare ?

Deci esti iubita (nu doar sexuita) de cel pe care il vrei ?
Perfect atunci, de ce balesti dupa altii doar tu stii.
Poate esti doar iubita nu si iubesti..

Edited by sirgoofy, 07 June 2023 - 03:35.


#46
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,943
  • Înscris: 26.01.2010
Nush ce sa zic , ai reusit sa ma lasi fara cuvinte :lol:
Inainte sa mai zic ceva ,tu ai chiar nu ai inteles ca nu ma refeream la mine ci ca m-am dat de exemplu ca sa inteleaga omu mai bine?

#47
Pavel54

Pavel54

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,192
  • Înscris: 04.11.2022

View PostAlexEn, on 06 iunie 2023 - 14:41, said:


Alta prostie.
Poti sa argumentezi de ce e o prostie? Ai tu o alta definitie mai buna?

View PostAlex432, on 06 iunie 2023 - 15:01, said:


Tu ce-ai vrea:  ca orice facocer, cu buzunaru gol, sa fie iubit de una premium ?
Legatura portofelului cu iubirea fiind.....?

#48
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,020
  • Înscris: 18.12.2007
Fiindca e o prostie sa zici ca e iubire adevarata doar daca nu stii de ce iubesti persoana respectiva.
Poate se aplica la adolescenti/tinerei unde e mai mult atractie fizica sau, cel putin la inceput e atractie fizica.

Nu imi spune ca tu, ca adult (am presupus ca esti adult) nu stii de ce iti iubesti partenerul/partenera.

#49
Ev_eee

Ev_eee

    Smochină Înghețată

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,732
  • Înscris: 12.07.2022
Ce topic depresiv! :w00t:

Well, din cauză că pământul e mare. Dacă jumătatea ta e undeva prin Papua Noua Guinee... :D

În realitate, cine moare neiubit moare prost. N a știut să vadă iubirea. Din cauză de standarde nerealiste, din cauză de stagnare sau chiar involuție spirituală. Iar majoritatea oamenilor sunt proști,  da. Și f puțini se vor deștepta pe parcursul vieții.



#50
Pavel54

Pavel54

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,192
  • Înscris: 04.11.2022

View PostAlexEn, on 07 iunie 2023 - 09:12, said:

Fiindca e o prostie sa zici ca e iubire adevarata doar daca nu stii de ce iubesti persoana respectiva.
Poate se aplica la adolescenti/tinerei unde e mai mult atractie fizica sau, cel putin la inceput e atractie fizica.

Nu imi spune ca tu, ca adult (am presupus ca esti adult) nu stii de ce iti iubesti partenerul/partenera.
Este doar o definitie si de regula la ce am intanlit eu la viata mea cele mai solide iubiri erau alea in care partenerul zicea: nu stiu ce mi-a facut dar nu pot trai fara el/ea
Atractia fizica sau interesul material nu le putem traduce ca fiind dragoste in adev.sens al cuvantului. Mai degraba as zice ca este necesar cate putin din fiecare(atractie fizica, admiratie intelectuala, etc) fara ca vreuna din ele sa fie dominanta.

View PostEv_eee, on 07 iunie 2023 - 09:31, said:


În realitate, cine moare neiubit moare prost. N a știut să vadă iubirea.
Ce te face sa crezi ca TOATA LUMEA e musai sa-si intanleasca jumatatea dorita? Poate unii n-au noroc pur si simplu, de ce ar fi obligatoriu ca toti sa aibe noroc?

#51
whiteproud

whiteproud

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 22.06.2022
pe scurt si cu umor:
exista o persoana pentru fiecare, dar e greu de gasit in cele 8 miliarde de persoane de pe planeta

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate