Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Card BT Direct Carrefour

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
419 replies to this topic

#19
darkangel2

darkangel2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,378
  • Înscris: 26.01.2019

View Postlelali, on 10 mai 2023 - 20:32, said:

Libra avea un card net superior.

In ce sens?

View Postlelali, on 10 mai 2023 - 20:32, said:

aș alege oricând un card cec sau banca Românească (eximbank acum) unde am orice plată de minim 2-300 de lei de postat în rate FĂRĂ dobândă.

Da, Cardul BT Direct este util pentru cashback, nu pentru rate fara dobanda.

#20
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,052
  • Înscris: 10.04.2006
La nevoie, ofera si ei 3 rate fara dobanda. Dar nu mai primesti cashback pentru tranzactia respectiva.

#21
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,819
  • Înscris: 30.08.2006
Pare un card de nisa cu o multime de complicatii financiare care poate anula orice castig gen cashback. Chiar si ratele au dobanzi daca sunt mai mari de 3.

#22
kye77

kye77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 948
  • Înscris: 05.03.2009
Problema mea e urmatoarea:
- am primit cardul cu , sa zicem, suma de 9500 lei credit
- a doua zi il alimentez cu 15000 lei
Ce se intampla in cazul asta? Practic eu am surplus. Pot cheltui cei 15000 lei sau ma penalizeaza cu ce trec peste cei 9500 lei ?
Primesc cashback si la ce cheltui intre 9500 si 15000 ??
Am sunat in call center si aia de acolo sunt habarnisti, singurul lucru pe care mi l-au recomandat este sa nu alimentez cu mai mult intrucat , zic ei , sistemul va considera surplusul ca fiind ai bancii !!!

Edited by kye77, 11 May 2023 - 07:38.


#23
adidami

adidami

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 02.11.2014

View Postkye77, on 11 mai 2023 - 07:33, said:

Problema mea e urmatoarea:
- am primit cardul cu , sa zicem, suma de 9500 lei credit
- a doua zi il alimentez cu 15000 lei
Ce se intampla in cazul asta? Practic eu am surplus. Pot cheltui cei 15000 lei sau ma penalizeaza cu ce trec peste cei 9500 lei ?
Primesc cashback si la ce cheltui intre 9500 si 15000 ??
Am sunat in call center si aia de acolo sunt habarnisti, singurul lucru pe care mi l-au recomandat este sa nu alimentez cu mai mult intrucat , zic ei , sistemul va considera surplusul ca fiind ai bancii !!!

Iti spun din proprie experienta. Limita de credit acordata poate fi depasita prin alimentari, dar doar atat timp cat valoarea lunara a alimentarilor nu depaseste cu mult limita.

Am avut o luna in care am alimentat peste dublul limitei si m-au sunat sa intrebe sursa fondurilor si sa-mi atraga atentia ca am incalcat termenii si conditiile acordarii creditului. Mi-au sugerat sa cer marire de limita ca sa nu-mi inchida cardul.

View PostLeo2006, on 10 mai 2023 - 23:00, said:

Pare un card de nisa cu o multime de complicatii financiare care poate anula orice castig gen cashback. Chiar si ratele au dobanzi daca sunt mai mari de 3.

Ironic, cardul este excelent pentru cei care nu au nevoie bani. Daca il folosesti ca pe un card de debit pentru cheltuielile uzuale, fara a avea nevoie de rate, castigi bani din cashback la orice plata.

Probabil ca banca asteapta la colt in cazul in care nu platesti suma din extras sau faci plati incadrate la qvasi-cash, dar daca esti disciplinat si ai deja economii proprii, chiar merita sa folosesti cardul.

Edited by adidami, 11 May 2023 - 08:46.


#24
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,052
  • Înscris: 10.04.2006

View Postkye77, on 11 mai 2023 - 07:33, said:

Problema mea e urmatoarea:
- am primit cardul cu , sa zicem, suma de 9500 lei credit
- a doua zi il alimentez cu 15000 lei
Ce se intampla in cazul asta?
Spre deosebire de multe bănci, aici poți folosi și banii extra.
Am rambursat și eu mai mult decât trebuia și am văzut asta și în app.
Apare soldul mărit peste limită.
Dar presupun că nu vei primi cashback pentru ei.
În schimb am primit un sms de la ei că am mai mulți bani decât trebuie.

Va informam ca ati depus x Ron pe Cardul Direct peste limita de credit. Va invitam sa utilizati banii la cumparaturi sau retrageri numerar cat mai curand



#25
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,819
  • Înscris: 30.08.2006
Cumpar un sortiment de cafea care costa in mod obisnuit 23 lei. Cam la 3 saptamani aceasta cafea are pretul redus la 18 lei. Asta inseamna aprope 22% reducere. In acel moment eu imi fac stocul pe o luna. Am si sansa sa lucrez la 100m de Carrefour si pot trece zilnic pe acolo. Intr-o alta zi am prins o reducere la un sistem Wi-Fi mesh Tenda Nova MW5 cu 2 sateliti. M-a costat doar 50 lei. Un TV de 80" doar 400 lei si era din stocul nou. Reducerile prin cardul Carrefour de 5% sunt o gluma proasta. Carrefour poate oferi beneficii substantiale si cu aplicatia lor prin Act for Good care e oferita gratuit. Pentru reduceri de 5% din preturile din Carrefour merg alaturi in Kaufland sau Lidl, nu ma dor picioarele.

#26
Drizzt89

Drizzt89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 27.11.2008
Avantajul cardului zic eu e ca ofera 2% bonificatie la orice tranzactie pentru orice produs, care de multe ori este la pret maximal oricum la orice comerciant. sau tranzactii de tip business unde doar se muta banii dintr-un loc in altul.
Altfel, intr-adevar se stie ca orice bonificatie la un anumit comerciant este suportata la prima vedere de acel comerciant, dar de fapt se regaseste in pretul produsului la raft.

#27
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,052
  • Înscris: 10.04.2006

View PostLeo2006, on 11 mai 2023 - 11:49, said:

. Reducerile prin cardul Carrefour de 5% sunt o gluma proasta. Carrefour poate oferi beneficii substantiale si cu aplicatia lor prin Act for Good care e oferita gratuit. Pentru reduceri de 5% din preturile din Carrefour merg alaturi in Kaufland sau Lidl, nu ma dor picioarele.

Pui greșit problema.
Ai 2% la orice magazin, oriunde, oricând.
Pentru că e în parteneriat cu Carrefour acolo ai procent și mai mare - 5%.
Nu e card de discount uri precum cardul Auchan club or similar.

#28
caesar243

caesar243

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 04.04.2008

View PostLeo2006, on 11 mai 2023 - 11:49, said:

Un TV de 80" doar 400 lei si era din stocul nou.

daca foloseai cardul BT Direct te costa 400 ron -2% = 392 ron, in felul asta aveai platit si carburantul pana acasa :)

foloseam pana acum la alimentarea cu motorina de la **** un card de debit care oferea 2-3% discount, acum nu ma mai stresez sa vad cand apare oferta, si cumpar direct cu 2%

#29
kye77

kye77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 948
  • Înscris: 05.03.2009
După ultimul update ,aplicația nu mai cere cod sau amprenta la deschidere ...

#30
lord_dizzy

lord_dizzy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 06.11.2003
Încearcă să schimbi din meniu: Modalități de plată -> Plata doar din BT Pay în loc de Deblochează și plătește.

#31
george126

george126

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,127
  • Înscris: 02.07.2004
Salut, cei care au facut tranzactii in valuta, cat de bun a fost cursul pe langa cursul BNR ?

Se acorda cashback si ptr tranzactii in valuta pos + online ?

#32
Drizzt89

Drizzt89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 27.11.2008
1. Cursul MC pare sa fie.
2. din regulamentul campaniei: "2% din valoare pentru tranzactiile efectuate cu plata integrala, in afara retelei de magazine Carrefour, adica din orice alt magazin fizic sau online, din tara sau strainatate;"

#33
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,620
  • Înscris: 13.03.2005
Teroretic ar fi OK, că 2%-0.7% cursul MC, tot un cashback ar fi și la plăți în valută.

#34
kye77

kye77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 948
  • Înscris: 05.03.2009
Salut . Mi-a venit extrasul . Mă tot uit pe el și nu apare nicăieri bonusul pe care l-am cerut prin sms ( am primit sms la vremea respectiva că a fost aprobat bonusul și-l primesc în maxim o zi ).
Eu nu știu unde apare acest bonus , efectiv ,în acest extras ....

Edited by kye77, 08 June 2023 - 21:42.


#35
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,052
  • Înscris: 10.04.2006
+1.
Pe de altă parte în sms-ul primit scrie că bonusul intră pe 7, iar extrasul este emis mai devreme.

Dar tot e un Blackbox partea cu punctele bonus.
Primesc un număr Random de la o lună la alta, fără vreun extras sau vreo sursă.

#36
Drizzt89

Drizzt89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 27.11.2008

 kye77, on 08 iunie 2023 - 21:40, said:

Salut . Mi-a venit extrasul . Mă tot uit pe el și nu apare nicăieri bonusul pe care l-am cerut prin sms ( am primit sms la vremea respectiva că a fost aprobat bonusul și-l primesc în maxim o zi ).
Eu nu știu unde apare acest bonus , efectiv ,în acest extras ....

Bonusul apare in extras ca si "Bonus loialitate". Ca sa apara trebuie sa treaca 2 zile de la ziua in care a fost trimis catre card, ca si orice alta rambursare. Ziua in care se trimite e prima zi lucratoare de cand se cere.  e.g. il ceri prin mesaj in weekend, si se proceseaza luni, deci va aparea Miercuri dupa ora 9

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate