Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF
 Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 

Card BT Direct Carrefour

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
419 replies to this topic

#37
kye77

kye77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 948
  • Înscris: 05.03.2009
Exista vreo varianta de a-ti afla ce puncte ai bonus ? La inceputul lunii asteia eram in afara tarii cand am primit sms, pe 2 iunie. Am ratat fereastra de 3 zile. Am trimis dupa mesaj, dar nu imi mai vine nimic inapoi,doar ca cererea mea e in curs de procesare. Ce se intampla in cazul asta ? Bonusul se reporteaza pentru luna urmatoare ?

#38
darkangel2

darkangel2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,378
  • Înscris: 26.01.2019
Poti afla cate puncte ai sunand la 0213.08.4000.

View Postkye77, on 14 iunie 2023 - 21:05, said:

Am ratat fereastra de 3 zile.

Raspunsul la acel SMS este una din modalitate de a rascumpara punctele.
Alta modalitate este sa suni oricand la 0213.08.4000 si sa ceri rascumpararea unui numar de puncte (cat vrei tu).

View Postkye77, on 14 iunie 2023 - 21:05, said:

Am trimis dupa mesaj, dar nu imi mai vine nimic inapoi,doar ca cererea mea e in curs de procesare. Ce se intampla in cazul asta ? Bonusul se reporteaza pentru luna urmatoare ?

Probabil ca cererea va fi ignorata.
Nu se pune problema de "reportare" deoarece bonusul se cumuleaza in permanenta pana il rascumperi (nu expira de la o luna la alta).

#39
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,054
  • Înscris: 10.04.2006
Pregateste-te de vacanta si cumpara tot ce iti doresti din Carrefour, cu Cardul Direct, si ai 18 Rate fara Dobanda! Profita de oferta, in perioada 16.06-19.07.

Pregătesc și ei Intrarea pe segmentul ăsta?
Până acum ofereau 3 rate ceea ce e cam 0 în comparație cu cec sau brd.

#40
george126

george126

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,127
  • Înscris: 02.07.2004

View PostNenea Zap, on 16 iunie 2023 - 12:10, said:

Pregateste-te de vacanta si cumpara tot ce iti doresti din Carrefour, cu Cardul Direct, si ai 18 Rate fara Dobanda! Profita de oferta, in perioada 16.06-19.07.

Pregătesc și ei Intrarea pe segmentul ăsta?
Până acum ofereau 3 rate ceea ce e cam 0 în comparație cu cec sau brd.


In data de 10-Jul-23 ai platit 501.27 lei la PayU*eMAG.ro  cu cardul tau Direct. Alege sa platesti cumparaturile in 3 rate fara dobanda, sau 4-36 rate cu dobanda de 1% pe luna, raspunzand la acest SMS in maxim 3 zile cu textul 'RATE ORIUNDE 501.27 in XX RATE'. Multumim

Asta am primit la ultima tranzactie. Nu vad sa zica nimic de 18 rate fara dobândă.

#41
addryanns

addryanns

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,497
  • Înscris: 31.07.2015
...din Carrefour...

#42
UnicorrnVerde

UnicorrnVerde

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 28.02.2015
În contractul vostru scrie ceva despre cashback, sau măcar numele campaniei “Totul se leaga cu Cardul Direct de la Carrefour”? Sau nimic, și o să mă surprindă la un moment dat cu o notificare că mă încadrez în condițiile promoției?

#43
Drizzt89

Drizzt89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 27.11.2008
Majoritatea beneficiilor sunt acordate via campanii cu durata limitata. Cam asa functioneaza majoritatea cardurilor cardurilor cu cashback sau cel putin IFN-urile (Unicredit, OrangeMoney, BT Direct)

#44
darkangel2

darkangel2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,378
  • Înscris: 26.01.2019

View PostUnicorrnVerde, on 14 iulie 2023 - 07:13, said:

În contractul vostru scrie ceva despre cashback, sau măcar numele campaniei “Totul se leaga cu Cardul Direct de la Carrefour”?

Campania "Totul se leaga cu Cardul Direct de la Carrefour" se aplica tuturor cardurilor BT Direct.
Daca nu primesti puncte, fa o sesizare...

#45
caesar243

caesar243

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 04.04.2008
poate ai card BT Direct simplu, pe cardul tau apare si "carrefour" sau e un card galben?

#46
darkangel2

darkangel2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,378
  • Înscris: 26.01.2019
A incercat cineva sa ramburseze datoria BT Direct prin Pago, platind cu un card de credit?
Cardul de credit "vede" plata la comerciant sau plata "quasi-cash"?

#47
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,621
  • Înscris: 13.03.2005
Am folosit cardul de credit CEC in Pago și în un-doi și a fost văzută că plata la comerciant. Am platit facturi de utilități. Dar tranzacția e înregistrată ca fiind către pago/un-doi.

Edited by wertyck, 16 July 2023 - 15:28.


#48
darkangel2

darkangel2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,378
  • Înscris: 26.01.2019

 wertyck, pe 16 iulie 2023 - 15:26, a scris:

Am folosit cardul de credit CEC in Pago și în un-doi și a fost văzută că plata la comerciant

Speram sa raspunzi chiar tu!!! :)

Vreau sa-mi fac card de credit CEC si sa rambursez BT Credit prin Pago, apoi sa rambursez in CEC in 24 rate...

 wertyck, pe 16 iulie 2023 - 15:26, a scris:

Am platit facturi de utilități.

Am platit si eu facturi de utilitati si mi-a vazut plata la comerciant.
Mi-e frica sa nu schimbe Pago ceva cand rambursez catre BT Direct si sa vada quasi-cash.

Ce parere ai?

#49
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,621
  • Înscris: 13.03.2005
Daca schimbă, faci o românească și tot stingi creditul in rate fără dobândă. Cumperi ceva scump de la Auchan și returnezi la informații.
Am făcut-o acum vreo 4 ani, când aveam nevoie de cash. Am luat cel mai scump laptop de pe stoc și am avut 24  de rate fără dobândă. L-am returnat sigilat in 5 minute, că "cadoul a fost deja cumpărat de soție".
Acum o poți face și dacă Auchan vrea sa îți facă returnarea banilor pe card. Plătești cu cardul de credit și la returnarea produsului folosești alt card de debit sau chiar cardul BT direct.

In cazul rambursarii pe card a banilor, aceștia intră în 1 - 2 zile, nu instant, deși pui cardul  sau telefonul la POS, la fel ca o plată cu cardul,  și pentru rambursare.

Edited by wertyck, 16 July 2023 - 16:05.


#50
darkangel2

darkangel2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,378
  • Înscris: 26.01.2019

 wertyck, pe 16 iulie 2023 - 16:07, a scris:

Daca schimbă

Atunci urmeaza test!
Mersi de info!

#51
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,054
  • Înscris: 10.04.2006

 darkangel2, pe 16 iulie 2023 - 15:10, a scris:

A incercat cineva sa ramburseze datoria BT Direct prin Pago, platind cu un card de credit?
Cardul de credit "vede" plata la comerciant sau plata "quasi-cash"?
Eu am încercat și cu card de credit Raiffeisen și cu card de debit CEC și ambele au fost văzute ca transfer de bani quasicash.
Probabil au schimbat recent codurile tranzacțiilor.

#52
darkangel2

darkangel2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,378
  • Înscris: 26.01.2019

 Nenea Zap, pe 17 iulie 2023 - 09:48, a scris:

au fost văzute ca transfer de bani quasicash

Mersi de info!
Cum pot sa verific ca tranzactia a fost vazuta quasicash daca platesc cu un card de debit?

#53
Drizzt89

Drizzt89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 27.11.2008

 darkangel2, pe 17 iulie 2023 - 10:13, a scris:

Mersi de info!
Cum pot sa verific ca tranzactia a fost vazuta quasicash daca platesc cu un card de debit?

dupa MCC daca afiseaza aplicatia sau dupa comision. Sau sa ceri departamentului financiar al bancii sa ti-l zica

#54
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,054
  • Înscris: 10.04.2006
Eu nu recomand Pago pentru plata cardului.
Dacă ai sumă mai mare de 10000 ron trebuie să o împărți în mai multe tranzacții de 10k fiecare.
Și banca îți va lua comision pentru fiecare tranzacție :)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate