Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Eterna dilema Vodafone vs RDS voce+ internet mobil

- - - - -
  • Please log in to reply
68 replies to this topic

#1
danb1961

danb1961

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,531
  • Înscris: 09.03.2002
Se da una rubedenie de "departe" prin Constanta+foloseste  "voce"+ internet mobil la nivel de Whatsup, Messenger, browsing.
E la un abonament Vodafone 11 euro si vrea sa-l schimbe la ceva mai convenabil. La voda vad ca sunt de la 8 euro in sus, sau nu m-am uitat bine la oferta.
1. Cum e semnalul RDS in Constanta(fiind persoana statica foloseste serviciile doar in oras)
2. Personal inclin spre RDS 2 euro, dar nu stiu cat da din gura, asa ca poate mere la 5 euro..; 2, 3,5 euro sunt cu tva  ?
Niscaiva sfaturi ca sa le dau si io mai departe ?
Multam

#2
GreenArrow89

GreenArrow89

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 23.10.2022
Pt voce este ok, dar pe partea de date sa știi ca vitezele sunt mici pe internetul mobil. Eu sunt și heavy user poate el este mai Light și e mulțumit de 10mb.

#3
danb1961

danb1961

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,531
  • Înscris: 09.03.2002
Nu-mi cade fisa ce e cu aia 10mb..=ce este+ la browsing si messenger nu ai nevoie de viteza supersonica
PS Singura problema la RDS e ca nu are sms-uri nationale incluse, dar oricum nu stie ce e sms-ul..

Edited by danb1961, 15 December 2022 - 13:50.


#4
mercur68

mercur68

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,436
  • Înscris: 07.08.2007
2 euro dai, de 2 euro primesti servicii, logic. Acum o sa sara o gramada sa zica ca nu-i asa. O sa-ti toarne cenusa in cap cand o sa treaca pe RDS si nu o sa mearga ca inainte.

#5
danb1961

danb1961

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,531
  • Înscris: 09.03.2002
Poate explici si " 2 euro dai, de 2 euro primesti servicii, logic."= dar nu-ti sar in cap..cenusa nu are ca e pe gaz..

#6
GreenArrow89

GreenArrow89

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 23.10.2022
Nu este o rețea de baza, am folosit 1 an am regretat alegerea făcută și nu as mai alege digi nici dacă ar fi gratis . Bine sunt persoane care țin cu dinții de digi chiar dacă sunt praf zic ca las ca e bun ca la cati bani dau.

#7
danb1961

danb1961

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,531
  • Înscris: 09.03.2002
In ce an ai fost la digi ?

#8
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,105
  • Înscris: 29.01.2016
E multumita de VDF acea persoana ?
Daca da, la retentie sunt oferte la 5-6 eur la abonament cu voce nelimitat si internet aprox 100 Gb sau mai mult. Retentie =/= ce e pe site, alea sunt prosteli. Retentie este cand suni la *222 si le spui ca vrei altceva sau ce am scris pe randul urmator.
Acele abonamente se obtin la retentie daca stii cum sa pui problema (te arati nemultumit, dai de inteles ca vrei sa portezi la altii, sau ca vrei reziliere si trecere pe prepaid, etc)
Mai are varianta portare pe bune, in Yoxo (e Orange, de fapt), 19 lei pe luna pentru nelimitat voce + sms national si 50 Gb de internet. Semnalul pe Orange ma indoiesc ca nu ar fi bun in Constanta.
Digi ar fi f ok din toate punctele de vedere (bani si resurse) doar daca semnalul este bun, daca iti poti face treaba cu telefonul. Daca da, merge.
Cauta aici acoperirea : cellmapper.net si aisemnal.ro

Edited by Magicwisewolf, 15 December 2022 - 14:06.


#9
GreenArrow89

GreenArrow89

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 23.10.2022
2020, și de multe ori am pățit sa nu pot fi contactat chiar ma certau unele persoane ca am tel închis deși nu era închis, uneori convorbirile nu se auzeau destul de clar.
O sa zică lumea ca exista vowifi, acu pe bune nu stau sa vânez rețele wifi peste tot unde merg ca să pot folosi digi fără lacune.

#10
mercur68

mercur68

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,436
  • Înscris: 07.08.2007
Semnal prost, nu are acoperire, sunt momente cand are semnal dar nu iti suna telefonul, la celalalt ca e ocupat, Net-ul nu merge, e doar sa nu zici ca nu ai. Eu nu am vazut om de afaceri serios sa aibe abonament de mobil la RCS. Nu mai vorbesc ca iesi putin din localitate si adio semnal. Clar, nu este o retea de incredere, este un low cost, orice sar zice.

#11
danb1961

danb1961

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,531
  • Înscris: 09.03.2002
Pai asta e faza ciudata cu retentia(aia de la ofertare) , cucoana spunea ca sub 7-8 euro probabil +tva ,nu are; io pe cartela la 2 euro nu am ce face cu vocea si internetu

#12
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,105
  • Înscris: 29.01.2016
Se minte mult la retentie, crede-ma. Nu au, nu exista, nu se mai da, a fost pana acum 2 luni...
Daca stii ce sa le ceri si cum sa pui problema, obtii ce iti doresti, sau pe aproape.
Cauta pe paginile de retentie abonamente VDF, sa vezi ce obtin colegii pe acolo. Eu cand am zis de 5-6 eur, am zis de pret final, cu tot cu TVA.
Exista si la 2-3 eur abonamente, daca nu are nevoie de roaming. Se obtin in urma intentiei de portare.
Persoana de care vorbesti, mai este in perioada contractuala ? Daca da, se schimba un pic lucrurile.
Daca nu, intra aici si vezi ce zic colegii :
https://forum.softpe...2#entry29597450

Edited by Magicwisewolf, 15 December 2022 - 14:15.


#13
danb1961

danb1961

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,531
  • Înscris: 09.03.2002
" Exista si la 2-3 eur abonamente, daca nu are nevoie de roaming. Se obtin in urma intentiei de portare." =am vorbit io cu blonda de la ofertare si i-am spus de portare si mai ca ii venea sa planga, da' sum 7-8 euro nu are..Cu 2-3 euro chiar ca mi-ai inchis gura,si nu are nevoie nici de roaming..(fara perioada contractuala)

Edited by danb1961, 15 December 2022 - 14:46.


#14
exqusit_drunk

exqusit_drunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,798
  • Înscris: 17.12.2019
Digi e mai slab dar e ieftin. Voda, cu ai lor 8 euro nu au de 4 ori mai puternic semnalul, nici de 4 ori mai clară vocea și nici de 4 ori mai nelimitat netul.

#15
NikoroB

NikoroB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,566
  • Înscris: 26.05.2022

 mercur68, on 15 decembrie 2022 - 14:02, said:

Nu mai vorbesc ca iesi putin din localitate si adio semnal.
Daca reiei obsesiv aceeasi prostie la final o sa fie ... tot o prostie!
Deci spune iar, din ce localitate ai iesit tu si n-ai avut semnal? :))

#16
danb1961

danb1961

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,531
  • Înscris: 09.03.2002
Lasati va rog faza cu iesitul din localitate, persoana este "statica", eventual da cu "feisbuciucul" pe malul garlei..

#17
Stefi_R

Stefi_R

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 19.09.2005
Ei nu exista. Acum cateva luni le-am scris rugandu-i sa vina cu o oferta mai convenabila si mai apropiata de cea a concurentei (Digi 2 euro). Am primit numar de inregistrare pe mail si m-au sunat ei si mi-au oferit exact abonament de 2 euro (platesc vreo 9.8 lei). Super!

#18
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,105
  • Înscris: 29.01.2016

 danb1961, on 15 decembrie 2022 - 14:36, said:

" Exista si la 2-3 eur abonamente, daca nu are nevoie de roaming. Se obtin in urma intentiei de portare." =am vorbit io cu blonda de la ofertare si i-am spus de portare si mai ca ii venea sa planga, da' sum 7-8 euro nu are..Cu 2-3 euro chiar ca mi-ai inchis gura,si nua are nevoie nici de roaming..(fara perioada contractuala)

Pai la stadiul de amenintare nu iti va da nimeni din prima cea mai buna oferta.
Demareaza un proces de portare in Yoxo si e f posibil sa primeasca niste oferte pe sms. Din nou, colegii au scris de aceste oferte, pe topicul dedicat si pe care ti l-am dat mai sus. Si sunt chestiuni recente, nu de acum 6 luni sau 2 ani.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate