Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Eterna dilema Vodafone vs RDS voce+ internet mobil

- - - - -
  • Please log in to reply
68 replies to this topic

#19
NikoroB

NikoroB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,398
  • Înscris: 26.05.2022

 danb1961, on 15 decembrie 2022 - 13:29, said:

Se da una rubedenie de "departe" prin Constanta+foloseste  "voce"+ internet mobil la nivel de Whatsup, Messenger, browsing.
E la un abonament Vodafone 11 euro si vrea sa-l schimbe la ceva mai convenabil. La voda vad ca sunt de la 8 euro in sus, sau nu m-am uitat bine la oferta.
1. Cum e semnalul RDS in Constanta(fiind persoana statica foloseste serviciile doar in oras)
2. Personal inclin spre RDS 2 euro, dar nu stiu cat da din gura, asa ca poate mere la 5 euro..; 2, 3,5 euro sunt cu tva  ?
Niscaiva sfaturi ca sa le dau si io mai departe ?
Multam
Daca-i sunt suficiente 200Minute nationale, atunci porteaza linistit la abonamentul de 2Euro, daca nu, atunci trebuie optim nelimitat. La nivel de semnal au evoluat extrem de mult in ultimul timp.

Plus ca pretul ramane acelasi si nu trebuie sa faci tot felul de amenintari ca sa ai un pret decent.

Edited by NikoroB, 15 December 2022 - 14:48.


#20
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,076
  • Înscris: 04.02.2011
Nu e nici o dilemă, deși Vodafone sunt niște nesimțiți, serviciile lor merg semnificativ mai bine ca pe Digi.

#21
excentryc

excentryc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,483
  • Înscris: 15.07.2005
Mai este o varianta cu 19 la YOXO care apartine de orange  ... eu Folosesc digi + yoxo (backup) .
La 19 lei ai 50 GB + min si sms nationale nelimitat.
La portare ai prima luna gratuit.
NU trebuie contract , si il poti dezactiva si reactiva cand vrei .

vodafone are ceva asemanator numit FLEX ... dar e mai scump.

Edited by excentryc, 15 December 2022 - 14:55.


#22
danb1961

danb1961

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,531
  • Înscris: 09.03.2002

 Stefi_R, on 15 decembrie 2022 - 14:45, said:

Ei nu exista. Acum cateva luni le-am scris rugandu-i sa vina cu o oferta mai convenabila si mai apropiata de cea a concurentei (Digi 2 euro). Am primit numar de inregistrare pe mail si m-au sunat ei si mi-au oferit exact abonament de 2 euro (platesc vreo 9.8 lei). Super!
Poti sa explici mai bine ce ai facut, ca nu inteleg
PS Intuitia imi spune ca indiferent de solutie iar pic de fraier; faza cu Yoxo nu stiu daca mai e valabila=o sa verific pe topicuri

#23
excentryc

excentryc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,483
  • Înscris: 15.07.2005

 danb1961, on 15 decembrie 2022 - 15:02, said:

Poti sa explici mai bine ce ai facut, ca nu inteleg
PS Intuitia imi spune ca indiferent de solutie iar pic de fraier; faza cu Yoxo nu stiu daca mai e valabila=o sa verific pe topicuri
Nici nu trebuie sa verifici pe topicuri ... instalezi aplicatia yoxo de pe Play si in aplicatie iti spune absolut tot

#24
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,904
  • Înscris: 07.11.2006

 mercur68, on 15 decembrie 2022 - 13:52, said:

2 euro dai, de 2 euro primesti servicii, logic. Acum o sa sara o gramada sa zica ca nu-i asa. O sa-ti toarne cenusa in cap cand o sa treaca pe RDS si nu o sa mearga ca inainte.

Ai perfecta dreptate. Prin analogie, 20 de euro dai de 20 de euro primesti serviciile. Dar tre' sa ai in vedere ca serviciile sunt oarecum sinonime pentru cele doua tarife. Un om normal (poate) se multumeste cu cei 2 euro.

#25
Stefi_R

Stefi_R

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 514
  • Înscris: 19.09.2005
@danb1961:
- le-am scris pe site-ul vodafone in sectiunea asistenta/formular contact, in legatura cu posibilitatea de a obtine un abonament mai avantajos (aveam Red 7), in caz contrar voi recurge la portare DIGI;
- am primit pe mail confirmarea cu nr. de inregistrare;
- am fost sunat si mi-a fost oferit abonamentul WOW3 la 2 euro.
- l-am acceptat si aia e.

Attached Files


Edited by Stefi_R, 15 December 2022 - 16:17.


#26
danb1961

danb1961

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,531
  • Înscris: 09.03.2002
" am fost sunat si mi-a fost oferit abonamentul WOW3 la 2 euro." = multam colega si ala wow3 la 2 euro ce contine ?

#27
Stefi_R

Stefi_R

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 514
  • Înscris: 19.09.2005
Cam astea ar fi:

Attached Files



#28
danb1961

danb1961

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,531
  • Înscris: 09.03.2002
Acum cât timp e chestia wow3 2?

#29
nixrohnson

nixrohnson

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,237
  • Înscris: 22.11.2022
Alexandria - mult mai mic decit Constanta, Digi mobil de ani de zile.
Probleme & solutii - aparute de acum 5-6 ani, nu recent:
1. lipsa semnal la Kaufland, la margine de oras. 6 luni de reclamatii, apoi rezolvat. Poate asa era planul sa puna antena, nu ma impaunez ca am rezolvat eu ceva.
2. (nu eu, un prieten) semnal slab / foarte slab acasa, in apartament - a facut 1-2 maxim reclamatii, am impresia ca s-a rezolvat (practic de la sine) dupa ceva luni.....
3. lipsa sms national - folosesc whatsapp si 3 SMS in 5 ani.
4. traseu Alexandria - Bucuresti, ascultat muzica pe youtube. Pica Digi de 0-3 ori pentru 10-20 secunde. Dar exact la fel face si Telekomul sotiei (cred ca una din zone este aceiasi, restul diferite). - nu ma interseaza solutie aici.

Daca te intereseaza pretul - Digi iz dă best.

#30
bobitad

bobitad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,331
  • Înscris: 24.09.2017
eu am luat chiar de bf si am 1 an 1 euro. ce sa zic, daca ma duc prin paduri, atunci e mai slab semnalul, dar in rest eu sunt multumit. e 1 euro, pe an dau cam cat da fiu-miu pe o jucarie.
smsurile sunt o chestie pe care nu o mai folosesc si oricum mai il am si pe asta de serviciu. eu n-am avut probleme cu netul, ca de asta l-am luat si asta m-a interesant.

#31
don_King

don_King

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,013
  • Înscris: 26.11.2001
Nu e nici o dilema. Constanta e oras MARE, orice firma de telecom il acopera decent, nu e Cucuietii din Deal.

Ca si viteza exista un test suprem. Incearca sa deschizi un clip YouTube la calitate 1080p si apoi la calitate 4k si vezi cat de fluent merge. Daca se incarca repede si merge fluent e tot ce ai nevoie.

Ca acoperire de semnal in Constanta nu exista probleme cu nici un furnizor.

Eu recomand Digi. Folosesc serviciile lor de ani de zile si sunt foarte multumit. Sa ii dea Dzeu sanatate ungurului de la Digi, daca nu era el plateam de rupeam la Voda sau Orange.

La Digi ai pret si calitate ok. La Voda ai pret mare si calitate ok. Similar Orange.

E usor de ales, sincer.

#32
Cosmin_Andrei

Cosmin_Andrei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,509
  • Înscris: 26.12.2015
Ce, se poate sa nu comenteze aiurea si haterii? In ultimii ani chiar s-a imbunatatit acoperirea la Digi Mobil, ba chiar sunt zone in care au acoperirea mai buna decat ceilalti operatori. Recomandarea mea ar fi achizitionarea unui prepay Digi pt. a se putea vedea exact cum stau cu acoperirea in zonele frecventate. De asemenea, poate merge pe un abonament digital Orange Yoxo la 19 lei sau pe vreo oferta de retentie la Vodafone. Aa, si fara Vodafone Flex pt. ca au destule probleme tehnice cu acest tip de abonament. Personal folosesc un Yoxo 19 si un Optim Nelimitat Rural de la Digi si mi se pare o combinatie excelenta. Pana la urma fiecare face ce considera ca e mai bine pt. el.

#33
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,076
  • Înscris: 04.02.2011
Vodafone au probleme tehnice la orice, eu am avut flex la ofertă de la ei tocmai pentru a scăpa de mizeriile de la cartelă. Cum ai zis, din cauza problemelor m-am trezit că am aterizat din nou la cartelă. La ultima reactivare a opțiunii mi-a luat de 2 ori bani și activare lula. robotul lor Tobi nu a răspuns, la RC nu se putea suna. Am ajuns să fac la bancă cerere să îmi returneze banii înapoi.

Oricum eu am abonament Orange însă țin și abonament de Digi plus o cartelă de Voda pe care pe moment nu o mai încarc din cauza nesimțirii lor.
În România poți avea oricum 2 operatori în caz de ceva la preț de o shawormă decentă. Sau chiar pe toți 4 dacă ții doar cartelele pentru .. în caz de.

Edited by benis, 15 December 2022 - 20:30.


#34
mercur68

mercur68

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,432
  • Înscris: 07.08.2007

 Cosmin_Andrei, on 15 decembrie 2022 - 19:35, said:

Ce, se poate sa nu comenteze aiurea si haterii? In ultimii ani chiar s-a imbunatatit acoperirea la Digi Mobil, ba chiar sunt zone in care au acoperirea mai buna decat ceilalti operatori. Recomandarea mea ar fi achizitionarea unui prepay Digi pt. a se putea vedea exact cum stau cu acoperirea in zonele frecventate. De asemenea, poate merge pe un abonament digital Orange Yoxo la 19 lei sau pe vreo oferta de retentie la Vodafone. Aa, si fara Vodafone Flex pt. ca au destule probleme tehnice cu acest tip de abonament. Personal folosesc un Yoxo 19 si un Optim Nelimitat Rural de la Digi si mi se pare o combinatie excelenta. Pana la urma fiecare face ce considera ca e mai bine pt. el.

Sigur ca da, au aparut angajatii Digi, trebuie sa faci combinatii ca sa folosesti telefonia mobila....las-o, nu mai deruta...

#35
Cosmin_Andrei

Cosmin_Andrei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,509
  • Înscris: 26.12.2015
Off:
Nici nu mă așteptam la un alt răspuns din partea haterilor. Oricum o dau, dacă nu ridic în slăvi Orange/Vodafone și spun un adevăr, imediat sar cu "ești angajat DIGI". În fine, da' să înțeleg că un om nu are voie să dețină mai multe abonamente la mai mulți operatori?
Am ajuns în ziua în care haterii spun că nu, nu-ți trebuie.

Edited by Cosmin_Andrei, 16 December 2022 - 05:42.


#36
GreenArrow89

GreenArrow89

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 23.10.2022
Am folosit serviciile digi mobil și este o rețea execrabila, nu sunt hater pur și simplu îmi spun nemulțumirea, în combinație cu un back org/ vdf e ok dar sa folosești digi ca nr de baza e jale. 2 euro dai fix atata face, cunosc multe persoane care sunt nemulțumite de digi mobil dar totuși nu vor sa renunțe ca e ieftin.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate