Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Eterna dilema Vodafone vs RDS voce+ internet mobil

- - - - -
  • Please log in to reply
68 replies to this topic

#55
GreenArrow89

GreenArrow89

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 23.10.2022
Samsung s22 plus

#56
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostGreenArrow89, on 20 decembrie 2022 - 17:24, said:


Am folosit între 2019-2020, tocmai ca știu cum funcționează rețeaua , sor-mea în mijlocul orașului și abia i se incarca o pagina web ori un clip pe YouTube și afara nu în interior:).
Si eu am avut din 2019, de cand au venit cu acel renumit B8, au evoluat de atunci, dar nu m-a incantat cu nimic, calitatea e la fel de proasta. Pe voce da, ai acoperire mult mai mare decat la rosii, dar daca vrei si ceva viteze bune, ramai la ceilalti.
Cat despre "multi il aleg fiindca e ieftin", the truth has been spoken, un average user nu se uita la cati mbps are el pe telefon, ci sa mearga si sa fie ieftin, ca asa e romanul, cunosc destul de multe cazuri :)

#57
bobitad

bobitad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,383
  • Înscris: 24.09.2017

View PostMembruAnonim, on 22 decembrie 2022 - 13:25, said:

Cat despre "multi il aleg fiindca e ieftin", the truth has been spoken, un average user nu se uita la cati mbps are el pe telefon, ci sa mearga si sa fie ieftin, ca asa e romanul, cunosc destul de multe cazuri Posted Image
pai si ce e gresit man, in asta? majoritatea oamenilor folosesc telefonul la chestii banale si insignifiante. adica eu care il folosesc pentru munca, cu reuniuni pe teams, outlook si toate cele si tot sunt multumit de rds. tu ce faci pe telefon de e asa important? downlodezi torente? stai cumva pe varful Moldoveanu si esti CEO la vreo firma de miliarde de euro si trebuie sa semnezi digital ceva?

#58
GreenArrow89

GreenArrow89

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 23.10.2022
Fanii digi or sa Sara pe tine și o sa zică ca nu e adevărat ca rețeaua e cea mai tare. Eu oricui zic ceva de digi de rau imediat îmi sar la gat 🤣, dacă descarci un joc ceva mai mare din google play te plictisesti pana se descarca 😅

#59
danb1961

danb1961

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,531
  • Înscris: 09.03.2002
Și eu sunt fan digi, nu se întrerupe, sunet clar, abonament ieftin=nu am ce reprosez

#60
clader

clader

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,654
  • Înscris: 06.03.2004
Descarcă jocuri de pe Digi dar n-au Digi.
Copii plictisiți. :)

#61
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postbobitad, on 22 decembrie 2022 - 14:09, said:


pai si ce e gresit man, in asta? majoritatea oamenilor folosesc telefonul la chestii banale si insignifiante. adica eu care il folosesc pentru munca, cu reuniuni pe teams, outlook si toate cele si tot sunt multumit de rds. tu ce faci pe telefon de e asa important? downlodezi torente? stai cumva pe varful Moldoveanu si esti CEO la vreo firma de miliarde de euro si trebuie sa semnezi digital ceva?
Eu nu am nimic impotriva, si eu as face la fel, insa o sa sara pe tine multi fani Digi ca nu dom'le, dau banii aia dar am si calitate, chiar mai buna decat la ceilalti :)
Scuze daca e offtopic

#62
clader

clader

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,654
  • Înscris: 06.03.2004
Ia vezi cum e calitatea pe undeva prin comuna Mărăcineni-Buzau indoor.Outdoor intră 3G la Vodafone si B1 cu vreo 20-30 mpbs de la Digi.

Attached Files


Edited by clader, 23 December 2022 - 15:16.


#63
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,100
  • Înscris: 29.01.2016
Eu as vrea sa imi fac un ab Digi in urmatoarea perioada special ca sa vad cum se misca comparativ cu Vodafone in zonele pe care le frecventez si care sa fie si pe post de back-up pt internetul fix de acasa.
Strict in casa, semnalul pe Digi pe 4G este peste Vodafone si Orange, sta in 30-40 mbs. Cu Vodafone si Orange am intre 1 si 2 mbs pe secunda, de multe ori si sub 1 mbs si semnalul sta in 1-2 liniute, maxim. Vb de acei mega care se impart la 8, deci, viteza reala de cateva sute de kilo maxim.
O sa setez din telefon ca netul sa fie folosit de pe simul 2 (Digi) si in cateva saptamani imi voi face o parere, zic eu.
Dupa aceea, o sa revin cu concluziile.

#64
clader

clader

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,654
  • Înscris: 06.03.2004
Tot prin zona despre care spuneam mai sus.Digi, Vodafone si Orange.

Attached Files


Edited by clader, 24 December 2022 - 10:23.


#65
vince085

vince085

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,253
  • Înscris: 10.02.2015
Depinde si in ce zona. Daca e in municipiu, e foarte bun digi, nu o sa aiba probleme cu el. In statiuni la fel. Daca e mai departe de astea, posibil sa nu fie cel mai grozav semnal

#66
piciul

piciul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,197
  • Înscris: 07.01.2007
ANCON afirma ca "Toți operatorii de telefonie mobilă îndeplinesc obligația de acoperire cu semnal a 98% din populația României" si paradoxal DIGI ar fi pe primul loc ca acoperire.
“Am finalizat cu succes o nouă campanie de verificare a acoperirii cu servicii de voce mobilă și mă bucur să anunț că toți operatorii și-au îndeplinit obligația de acoperire cu semnal a 98% din populația României. Astfel, conform măsurătorilor din teren, RCS&RDS acoperă cu servicii de voce mobilă un procent de 98,8% din totalul populației, Orange România – 98,5%, Telekom Mobile 98,5%, iar Vodafone România – 98,4%. Pe lângă interesul operatorilor mobili pentru piața din România, concretizat în investiții pentru creșterea gradului de acoperire, consider că și măsurătorile efectuate de ANCOM și transpuse în harta aisemnal.ro au avut un aport important la atingerea acestui deziderat. Totodată, pentru a veni atât în sprijinul utilizatorilor, cât și al operatorilor, pe lângă actualizarea platformei aisemnal.ro, am dezvoltat și aplicația aisemnal.ro pentru sistemele de operare Android și iOS, care poate fi descărcată gratuit din magazinele de aplicații“, a declarat Cristin Popa, director executiv al ANCOM."

Sursa
https://www.ancom.ro...a-romaniei_6714

Eu personal am fost client Digi pana o furtuna a distrus echipamentele din aproprierea locuintei mele si in urma deteriorari acestora semnalul la telefon s-a deteriorat cu aproximativ 90% facand practic imposibile convorbirile telefonice de acasa,in rest era ok,acuma sunt la Vodafon si mi se pare ca este mai ok decat la Digi asta este parerea mea si tin cont ca telefoanele apple sant limitate sa zicem tehnic de producator in reteaua Digi sa nu sa se intaleaga ca aceasta ultima afirmatie este din vina DIGI.Apropo am citit zilele trecute ca cei de la Digi au implementat si ei pe anumite modele de telefon sistemul eSim

#67
shadow899

shadow899

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 25.12.2022
Am un abonament de digi mobil de 2 euro, pe partea de voce este ok dar pe partea de internet mobil viteza este destul de mica variaza intre 10-20mbps uneori chiar si mai mica, la orange am peste 150mbps constant, daca esti heavy user de internet mobil te va deranja viteza netului mobil de la digi.

#68
Havoc

Havoc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,813
  • Înscris: 21.03.2004

View PostCosmin_Andrei, on 16 decembrie 2022 - 05:39, said:

Off:
Nici nu mă așteptam la un alt răspuns din partea haterilor. Oricum o dau, dacă nu ridic în slăvi Orange/Vodafone și spun un adevăr, imediat sar cu "ești angajat DIGI". În fine, da' să înțeleg că un om nu are voie să dețină mai multe abonamente la mai mulți operatori?
Am ajuns în ziua în care haterii spun că nu, nu-ți trebuie.
Eu detin abonamente la toti cei 3 operatori:Orange este lider la calitate, cel putin  viteaza de internet este mereu peste 250 Mbps+, la Vodafone intre 70-150 Mbps iar Digi undeva pe la 20-70 Mbps si foarte rar sare peste 100Mbps+.

Edited by Havoc, 03 January 2023 - 02:39.


#69
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,128
  • Înscris: 04.02.2011

View Postclader, on 20 decembrie 2022 - 17:22, said:

Exista aplicația cellmapper, aplicația Ancom "ai semmal".
Sunt unelte cu care se poate vedea acoperirea.
Aceste aplicații arată doar "semnalul" însă dacă apare semnal acolo nu înseamnă că automat și funcționează serviciul. O hartă cu funcționalitatea ar fi ideală însă cred că ar fi mai greu de implementat cel puțin nu făra consum semnificativ de baterie. Aplicația ar putea de exemplu să dea ping cu pachete un pic mai mari la un host și în funcție de rezultat să arate calitatea/disponibilitatea rețelei.

View Postclader, on 23 decembrie 2022 - 15:07, said:

Ia vezi cum e calitatea pe undeva prin comuna Mărăcineni-Buzau indoor.Outdoor intră 3G la Vodafone si B1 cu vreo 20-30 mpbs de la Digi.

Ia să vezi cum e la mine la Iabalcea, 1 mbit/s și pică aleatoriu rețeaua. De Upload nu vorbesc, în principiu este aproape imposibil să trimiți poze. Pe Orange am 6-7 mbit/s, nu e deloc grozav însă e semnificativ mai bine. Digi are antenă în sat, Orange are antenă mult mai departe.

View Postvince085, on 24 decembrie 2022 - 13:22, said:

Depinde si in ce zona. Daca e in municipiu, e foarte bun digi, nu o sa aiba probleme cu el. In statiuni la fel. Daca e mai departe de astea, posibil sa nu fie cel mai grozav semnal

Asta cu condiția să nu intri prin magazine, acolo nu prea ai semnal la Digi.

Edited by benis, 03 January 2023 - 12:55.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate