Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

,,Bursa Alimentelor ", comparații prețuri între magazine 🏪

* * * * - 7 votes
  • This topic is locked This topic is locked
113 replies to this topic

#37
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,296
  • Înscris: 13.01.2011
Banane, miere, la Lidl.
Napolitane, la K.
Am luat 6 borcane de miere, să fie  🙄
Cred că la reduceri/economii pot să intre și ,, cadourile ", soția a primit o înghețată în valoare de 2 lei, cost cadou 0 lei, prin aplicația Lidl.

Attached Files



#38
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,296
  • Înscris: 13.01.2011
L.E. Napolitanele, de la 8.50 la 6.50 lei.

#39
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,296
  • Înscris: 13.01.2011
La Penny.

Attached Files



#40
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,456
  • Înscris: 24.02.2017
Am luat si eu un borcan de miere cu 12 lei. Marca:  Mos Costache.  Stie cineva daca e buna de ceva ? Am vazut batranei care luau cate 6-7 bucati ...    Sincer imi e teama ca nu e prea calitativa. Nemaiorbind ca nu prea am la ce sa o folosesc.  Orice dulce este toxic. Cu cat mai putin cu atat mai bine.

#41
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,296
  • Înscris: 13.01.2011
Este bună, dacă ai încredere în mine  :D
Sper să nu încerce cineva un versus, aici pe subiect, despre mierea de stupină vîndută la șosea versus mierea de stupină vîndută în magazine  :naughty:

#42
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,456
  • Înscris: 24.02.2017
De saptamana viitoare, oferta la ulei.

Attached Files



#43
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,296
  • Înscris: 13.01.2011
La K.

Attached Files



#44
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 25.08.2009
Castraveti cornichon am luat de la Kauf/Bd 1 Mai, parca acelasi pret, in urma cu o saptamana, tot oferta. Arata destul de bine dar sunt seci la capete.

#45
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 25.08.2009
O completare la mesajul 43 al lui crisstonne:
Cred ca preturile din foto puse in mesajul tau nu sunt decat preturi de sfarsit de zi, atunci la perisabile stiam ca scade pretul foarte mult. Se intampla seara, cu cateva ore inainte de inchidere. Bineinteles ca trebuie sa fie marfa care sa se califice pt asa ceva.
Am fost azi pe la 12 in Kaufland /1 Mai/ Bucuresti, erau cu totul alte preturi. In urma cu vreo saptamana am nimerit si eu pe la 6 seara in magazin, la legume si fructe erau preturile reduse serios. Sunt sigur ca a 2-a zi, dimineata, erau iar preturile din revista.

#46
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,296
  • Înscris: 13.01.2011
Roșii țărănești la Lidl.
Reducere la grisinele Italiamo -1.20 lei.
Cred că putem posta aici și CADOURILE, care în fond sînt un fel de reduceri la coș, ca exemplu, ruladă în valoare de 6 lei, cadou, cutie de grisine Snack day în valoare de 6.50 lei, cadou.

La K, pulpe de pui, fără piele/os, la reducere.

View Postaltuser09, on 21 iulie 2022 - 13:57, said:

O completare la mesajul 43 al lui crisstonne...

De asta aștept și contribuția altor colegi, nu doar să aștepte să primească oferte, să fie altruiști, să ofere și ei altora, oferte, în timp real  😉

Nu pot să țin doar eu subiectul activ, aștept implicare.

Hai, nu este greu, o poză, două clicuri, postat.
Asta poate să ne ajute pe noi, cumpărătorii, să facem și cum vrem noi, nu doar cum vor comercianții, care încearcă să ne condiționeze ca pe șoricei, putem să îi condiționăm și noi  😉

Attached Files


Edited by crisstonne, 22 July 2022 - 00:25.


#47
pielea

pielea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 14.08.2010
Am luat ieri de la kaufland cutie mare de tofifee 48 bomboane cu 9.99 lei. Ori era promotie ori ceva expiraciune

#48
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,456
  • Înscris: 24.02.2017
Acu mi-ai facut si mie pofta  :)

#49
-TINO-

-TINO-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,335
  • Înscris: 11.08.2019
Toată săptămâna la Lidl e Lay's Wavy la 4.40 lei. Mai jos de 6.35 nu l-aam văzut pe undeva. Mi-am făcut stocul de piri piri Posted Image

[ https://i.imgur.com/aXuwmfV.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#50
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,456
  • Înscris: 24.02.2017
Valabile de maine (Joi) inainte.

Attached Files



#51
persona695

persona695

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,599
  • Înscris: 17.07.2014

View Postcrisstonne, on 27 iulie 2022 - 17:51, said:

Uite, eu am deschis un subiect care are și o tentă oarecum umanitară, să ajutăm și să ne ajutăm, să biruim asupritorii" de care tot se vorbește.
Adică, să punem prețuri și oferte, atunci cînd le vedem, să beneficiem toți, și în același timp să băgăm spaima în comercianți.

Aș, abia are trei pagini subiectul meu, iar aici, vezi cîte sînt și în cît timp au apărut aceste pagini
Este muncă de chinez sa stau sa caut oferte la mâncare prin magazine, chiar daca o fac pentru mine și tot mi se pare obositor încât aș prefera să plătesc mai mult și să scap de grija asta. Procurarea de hrana ar trebui să ocupe cat mai puțin timp și să devină cat mai automatizata, de asta au apărut și serviciile de cumpărături/livrare din supermarketuri.


Ontopic: am luat de la vitrina asistata de la Kaufland cotlet de porc feliat fara os, 18 lei kg. Inițial am văzut 30 de lei kg, dar după ce a bătut eticheta am văzut că e mai puțin. Poate pentru că era după ora 21 sau mergea stocul la gunoi, nu știu, incercati-va și voi norocul.

Attached Files


Edited by persona695, 27 July 2022 - 18:47.


#52
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003

View Post-TINO-, on 25 iulie 2022 - 11:03, said:

Toată săptămâna la Lidl e Lay's Wavy la 4.40 lei. Mai jos de 6.35 nu l-aam văzut pe undeva. Mi-am făcut stocul de piri piri Posted Image
Probabil pentru ca e 130gr. Vezi ca era 210gr la 7.10 lei la Auchan... daca mai prinzi.
33.7-33.8lei/Kg.

Edited by andreic, 27 July 2022 - 22:12.


#53
-TINO-

-TINO-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,335
  • Înscris: 11.08.2019
Tot 33.77 e și la lidl/kg. Cât despre gramaj în alte părți, la Mega e acum 6.15 lei pt 130gr.

#54
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 25.08.2009
Probabil observatia mea se incadreaza partial aici.
Anumite produse alimentare, bauturi, aparate electrice, desi apar in revista saptamanala, in unele magazine Kaufland nu apare nici macar vreo urma a lor. Adica macar eticheta la raft, raftul fiind gol; in acest caz s-ar presupune ca a fost la vanzare dar a fost cumparat tot stocul. Sau apar doar cateva produse (am observat in 2 magazine ca intamplator sau nu, erau doar 5 produse) si atat. Fiind interesat, am fost in magazine dimineata, in prima zi specificata in revista pentru oferta respectiva.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate