Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

,,Bursa Alimentelor ", comparații prețuri între magazine 🏪

* * * * - 7 votes
  • This topic is locked This topic is locked
113 replies to this topic

#19
tomcatsk8

tomcatsk8

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,497
  • Înscris: 05.07.2022
Penny Market, rosii cherry, cu vreo luna in urma. Peste tot cam 30 lei/kg, Kaufland, Lidl, Supeco, Mega, cam 15 lei/kg la Penny. Nu doar un soi de cherry, toate se invarteau pe la acest pret, la Penny erau vreo doua feluri si ambele in jur de 15 lei/kg.

#20
Cmd199306

Cmd199306

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 289
  • Înscris: 15.07.2019

View Postwld-ro, on 12 iulie 2022 - 22:51, said:

Spaghete 500g marca proprie Mega Image - 3.xx RON
Nu am mai vazut de mult in alte magazine asa ieftin.

Daca stiti, va rog sa imi spuneti. Sunt mare amator(iubitor) de paste de orice fel.

Cele marca San Fabio de la Penny. Au şi fusilli tricolore undeva pe la 3-4 lei, care la Mega sunt de la 6-7 lei în sus. Bine, altă marcă. Mai prinzi şi Barilla pe la 4 lei când sunt oferte şi asta la toate magazinele.

#21
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,516
  • Înscris: 30.08.2017
Pentru cine are abonament Genius de la Emag, cei de la Freshful oferă 50 ron reducere la prima comandă. Ca preturi, sunt similari cu Kaufland pe ce produse am urmărit, avantajul find că livrează acasă (gratuit la comenzi peste 200 ron). Altfel, judecând după selecția de produse, pare că sursa lor este Mega Image.

Edited by george_alexandru, 13 July 2022 - 09:28.


#22
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,295
  • Înscris: 13.01.2011
Pînă pe 19 VII la Penny.

Attached Files



#23
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,295
  • Înscris: 13.01.2011
Azi la Kaufland.

Attached Files



#24
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
It’s a trap. Unele sint mai scumpe intr-un loc si dincolo sint altele mai scumpe. Per ansamblu, daca nu umbli ca o gaina beata (pe jos, nu cu 9 lei litru de motorina) iesi la fel.

Exemplu recent, Pepsi 6 doze, 13 lei la Lidl, 16 lei la Mega. Uleiul fix pe dos, diferenta de 3 lei…

Mai mult am observat ca laptele Zuzu are acelasi pret la Carrefour Express linga mine si la ditamai Carrefour la mall. Pe vremuri era 8 lei si 10 lei, acuma e 13 lei in ambele :lol:

Daca as avea prea mult timp liber as compara mai multe preturi, am un feeling ca diferentele s-au micsorat semnificativ :lol:

Fun fact: sunca de porc Sisi ajunsese la 40 de lei la Carrefour acum citeva luni. Am renuntat la ea o perioada si a scazut la 26. Apoi a ajuns la 30. Sint curios cit va fi saptamana viitoare.

Edited by Mosotti, 13 July 2022 - 21:57.


#25
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,551
  • Înscris: 15.06.2007

View PostMosotti, on 13 iulie 2022 - 21:53, said:

It’s a trap. Unele sint mai scumpe intr-un loc si dincolo sint altele mai scumpe. Per ansamblu, daca nu umbli ca o gaina beata (pe jos, nu cu 9 lei litru de motorina) iesi la fel.

Exemplu recent, Pepsi 6 doze, 13 lei la Lidl, 16 lei la Mega. Uleiul fix pe dos, diferenta de 3 lei…

Mai mult am observat ca laptele Zuzu are acelasi pret la Carrefour Express linga mine si la ditamai Carrefour la mall. Pe vremuri era 8 lei si 10 lei, acuma e 13 lei in ambele :lol:

Daca as avea prea mult timp liber as compara mai multe preturi, am un feeling ca diferentele s-au micsorat semnificativ :lol:

Fun fact: sunca de porc Sisi ajunsese la 40 de lei la Carrefour acum citeva luni. Am renuntat la ea o perioada si a scazut la 26. Apoi a ajuns la 30. Sint curios cit va fi saptamana viitoare.
macar la Lidl ciocolata Ritter Sport a ramas neschimbata la pret, au scumpit doar una dintre game. Poate ca s-a scumpit dar rezonabil, de la 4,29 la 4,69 lei bucata. Dar in selgros si auchan costa peste 6 lei.

Servetele umede wikies  din kaufland au ramas la sub 3 lei pachetul de 10 ani, le cumpar de cand s-a nascut fiul meu. Saptamana asta au fost la ceva oferta cu 2.19 lei pachetul, in timp ce orice alt brand de servetele umede costa de la 7-8 lei in sus.

N-are nici o noima "fidelizarea" fata de un anumit lant de supermarketuri. Cumpar anumite produse de la anumite magazine.  Ma duc special la un magazin pentru un anumit produs.
Avantajul meu este ca stau "intre ele" am la distante egale vreo 4 supermaketuri.

Cea mai stupida oferta pe care am vazut-o la profi: cola 2L = 5.56 lei sticla.
Combo 2x 2L = 10.99 lei. Pfoai ce afacere! Economisesti 12 bani.

Nu stiu daca ati bagat de seama, dar uleiul este mai scump la sticla de 3 sau 5 litri decat daca se cumpara la sticle de 1L.  3 sticle de 1 litru costa mai putin decat una de 3L.

La fel si cu batoanele de ciocolata mars, snikers, twix, sunt mai ieftine per kg la impachetarea clasica de 60 sau 80 de grame comparativ cu cele "maxi".

Edited by tfmercedez, 13 July 2022 - 22:59.


#26
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,295
  • Înscris: 13.01.2011
Vă stimez și vă iubesc dragi colegi, dar nu doresc să pun presiune constant pe moderatori, cu rapoarte, din acest motiv, încă o dată, vă rog să păstrăm linia acestui subiect.

Văzut reducerea, făcut poza/copiat link, postat aici, astfel AJUTĂM colegii care caută oferte în timp real.

Mai există un subiect, de off topic, este generalist, acolo se poate flecării despre orice.

Aici vom discuta doar despre tema dată, așa cum am spus mai sus, NU despre politică, nu despre plictiseală, nu despre ce a fost și nu mai este, nu filozofie, nu pseudopsihologie.

Subiectul este moderat constant, deci nu are sens să ne pierdem toți timpul  😉
Forumul este mare, distracție plăcută.
Mulțumesc de înțelegere, mulțumesc mult și moderatorilor care își fac treaba  😍

#27
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,449
  • Înscris: 24.02.2017
Am luat ieri 4 litri de ulei de masline de la Lidl in bidon din metal. Pret = 119 RON

#28
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,449
  • Înscris: 24.02.2017
Pai am zis eu ca prajesc cartofii in el ??

Ulei la 9,5 lei pe litru am vazut doar la Carefour. (o marca necunoscuta, probabil marca lor proprie)

#29
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,295
  • Înscris: 13.01.2011
Penny.

Attached Files


Edited by crisstonne, 14 July 2022 - 20:26.


#30
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,877
  • Înscris: 28.11.2006

View Postpufonel, on 12 iulie 2022 - 22:44, said:

Zahar Margaritar, 4 lei la punga de hartie. Am observat ca ala la plastic cam trage umnezeala, am luat de cateva ori si l-am gasit numai bulgari, ceea ce n-am patit cu cel in pungi de hartie.
Rectific: 3,19 lei kilul de zahar. Si nu e promotie, e pretul normal. Daca la alte magazine e dublu... vorba lui Klaus: ghinion :P

View PostBogotta, on 14 iulie 2022 - 12:27, said:

Ulei la 9,5 lei pe litru am vazut doar la Carefour. (o marca necunoscuta, probabil marca lor proprie)
Si la Lidl e tot atat.

PS Inainte sa ma acuzati ca as fi fanboy Lidl, sa stiti ca e singurul supermarket din zona mea. Ca sa ajung la un Carrefour sau Kaufland trebuie sa merg vreo 30 km :P

#31
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 25.08.2009
Ceva ieftin, morcovii.
La Kaufland/Bd 1 Mai, Drumul Taberei este pretul din revista, adica 1,99 lei/kg. Am fost ieri, morcovii cam subtirei.
La Lidl/Prelungirea Ghencea desi pretul in revista este de joi tot 1,99 lei/kg, morcovii sunt mai mari, urmand indicatiile din telefon, am luat azi 1 kg.
In piata Drumul Taberei, la taraba, pretul este 5 lei/kg. Si nu cred ca sunt morcovi mai buni, mai aratosi, sunt doar mai scumpi.

#32
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,295
  • Înscris: 13.01.2011
La K. ardei iute/dovleac verde/apio aka tije de țelină, în poze.
La Lidl, reducere la ton- ul ,, mare ".

Attached Files



#33
vali_geodezu

vali_geodezu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 27.11.2009
Cat e tonul mare la Lidl? care e reducerea?

#34
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,295
  • Înscris: 13.01.2011
A, scuze, 32 de la 34.
Am luat două, dar nu pentru reducere, ci pentru că prevăd o urcare mare a prețului, stă de prea mult timp în zona asta de preț.

#35
vali_geodezu

vali_geodezu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 27.11.2009
Pai pana acu o luna nu a fost 29,99? E posibil sa ma insel. De crescut sigur creste, cum au crescut toate, Asta cu cu 2 lei crestere la 30 de lei chiar ca e proasta satului. La hartie igienica s-a scumpit cu peste 50%!

#36
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,295
  • Înscris: 13.01.2011
Am zis, nu contează 2 lei.
Prevăd brusc un 50 lei cutia, mai vedem.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate