Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

,,Bursa Alimentelor ", comparații prețuri între magazine 🏪

* * * * - 7 votes
  • This topic is locked This topic is locked
113 replies to this topic

#109
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,456
  • Înscris: 24.02.2017

View PostMembruAnonim, on 28 noiembrie 2022 - 11:39, said:

Sa presupunem ca sunt doar 1000 de clienti si disponibile doar 2000 sticle ulei per luna. Un client poate avea deci 2 sticle lunar, ceea ce este rezonabil.


In principiu sunt de acord. Daca ai fi sigur ca maine nu se scumpeste cu 15-20 .....  x % , ai putea lua 1/2 litru fara probleme. Insa la noi totul e imprevizibil.

Daca erati curiosi, un pachet de unt President costa 20 de RON.  Mi se pare incresidibil ca un rahat de pachet de unt sa coste atat. Mai erau gospodine care faceau prajituri de casa ....   Adio , ce naiba sa mai faci la preturile astea ? Merita mai mult sa iti cumperi o ciocolata si basta .....   Trist.

#110
crazykiller

crazykiller

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 22.09.2007
Poți folosi și Unt Pilos, nu trebuie să fie neapărat President.

#111
mariusixy

mariusixy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,432
  • Înscris: 28.09.2008
Sunt curios cat e garantia la ulei.
Cat ulei sa consumi lunar ca doar nu e tuica?

#112
crazykiller

crazykiller

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 22.09.2007
Probabil te referi la valabilitate, din ce știu cam 1 an de zile.
Dar ai fi surprins cât ulei consuma românii: Cartofi pai, șnițele, tocăniță, gogoși, you name it.

#113
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 25.08.2009
Eu stiu pe cineva care spunea ca in urma cu niste ani avea un suzuki 4x4 diesel, a incercat cu ulei comestibil in loc de motorina, a mers. Atunci uleiul de floarea soarelui era mai ieftin decat motorina.

#114
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,456
  • Înscris: 24.02.2017

View Postaltuser09, on 29 noiembrie 2022 - 06:42, said:

Eu stiu pe cineva care spunea ca in urma cu niste ani avea un suzuki 4x4 diesel, a incercat cu ulei comestibil in loc de motorina, a mers. Atunci uleiul de floarea soarelui era mai ieftin decat motorina.


Ar merge si acum. Conditia este sa fie diesel (exact cum ai spus si tu) si sa fie Euro 3.  Orice alt tiop de motor ajunge in service daca il supui unui astfel de tratament . Si da, un amic a incercat exact varianta asta pe timpul cand uleiul era cam 3,2 lei iar motorina undeva la aproape 4 lei. A bagat ulei Bunica si a mers fara probleme. Nu e mit urban.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate