Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa
 Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...
 Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina

Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN
 Blocare google chrome cu master p...

Instalare Siemens NX pe macbook

sfat achizitie telefon pana in 20...

Stoc Smart CAM TV
 

De ce unii useri nu stau de placere pe forumuri ?!

* * - - - 9 votes
  • Please log in to reply
80 replies to this topic

#55
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,567
  • Înscris: 02.09.2006

View Postro_explorer, on 10 iunie 2022 - 08:41, said:

Analfabetismul nu e corelat cu timpul.
Cica nu e interzis pe forum! si nu ai voie sa faci observatii unui analfabet ca e om si el!  poate scrie fiecare cum il duce capu'! Adica devine dupa facultati!

#56
Evonxxx

Evonxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 719
  • Înscris: 17.02.2022
Acum multi ani era un user cu o skoda la avatar ,cred ca ii zicea Daria dar nu sunt sigur , stiu ca era nr 1 la posturi pe forum si a fost banat, mai bantuie pe aici?

#57
abulafius43

abulafius43

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,259
  • Înscris: 19.11.2013
eu nu prea inteleg intrebarea din titlu - cum adica unii nu stau de placere pe forumuri? adica nu vin sa discute ca la o sueta ci pt diverse nazbatii? pai asa ceva e destul de raspandit si in viata reala. practic se poate spune ca forumul oglindeste viata reala iar mie in general imi place asta pt ca-mi place realismul.

zic "in general" pt ca sunt si aspecte ce nu-mi plac dar din fericire le pot evita iar asta se datoreaza si moderarii. apropo de moderare e interesant sa vezi cum se comporta unul si acelasi user ca membru atat pe un forum cu moderare cat si pe unul fara moderare (exista si asa ceva). care dintre cele 2 forumuri reflecta mai realist imaginea unui user? va las sa ghiciti.

dar lasand asta la o parte am vazut ca e mentionata nostalgia si ei bine ma apuca si pe mine cateodata. probabil si pt ca trecutul cu toate relele lui pare mai bun decat viitorul ce se arata tot mai sumbru. imi amintesc ca atunci cand am intrat in contact cu softpedia "atmosfera" era mai pozitiva oamenii mai faceau misto dar mai cu masura si mai mult din haz de necaz.

acum totul e mai acid si trebuie sa fii mai atent la ce zici pt ca se supara unul sau una din te miri ce.

#58
AWE

AWE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,563
  • Înscris: 12.10.2005

View PostNeaceasca85, on 09 iunie 2022 - 09:22, said:

Eu sunt ala. Glumeam ca si din sicriu voi scrie, deci vreau cavou cu Digi FTTH.

Vrei sa spui FTTC (fiber to the crypt) ;)

#59
MinettoMatoi

MinettoMatoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,037
  • Înscris: 04.09.2018

View Postmarius2k, on 09 iunie 2022 - 07:36, said:

Pe bune ca ai deschis un astfel de topic?
Bine ca moderatorii inchid topicuri muuult mai inspirate si cu mai mult sens... dar lasa aceasta intrebare Posted Image
Iti raspuns scurt: Forumul este un loc unde intri cand ai o nelamurire, o problema, PLACEREA ti-o satisfaci in alte moduri. Get a life man!
Topicul e okey zic eu, de ce nu ar lasa asemenea intrebare ? Insa ai dreptate, forumul este pentru cand ai o problema si o nelamurire (exact asa e si acolo, baza e sa ajuti pe cei care au probleme cand intreaba), si iar corect, placerea ti-o satisfacu un alte moduri.
Insa era vb de faza ca se pusese premiere intrebare (funda) pe topic de catre initiator (nu doar like), distinctii, si am uitat sa zic, se premiau unele raspunsuri si de catre editori, iar la nu stiu cate monezi din alea luate, puteai cumpara ceva, dar era cam capcana ca nu strangeai destule, expira la un moment dat cele luate, si nici nu prea poti aduna cate trebuie, plus ca se avea grija sa nu fie premiate prea multe, ca sa nu strangi cate trebuie la timp, deci era tot cumva sa te atraga.

Iar cand am intrebat de ce toate astea, raspunsul a fost ca sa incurajeze pe unii useri sa stea acolo. Si ma miram de ce unii au nevoie de alea ca sa stea, atata tot.
Nu era vorba de toti userii, asta clar, insa multi au nevoie de alea.
Cred ca e cum zice un coleg de aici, vor validare cumva, sa se simta ei apreciati ptr ca poate in real nu sunt, nu stiu ce sa zic, cam are dreptate colegul.
Unii cer ei premierea ! Iti dau ei un raspuns si zic "primesc si eu funda ?".
Desi aia ti se da daca se considera de initiator, nu e normal sa o ceri zic eu, daca esti apreciat bine, daca nu, nu.

Ti se mai poate da de ex la un raspuns "folositor si inteligent", "nefolositor si eronat", "amuzant", asta pot da tie alti useri, un fel de like/unlike sa zicem, dar ceva mai extins si mai exact.
Sau poate nu doar ptr validare este, ci si ca indicator ptr cat de util esti acolo, cati apreciaza raspunsurile tale, stii poate cam ce imagine ai pe acolo, adica daca esti o panarama proasta care vb aiurea si tampenii (acolo is unii care deschid topicuri extrem de tampite), sau daca chiar ai ajutat pe destui.
De ex topic "Sa ma culc sau sa nu ma culc ?", a fost sters, dar pana sa vada moderatorul, a stat acolo.

Trebuie ca forumul sa fie luat in serios (zicea un coleg aici ca nu ar prea trebui), ptr ca asa rezista un forum, altfel pleaca lumea pe motiv de prosteala si neseriozitate.
Si e f util, discutii pe n teme cu n useri, te ajuta sa gasesti o solutie la n probleme.

Oricum nu am zis ca e ceva rau, e chiar ceva dragut si frumos cu toate alea, si premierile nu-s deloc rele, ma interesa doar ce era in mintea unor useri ptr care conteaza mult alea, si aici daca prin 2006 se dadeau premii, era iar dragut, nu eram aici atunci, abia in aprilie 2008 am intrat ptr prima data.

View Postborn2lose, on 09 iunie 2022 - 08:29, said:

nu inteleg de ce presupui ca una o exclude pe alta. faptul ca unii useri primesc premii inseamna ca nu stau de placere acolo? de unde pana unde? e doar o chestie in plus pt validare…
Nu am zis ca userii care primesc premii nu stau de placere, eu am zis ca sunt unii care doar ptr premieri stau acolo cam, altfel ar cam pleca, din moment ce mi s-a raspuns ca alea-s puse ca sa mai incurajeze pe unii useri sa ramana, probabil ca s-a constatat ca unii pleaca daca un timp mai indelungat nu-si iau validare, nu stiu ce sa zic.
Adica probabil ca scopul lor nu e sa ajute si sa le placa sa ajute si sa socializeze fara o recompensa neaparat, ci sa-si ia validarea, iar daca scopul nu e atins, ar pleca.
De fapt intrebarea este "de ce unii au asa o nevoie de validare ?", adica de ce ii int pe multi de parerea altora despre ei.
Mai era unu acolo "sunt trist, nu ma apreciaza nimeni...".

View Posteiffel, on 09 iunie 2022 - 08:00, said:

Pff... Nici nu stiam ca exista "Userul anului" pe Softpedia Posted Image
Pe bune ?
Nu exista userul anului pe softpedia, exista pe alt forum, despre ala era vorba, toate premierile alea si ce am zis, sunt acolo. E un forum dragut ca si acesta, insa acolo predomina adolescentii si tinerii, insa sunt si useri de peste 50 de ani, spre deosebire de aici unde cam majoritatea-s oameni mai in varsta (30-35-40-45 ani), sau cel putin asa cred.
Curios e cum face fata un singur moderator ptr tot forumul, ca si acolo e activitate destula, si face fata, ca am constatat asta. Daca scrii ceva aiurea, in scurt timp dispare postul, iar dupa 2-3 repetari de prostii, insulte, jigniri, misto-uri, te ameninta cu suspend.

View PostEvonxxx, on 09 iunie 2022 - 11:35, said:

Tin minte prin 2006 pe softpedia in fiecare vara se faceau concursuri pentru useri cu x posturi si tin minte ca se dadeau premii substantiale nu gluma.
In ce constau acele concursuri ? Spune putin despre daca vrei, adica ce trebuiau sa faca userii ? Si ce premii se dadeau ?

Edited by MinettoMatoi, 12 June 2022 - 00:36.


#60
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,567
  • Înscris: 02.09.2006
Am observat si aici un fel de concurs: cine raspunde in primele 10 minute de la deschiderea unui topic, indiferent de ora sau daca are cel mai mic habar despre subiect!

#61
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,744
  • Înscris: 05.11.2008
De ce nu stau unii de placere? Pe sp placerea s-a "sexat" de mult.Posted Image
Acum mai intri sa injuri cu delicatete pe cate cineva, sa mai spui o tampenie cu talc, chestii de astea nevinovate.
Suntem persoane educate, adica.

#62
Evonxxx

Evonxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 719
  • Înscris: 17.02.2022

View PostMinettoMatoi, on 12 iunie 2022 - 00:37, said:


Daca nu ma inseala memoria, tin minte care faceau x posturi intr-o anumita perioada, primeau un tricou  de exemplu primii 100 sa ajunga la acel nr de posturi si la premiile substantiale se puteau inregistra cei cu x nr de posturi tin minte parca minim 1000 la o tombola si acolo se dadea pc-uri mackbook telefoane bani etc. Eu vb aici de tombola din 2005 si 2006, parca de prin 2008 au facut tombole cu premii mai mici, tricouri mouse pad si softuri antivirus parca.

#63
MindArchitect

MindArchitect

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,176
  • Înscris: 30.11.2021
Evon, bine te-am regasit, mi-a fost dor de tine.

Vreau sa zic o chestie, imi place forumul asta si aproape tot timpul stau de placere, cred ca si cand intreb pe forum tot o placere este, necesitate dar este si o placere sa intreb pe forum.

Eu asta zic, cei care se gandesc doar la nostalgie, este ok, ma bucur ca au petrecut sau ca am petrecut clipe frumoase impreuna, dar nu s-a terminat.
Forumul are nevoie doar de o deschidere, atat.

Daca era dupa mine doar 2 modificari faceam, atat. 1 scos utilizatori de pe invisibile, urasc functia asta si ma gandesc la comunism.
Si sistemul de reputatie de la subiect, ori iti asumi, asumat.
Am dat 1 punct - Sa apara ca am dat 1 punct.

In rest sa facem amintiri placute in continuare, pentru ca poate multi nu realizati, acum suntem adulti, cand ne-am cunoscut eram copilasi, tineri, pustani, naivi.

Toti ne dorim un loc pe care sa-l numim casa noastra virtuala, atat, nu imi doresc de la softpedia sa investeasca miliarde de lei in servere, sau in concursuri, imi doresc doar sa faca lucrurile mai transparente.

Edited by MindArchitect, 12 June 2022 - 19:55.


#64
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,359
  • Înscris: 13.01.2011

View PostMindArchitect, on 12 iunie 2022 - 19:54, said:

Daca era dupa mine doar 2 modificari faceam, atat. 1 scos utilizatori de pe invisibile, urasc functia asta si ma gandesc la comunism.
2.Si sistemul de reputatie de la subiect, ori iti asumi, asumat.
Am dat 1 punct - Sa apara ca am dat 1 punct.

1. Copilărie, pot să ies din cont, să intru, să postez, să ies iar din cont.
Cum apar, pînă mă vezi tu?
2. Copilărie.
Oamenii sănătoși la mansardă, nici nu bes" de astea.

Am și explicat la un moment dat, că nu agreez acel punctaj pentru subiecte, cu stele, pentru că poate fi folosit de frustrații acestor timpuri.

Nu îl folosesc, nu îl agreez, cred că am apăsat doar o dată, din greșeală, pe acele stele, la un subiect.

View PostMindArchitect, on 12 iunie 2022 - 19:54, said:

Toti ne dorim un loc pe care sa-l numim casa noastra virtuală.

Daa, da, unde mulți prefăcuți se păruiesc între ei, sau atacă, exact ca în familiile lor disfuncționale, din viața reală  😉
Îhî, este plin de precupețe asumate, și de persoane cu cucul psihologic mic.
Casa...

Edited by crisstonne, 12 June 2022 - 22:19.


#65
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,477
  • Înscris: 10.08.2005

View PostroPopa, on 09 iunie 2022 - 09:22, said:

Acordarea unui fel de punctaj/depunctaj este o chestiune mai mult decat necesara in orice domeniu.

Aici daca ma uit la un utilizator vad xxx miliarde de posturi. Ce concluzie pot sa trag? nici una. Daca pe langa acest lucru ar exista un "punctaj/depunctaj" acordat de alti useri ar putea rezulta ceva de genul urmator
User x
Posturi: 19000
Like 100
Dislike 4500.

concluzie-> mai bine nu tin seama de el.

User y
Post 5000
Like 4000
Dislike 4

concluzie-> ar fi bine sa ascult de el.
daca nu ai in carnetel un tabel cu toti prietenii si punctaj aferent in functie cat de bune au fost sfaturile lor de ce ai avea nevoie de punctaj pentru straini?
Decizia finala este tot la tine.
Si oricum, la ce spirit de turma are specia umana din 100 de sfaturi bune tot nemultumiti suntem, ba mai mult recompensam sfaturile care ne convin.
Si toate astea fara armata de troli care voteaza inertii.

View PostMinettoMatoi, on 08 iunie 2022 - 23:38, said:


Voi ce parere aveti ? De unde nevoia lor de premierile alea ?
O parere proasta. Ca majoritatea nevoilor, si aceasta provine din lipsuri: lipsa de incredere, si ce a mai spus crisstonne.

#66
MindArchitect

MindArchitect

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,176
  • Înscris: 30.11.2021

View Postcrisstonne, on 12 iunie 2022 - 22:12, said:

Am și explicat la un moment dat, că nu agreez acel punctaj pentru subiecte, cu stele, pentru că poate fi folosit de frustrații acestor timpuri.

Daa, da, unde mulți prefăcuți se păruiesc între ei, sau atacă, exact ca în familiile lor disfuncționale, din viața reală  ��
Cel putin nu stai pe invisibile sa dai rapoarte, sa scrii mesaje de hate sau sa dai 1 punct la subiect. Cam asta este logica la hate.

Pai eu ce zic? Punctajele sunt folosite pentru hate, frustrarile.

Depinde ce vrei de la forum. Mai dau si eu click pe cate un utilizator de are 0 subiecte facute. Dar cu mii de mesaje.
Gasesti si persoane ok pe forum, in atatia ani de ziele cred ca si cel mai naiv se prinde care se preface si care este cum este el.

View PostMarianG, on 12 iunie 2022 - 22:39, said:

O parere proasta. Ca majoritatea nevoilor, si aceasta provine din lipsuri: lipsa de incredere, si ce a mai spus crisstonne.
Fiecare om este pe o anumita treapta de gandire, nu te astepta si nu te gandi ca toti sa aiba experienta ta de viata, varsta, trairile tale.

Nu am participat la vreun concurs pe forumul local, pe pariuri x, cg, forum.softpedia, m-am bucurat sincer ca am vazut implicare pe forum, m-am bucurat pentru cei care au castigat si care se bucurau cand castigau cate ceva.
Si vrei sa fiu sincer? Pe pariu ca inca sunt utilizatori care pastreaza tricourile softepdia si astazi, ca o amintire placuta.

Si sa zic o chestie ca te-ai nimerit fain si moralist.
Aveam un utilizator cu care discutam, ne intelegeam bine, eram o gasca faina, cumva, cateva persoane au primit moderator, printre care si el.
Si am intrat pe forum, am vazut ca a devenit moderator, zic acum ani de zile, cand forumul era mai nou. Si am zis sa-i dau un pm.

*Vreau o precizare, de cand este forumul asta, de cand am intrat cu un anumit id, niciodata nu am zis ce id am avut inainte ala.
Nu am trimis vreodata un PM unui moderator sa imi zica ceva privat, niciodata, nu am trimis vreodata unui moderator sa imi dea contul lui sa pot vedea aria mod/sm/admin.
Deci sa intelegeti logica pentru care scriu treaba asta.

Si am trimis PM unui tip calumea, asta legat de prefacatorie. Si imi raspunde ca ce vreau, tipul schimbat total, nici nu am raspuns ca ma uit in partea stanga, adaugase pe ADM in discutie. Pe vremurile alea nefiind strain de butoane, am observat pe ADM adaugata in discutie fara acordul meu, nu intelegeam logica ca nu cerusem nimic, dar el era moderator, deja nu mai eram prieteni.
Si imi era rusine, imi era mie jena, ani de zile nu am zis nimic, imi era si inca imi este rusine sa discut despre treaba asta.

Asa ca nu judeca un om dupa un moment din viata. Cand intrat pe internet eram preocupat sa fac bani, restul cunostintelor doreau sa cunoasca femei, mirc, eu am inceput cu gratuite.ro - Era o pagina inaintea vremurilor astea de google are acces la toate datele GRATUIT, inainte firmele te plateau sa le dai datele tale, tot felul de cadouri, completai chestionare si primeai cadouri.
Deci nu particip la concursuri pe internet si ma bucur cand castiga cineva cunoscut ca am trecut si eu prin asa ceva.

Nu judec persoanele prefacute ca am patit si eu, imi plac Djl, NeaCeasca, cativa, care au un spirit liber, cand fac un subiect scriu exact ce gandesc si stiu ca or sa fie judecati.

Edited by MindArchitect, 13 June 2022 - 08:10.


#67
helen76

helen76

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,416
  • Înscris: 17.10.2018
Userul anului nu era pe TPU? cu fundita de astea? :))) funda?
Au si ei nevoie de validare sa-i mai ia si pe ei cineva in seama.Fiecare cat il duce mintea ;)

#68
MindArchitect

MindArchitect

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,176
  • Înscris: 30.11.2021
Nu ca "cat il duce mintea". Ca la fel de adevarat eu si cei care citim ne uitam la mesajul tau si ne gandim de ce ai simtit sa scrii mesajul ala in care jignesti gratuit.

Sunt care discuta politica, care discuta religie, conspiratie, incalzirea globala.
Ce treaba am eu sa jignesc pe careva?

Cand postezi asa ceva inseamna ca nu intelegi ce este un forum. Ai cont pe TPU? Bravo.

Te uiti pe redit, te uiti pe forumuri internationale, te uiti ca majoritatea sunt in jurul unei comunitati, de soft, de vreun joc. Si ce observi ca sunt utilizatori care sponsorizeaza.

Si zic chestia asta ca utilizator care am facut cateva subiecte umanitare, la noi in tara este ciudata mentalitatea asta de donat, de ajutat.
Daca faci subiect pentru vreo asociatie de protectie a animalelor, pai apar care scriu ca de nu faci pentru copilasi orfani, de ce nu faci pentru batrani.

Asa si cu donatul, asa si cu forumul, trebuie sa vezi viata altfel, nu ca iti spun eu, nu ca ti-a zis familia sau vreun guru, sa vezi viata altfel ca tu o traiesti, tu te bucuri de ea, tu te incarci singur cu treburi bune sau cu hate.

Si cum zicea si colegul mai sus, parca este concurs cand se face un subiect, parca este concurs de mesaje hate.

Si aici a scris mufa un mesaj foarte bun in urma cu 10-15 ani, sunt care scriu mesaje scurte si sunt hate.
Si a zis ceva de genul, cand citesti mesajul cuiva care scrie mult si scrie la obiect, este foarte usor sa scrii un mesaj scurt si cu hate.

Edited by MindArchitect, 13 June 2022 - 10:28.


#69
MindArchitect

MindArchitect

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,176
  • Înscris: 30.11.2021
De ce sa judec pe cineva de pe forum care mi-a gresit?
Viata merge inainte.
Sau ce ar trebui sa fac? Sa ma supar pe viata ca in urma cu cativa ani un utilizator mi-a intors spatele cand a ajuns moderator?

Apreciez persoanele, care ca si mine, sunt sincere, nu este usor sa fii sincer ca oameni te judeca. Exemplu clar este cum din mesajul meu ai ales un rand si te-ai apucat sa zici o faza moralista ca ce exemplu bun o sa dau eu copiilor mei.

#70
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,359
  • Înscris: 13.01.2011
Asta cu transformarea omului, cînd capătă funcție, am observat-o și eu, unii se schimbă brusc, de zici că au înghițit o coadă de mătură.

Am fost și eu moderator, dar nu am fost de acord să fac asta, am rămas la fel de jovial.
Ba mai mult, puteam să dau o penalizare, apoi la același coleg, ulterior, să îi dau like, dacă spunea ceva interesant.

Daaa, normal, erau și excepții, că nu te poți înțelege cu cei dușmănoși, care prind ranchiună, deși ei au greșit, se simt veșnic ,,abuzații " de serviciu  🤭 zici că este aproape ca o meserie pe care o practică.

La fel, există excepții și la cei care primesc funcții dar nu se schimbă, nu toți halesc cozi de mătură, sînt s.m./mozi" care au rămas oameni normali, dacă pot zice așa  😉

Avem cel puțin o colegă s.m. care a rămas OM, nu simte apăsarea funcției, iar asta se vede, așa cum se vede că pentru unii, funcțiile sînt ca o cămașă prea strîmtă.

Oameni și oameni.

Edited by crisstonne, 13 June 2022 - 16:11.


#71
MinettoMatoi

MinettoMatoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,037
  • Înscris: 04.09.2018

View Posttytysor, on 12 iunie 2022 - 13:21, said:

Am observat si aici un fel de concurs: cine raspunde in primele 10 minute de la deschiderea unui topic, indiferent de ora sau daca are cel mai mic habar despre subiect!
Depinde, ca daca omul ala se are pe subiect, a citit ce topicul si in 5 minute poate raspunde foarte okey, daca vin unii sa se afle in treaba, asta este altceva. Poti raspunde aiureli si dupa 10 ore de la postarea topicului.

View Postjohnnickelby, on 12 iunie 2022 - 13:58, said:

De ce nu stau unii de placere? Pe sp placerea s-a "sexat" de mult.Posted Image
Acum mai intri sa injuri cu delicatete pe cate cineva, sa mai spui o tampenie cu talc, chestii de astea nevinovate.
Suntem persoane educate, adica.
Pai pe forum intram sa discutam n subiecte pe n teme, nu sa ne prostim, eu asa zic ca e normal.

View PostEvonxxx, on 12 iunie 2022 - 17:21, said:

Daca nu ma inseala memoria, tin minte care faceau x posturi intr-o anumita perioada, primeau un tricou  de exemplu primii 100 sa ajunga la acel nr de posturi si la premiile substantiale se puteau inregistra cei cu x nr de posturi tin minte parca minim 1000 la o tombola si acolo se dadea pc-uri mackbook telefoane bani etc. Eu vb aici de tombola din 2005 si 2006, parca de prin 2008 au facut tombole cu premii mai mici, tricouri mouse pad si softuri antivirus parca.
Misto era inseamna, pacat ca n-am fost si eu aici, nu ptr concurs, ci doar sa asist.
Si de ce nu s-a mai facut apoi ?! Care a fost faza ?

#72
Evonxxx

Evonxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 719
  • Înscris: 17.02.2022

View PostMinettoMatoi, on 13 iunie 2022 - 21:20, said:


Si de ce nu s-a mai facut apoi ?! Care a fost faza ?
A venit criza financiara apoi interesul fata de forumuri a inceput sa scada la nivel global si venitul  in softpedia a scazut drastic.
Eu sant tare curios daca mai scot bani cu softpedia.com ca in ziua de azi mai tot downloadu' ii ori pe site producator ori platforma download, de multi ani eu nu am mai dat peste vre-un link de download softpedia pe google cand cautam ceva....suspect

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate