Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

De ce unii useri nu stau de placere pe forumuri ?!

* * - - - 9 votes
  • Please log in to reply
80 replies to this topic

#73
MinettoMatoi

MinettoMatoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,025
  • Înscris: 04.09.2018

View PostMarianG, on 12 iunie 2022 - 22:39, said:

daca nu ai in carnetel un tabel cu toti prietenii si punctaj aferent in functie cat de bune au fost sfaturile lor de ce ai avea nevoie de punctaj pentru straini?
Decizia finala este tot la tine.
Si oricum, la ce spirit de turma are specia umana din 100 de sfaturi bune tot nemultumiti suntem, ba mai mult recompensam sfaturile care ne convin.
Si toate astea fara armata de troli care voteaza inertii.

O parere proasta. Ca majoritatea nevoilor, si aceasta provine din lipsuri: lipsa de incredere, si ce a mai spus crisstonne.
Da, poate-s subiectiv, insa daca ai o lipsa, o rezolvi cumva tot cu acea chestie care lipseste, nu mi-e foame dar beau apa sau ma uit la film, ca alea nu alunga foamea.
Sau n-am luat bacu, ma deranjeaza tare asta, dar ma duc la munte. Ori nu ma apreciaza nimeni in real, n-am realizat nimic, dar vreau premieri pe forum care nu ma ajuta sa-mi rezolv problema. Alea ajuta cum am zis, ptr amuzament.
Increderea in tine o ai analizand ce poti realiza, daca ai putut realiza aia si aia, e clar ca poti avea incredere in tine, daca nu ai putut, mda, atunci e justificata lipsa de incredere in tine, si primind validare de la altii fie si la ce zici, asta urca putin increderea, aici ajuta putin, ti se confirma ca esti si tu bun la ceva.

Pe langa ca sunt n care nu prea au mare lucru prin cap, daca cineva scrie mai mult si dezvolta un subiect, se spune ca scrie prea mult, de parca subiectele serioase le poti dezbate intr-un rand, si de parca tot aia care condamna, in real ar discuta telegrafic, cand se intind la vb cu prietenii, nu mai termina. Asta daca scrie mai mult si bine, ca daca scrie putin si prost, sau mult si prost, aia e alta treaba.
Si aviz la aia care zic "scrii prea mult", cand te int subiectul niciodata nu e prea mult, si sa-si mai aduca aminte ca oameni citesc romane de 2000 de pagini, acolo nu e prea mult ? O sa zica "pai acolo intereseaza", si apoi vine "daca nu te int cand scrie cineva mai mult, de ce raspunzi ?".
Si asta regula o are Lex la aria sanatate, si bine face, pedepseste acest lucru, vorba lui "nu te intereseaza, nu intra".

La forumul asta nu am mai nimic de schimbat, decat doar sa nu se mai foloseasca cuvinte urate chiar daca nu-s adresate persoanelor in cauza, deci fara "m...e partidul xxxxxx", fara altele de genul.
In rest este f okey. 99 % din moderatori sunt okey. Cam doi sunt mai rai, dar nici ei nu-s prea nasoi, atat.

View PostMindArchitect, on 13 iunie 2022 - 15:17, said:

De ce sa judec pe cineva de pe forum care mi-a gresit?
Viata merge inainte.
Sau ce ar trebui sa fac? Sa ma supar pe viata ca in urma cu cativa ani un utilizator mi-a intors spatele cand a ajuns moderator?

Apreciez persoanele, care ca si mine, sunt sincere, nu este usor sa fii sincer ca oameni te judeca. Exemplu clar este cum din mesajul meu ai ales un rand si te-ai apucat sa zici o faza moralista ca ce exemplu bun o sa dau eu copiilor mei.
Ba mie imi este f usor sa fiu sincer, cine ma judeca sa se duca tare, stau cu aia care ma accepta si ma apreciaza asa, de ce mi-ar pasa de niste unii care nu au treaba cu mine si care ma judeca ? Ba chiar asa aflu mai repede cine e cu mine cu adevarat.
Multa lume au pasare de ce zic prostii, nu e okey asa.

Daca cutare moderator iti e prieten si stie cine esti, poate sa-ti dea logare sa vezi cum arata panelul de moderator si sa navighezi pe acolo, nu e problema (iar apoi ca siguranta schimba parola, ca poti veni beat odata, sau ai nervi fara sa vrei, si faci o prostie), dar nu sa fi oricine ptr ca unii fac porcarii pe care le poate face in 5 minute de iti strica n chestii pe acolo daca e amic fals si nu il stii din real ca lumea, nu asa ca amic doar.
Mie prietenul meu bun, mi-a dat supermoderator pe trackerul unde era, sa ma ocup de forum, nici n-am cerut, dar na, ca n-am stat, e altceva, intentia a contat, i-am zis sa ia statutul, ca nu ma pot ocupa.

Edited by MinettoMatoi, 13 June 2022 - 21:41.


#74
MinettoMatoi

MinettoMatoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,025
  • Înscris: 04.09.2018

View PostEvonxxx, on 13 iunie 2022 - 21:23, said:

A venit criza financiara apoi interesul fata de forumuri a inceput sa scada la nivel global si venitul  in softpedia a scazut drastic.
Eu sant tare curios daca mai scot bani cu softpedia.com ca in ziua de azi mai tot downloadu' ii ori pe site producator ori platforma download, de multi ani eu nu am mai dat peste vre-un link de download softpedia pe google cand cautam ceva....suspect
Eu mereu m-am mirat de ce a scazut interesul ptr forumuri, interesul userilor, ca aia nu are leg cu criza financiara, iar cine poate, tine un forum daca ii place chiar daca nu castiga de pe el, isi ia un domeniu, un loc pe un server plateste acolo ce o plati ca nu e asa mult ptr ca nu ai nevoie de foarte multe resurse, si tine un forum, deci iar nu are leg cu criza financiara, asta e parerea mea, dar poate gresesc, nu stiu.
Eu stateam pe net si acum 20 de ani ca si acuma, daca aveam un forum, l-as fi avut si acum la fel.

Si ma mir, ptr ca forumurile-s f utile, discutam pe ne teme bine organizate pe arii, lucru care nu prea il poti face nicaieri. De ex f tare ca la boli cronice, aria uneori e moarta, de aprca s-au vindecat toti asa ca prin minune de boli incurabile.

#75
Evonxxx

Evonxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 719
  • Înscris: 17.02.2022

View PostMinettoMatoi, on 14 iunie 2022 - 11:10, said:


Forumul softpedia a fost facut mai mult ca loc de sfaturi si sugestii ca apoi prin 2004-2005 sa devina "retea" sociala de discutii normale "zic" , daca nu ma insel venitul principal era produs de catre site-ul lor de download software softpedia.com, la vremea lui de aur, daca nu ma insel a fost al 3-lea cel mai mare site de download software din lume .
Also, chestii care imi aduc aminte random din trecut.
Interviul cu Courage (co-owner) la antena 1 parca.
Topicul lui Mufa unde plangea ca nevasta lui nu vrea sa-i faca felatie.
Concursurile softpedia pentru postangii.
Tin minte ca iti luai warn peste warn, chiar si daca erai ontopic cateodata iti luai warn, la cel mai mic offtopic luai warn +3 puncte, daca aveai norocul sa dai peste SM iti luai si suspend.
Se inchideau topicurile pe banda rulanta daca nu erau mozii de accord cu ele, mai ales aici pe aria de dezbateri
Tin minte topicul unde userii puteau posta selfie-uri cu ei si celalalt topic unde puteai da comentarii si tin minte ca era un flame total topicul de comentarii la poze.
Tin minte cand eu Puferiu aether Karman si  popa eram prezenti pe toate topicurile fresh
Tin minte cand Sebulbus ma flama 24/7 pe oriunde postam, era "nemesisul " meu, ma intreb daca mai bantuie pe forum.
Tin minte cand Djl nu era postangiu 24/7.

#76
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,296
  • Înscris: 13.01.2011
"nemesisul "

Personajul ăsta era compulsiv și tot timpul pe harțag", răspundea doar în ,,2 peri "?!

Avea la avatar un Che" feminin?

#77
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,882
  • Înscris: 28.11.2006
Sebulbus parca era ala cu "vacile mileniului" la avatar :icecream:

#78
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,296
  • Înscris: 13.01.2011
,,Si ma mir, ptr ca forumurile-s f utile, discutam pe ne teme bine organizate pe arii, lucru care nu prea il poti face nicaieri. "

Lumea este într-o dinamică accelerată, după cum bine vezi.
Apar servicii de comunicare noi, platforme noi, tehnologii noi, etc.
Lumea se schimbă rapid și are alte cerințe.

Alte cerințe am eu, care postez aici, îmi fac un text în cap, îl modific, îl gîndesc, și alte cerințe are tineretul, de opt ani, de 12 ani, de 16 ani, care vrea doar să îi ruleze imagini în fața ochilor, să se hlizească și... atît.

Generații diferite, hedonism diferit.

#79
MinettoMatoi

MinettoMatoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,025
  • Înscris: 04.09.2018

View PostEvonxxx, on 14 iunie 2022 - 22:59, said:

Forumul softpedia a fost facut mai mult ca loc de sfaturi si sugestii ca apoi prin 2004-2005 sa devina "retea" sociala de discutii normale "zic" , daca nu ma insel venitul principal era produs de catre site-ul lor de download software softpedia.com, la vremea lui de aur, daca nu ma insel a fost al 3-lea cel mai mare site de download software din lume .
Also, chestii care imi aduc aminte random din trecut.
Interviul cu Courage (co-owner) la antena 1 parca.
Topicul lui Mufa unde plangea ca nevasta lui nu vrea sa-i faca felatie.
Concursurile softpedia pentru postangii.
Tin minte ca iti luai warn peste warn, chiar si daca erai ontopic cateodata iti luai warn, la cel mai mic offtopic luai warn +3 puncte, daca aveai norocul sa dai peste SM iti luai si suspend.
Se inchideau topicurile pe banda rulanta daca nu erau mozii de accord cu ele, mai ales aici pe aria de dezbateri
Tin minte topicul unde userii puteau posta selfie-uri cu ei si celalalt topic unde puteai da comentarii si tin minte ca era un flame total topicul de comentarii la poze.
Tin minte cand eu Puferiu aether Karman si  popa eram prezenti pe toate topicurile fresh
Tin minte cand Sebulbus ma flama 24/7 pe oriunde postam, era "nemesisul " meu, ma intreb daca mai bantuie pe forum.
Tin minte cand Djl nu era postangiu 24/7.
De ce luai warn peste warn ?! Ce aveau moderatorii ? Mai ales ca, Monitoxus indemna la intelegere prin 2001-2002, chiar a vb despre asta la administrative.
Cum de permitea abuzuri ? Indemna la intelegere si cu privire la moderatori, gen "daca vedeti ca cineva are probleme, ajuta-l....".

#80
Evonxxx

Evonxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 719
  • Înscris: 17.02.2022

View PostMinettoMatoi, on 16 iunie 2022 - 00:50, said:

De ce luai warn peste warn ?! Ce aveau moderatorii ? Mai ales ca, Monitoxus indemna la intelegere prin 2001-2002, chiar a vb despre asta la administrative.
Cum de permitea abuzuri ? Indemna la intelegere si cu privire la moderatori, gen "daca vedeti ca cineva are probleme, ajuta-l....".
Perioada aia cei drept eram si eu cretin de fel, aveam 14 ani si mai era si perioada yahoo messenger deci iti poti imagina ce tampenii debitam pe aici, nici nu ma mira ca imi luam warn pe warn :)) .

#81
MinettoMatoi

MinettoMatoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,025
  • Înscris: 04.09.2018
Pai zi asa, deci erai si tu de vina. Pa ce leg avea yahoo messenger cu aici ?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate