Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 

RENAULT MEGANE SEDAN LIFE 1.3 TCE 140CP/260NM

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
168 replies to this topic

#163
kermex

kermex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 07.08.2018

View Postbobitad, on 25 martie 2024 - 21:22, said:

hmm, faceliftul a aparut din 2021, cam toti de pe topic au ca an de fabricatie maxim 2018, ultimul, desi a postat in 2023, are masina din 2017. in fine, azi am oprit casetofonul, am mers in a 2-a subturat si am accelerat, in timp ce am coborat capul ca sa fiu mai aproape cu urechea de ”problema” si nu am auzit nimic. poate trebuie sa ma duc la o.r.l:)

am observat ca in Romania nu se mai vinde hathback si break, ce sa zic, erau optiniuni pentru cei care nu aveau incredere in calitatea ”turceasca”. eu cand am cumparat-o aveau acelasi pret, doar ca sedanul avea reducere mai mare, daca la celalalte era 500-600 de euro la asta era 2050, dar reducerea asta a fost pentru putin, de obicei era 1000 sau ceva de genul. si acum daca va uitati o sa vedeti, pe vanzari.renault ca e cam 1000.
la Renault ai de ales mai nou intre crossover si suv, capturul ce e mai ieftin, dar e scump pentru ce e, iar arkana e pe platforma de Logan, doar ca e alungit ca jogger si are forma aia  a la ”bmw”, plus plastice triste la interior, care nu stiu daca le-au schimbat pe facelift.

cat despre kangoo si citan, pare ca folosesc cam aceeasi cutie de viteza, cel putin la 1.5 vad ca e aceeasi, ma astept si la 1.3 sa fie la fel. e vesnica cutie TL4, care e la a mia iteratie, asa ca nu stiu de ce par diferite. eu de exemplu am tl4 385.

Break-ul a fost scos din fabricație, mi-a zis un reprezentant de la Renault. Am vrut să schimb sedanul meu cu un break și așa am aflat. Ce se vinde acum e ceea ce a mai rămas în stoc.

#164
bobitad

bobitad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,391
  • Înscris: 24.09.2017
ia intra tu pe Renault.fr si o sa le vezi bine mersi acolo, la 30.000 ce-i drept, atat hathback cat si break. sedanul nu o sa-l gasesti ca ala e pentru pietele estice, cum nici loganul nu e in vest ci doar Sandero. dar cred ca se fabrica in continuare din moment ce poti sa ti-l configurezi/comanzi.

Edited by bobitad, 25 March 2024 - 21:34.


#165
Ion_Bumbu

Ion_Bumbu

    User asocial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,596
  • Înscris: 31.01.2010
Le-au scos din fabricatie in Franta si Spania, fac doar Megane electric.
Asa exista si pe Renault.ro Magane normal dar de pe la 20kE in sus.

Aici:
https://vanzari.rena...en=MEGANE Hatch

Edited by Ion_Bumbu, 25 March 2024 - 21:48.


#166
kermex

kermex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 07.08.2018
Nu mă pricep, întreb: la modelul meu din 2023, nu se pot instala/modifica semnalizatoare dinamice în spate?

#167
Mo_su

Mo_su

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 262
  • Înscris: 13.02.2024
Eu la 25k incepusem sa ma uit dupa un Koleos Initiale Paris 1.9 diesel 190cp, kilometraj la jumatate fata de ce am pe megan insa mai tanar cu vreo 3 ani !
Azi n-as da banii pe Megane , ca de altfel pe orice masina noua, le-au scumpit exagerat !


Cat de des te uiti la masina din spatele ei sa te intereseze cum se aprind semnalizarile alea ?
Mai bine i-ai face upgradeul la 160cp de banii aia !
Semnalizarea din semnatura luminoasa mi se pare de exemplu o porcarie, dar na ,orice pentru profit ! La un moment dat scosesera si luminile ambientale de pe ele!

#168
bobitad

bobitad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,391
  • Înscris: 24.09.2017
koleos/talisman sunt cam aceeasi masina cu Megane, doar ca un pic mai ”fancy” si mai dotate. habar n-am, si preturile sh-urilor sunt destul de mari. peste cativa ani o sa trebuiasca sa iau si eu o decizie, daca stau cu asta si o duc la peste 15 ani sau o vand si pierd destul de putin.  o sa vedem ce o sa fie si ce se mai intampla.

nici updateul la 160 de cai nu face absolut nimic, aia 20 de cai se simt de la 5000 de ture in sus. cat despre semnalizari, nici prin gand nu mi-au trecut si nu cred ca se potrivesc si forma lor e altfel. oricum. desi lucrez in domeniul asta, am 0 pasiune pentru masini, probabil m-as multumit cu o bicicleta daca nu as avea copii:)

#169
kermex

kermex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 07.08.2018

View Postbobitad, on 26 martie 2024 - 09:31, said:

koleos/talisman sunt cam aceeasi masina cu Megane, doar ca un pic mai ”fancy” si mai dotate. habar n-am, si preturile sh-urilor sunt destul de mari. peste cativa ani o sa trebuiasca sa iau si eu o decizie, daca stau cu asta si o duc la peste 15 ani sau o vand si pierd destul de putin.  o sa vedem ce o sa fie si ce se mai intampla.

nici updateul la 160 de cai nu face absolut nimic, aia 20 de cai se simt de la 5000 de ture in sus. cat despre semnalizari, nici prin gand nu mi-au trecut si nu cred ca se potrivesc si forma lor e altfel. oricum. desi lucrez in domeniul asta, am 0 pasiune pentru masini, probabil m-as multumit cu o bicicleta daca nu as avea copii:)

Cred ca mie mi-a răspuns, ca era vorba de semnalizare Posted Image  Nu pot sa fac modificări la mașina, pentru ca e în leasing.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate