Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scurgere chiuveta -> teava co...

Trigger Warning (2024)

Pareri cartiere/zone in care ati ...

Care este culoarea normala de soia?
 Comertul cu arcuri si arbalete

Masini pe benzina usor pretabile ...

Am primit facturi dupa ce am renu...

Camere video, supraveghere curte....
 Epilator care nu smulge puful

Realizare comanda pompa submersib...

Covorase scari/trepte

Apartament Iași
 Scurgeri de la etajul superior

Caut splitter semnal satelit

Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...
 

Incotro acum pentru Novak Djokovic?

  • Please log in to reply
791 replies to this topic

#253
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,012
  • Înscris: 16.07.2015
Ehe, la noi e bine cu sistem medical precar, ce știm noi. Până nu te lovește pe tine sau pe cineva drag, n-ai idee cum e, din păcate.

Edited by Vlad_22, 19 January 2022 - 14:39.


#254
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,378
  • Înscris: 12.07.2010

 Stryker_9, on 19 ianuarie 2022 - 14:34, said:

Nșpe lookdown-uri in 2 ani, o duc extraordinar ! Pentru cateva cazuri au inchis capitala, de vis !

2.800 de morti in 2 ani, vs 59.000 la noi. Niste prosti, ce noroc pe capul nostru ca nu traim acolo.

#255
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,012
  • Înscris: 16.07.2015
Ăștia anti orice, mâine s-ar muta la australieni, nordici, elvețieni, japonezi, coreeni etc. dacă ar avea ocazia.

Edited by Vlad_22, 19 January 2022 - 14:53.


#256
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,752
  • Înscris: 05.11.2008
Unii il avertizeaza pe Djokovici sa se vaccineze, francezii si spaniolii, iar uk-istii renunta la masca si certificatul covid.
Foarte ciudat. Ma intreb care o sa fie smecheria la Wimbledon cu Djoko. O sa joace sau nu?
Ce tampiti, australienii astia. Mai idioti ca astia nu exista. Nici canadienii nu-i intrec.

Edited by johnnickelby, 19 January 2022 - 18:29.


#257
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,012
  • Înscris: 16.07.2015
Spun românii de alte nații, ca-s tâmpiți... Gluma zilei. Voi, care acceptați să fiți furați de 30 ani încoace, ba chiar și mai mult, că nici regimul lui Ceașcă nu era mai breaz, deși a mai lăsat câte ceva, pe ici-colo.
Spun de alții că-s tâmpiți, țara în care câteva zeci de procente din pop., încă mai au buda-n curte, printre altele.

#258
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,752
  • Înscris: 05.11.2008

 Vlad_22, on 19 ianuarie 2022 - 18:33, said:

Spun românii de alte nații, ca-s tâmpiți... Gluma zilei. Voi, care acceptați să fiți furați de 30 ani încoace, ba chiar și mai mult, că nici regimul lui Ceașcă nu era mai breaz, deși a mai lăsat câte ceva, pe ici-colo.
Spun de alții că-s tâmpiți, țara în care câteva zeci de procente din pop., încă mai au buda-n curte, printre altele.
Hai nu mai plange, ca am dreptate. Stai linistiti ca astia din UE or sa faca invers decat UK, doar sa arate ca nu mai sunt impreuna.
Deci Djoko o sa joace la Wimbledon. Hahahaaa.
Deci si procesul ala al maimutelor a dat rezultate pana la urma. Unii au fost in stare sa inteleaga absurditatea si tampenia lui.

Edited by johnnickelby, 19 January 2022 - 18:40.


#259
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,012
  • Înscris: 16.07.2015
Eu nu plâng, mai degrabă voi o faceți, lol. Se vede frustrarea.
Eu nu mă refer la Djokovic, ci în general. Noi, bulgarii, sârbii etc. suntem gropile de gunoi ale Europei, la propriu și la figurat.

Edited by Vlad_22, 19 January 2022 - 18:43.


#260
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,752
  • Înscris: 05.11.2008

 Vlad_22, on 19 ianuarie 2022 - 18:42, said:

Eu nu plâng, mai degrabă voi o faceți, lol. Se vede frustrarea.
Eu n-am nicio frustrare, pentru ca stiu ca o sa rad de voi, cand va veti da seama ca ati gresit.
Bine, de tine s-ar putea sa nu rad.

#261
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,012
  • Înscris: 16.07.2015
Trebuie înțeles faptul că sârbul are un tipic de comportament și atitudine, care nu funcționează chiar peste tot în lumea asta. Ia mergi matale cu câteva grame de droguri prin Malaysia, Singapore etc. Păi, te aruncă aia în temniță, mult timp, în cel mai bun caz.
Nu știu ce este atât de greu înțeles pt unii că legea e lege. Măcar de își asuma și nu făcea pe prostul, cum că, stai să vezi, formular completat greșit etc. Denotă lipsă de caracter.

Edited by Vlad_22, 19 January 2022 - 18:47.


#262
Fluk3

Fluk3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,630
  • Înscris: 22.03.2019
Eh, dar lipsa de caracter din partea autoritatilor Australiene unde e ? Cand i-au dat permisiune sa intre cu exceptie la fel ca altor jucatori, de care apropo nu mai auzim nimic...

In ce directie o ia Djokovic ?

https://romanialiber...triva-covid-19/

#263
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
Cred ca e panica si disperare printre fanii covid acum cand s-a anuntat ca UK cat si alte tari renunta la certif.verde...

#264
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,012
  • Înscris: 16.07.2015

 Valmont43, on 19 ianuarie 2022 - 20:41, said:

Cred ca e panica si disperare printre fanii covid acum cand s-a anuntat ca UK cat si alte tari renunta la certif.verde...
Mai degrabă, invers, panică printre antivaxxeri.
Mie nici nu-mi pasă, sunt vaccinat, oricum certificatul ăla verde, cu valul Omnicron, e cam degeaba.

Edited by Vlad_22, 19 January 2022 - 20:51.


#265
Fluk3

Fluk3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,630
  • Înscris: 22.03.2019
De ce intre antivaxeri ? Isi pierd meseria ? :P O sa fie neimportanti ?

 Valmont43, on 19 ianuarie 2022 - 20:41, said:

Cred ca e panica si disperare printre fanii covid acum cand s-a anuntat ca UK cat si alte tari renunta la certif.verde...
Inseamna ca Djokovic o sa-si ia revansa la Winbledon ?

#266
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,910
  • Înscris: 28.11.2006

 Fluk3, on 19 ianuarie 2022 - 20:21, said:

Eh, dar lipsa de caracter din partea autoritatilor Australiene unde e ? Cand i-au dat permisiune sa intre cu exceptie la fel ca altor jucatori, de care apropo nu mai auzim nimic...
Asta vroiam sa scrtiu si eu. Australieniii, care se bat in piept cu corectitudinea lor, au schimbat regulile in timpul jocului. Initial l-au lasat sa intre pe scutire medicala (pe care i-a aprobat-o inclusiv o comisie numita de guvernul federal!), apoi l-au bagat intr-un hotel de 2 lei, apoi el a castigat in instanta. Dar, stupiza-stupiza: vine ministrul emigratiei si rastoarna verdictul judecatorului. Pai daca se intampla asta la noi, in secunda 2 eram afara din UE :P Nu sunt fan Nole, defapt nu prea urmaresc tenisul, dar tipul a fost tratat incorect. Daca ii spuneau de la inceput ca nu-l primesc fara vaccin, se evita tot circul si toata lumea avea de castigat.

Apropo de ceilalti jucatori, o tipa din Cehia, nu-i retin numele, a anuntat ca o sa dea statul australian in judecata si sa ceara daune, pentru ca a fost expulzata fiindca n-avea vaccin. Deci nu cred ca se termina aici.

#267
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,752
  • Înscris: 05.11.2008

 Valmont43, on 19 ianuarie 2022 - 20:41, said:

Cred ca e panica si disperare printre fanii covid acum cand s-a anuntat ca UK cat si alte tari renunta la certif.verde...
Pai s-au tot agitat pana li s-a marit iq-uu', pardon, ficatu'.

#268
Fluk3

Fluk3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,630
  • Înscris: 22.03.2019

 pufonel, on 19 ianuarie 2022 - 22:00, said:

Asta vroiam sa scrtiu si eu. Australieniii, care se bat in piept cu corectitudinea lor, au schimbat regulile in timpul jocului.
Da, pai se evita toata sarada asta daca ii spuneau din start de acasa.... bai Nolica nu te urca in avion fara vaccinu facut. Eu zic ca a fost o executie politica si un exemplu dat celor ce se opun lor... toate cu o mascarada vaccin antivaccin, evident subiect intre vaccinisti antivaccinisti si altii precum ctp Posted Image
Nole nu a militat contra vaccinului dimpotriva a donat pt campania covid in Serbia si acu investeste pt un leac impotriva acestei boli dar in schimb a militat pt exluderea companiei miniere ce urma sa exploateze Litiu in Serbia(ceva de genu Rosia Montana la noi).. care colac peste pupaza e Australiana si uite asa, li s-au dus prospectul alora de vre-o 4 miliarde de dolari in Litiu...

Edited by Fluk3, 19 January 2022 - 22:21.


#269
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,752
  • Înscris: 05.11.2008

 Fluk3, on 19 ianuarie 2022 - 22:21, said:

Nole nu a militat contra vaccinului dimpotriva a donat pt campania covid in Serbia si acu investeste pt un leac impotriva acestei boli dar in schimb a militat pt exluderea companiei miniere ce urma sa exploateze Litiu in Serbia(ceva de genu Rosia Montana la noi).. care colac peste pupaza e Australiana si uite asa, li s-au dus prospectul alora de vre-o 4 miliarde de dolari in Litiu...
Iacobinii astia de pe sp care l-ar fi pus pe esafod pe Nole, oare or sa inteleaga vreodata ce s-a intamplat de fapt? Mira-m-as!

Si nici nu au aflat inca, faptul ca acele cheltuieli de judecata de 500000$, o sa-i plateasca pentru el federatia australiana de tenis.
Pe mine ma amuza extrem chestiile astea.

Edited by johnnickelby, 19 January 2022 - 22:31.


#270
Fluk3

Fluk3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,630
  • Înscris: 22.03.2019
Eh... daca lumea s-ar ghida dupa putin bun simt si dupa zicale precum "aparentele inseala", "adevarul este undeva la mijloc"... doar ca e foarte usor sa prinzi extreme si de-o parte si de alta, ca si in cazul vaccinarii.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate