Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

Incotro acum pentru Novak Djokovic?

  • Please log in to reply
791 replies to this topic

#775
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,744
  • Înscris: 05.11.2008


Fane, ai dreptate, ce sa mai.
Oi fi tu vaccinat, dar spre mirarea mea, stai bine cu logica.

Edited by johnnickelby, 29 June 2023 - 18:59.


#776
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Bre John, ce treabă are baba cu mitraliera? Ce vrei să insinuezi, când spui de vaccinati?

Mulțumim că ești fanul nr. 1 a lui Nole, cu ce să te mai ajutăm? Ce cotă-parte ai din câștigurile lui?

Încearcă să diferențiezi sportivul ori altcineva din aria lui de activate, de viața privată și alte cele, fiindcă în destule cazuri sunt diametral opuse... Dacă e bun, poate cel mai bun în profesia sa, asta nu înseamnă că e demn de urmat pe toate planurile.

Că și tenismen, unul dacă nu cel mai bun din toate timpurile, I'll give him that, că și om, mi-e indiferent, are ceva bile negre... Oricum, nu contează ce credem eu, tu și alții despre el, nici nu știe că existăm.

Edited by Vlad_22, 06 July 2023 - 22:34.


#777
Matrix40

Matrix40

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,179
  • Înscris: 20.08.2022
Nu mai conteaza ce a fost in Australia, Novak tot a devenit cel mai bun jucator din istoria tenisului, indiferent de toate piedicele care i s-au pus. Bravo lui.
https://adevarul.ro/...9Phqpia8zyKIAgc

Edited by Matrix40, 12 September 2023 - 19:13.


#778
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,744
  • Înscris: 05.11.2008
Ce sperante aveau unii cand cu covidu' ala amarat, ca il vor termina pe Djokovic.
Da de unde. Sarbul a renascut din propria cenusa.

#779
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,248
  • Înscris: 29.12.2006

 Matrix40, on 12 septembrie 2023 - 19:12, said:

Nu mai conteaza ce a fost in Australia, Novak tot a devenit cel mai bun jucator din istoria tenisului, indiferent de toate piedicele care i s-au pus. Bravo lui.

Acuma, după episodul cu Australia de anul trecut, imaginea şifonată nu e de partea lui Đoković ci de cea a politicienilor australieni, care s-au comportat de parcă atunci ieşiseră din grotele necivilizaţiei.

Concluzia pe viitor e: a nu se face ce au făcut politicienii australieni !

#780
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,243
  • Înscris: 05.06.2002
in contextul de la vremea respectiva au facut ce a trebuit.

#781
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,248
  • Înscris: 29.12.2006

 Fane, on 17 septembrie 2023 - 15:20, said:

in contextul de la vremea respectiva au facut ce a trebuit.

L-au lăsat să intre în Australia, apoi s-au gândit că nu e bine că l-au lăsat. Asta e atitudine de politician stupid, nicidecum de unul "cu scaun la cap". Posted Image

Edited by lupini, 17 September 2023 - 16:09.


#782
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,243
  • Înscris: 05.06.2002
da, s-au balbait.

#783
AlexD2

AlexD2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,573
  • Înscris: 10.01.2019
Politicienii din Australia au facut ce  a fost bine atunci pt ei nu pt. Đoković si nu pt tenis in general.

#784
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,854
  • Înscris: 06.10.2008

 johnnickelby, on 12 septembrie 2023 - 19:39, said:

Ce sperante aveau unii cand cu covidu' ala amarat, ca il vor termina pe Djokovic.
Da de unde. Sarbul a renascut din propria cenusa.

Le-a dat la toti la mu-mu. O sa ramana in istorie precum a ramas Pele, Maradona, Messi, Zidane, Cruyff, Nadia Comaneci, Agassi, Nadal, Sampras, Armstrong, Bolt, Carl Lewis etc

 overseas, on 31 ianuarie 2023 - 13:10, said:

Go Nole Go. Un sportiv e mare sau nu SI merita respect sau nu indiferent de rezultate. Dar e superb ca a luat trofeul in Australia.

Overseas daca nu-mi dai like inseamna ca ai ceva cu mine Posted Image

#785
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,243
  • Înscris: 05.06.2002

 sandu222, on 17 septembrie 2023 - 19:22, said:


Le-a dat la toti la mu-mu. O sa ramana in istorie precum a ramas Pele, Maradona, Messi, Zidane, Cruyff, Nadia Comaneci, Agassi, Nadal, Sampras, Armstrong, Bolt, Carl Lewis etc

din cauza ca le-a dat mumu cu covidul?

#786
pexCom

pexCom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,243
  • Înscris: 15.01.2014
Dacă Nadal și Federer nu ar fi fost în aceeași generație, oricare dintre ei ar fi avut mai multe grand slam-uri câștigate decât Djokovic.

Să ne aducem aminte de finala Roland Garros din 2020, când Djoko nici nu a avut timp să se dezmeticească în meciul ăla cu Nadal.

#787
AlexD2

AlexD2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,573
  • Înscris: 10.01.2019
Da Djokovic unde era atunci ?. Ca  Nadal e nascut in 86, Djokovic in 87 doar Federer are ceva anisori in plus (n. 81)

#788
wld-ro

wld-ro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,119
  • Înscris: 04.09.2013
Probabil și Sampras ar fi fost mai sus dacă nu ieșea la 32 sau 33 de ani din tennis. Era preferatul meu până să răsară Federel.

#789
Matrix40

Matrix40

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,179
  • Înscris: 20.08.2022

 pexCom, on 17 septembrie 2023 - 19:47, said:

Dacă Nadal și Federer nu ar fi fost în aceeași generație, oricare dintre ei ar fi avut mai multe grand slam-uri câștigate decât Djokovic.

Să ne aducem aminte de finala Roland Garros din 2020, când Djoko nici nu a avut timp să se dezmeticească în meciul ăla cu Nadal.

Pana si Nadal recunoaste cine e regele tenisului:
https://www.facebook...LsVTZTQLgFGaQl/

#790
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015

 Matrix40, on 21 septembrie 2023 - 16:06, said:



Pana si Nadal recunoaste cine e regele tenisului:
https://www.facebook...LsVTZTQLgFGaQl/
Acum, dacă e să întrebi oameni pe stradă, random, dacă știu un jucător de tenis, garantez eu că marea majoritate vor spune Federer... Asta spune tot. Poate avea Djokovic, 100 de GS.

E și Nole uriaș, clar, însă Federer simbolizează tot ce înseamnă tenisul.

#791
wld-ro

wld-ro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,119
  • Înscris: 04.09.2013
Unul dintre motivele pentru care nu am fost fan Djokovic este că tenisul practicat de el nu mă încântă cu absolut nimic. Este o mașinărie care returnează aproape toate mingile și asta este de apreciat / admirat, dar nu are un tenis spectaculos cum avea Federel. Pe alocuri îl consider plictisitor.

Din același motiv îl consider mai bun pe Ronaldinho decât pe Cristiano. Chiar dacă nu a câștigat toate baloanele câștigate de Cristiano.

Păreri și păreri..

Încă ceva. Mi se pare trist că aproape toți jucătorii din circuit folosesc reverul cu două mâini. Știu că sunt avantaje și dezavantaje, dar este mult mai plăcut ochiului un jucător care folosește o singură mână.

Dintre cei încă în activitate Tsitsipas și Thiem folosesc o singură mână. Dacă mai știți și alții, numiți-i. Mai e Wawrinka, dar probabil va dispărea curând și el.

#792
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,854
  • Înscris: 06.10.2008

 Vlad_22, on 21 septembrie 2023 - 16:23, said:

Acum, dacă e să întrebi oameni pe stradă, random, dacă știu un jucător de tenis, garantez eu că marea majoritate vor spune Federer... Asta spune tot. Poate avea Djokovic, 100 de GS.



De unde stii? ai facut tu sondajul asta? sau doar.....

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate