Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ruse vs Rusesti

Le mai putem da pe brazda? tipsuri

Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...
 Se poate imbunatati o poza sa se ...

Folosește cineva syncthing? ...

Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...
 Smart Switch fara neutru

Ierbicid pentru parul porcului.

Smecher de talie grea

PH apa plata
 Recomandare Mocheta -pe suport pa...

ram upgrade asus rog strix

Alegere memorie USB

Manere clasice mobila sau push to...
 

De ce sunt atat de multi soferi prosti in Romania ?

* * - - - 15 votes
  • Please log in to reply
360 replies to this topic

#73
Mohombi

Mohombi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 589
  • Înscris: 11.09.2015
M-am invatat bine dupa evenimentele astea. De acum merg cu maxim 100/h. Degeaba investesti intr-o masina ca n-are rost sa o conduci in Ro. Ti-o lovesti din cauza unora care sunt praf la volan, paguba se ridica la minim 5000 de euro la un impact minor frontal,  piese greu de gasit si scumpe si plus asiguratorul care mictioneaza pe tine.

#74
A10

A10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,092
  • Înscris: 19.12.2012
Nu ma asteptam sa vad atatia "destepti" care sa-l ia la ple pe initiator... E drept ca merge cu viteza, politia invoca conduita preventiva dar si pe soselele din Romania..pute de atatia prosti care se baga in drum de parca iasa din baie si se duc in dormitor... Efectiv nu se asigura sau se baga la intimidare cum am patit eu cu un camion care a intrat de pe drum secundar si ce si-o fi zis ala " da-l in pla pe fraier ca oricum n'are de ales, tre sa opreasca sa ma lase sa ies...
Deaia vezi accidente pe pe valea oltului si in alte parti cu camioane care in curbe iasa pe contrasens si ii agata pe astia cu masini mici.. Tupeul, nesimtirea si durerea'n pla e la ordinea zilei pe soselele din RO

Edited by A10, 18 July 2021 - 18:02.


#75
Epdm

Epdm

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,795
  • Înscris: 15.01.2017

View PostMohombi, on 18 iulie 2021 - 17:53, said:

Ce anticipare, frățică ? Adica eu cand merg pe DN1 , trebuie sa incetinesc la 60h pentru fiecare gușter care asteapta pe partea stângă sa intre pe banda mea ? Ei trebuie sa ma astepte pe mine, chiar daca sunt la 100m si trb sa se uite bine si sa aproximeze cam ce viteza am eu si daca pot opri pe distanta aia. Asa e de bun simt daca nu chiar obligatoriu.
Sunt multi prosti pe lumea asta care mor cu “dreptatea” in mana. Nu te vad murind natural. Posted Image

#76
autocargo

autocargo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 456
  • Înscris: 01.03.2015
Ce sa zic... M-am uitat si eu pe filmarea aia dar nu vad decat un singur prost care se crede pe circuitul F1....
Nu, nicidecum nu sunt mai multi.

#77
vestale

vestale

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,301
  • Înscris: 24.11.2002

View PostEpdm, on 18 iulie 2021 - 18:00, said:

Sunt multi prosti pe lumea asta care mor cu “dreptatea” in mana. Nu te vad murind natural. Posted Image
Probelema e mai baga in spital/omoara si pe altii, doar pentru ca el "zboara" prea jos

#78
mcd2020

mcd2020

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,957
  • Înscris: 02.05.2020

View PostA10, on 18 iulie 2021 - 18:00, said:

Nu ma asteptam sa vad atatia "destepti" care sa-l ia la ple pe initiator... E drept ca merge cu viteza, politia invoca conduita preventiva dar si pe soselele din Romania..pute de atatia prosti care se baga in drum de parca iasa din baie si se duc in dormitor... Efectiv nu se asigura sau se baga la intimidare cum am patit eu cu un camion care a intrat de pe drum secundar si ce si-o fi zis ala " da-l in pla pe fraier ca oricum n'are de ales, tre sa opreasca sa ma lase sa ies...
Deaia vezi accidente pe pe valea oltului si in alte parti cu camioane care in curbe iasa pe contrasens si ii agata pe astia cu masini mici.. Tupeul, nesimtirea si durerea'n pla e la ordinea zilei pe soselele din RO
Un motiv in plus sa fii prevazator si sa mergi MAI INCET

#79
pestili

pestili

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 13.02.2021

View PostMohombi, on 18 iulie 2021 - 17:45, said:

Mars ma, ăla s-a bagat direct cu avarii pe banda mea. Cand stii ca ai o defectiune tehnica la masina, o tii in cotet la tine, nu iesi cu ea pe DN1 duminica dimineata cand lumea se intoarce de la munte obosita catre Ploiesti si Bucuresti si nu prea are reflexe si viteza de reactie.

Ceea ce e tare e ca te-ai dat singur de gol ca tu erai prostul din titlul threadului pe care chiar tu l-ai creat. Vezi ca nu esti vreun zmeu, ba chiar esti fix ceea ce ai scris in subiect.

Inca ceva, vezi suntem cativa cu AMG-uri si M-uri pe forumul asta si nu ne mai dam zmei ca tine. Mi-ar fi rusine sa ma dau mare zmeu cu 200cp. Dar in fine, asa e cand esti crescut la coada vacii si prinzi covrigu in maini.

#80
Mohombi

Mohombi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 589
  • Înscris: 11.09.2015

View Postpestili, on 18 iulie 2021 - 18:04, said:

Inca ceva, vezi suntem cativa cu AMG-uri si M-uri pe forumul asta si nu ne mai dam zmei ca tine.
Am zis si asta, ca sunt altii mai dotati decat sunt eu si merg si mai tare. D-asta daca vezi un AMG la 50m in spate ar trb sa stai cateva secunde sa te gandesti inainte de a face manevra de a intra pe banda lui.

#81
pestili

pestili

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 13.02.2021

View Postautocargo, on 18 iulie 2021 - 18:03, said:

Ce sa zic... M-am uitat si eu pe filmarea aia dar nu vad decat un singur prost care se crede pe circuitul F1....
Nu, nicidecum nu sunt mai multi.

E acelasi prost care crede ca merge pe "banda lui" ?

#82
A10

A10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,092
  • Înscris: 19.12.2012

View Postmcd2020, on 18 iulie 2021 - 18:03, said:

Un motiv in plus sa fii prevazator si sa mergi MAI INCET
cu 50 coane, nici nu bag a 3 a... Plec cu a 2 a si imi imaginez ca am automata...

#83
Notsure

Notsure

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,206
  • Înscris: 15.05.2016
Si eu am observat ca sunt multi soferi prosti, in special handicapatii care merg cu 130 la ora desi dorm pe ei de prosti ce sunt, apoi se vaita, tot de prosti ce sunt.

#84
cotizo_dacul

cotizo_dacul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,191
  • Înscris: 09.01.2009

View PostMohombi, on 18 iulie 2021 - 18:07, said:

Am zis si asta, ca sunt altii mai dotati decat sunt eu si merg si mai tare. D-asta daca vezi un AMG la 50m in spate ar trb sa stai cateva secunde sa te gandesti inainte de a face manevra de a intra pe banda lui.
Si  de unde stii  tu  ca  mertanul care  vine  catre  tine  ,si pe  care  nu il vezi  decat  in  oglinda  retrovizoare  este  AMG?Ce   crezi tu  ca  merge  cu pancarda  pusa  pe capota,pe care  scrie,da-te la o  parte  ca sunt AMG!?Initiator  tot  mai mult ma faci  sa  cred ca politia  ar trebui sa te premieze pe  viata  cu  o bicicleta.Sa  nu mai ai  dreptul  sa conduci  pe drumurile publice.

Edited by cotizo_dacul, 18 July 2021 - 18:14.


#85
Jugendstil

Jugendstil

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 30.01.2020
Tu esti din ala care vii in Brasov in weekend si mergi cu 90 prin oras si se mira de ce comenteaza unii de bucuresteni? Cat e limita pe dn1? Daca aveai peste si tu esti la fel de prost ca ala care s-a bagat aiurea, restul sunt povesti.

#86
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,157
  • Înscris: 10.07.2013

View PostMohombi, on 18 iulie 2021 - 17:45, said:

Mars ma, ăla s-a bagat direct cu avarii pe banda mea. Cand stii ca ai o defectiune tehnica la masina, o tii in cotet la tine, nu iesi cu ea pe DN1 duminica dimineata cand
lumea se intoarce de la munte obosita catre Ploiesti si Bucuresti si nu prea are reflexe si viteza de reactie.

Daca Politia Romana iti facea un test complex alcool/drug test cum crezi ca iesea? Posted Image Posted Image Posted Image

Edited by xmanyacs77, 18 July 2021 - 18:16.


#87
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,050
  • Înscris: 03.12.2005
Topicurile tale sunt ca un fel de semn "scuipati aici". Ai fantezii din astea sinistre, probabil.
Dar, oricum, ar trebui sa incetezi sa mai visezi ca masina aia e sport sau rapida. Decapotabilele cu hardtop sunt grele si lente. Ok pentru ceea ce ofera, dar in rest umbla-ti pe cale. Sunt masini pe care nu dai doi bani care-ti scot visele din cap fara sa fie umblate in vreun fel.

#88
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View PostMohombi, on 18 iulie 2021 - 18:07, said:

Am zis si asta, ca sunt altii mai dotati decat sunt eu si merg si mai tare. D-asta daca vezi un AMG la 50m in spate ar trb sa stai cateva secunde sa te gandesti inainte de a face manevra de a intra pe banda lui.
Cred că ești singurul de pe planetă care poate deosebii un Merc normal de un AMG sau un Brabus, folosind oglinda retrovizoare.
Good job mate!

#89
raducut123

raducut123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,219
  • Înscris: 12.09.2013
Din cauza maimutelor se intampla mai toate accidentele de pe sosele....ca nu prea gandesc....Nici cruci pe marginea soselelor nu meritati!Cine dracu sa va planga?Am mai si pierdut timpul sa descarc clipul ....

Edited by raducut123, 18 July 2021 - 18:18.


#90
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View Postcotizo_dacul, on 18 iulie 2021 - 18:11, said:

Si  de unde stii  tu  ca  mertanul care  vine  catre  tine  ,si pe  care  nu il vezi  decat  in  oglinda  retrovizoare  este  AMG?Ce   crezi tu  ca  merge  cu pancarda  pusa  pe capota,pe care  scrie,da-te la o  parte  ca sunt AMG!?Initiator  tot  mai mult ma faci  sa  cred ca politia  ar trebui sa te premieze pe  viata  cu  o bicicleta.Sa  nu mai ai  dreptul  sa conduci  pe drumurile publice.
Singura problemă e că poliția nu poate face așa ceva.
Permisul auto poate fi anulat doar în urma unei hotărâri judecătorești.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate