Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 

De ce sunt atat de multi soferi prosti in Romania ?

* * - - - 15 votes
  • Please log in to reply
360 replies to this topic

#37
dan210

dan210

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,258
  • Înscris: 24.06.2006

View PostMohombi, on 18 iulie 2021 - 16:39, said:

De ce sunt atat de multi soferi prosti in Romania ?
pai tu esti monument al prostiei dupa ce-ai debitat scenariul din primul post, cu toate ca esti pă Anglea

prosti exista peste tot, chiar si-n Anglea, ii vad in fiecare zi, doar ca-i densitatea mai mica deoarece drumurile-s mai largi Posted Image

#38
wolfmanro

wolfmanro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,517
  • Înscris: 04.02.2012

View PostMohombi, on 18 iulie 2021 - 16:39, said:




Wow, a aflat taranu' la ce foloseste thread gauge-ul.

1.6mm? N-as merge cu opincile alea nici pan' la closet.

Afla, bai zeule, ca exista pe gume un marcaj, TWI. Cauta in dreptul lui si vezi ce gasesti. Cauta de asemeni pe gugle sa vezi ce inseamna.

Also, unii dintre noi umblam cu manometru bine calibrat (nu gunoiae Bottari din Cora) in portbagaj si verificam periodic presiunea, cu gumele reci. Ajustam in consecinta. Gumele cu presiune incorecta sunt inutile, indiferent de gradul de uzura.

Asta v-au invatat pă Anglea?

Probabil ca nu, erau mai ocupati sa va invete cum sa mergeti cu 130 pe DN1 si pe urma sa va dati cu curu' de asfalt ca nu se dau sarakii din fata carutei voastre luate la pret de dauna totala.

Du-te bai, bombardierule, inapoi pă Anglea. Era mai liniste in Romania pana sa va intoarceti voi, academicienilor.

Edited by wolfmanro, 18 July 2021 - 17:32.


#39
BaXXon

BaXXon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,103
  • Înscris: 18.04.2021

View PostMohombi, on 18 iulie 2021 - 16:39, said:

Nu eu zic asta, toate statisticile la nr de accidente pe Europa arata asta, ca romanii sunt cei mai prosti (la volan). ....
. Nu mai pot...
Cand iti taie fata stii exact ce ai de facut : depasire si frana in fata lor, nenorocitii astia exact asta merita ca sa-si revina din visare ..
Da ,  peste 70 % dintre participantii la trafic sunt imbecili , n-ai ce sa pretinzi pt ca se pare ca asta e o cerinta in ziua de azi, ca sa iei plascticul trebuie sa fi pe jumatate imbecil , sa incurci traficul ca lumea sa se indrepte spre transportul in comun....

#40
freaka-da-disk

freaka-da-disk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,106
  • Înscris: 12.12.2018

View Postr_murphy, on 18 iulie 2021 - 17:20, said:

acum au toti clickerii acces la net


hahaha!

#41
wolfmanro

wolfmanro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,517
  • Înscris: 04.02.2012

View PostMohombi, on 18 iulie 2021 - 17:13, said:


nu mi se intampla accidentul trecut daca nu se baga altul pe banda mea, ca si aici. Acesta a fost evitat la cativa cm pt ca recent mi-am pus placute TRW


1. Verificat 2. La 6mm sunt super safe, asa se vand la sh anvelopele. Minimul e 1,6mm, altfel nu conduci masina aia. Asta e teoria.

TRW? Asta-i maximul de performanta la care ai ajuns? Patetic.

Also, gume SH? Cine dracu' umbla cu gume SH?

#42
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,149
  • Înscris: 19.09.2005

View PostMohombi, on 18 iulie 2021 - 17:13, said:

... Minimul e 1,6mm, altfel nu conduci masina aia. Asta e teoria.
adica la 1.7 e safe?

#43
Mohombi

Mohombi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 589
  • Înscris: 11.09.2015

View Postpestili, on 18 iulie 2021 - 17:20, said:

Aveai timp o gramada sa franezi.
In plus de asta ala cu golful era pe avarii, deschide ochii.Daca se lasa cu accident era vina ta 100%.
Bravo ma, deci cu avariile puse poti sa te bagi peste tot, in calea oricui. Erau 50m, nu am avut distanta mare de franare si aveam viteza babană, am mentionat asta.

Edited by Mohombi, 18 July 2021 - 17:38.


#44
wolfmanro

wolfmanro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,517
  • Înscris: 04.02.2012

View Postarg, on 18 iulie 2021 - 17:35, said:


adica la 1.7 e safe?

La 1.7 e safe, la 1.8 e LeMans ready.

View PostMohombi, on 18 iulie 2021 - 17:36, said:


Bravo ma, deci cu avarii poti sa te bagi peste tot, in calea oricui. Erau 50m, nu am avut distanta mare de franare si aveam viteza babană, am mentionat asta.

Pai si cine-i bou in combinatia asta?

#45
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,149
  • Înscris: 19.09.2005

View PostMohombi, on 18 iulie 2021 - 17:36, said:

...
auzi colegu? cati ani de permis ai? cati km? cate accidente, cate amenzi si de cate ori ai ramas fara permis?

#46
Mohombi

Mohombi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 589
  • Înscris: 11.09.2015

View Postdan210, on 18 iulie 2021 - 17:31, said:

prosti exista peste tot, chiar si-n Anglea, ii vad in fiecare zi, doar ca-i densitatea mai mica deoarece drumurile-s mai largi Posted Image
prosti sunt si-n Anglia dar nu-i vezi cu jafuri de Golf si in niciun caz pe motorway. Asta e o diferenta. Asa ar trb la noi, ai sub 150cp atunci numai pe DJ-uri poti circula, tăticule, fara suparare.

Edited by Mohombi, 18 July 2021 - 17:41.


#47
pestili

pestili

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 13.02.2021

View PostMohombi, on 18 iulie 2021 - 17:36, said:

Bravo ma, deci cu avariile puse poti sa te bagi peste tot, in calea oricui. Erau 50m, nu am avut distanta mare de franare si aveam viteza babană, am mentionat asta.

Avariile la drum lung inseamna de obicei o problema tehnica la masina.

Inca o data, vina ta 100%.

#48
dan210

dan210

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,258
  • Înscris: 24.06.2006

View Postwolfmanro, on 18 iulie 2021 - 17:38, said:

Pai si cine-i bou in combinatia asta?
bingo!

#49
wolfmanro

wolfmanro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,517
  • Înscris: 04.02.2012

View PostMohombi, on 18 iulie 2021 - 17:40, said:


prosti sunt si-n Anglia dar nu-i vezi cu jafuri de Golf si in niciun caz pe motorway. Asta e o diferenta. Asa ar trb la noi, ai sub 150cp atunci numai pe DJ-uri poti circula, tăticule, fara suparare.

Si daca ai IQ egal cu numaru' de la pantofi, sa nu ti se permita sa respiri, sau macar sa deschizi topicuri tampite p-aici.

#50
Mohombi

Mohombi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 589
  • Înscris: 11.09.2015

View Postarg, on 18 iulie 2021 - 17:39, said:

cate accidente, cate amenzi si de cate ori ai ramas fara permis?
fara permis n-am cum sa raman decat pt viteza. Accidente am unul pt ca mi-a iesit unul pe banda(vezi celalalt topic cu video, aici pe subforum). Din vina mea nu se intampla nimic, stai linistit. Daca ai scoala de soferi in Anglia, esti sofer adevarat, crede-ma.

#51
BaXXon

BaXXon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,103
  • Înscris: 18.04.2021

View Postarg, on 18 iulie 2021 - 17:39, said:

auzi colegu? cati ani de permis ai? cati km? cate accidente, cate amenzi si de cate ori ai ramas fara permis?
Nu te agita ca nu rupe nimeni statisticile ca tine Posted Image

#52
pestili

pestili

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 13.02.2021

View PostMohombi, on 18 iulie 2021 - 17:40, said:

prosti sunt si-n Anglia dar nu-i vezi cu jafuri de Golf si in niciun caz pe motorway. Asta e o diferenta. Asa ar trb la noi, ai sub 150cp atunci numai pe DJ-uri poti circula, tăticule, fara suparare.

Asa e cand faci scoala pe Tico si iti iei masina cu 200cp, ai impresia ca esti in Lamborghini.

#53
Kean

Kean

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 14.09.2016

View PostMohombi, on 18 iulie 2021 - 16:39, said:


,. Pai ce, eu mi-am luat masina sport ca sa astept dupa jaful ăla de VW Golf care mi-a iesit in față ? El trebuie sa ma astepte pe mine. Eu trec, dupa mine trece el. Mai ales ca lui ii ia un minut sa ajunga la 60/h. WTF ? 3 insi care-mi intra pe banda in cateva secunde. Nu mai pot...

Tu "iesti" ala de intrebai de ce ai luat amenda cand ai parcat la o intersectie cu tablia de interzisa.Daca aveai cap iti dadeai seama ca vehicolele agabaritice gen TIR au nevoie de raza mare ca sa ia curba si te-ar fi luat din plin cu aia 200Cp ai tai.

#54
BaXXon

BaXXon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,103
  • Înscris: 18.04.2021

View PostMohombi, on 18 iulie 2021 - 17:42, said:

fara permis n-am cum sa raman decat pt viteza. Accidente am unul pt ca mi-a iesit unul pe banda(vezi celalalt topic cu video, aici pe subforum). Din vina mea nu se intampla nimic, stai linistit. Daca ai scoala de soferi in Anglia, esti sofer adevarat, crede-ma.
Ase ma omule , in sfarsit unu care stie ...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate