Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 

Strictura uretrala, uretroplastie

- - - - -
  • Please log in to reply
74 replies to this topic

#73
echoshoworacle

echoshoworacle

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,009
  • Înscris: 21.02.2022

 C40, on 23 iulie 2023 - 14:44, said:



Salutare. Nu e chiar asa cum vezi in poze. Am la activ cistoscopii cu instrumente rigide si flexibile. Ultima cistoscopie chiar a fost de tip "rigidă" deși spitalul era ultradotat.Nu am simțit nimic in afara de discomfort.
Daca medicul urolog ti-a recomandat, inseamana ca este nevoie, asadar nu ezita sa o faci.
Multă sănătate!
Foarte mare încredere ai. Eu n-am așa mare încredere sunt pățit. Scopul cistoscopiei ar fi doar diagnosticarea, să poată fi făcută în ambulatoriu. Pur și simplu sunt curios să aflu dacă am ceva. Dacă e strictura sau cancer de vezica, etc. NU am de gând să fac tratament.

Edited by echoshoworacle, 24 July 2023 - 09:14.


#74
C40

C40

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 28.03.2022

 echoshoworacle, on 24 iulie 2023 - 09:11, said:

Foarte mare încredere ai. Eu n-am așa mare încredere sunt pățit. Scopul cistoscopiei ar fi doar diagnosticarea, să poată fi făcută în ambulatoriu. Pur și simplu sunt curios să aflu dacă am ceva. Dacă e strictura sau cancer de vezica, etc. NU am de gând să fac tratament.
Nu e vorba de incredere, intrebarea este ce alternative de diagnostic mai precise ai la dispozitie.
Nu stiu ce problema ai, dar in cazul stricturii, din experienta mea de pacient, ar mai fi Uretrografia ca metoda de diagnostic. Trebuie discutat cu medicul urolog.
Multa sanatate.

#75
echoshoworacle

echoshoworacle

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,009
  • Înscris: 21.02.2022
Probabil o să mai repet o uretrografie. Ultima am făcut-o în 2019 și n-am scos în evidență ceva clar. N-am un diagnostic clar. Simptomatologia este veche și absolut severă. Dacă cineva ar experimenta așa ceva pentru prima dată ar alerga direct la camera de gardă. Așa...eu m-am obișnuit puțin câte puțin... până am ajuns departe...
LE
Nu toată lumea e lafel de exemplu dacă apare vreo complicație după cistoscopie eu nu pot înghiți antiinflamatoare.

Edited by echoshoworacle, 24 July 2023 - 10:48.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate