Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema Makita PLM 4628n

Nelamurire sunet navigatie auto

Ma bate gandul la primul bmw

Cum rezolv o incompatibilitate in...
 Despre instaurarea normalitã...

De cate ori purtati o pereche de ...

"Releu" comandat de la di...

Pe la voi cum mai merg dezmembrar...
 Ce sisteme audio ați avut la masi...

Achizitie dubita Stellantis

Foisor - noi reglementari

Recomandare telefon preț 300...
 La Multi ani de ziua noastra a tu...

EURO 24 - Primul meci: Romania - ...

Bicicleta eliptica

Aer conditionat Vortex 9000/12000...
 

Imagini blurate ale camerei video de supraveghere

- - - - -
  • Please log in to reply
105 replies to this topic

#55
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,729
  • Înscris: 23.10.2006
Pe site la IGPR.
https://www.politiar.../petitii-online

#56
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,874
  • Înscris: 01.11.2005

View PostKLMN, on 19 mai 2021 - 14:22, said:

Stii cumva in ce articol de lege e specificat ?
Cred ca ti-au dat colegii mai sus daca nu ma insel.
Totusi, nu ar fi exclus sa discuti cu un avocat pe genul asta de speta. Macar vezi ce zice.
Sau vezi ca sunt site-uri cu avocati online, nu pot sa dau site-ul, si intrebi acolo.

Iti trimit PM

Edited by tehnics, 19 May 2021 - 14:25.


#57
KLMN

KLMN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,916
  • Înscris: 21.09.2003

View Posttehnics, on 19 mai 2021 - 14:24, said:

Cred ca ti-au dat colegii mai sus daca nu ma insel.
Totusi, nu ar fi exclus sa discuti cu un avocat pe genul asta de speta. Macar vezi ce zice.
Sau vezi ca sunt site-uri cu avocati online, nu pot sa dau site-ul, si intrebi acolo.

Iti trimit PM
Am folosit deja site-ul, dar inca niciun raspuns. Astept.

#58
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,569
  • Înscris: 01.08.2006
Instaleaza pe gardul tau o coada de matura sau altceva suficient de inalt, pe care pui un carton, placaj, in varf. Ca o pancarta, care sa-i acopere unghiul de filmare. Cu cat mai aproape de camera, cu atat mai bine

Edited by bai3tzash, 19 May 2021 - 14:32.


#59
smoke

smoke

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,800
  • Înscris: 08.10.2004
https://gdprcomplet....ul-primariilor/

si in romana informatii...

#60
lucianburjuiul

lucianburjuiul

    Unserious member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,674
  • Înscris: 12.06.2010

View Postbai3tzash, on 19 mai 2021 - 14:31, said:

Instaleaza pe gardul tau o coada de matura sau altceva suficient de inalt, pe care pui un carton, placaj, in varf. Ca o pancarta, care sa-i acopere unghiul de filmare. Cu cat mai aproape de camera, cu atat mai bine
Sau un copac ceva, sa-i iei vederea.

#61
lu_k-309

lu_k-309

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 351
  • Înscris: 29.08.2005
In concluzie daca doresti sa rezolvi legal va trebui sa te adresezi instantei de judecata ( este o speta civila ) care va oferi solutia.
Succes.

#62
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,569
  • Înscris: 01.08.2006

View Postlucianburjuiul, on 19 mai 2021 - 14:45, said:

Sau un copac ceva, sa-i iei vederea.
Da, elegant ar fi un copac. Dar doar daca relocheaza unul, ca daca ia puiet, pana creste copacul, moare vecinul :))

#63
spooky51

spooky51

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,815
  • Înscris: 29.09.2006
Faci plangere la politie, cearta cu nebunul escaladeaza mai rau. Mai bine ii zici mersi ca iti supravegheaza si tie curtea si il rogi sa-ti dea link-ul catre DVR ca sa te poti folosi si tu de camerele lui.
Sau montezi si tu un carton care sa-i obtureze vizibilitatea in curtea ta. Daca isi mai monteaza o camera il rogi sa-ti dea tie ambalajul sa-l pui in fata ei Posted Image)

Daca ti-a otravit animalele e grav, politie, etc, putea otravi o persoana din curtea ta.

Edited by spooky51, 19 May 2021 - 15:11.


#64
KLMN

KLMN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,916
  • Înscris: 21.09.2003

View Postspooky51, on 19 mai 2021 - 15:10, said:

Faci plangere la politie, cearta cu nebunul escaladeaza mai rau. Mai bine ii zici mersi ca iti supravegheaza si tie curtea si il rogi sa-ti dea link-ul catre DVR ca sa te poti folosi si tu de camerele lui.
Sau montezi si tu un carton care sa-i obtureze vizibilitatea in curtea ta. Daca isi mai monteaza o camera il rogi sa-ti dea tie ambalajul sa-l pui in fata ei Posted Image)

Daca ti-a otravit animalele e grav, politie, etc, putea otravi o persoana din curtea ta.
Pai tocmai asta e, ca am facut deja plangere la politie, iar politia vine cu raspunsul ca e legal.

View Postbai3tzash, on 19 mai 2021 - 15:07, said:

Da, elegant ar fi un copac. Dar doar daca relocheaza unul, ca daca ia puiet, pana creste copacul, moare vecinul Posted Image)
Tocmai, saptamana trecuta cand am ajuns la aceasta proprietate, am gasit pomii care erau pe langa gardul lui la o distanta de 2 metri, cu crengile rupte si mi-a replicat ca trebuiesc cu tot cu crengi o distanta minima de 2 metri. Asa si-a justificat distrugerea celor cativa pomi.

#65
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
O să ai viață frumoasă cu vecinul acolo.

Dacă nu ești de mult, vinde la niște indieni să îi faci o bucurie.
Și te muți.

#66
lucianburjuiul

lucianburjuiul

    Unserious member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,674
  • Înscris: 12.06.2010

View PostKLMN, on 19 mai 2021 - 15:16, said:

Tocmai, saptamana trecuta cand am ajuns la aceasta proprietate, am gasit pomii care erau pe langa gardul lui la o distanta de 2 metri, cu crengile rupte si mi-a replicat ca trebuiesc cu tot cu crengi o distanta minima de 2 metri. Asa si-a justificat distrugerea celor cativa pomi.
Pai e violare de proprietate, cum sa taie crengi la 2 metri de gard!? Ia trimite plangerile en-gross la toate adresele de email de la Politie din localitate, apoi la esalonul superior samd. Poti sa pui si Parchetul local in copie...

#67
KLMN

KLMN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,916
  • Înscris: 21.09.2003

View Postwaterman, on 19 mai 2021 - 15:26, said:

O să ai viață frumoasă cu vecinul acolo.

Dacă nu ești de mult, vinde la niște indieni să îi faci o bucurie.
Și te muți.
Asta e o mostenire din partea bunicii, nu prea as vrea sa o vand. Partea interesanta este ca vecinul este aici de vreo 20 de ani, el a copilarit intr-un orfelinat pentru copii cu dizabilitati si s-a casatorit aici cu o fata infiata de fostii vecini care au decedat cu cativa ani in urma. Dupa moartea acestora s-au mutat aici. Initial si-a sicanat vecinul din partea cealalta, acum pe mine.

#68
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,729
  • Înscris: 23.10.2006
Camera de supraveghere din poza nu e la 2 m de gard.......Posted Image

#69
KLMN

KLMN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,916
  • Înscris: 21.09.2003

View Postlucianburjuiul, on 19 mai 2021 - 15:36, said:

Pai e violare de proprietate, cum sa taie crengi la 2 metri de gard!? Ia trimite plangerile en-gross la toate adresele de email de la Politie din localitate, apoi la esalonul superior samd. Poti sa pui si Parchetul local in copie...
Am facut o sesizare telefonica si pentru asa ceva, ramasa fara rezultate. Vecinul e cunoscut pe la politie si pentru problemele care le creaza, dar si pentru faptul ca e varul unui politist de aici. Politia a preferat sa-mi recomande sa nu mai las crengile sa creasca, dar sa-l si evit pentru a nu mai creea ocazia sa-l ia la intrebari.

View Postbaribalu, on 19 mai 2021 - 15:38, said:

Camera de supraveghere din poza nu e la 2 m de gard.......Posted Image
Foarte buna observatia. E la doar 10 cm. E strigator la cer. Daca vreodata i-am reprosat ceva, imi replica ca e curtea lui si face ce vrea el. Daca crengile mele au mai putin de 2 metri de gard, atunci se simte deranjat.

Edited by KLMN, 19 May 2021 - 15:44.


#70
lucianburjuiul

lucianburjuiul

    Unserious member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,674
  • Înscris: 12.06.2010
Asta spun, politia comunala sau ce o fi acolo nu-si bate capul. Dar daca faci un memoriu in care sa povestesti de-a fir a par toata tarasenia si o trimiti la comuna, sat, oras, judet, structura centrala + parchet s-o gasi unul sa citeasca plangerea ta si sa dea telefon de sus in jos sau invers. Si nu cred ca vrea vreun politist sa fie cercetat disciplinar. Chit ca ala are relatii, cand se impute treaba si pilele ii spun sa se descurce singur. Apoi iei un avocat si-i ceri despagubiri pentru ceva - sunt artisti sa gaseasca chichite.

#71
KLMN

KLMN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,916
  • Înscris: 21.09.2003

View Postgeorge_alexandru, on 19 mai 2021 - 13:36, said:

Daca reusesti sa ajungi la camera cu o scara, urca si orienteaz-o sa bata in alta directie. Fa asta de fiecare data cand treci pe acolo.
Sarcina indeplinita. Chiar acum am ajuns la camera si i-am orientat-o catre curtea lui. In starea actuala nu cred ca se mai vede in curtea mea. Este plecat de acasa, iar daca are posibilitatea sa fie racordata la internet si sa vizualizeze pe mobil, se va intoarce si va face urat. In caz contrar, cand va vedea, va anunta politia. Atunci sa vedem daca politia va trata cu aceeasi moneda. Cand mi-a rupt crengile, a motivat ca se apropie de gardul lui, dar si camera lui nu numai ca bate in curtea mea, dar este amplasata la 10 cm de curtea mea.

#72
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,224
  • Înscris: 27.06.2007
Monitorizarea propriei grădini, în cazul în care proprietatea este împrejmuită și accesul este restricționat, cu condiția ca supravegherea video să nu se extindă nici măcar parțial la un spațiu public sau la o proprietate învecinată, este o procesare de date cu caracter personal permisă de GDPR.

https://gdprcomplet....aveghere-video/

Edited by STARTREK1, 19 May 2021 - 16:43.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate