Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 "enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 

Teapă olx - banca mi-a dat raspuns negativ la refuzul de plata . Cum procedez ?

* * - - - 17 votes
  • This topic is locked This topic is locked
1295 replies to this topic

#1243
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostLordulCapdeMort, on 02 septembrie 2021 - 20:29, said:

Daca eu pot dovedi la banca ca nu am avut aces la acel portofel ce se intampla ?

Mai bine ti-ai pune intrebarea daca bancii chiar ii pasa ca ai avut sau nu acces la cripto. Pe banca o doare fix in cot de portofelul tau digital de cripto. Banca nu are nicio treaba in problema ta si a Payeer.

Edited by MembruAnonim, 02 September 2021 - 20:33.


#1244
ech

ech

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 15,835
  • Înscris: 01.09.2006

View PostLordulCapdeMort, on 02 septembrie 2021 - 20:29, said:

Macar atat sa transmita Payeer politiei -in ce portofel au ajuns crypto. Daca eu pot dovedi la banca ca nu am avut aces la acel portofel ce se intampla ?
Evident ca Payeer va da politiei portofelul in care au ajuns crypto, dar rusul cred ca e destul de versat incat sa nu pateasca nimic.
Atata timp cat nu trimite crypto la un exchange ci trimite la alte persoane private, e safe.
Dar oricum, merita sa faci demersurile catre politie, ca sa fie mai sub presiune rusul ...

#1245
mrfe

mrfe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,211
  • Înscris: 12.01.2004

View PostLordulCapdeMort, on 02 septembrie 2021 - 20:29, said:

Macar atat sa transmita Payeer politiei -in ce portofel au ajuns crypto. Daca eu pot dovedi la banca ca nu am avut aces la acel portofel ce se intampla ?
Da îți va da payeer o adresă de genul: ghsfATjhthfAGfUtrd45312ffg23hfghh3jGgffDHGjghjgJGFghfd45312ffg23jkeh5623g
Sunt curios ce faci cu el mai ales că va fi paper wallet.
Cum vei dovedi că nu ai avut tu acel portofel de hârtie? chiar sunt curios.

Edited by mrfe, 02 September 2021 - 20:34.


#1246
LordulCapdeMort

LordulCapdeMort

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 11.04.2007

View PostRavy, on 02 septembrie 2021 - 20:31, said:

În al tău... Posted Image

Garantez 100% ca nu au ajuns in portofelul meu, daca se intampla asta acest thread nu mai exista pentru ca nu avea sens.

View PostMembruAnonim, on 02 septembrie 2021 - 20:32, said:

Mai bine ti-ai pune intrebarea daca bancii chiar ii pasa ca ai avut sau nu acces la cripto. Pe banca o doare fix in cot de portofelul tau digital de cripto. Banca nu are nicio treaba in problema ta si a Payeer.

Poate ar trebui sa ii pese pentru ca daca nu am avut aces, atunci de ce as fi autorizat tranzactia daca tot nu aveam aces.Chestiile se bat cap in cap..

#1247
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostLordulCapdeMort, on 02 septembrie 2021 - 20:36, said:

acest thread nu mai exista pentru ca nu avea sens.

De ce spui ca nu avea sens? Banii ajungeau in portofelul tau digital. Iar acum de la banca mai veneau alti 3600 lei in contul bancar.

#1248
LordulCapdeMort

LordulCapdeMort

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 11.04.2007

View Postmrfe, on 02 septembrie 2021 - 20:33, said:

Da îți va da payeer o adresă de genul: ghsfATjhthfAGfUtrd45312ffg23hfghh3jGgffDHGjghjgJGFghfd45312ffg23jkeh5623g
Sunt curios ce faci cu el mai ales că va fi paper wallet.
Cum vei dovedi că nu ai avut tu acel portofel de hârtie? chiar sunt curios.

Nu stiu exact ce as putea face...poate doar sa vorbesc cu un hacker sa vedem ce se ascunde in spatele adresei respective. Am un prieten care cunoaste un hacker foarte bun(i-a aratat cum a spart sistemul de securitate la un magazin si misca camerele cum vroia pl lui) .

View PostMembruAnonim, on 02 septembrie 2021 - 20:37, said:

De ce spui ca nu avea sens? Banii ajungeau in portofelul tau digital. Iar acum de la banca mai veneau alti 3600 lei in contul bancar.

Pentru ca nu am nici un portofel digital si daca as fi luat eu crypto de la payeer nu ma mai zbateam sa fac contestatii sa imi caut dreptatea.De asta nu avea sens . Pentru ca as fi facut tranzactia in deplina cunostinta de cauza.

#1249
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostLordulCapdeMort, on 02 septembrie 2021 - 20:37, said:

Poate ar trebui sa ii pese pentru ca daca nu am avut aces, atunci de ce as fi autorizat tranzactia daca tot nu aveam aces.Chestiile se bat cap in cap..

De ce sa isi bata capul banca cu faptul ca tu ai dat codul unui necunoscut? Treaba asta este de competenta politiei. Banca s-a sapalat pe maini in momentul cand tu ai instrainat un cod de validare a unei tranzactii, cod la care ai acces doar tu.

#1250
LordulCapdeMort

LordulCapdeMort

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 11.04.2007

View PostMembruAnonim, on 02 septembrie 2021 - 20:39, said:

De ce sa isi bata capul banca cu faptul ca tu ai dat codul unui necunoscut? Treaba asta este de competenta politiei. Banca s-a sapalat pe maini in momentul cand tu ai instrainat un cod de validare a unei tranzactii, cod la care ai acces doar tu.

Din acelasi motiv pentru care in America tranzactia ar fi fost blocata

#1251
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostLordulCapdeMort, on 02 septembrie 2021 - 20:39, said:

Pentru ca nu am nici un portofel digital si daca as fi luat eu crypto de la payeer nu ma mai zbateam sa fac contestatii sa imi caut dreptatea.De asta nu avea sens . Pentru ca as fi facut tranzactia in deplina cunostinta de cauza.

Tu poti pricepe te ti-am scris??? Zici ca nu are sens. Ba da, banii aia 3600 lei ajungeau convertiti in monede cripto, iar tu acum mai faceai rost de alti 3600  lei de la banca drept despagubire.

#1252
mrfe

mrfe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,211
  • Înscris: 12.01.2004

View PostLordulCapdeMort, on 02 septembrie 2021 - 20:39, said:


Nu stiu exact ce as putea face...poate doar sa vorbesc cu un hacker sa vedem ce se ascunde in spatele adresei respective. Am un prieten care cunoaste un hacker foarte bun(i-a aratat cum a spart sistemul de securitate la un magazin si misca camerele cum vroia pl lui) .


OMFG

View PostLordulCapdeMort, on 02 septembrie 2021 - 20:39, said:


Pentru ca nu am nici un portofel digital si daca as fi luat eu crypto de la payeer nu ma mai zbateam sa fac contestatii sa imi caut dreptatea.De asta nu avea sens . Pentru ca as fi facut tranzactia in deplina cunostinta de cauza.

De unde știm că nu ai paper walet?

#1253
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostLordulCapdeMort, on 02 septembrie 2021 - 20:40, said:

Din acelasi motiv pentru care in America tranzactia ar fi fost blocata

Era blocata daca cineva iti fura codul, daca codul era transmis altui numar de telefon altul decat al tau. Dar cand tu singur ai dat codul si copie dupa buletin unui necunoscut.. banca s-a spalat pe maini Posted Image Mai citeste si tu TCC

Edited by MembruAnonim, 02 September 2021 - 20:43.


#1254
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015
Zic mai bine sa l ignoram pe nea asta. Poți sa i desenezi, tot degeaba. Atât poate.

#1255
LordulCapdeMort

LordulCapdeMort

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 11.04.2007

View Postmrfe, on 02 septembrie 2021 - 20:41, said:


OMFG


De unde știm că nu ai paper walet?


Presupun ca asta se poate demonstra. Nici macar nu am lucrat vreodata cu paper wallet

#1256
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,845
  • Înscris: 01.11.2005
Colegu LordCap.... .
SIncer, din partea mea ai ignore. Sper din tot sufletul si ceilalti colegi sa faca fix acelasi lucru.
Trebuie sa recunosc ca ne-ai facut. Esti tare sa ai atata rabdare sa fii gigi-contra la atatia useri. Vorba cuiva "nu te pune cu pro*** ca are mintea odihnita".
Si daca tot nu reusesti sa intelegi, ai la dispozitie 70 de pagini care le poti lua la citit din nou si din nou pana intelegi.
Din partea mea asta e ultima postare aici.
Succes.

#1257
ech

ech

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 15,835
  • Înscris: 01.09.2006
Nu ai cum sa demonstrezi ca nu ai ceva :lol:
Dar nu conteaza, e treaba politiei sa demonstreze ca e portofelul tau, deci daca tu stii ca nu el al tau, nu ai de ce sa-ti faci griji.

#1258
LordulCapdeMort

LordulCapdeMort

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 11.04.2007
O ultima intrebare probabil:ca sa fie clar pentru toata lumea de acuma

Daca eu autorizez o tranzactie( cumpar un produs sa zicem) , bag codul ala 3D secure, nu mai am absolut nici o sansa de a anula tranzactia respectiva ? Intreb pentru ca nu stiu

View Posttehnics, on 02 septembrie 2021 - 21:59, said:

Colegu LordCap.... .
SIncer, din partea mea ai ignore. Sper din tot sufletul si ceilalti colegi sa faca fix acelasi lucru.
Trebuie sa recunosc ca ne-ai facut. Esti tare sa ai atata rabdare sa fii gigi-contra la atatia useri. Vorba cuiva "nu te pune cu pro*** ca are mintea odihnita".
Si daca tot nu reusesti sa intelegi, ai la dispozitie 70 de pagini care le poti lua la citit din nou si din nou pana intelegi.
Din partea mea asta e ultima postare aici.
Succes.

Mai usor cu jignirile, am cerut si eu mai multe lamuriri ca e frustrant sa pierzi bani printr-o asemenea gafa sa zicem asa. Dar mai frustant e ca tranzactia a fost autorizata de altcineva prin intermediul meu.Rolul meu a fost de intermediar si greseala maxima ca am dat acel cod mai departe. Imi cer scuze pentru ca am insitat mult prea mult dar repet asa sunt eu daca ma fixez pe ceva greu ma defixez ca sa zic asa....

Edited by LordulCapdeMort, 02 September 2021 - 22:03.


#1259
ech

ech

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 15,835
  • Înscris: 01.09.2006
Nu neaparat, depinde de situatie.
Pot fi situatii in care poti face refuz de plata, dar nu in situatia in care ai fost tu.

#1260
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,226
  • Înscris: 05.01.2006

View PostLordulCapdeMort, on 02 septembrie 2021 - 20:37, said:

Garantez 100% ca nu au ajuns in portofelul meu,
Hmmm... Permisul cu poza ta, datele tale, cardul tău zic că la ei tu ai (avut) cont și al "tău" era acel portofel

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate