Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...
 Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina
 Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 

Teapă olx - banca mi-a dat raspuns negativ la refuzul de plata . Cum procedez ?

* * - - - 17 votes
  • This topic is locked This topic is locked
1295 replies to this topic

#1261
LordulCapdeMort

LordulCapdeMort

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 11.04.2007

View Postech, on 02 septembrie 2021 - 22:06, said:

Nu neaparat, depinde de situatie.
Pot fi situatii in care poti face refuz de plata, dar nu in situatia in care ai fost tu.

da corect, cand pot dovedi ca nu am beneficiat de acel produs spre exemplu

#1262
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Îmi place că un moderator m-a tras acum vreo 2-3 ore de urechi, că am folosit acel termen, nici nu știu dacă are rost să-l mai mentionez, ori ba, că parcă văd că mă trezesc cu vreun suspend, însă OP, care aproape că ne ia de proști, liniște, nu i se spune nimic, nu i se iau jucăriile.

#1263
ech

ech

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 15,835
  • Înscris: 01.09.2006

View PostVlad_22, on 02 septembrie 2021 - 22:45, said:

Îmi place că un moderator m-a tras acum vreo 2-3 ore de urechi, că am folosit acel termen, nici nu știu dacă are rost să-l mai mentionez, ori ba, că parcă văd că mă trezesc cu vreun suspend, însă OP, care aproape că ne ia de proști, liniște, nu i se spune nimic, nu i se iau jucăriile.
Eu tot nu inteleg de ce unii lasati impresia ca va obliga cineva sa cititi si sa postati pe topicul asta.
Unii mai si repetati din cand in cand ca veti ignora topicul.

#1264
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostLordulCapdeMort, on 02 septembrie 2021 - 22:29, said:


Cateva lucruri sunt clare.

1. Cu banca nu mai ai treaba, in sensul ca nu mai poti depune constestatii, contestatie la contestatie etc. Banca ti-a dat un raspuns final.
2. La fel si cu politia. De ~un an ai depus plangere la politie si nu s-a rezolvat nimic deoarece nici politia nu il poate gasi pe rus pt ca nu prea are cum. Daca era vorba de milioane de euro, cu siguranta se autosesizau si alte institutii care au aparatura/tehnica necesara (posibil) pentru a-l identifica pe rus.

Iti mai ramane doar sa dai in judecata banca. Sa dai cu ei de pamant Posted Image Deci mergi si angajeaza un avocat, doi, trei (cati consideri ca este nevoie) si mergeti impreuna si rupeti-le fâșul in sala de judecata cu dovezi, inscrisuri, etc. Sunt banii tai, nu te lasa.. noi te sustinem.

Edited by MembruAnonim, 02 September 2021 - 23:02.


#1265
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,845
  • Înscris: 01.11.2005
Colegu, ti-am gasit CV-ul. Uitandu-ma pe el, sincer sa fiu n-ai sanse. N-ai fratie, oricat ai incerca

#1266
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,517
  • Înscris: 02.09.2006

View PostLordulCapdeMort, on 02 septembrie 2021 - 19:45, said:


Am inteles ce spui. O intrebare: asta nu e o treaba relativa, adica ma gandesc ipotetic daca Payeer l-ar fi instiintat pe rus ca planeaza suspiciuni asupra modului de achizitiei criptomonezilor/criptomonedelor oare nu ar fi putut bloca tranzactia?? Ce ar fi putut face rusul contra Payeer in acest caz.


..................
Ai inteles nimic! toate chestiile astea se fac automat, se proceseaza mii/zeci de mii de tranzactii pe minut! nu sta nimeni sa anunte nimic pe nimeni si nimeni nu-si pierde timpul cu fleacuri!

View PostLordulCapdeMort, on 02 septembrie 2021 - 20:39, said:


Nu stiu exact ce as putea face...poate doar sa vorbesc cu un hacker sa vedem ce se ascunde in spatele adresei respective. Am un prieten care cunoaste un hacker foarte bun(i-a aratat cum a spart sistemul de securitate la un magazin si misca camerele cum vroia pl lui) .
............
vezi, daca tot te plimbi pe la politie, sa nu uiti sa povestesti si asta, poate prietenul prietenului tau ii ajuta si pe ei!

#1267
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,384
  • Înscris: 01.12.2001

View PostLordulCapdeMort, on 02 septembrie 2021 - 22:02, said:

Daca eu autorizez o tranzactie( cumpar un produs sa zicem) , bag codul ala 3D secure, nu mai am absolut nici o sansa de a anula tranzactia respectiva ? Intreb pentru ca nu stiu....
Se poate anula.
Îți spun peste 2 zile.
Că am cerut eu o astfel de anulare și m-au sunat și au zis că în 3 zile voi avea banii înapoi.
Nu știu dacă a fost greșeala mea sau a lor.

#1268
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015

View PostLordulCapdeMort, on 02 septembrie 2021 - 22:29, said:



da corect, cand pot dovedi ca nu am beneficiat de acel produs spre exemplu
În cazul tău, e imposibil să dovedești că nu tu ai inițiat tranzacția și că tot tu, ai fost beneficiarul cryptomonedelor. Sincer, mă mir că polițaii încă o mai întind cu tine. Apropo, poate vedem și noi, curând, foile alea de la poliție.

Edited by Vlad_22, 03 September 2021 - 05:05.


#1269
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015

View Postech, on 02 septembrie 2021 - 22:53, said:


Eu tot nu inteleg de ce unii lasati impresia ca va obliga cineva sa cititi si sa postati pe topicul asta.
Unii mai si repetati din cand in cand ca veti ignora topicul.
Bine punctat! :)))

View PostLordulCapdeMort, on 02 septembrie 2021 - 22:29, said:



da corect, cand pot dovedi ca nu am beneficiat de acel produs spre exemplu
Ti ai dat acordul ca altcineva sa beneficieze de produs atât timp cât ai autorizat tranzacția...

View Postdorin_2k, on 02 septembrie 2021 - 23:39, said:


Se poate anula.
Îți spun peste 2 zile.
Că am cerut eu o astfel de anulare și m-au sunat și au zis că în 3 zile voi avea banii înapoi.
Nu știu dacă a fost greșeala mea sau a lor.
Se poate anula doar in cauze bine întemeiate!!!
Nu când îți vine ție pe chelie...

Cauza de fata nu este întemeiată, s a autorizat tranzacția, crypto au fost halite!

#1270
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,384
  • Înscris: 01.12.2001
Uite că la mine s-a anulat.
Pe 27 aug am solicitat anularea unei plati.
Azi am primit banii in cont. După o săptămână.
Attached File  IMG_20210903_072431.jpg   71.78K   11 downloads

#1271
LordulCapdeMort

LordulCapdeMort

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 11.04.2007

View Posttehnics, on 02 septembrie 2021 - 23:13, said:

Colegu, ti-am gasit CV-ul. Uitandu-ma pe el, sincer sa fiu n-ai sanse. N-ai fratie, oricat ai incerca

Incercarea moarte n-are !!!

View PostVlad_22, on 03 septembrie 2021 - 04:59, said:

În cazul tău, e imposibil să dovedești că nu tu ai inițiat tranzacția și că tot tu, ai fost beneficiarul cryptomonedelor. Sincer, mă mir că polițaii încă o mai întind cu tine. Apropo, poate vedem și noi, curând, foile alea de la poliție.

Pot spune ca am autorizat din greseala tranzactia ca am vrut sa autorizez altceva si imi pun toate  conturile la dispozitie, inclusiv online sa se vada ca nu am avut cont la Crypto , Payeer sau mai stiu eu unde

View Postdorin_2k, on 03 septembrie 2021 - 08:26, said:

Uite că la mine s-a anulat.
Pe 27 aug am solicitat anularea unei plati.
Azi am primit banii in cont. După o săptămână.
Attachment IMG_20210903_072431.jpg

Bravo.Bine ca macar in cazul tau s-a putut rezolva

#1272
mrfe

mrfe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,211
  • Înscris: 12.01.2004
Ai fost la poliție? sau iară te-a amânat?

#1273
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,384
  • Înscris: 01.12.2001

View PostLordulCapdeMort, on 03 septembrie 2021 - 08:35, said:

Bravo.Bine ca macar in cazul tau s-a putut rezolva
La mine a fost o plata dublată la 11 secunde distanta.
O reîncărcare Prepay pe același număr.
Cred că am apăsat eu pe butonul Reîncarcă și a doua oară, că a revenit la ecranul inițial. Am cardul salvat in aplicație și nu mai necesita autorizare.
La tine e altceva. Tu ai făcut autorizarea. Că te uitai la Formula 1 și nu ai citit.
Le-ai comunicat chiar și soldul ultima oară. Așa-i?

Resemneaza-te.
Nu ii recuperezi în veci.
Scrie mare pe un carton acest cuvânt: "RESEMNEAZA-TE".
Îți trece.
3600 nu sunt foarte multi.
Faci ore suplimentare și ii recuperezi. Ai deja o experiență acum.

#1274
LordulCapdeMort

LordulCapdeMort

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 11.04.2007

View Postmrfe, on 03 septembrie 2021 - 08:48, said:

Ai fost la poliție? sau iară te-a amânat?

Nu am fost pentru ca mai am si alte lucruri de facut. Plus ca sunt si racit destul de tare. Si mai si lucrez la noapte. O sa merg cand o sa mai am o treaba prin oras sa unesc 2 lucruri.

#1275
mrfe

mrfe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,211
  • Înscris: 12.01.2004

View PostLordulCapdeMort, on 03 septembrie 2021 - 08:55, said:


Nu am fost pentru ca mai am si alte lucruri de facut. Plus ca sunt si racit destul de tare. Si mai si lucrez la noapte. O sa merg cand o sa mai am o treaba prin oras sa unesc 2 lucruri.

Cerere oficială de închidere topic. Cine este de acord băgați un like.

#1276
LordulCapdeMort

LordulCapdeMort

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 11.04.2007

View Postdorin_2k, on 03 septembrie 2021 - 08:49, said:

La mine a fost o plata dublată la 11 secunde distanta.
O reîncărcare Prepay pe același număr.
Cred că am apăsat eu pe butonul Reîncarcă și a doua oară, că a revenit la ecranul inițial. Am cardul salvat in aplicație și nu mai necesita autorizare.
La tine e altceva. Tu ai făcut autorizarea. Că te uitai la Formula 1 și nu ai citit.
Le-ai comunicat chiar și soldul ultima oară. Așa-i?

Resemneaza-te.
Nu ii recuperezi în veci.
Scrie mare pe un carton acest cuvânt: "RESEMNEAZA-TE".
Îți trece.
3600 nu sunt foarte multi.
Faci ore suplimentare și ii recuperezi. Ai deja o experiență acum.


Da am dat si soldul, nu ultima oara ci prima oara. Am dat tot ce mi-a cerut. Repet nu aveam de unde sti prin ce metoda imi pune el banii si nici de ce info are nevoie cu adevarat. Am  crezut ca trebuie inrolat cardul intr-o aplicatie si de asta am dat tot.

#1277
sammydo

sammydo

    PATRIOT ROMAN

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,234
  • Înscris: 04.03.2013

View PostLordulCapdeMort, on 02 septembrie 2021 - 19:51, said:


Nu stiu, ca nu stiu ce date a dat rusul cand si-a facut contul la Payeer. Nu stiu daca payeer poate identifica ip-ul de pe care s-a facut contul. E profund de sapat ca sa zic asa.


De regula baietii care se ocupa de asa ceva sunt rutati prin vreo 3-4 vpn, proxy, ar dura ceva timp sa stea cineva sa-i caute cineva

#1278
LordulCapdeMort

LordulCapdeMort

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 11.04.2007

View Postsammydo, on 03 septembrie 2021 - 08:57, said:



De regula baietii care se ocupa de asa ceva sunt rutati prin vreo 3-4 vpn, proxy, ar dura ceva timp sa stea cineva sa-i caute cineva

da crezi ca ma intereseaza cat timp ar dura sa-i caute ? ma doare la banana, doar sunt platiti pentru asta . Sa puna mana sa ii caute asta conteaza.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate