Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Teapă olx - banca mi-a dat raspuns negativ la refuzul de plata . Cum procedez ?

* * - - - 17 votes
  • This topic is locked This topic is locked
1295 replies to this topic

#1279
sammydo

sammydo

    PATRIOT ROMAN

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,234
  • Înscris: 04.03.2013

View PostLordulCapdeMort, on 03 septembrie 2021 - 08:59, said:


da crezi ca ma intereseaza cat timp ar dura sa-i caute ? ma doare la banana, doar sunt platiti pentru asta . Sa puna mana sa ii caute asta conteaza.


Pai si pe ei o sa-i doara la banana, te asigur, si peste 5 ani o sa primesti un plic de la politie in care ti se va comunica sec, cazul dumneavoastra a fost clasat cu A.N., nu trebuie sa crezi ca tot ce zboara se mananca

#1280
mrfe

mrfe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,211
  • Înscris: 12.01.2004

View PostLordulCapdeMort, on 03 septembrie 2021 - 08:55, said:


Nu am fost pentru ca mai am si alte lucruri de facut. Plus ca sunt si racit destul de tare. Si mai si lucrez la noapte. O sa merg cand o sa mai am o treaba prin oras sa unesc 2 lucruri.

Repostez aici ca să rămână ”sus”.
Cerere oficială de închidere topic. Cine este de acord băgați un like.

#1281
LordulCapdeMort

LordulCapdeMort

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 11.04.2007

View Postsammydo, on 03 septembrie 2021 - 09:00, said:



Pai si pe ei o sa-i doara la banana, te asigur, si peste 5 ani o sa primesti un plic de la politie in care ti se va comunica sec, cazul dumneavoastra a fost clasat cu A.N., nu trebuie sa crezi ca tot ce zboara se mananca


Pai de asta ma gandesc daca nu trebuie sesizat Diicotul si de facut plangere penala. E de analizat aici.

#1282
sammydo

sammydo

    PATRIOT ROMAN

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,234
  • Înscris: 04.03.2013

View PostLordulCapdeMort, on 03 septembrie 2021 - 09:03, said:



Pai de asta ma gandesc daca nu trebuie sesizat Diicotul si de facut plangere penala. E de analizat aici.


Sfatul meu este sa nu iti mai bati capul, ai primit o lectie de viata, le primim toti, unele sunt dureroase, dar fara ele nu putem merge mai departe, iar viata merge inainte

#1283
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,068
  • Înscris: 01.12.2001

View PostLordulCapdeMort, on 03 septembrie 2021 - 08:57, said:




Da am dat si soldul, nu ultima oara ci prima oara. Am dat tot ce mi-a cerut. Repet nu aveam de unde sti prin ce metoda imi pune el banii si nici de ce info are nevoie cu adevarat. Am  crezut ca trebuie inrolat cardul intr-o aplicatie si de asta am dat tot.
Dar tu unde ai trăit în ultimii 10 ani?
La vârsta de 18 ani (minima pt un card), sau chiar 14 pt Young, ar trebui să știi astea.


#1284
LordulCapdeMort

LordulCapdeMort

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 11.04.2007

View Postdorin_2k, on 03 septembrie 2021 - 09:04, said:

Dar tu unde ai trăit în ultimii 10 ani?
La vârsta de 18 ani (minima pt un card), sau chiar 14 pt Young, ar trebui să știi astea.

Sincer am banuit ceva, dar i-am spus unui amic: "Imi cere soldul, oare e bine sa-l dau?" si el a spus "ca asa cere pe site-urile astea" , am crezut ca stie omul ceva doar e cu studii superioare...si m-am luat dupa el

View Postsammydo, on 03 septembrie 2021 - 09:04, said:



Sfatul meu este sa nu iti mai bati capul, ai primit o lectie de viata, le primim toti, unele sunt dureroase, dar fara ele nu putem merge mai departe, iar viata merge inainte

Dar nu trebuie sa ma calce masina ca sa invat sa traversez pe la trecerea de pietoni. Daca tot timpul primesc lectii de viata de genul asta chiar nu este ok.

#1285
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015

View PostLordulCapdeMort, on 03 septembrie 2021 - 08:55, said:



Nu am fost pentru ca mai am si alte lucruri de facut. Plus ca sunt si racit destul de tare. Si mai si lucrez la noapte. O sa merg cand o sa mai am o treaba prin oras sa unesc 2 lucruri.
Pai atunci cred ca discuția este încheiată. Pe tine te doare la banană de banii pe care i ai pierdut.

#1286
LordulCapdeMort

LordulCapdeMort

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 11.04.2007

View PostNimcid25, on 03 septembrie 2021 - 09:08, said:

Pai atunci cred ca discuția este încheiată. Pe tine te doare la banană de banii pe care i ai pierdut.


Nu nu ma doare, dar ce poate sa imi zica politia? Adica ma anuntau daca l-ar fi prins pe rus/polonez/moldovean sau ce natie este el. Ca mi-a si spus politistul ca o sa ne mai auzim si la telefon.

#1287
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015
N ai zis mataluta ca ti a zis polițistul ca au prins rusu? Si sa te duci la secție?

Eu in locul tau m as fi dus de la 6:00 în fata secției... doar e vorba de niște bani... 3600 lei...

#1288
LordulCapdeMort

LordulCapdeMort

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 11.04.2007

View PostNimcid25, on 03 septembrie 2021 - 09:12, said:

N ai zis mataluta ca ti a zis polițistul ca au prins rusu? Si sa te duci la secție?

Eu in locul tau m as fi dus de la 6:00 în fata secției... doar e vorba de niște bani... 3600 lei...

Au zis ca au audiat o persoana. Nu au spus ca au prins pe cineva. Si care e problema daca merg saptamana viitoare ? chiar nu ma simt asa bine si prefer sa stau in casa

#1289
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,068
  • Înscris: 01.12.2001

View PostLordulCapdeMort, on 03 septembrie 2021 - 09:08, said:



Sincer am banuit ceva, dar i-am spus unui amic: "Imi cere soldul, oare e bine sa-l dau?" si el a spus "ca asa cere pe site-urile astea" , am crezut ca stie omul ceva doar e cu studii superioare...si m-am luat dupa el
Daca avea studiile la Universitatea "Ion Dolănescu" din Dorohoi ...
Întrebai un elev, îți răspundea corect.
Nu îți trebuie studii superioare pt așa ceva.
Daca ai 10 clase e suficient.

Observ că nici după +1.200 mesaje de aici nu te-ai convins.
Cred că problema e doar la tine
Acolo îți trebuie ajutor. Pt înțelegerea faptelor reale.


#1290
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015

View PostLordulCapdeMort, on 03 septembrie 2021 - 09:08, said:



Sincer am banuit ceva, dar i-am spus unui amic: "Imi cere soldul, oare e bine sa-l dau?" si el a spus "ca asa cere pe site-urile astea" , am crezut ca stie omul ceva doar e cu studii superioare...si m-am luat dupa el



Dar nu trebuie sa ma calce masina ca sa invat sa traversez pe la trecerea de pietoni. Daca tot timpul primesc lectii de viata de genul asta chiar nu este ok.
Bine ca nu ti a cerut și actele casei... rămâneai pe drumuri.

#1291
LordulCapdeMort

LordulCapdeMort

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 11.04.2007

View PostNimcid25, on 03 septembrie 2021 - 09:14, said:

Bine ca nu ti a cerut și actele casei... rămâneai pe drumuri.

Nu i le-as fi dat ! Nici poza cu buletinul !

Repet pentru a mia oara ca sa inrolezi cardul pe un site de pariuri sportive spre exemplu exista o asistenta care iti cere acte(primele 4 si ultimele 4 cifre ale cardului,poza cu buletin/permis) pentru inrolarea cardului pe site-ul respectiv. Asa am crezut si in situatia data. Ce e asa greu de inteles ?

#1292
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015
E greu de înțeles pt ca ti-ai dat si soldul contului + ai autorizat o tranzacție fix cu suma pe care o aveai în cont.

#1293
LordulCapdeMort

LordulCapdeMort

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 11.04.2007

View PostNimcid25, on 03 septembrie 2021 - 09:20, said:

E greu de înțeles pt ca ti-ai dat si soldul contului + ai autorizat o tranzacție fix cu suma pe care o aveai în cont.

nu chiar cu suma care o aveam in cont, 42 de lei a fost diferenta si a mers din a 3 incercare.Nici macar aici bancii nu i s-a parut dubios ca a fost 2 tranzactii nereusite in acelasi minut/maxim 2 minute sa zic ...

chiar asistenta fake imi spunea sa ma grabesc cu codul pt ca expira

#1294
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015
Si in plus, cine dracu pe lumea asta îți plătește înainte un produs?!


View PostLordulCapdeMort, on 03 septembrie 2021 - 09:23, said:



nu chiar cu suma care o aveam in cont, 42 de lei a fost diferenta si a mers din a 3 incercare.Nici macar aici bancii nu i s-a parut dubios ca a fost 2 tranzactii nereusite in acelasi minut/maxim 2 minute sa zic ...

chiar asistenta fake imi spunea sa ma grabesc cu codul pt ca expira
Putea sa încerce de 100 de ori.
dacă greșea codul 3dsecure de 3ori ti se bloca contul.


#1295
LordulCapdeMort

LordulCapdeMort

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 11.04.2007

View PostNimcid25, on 03 septembrie 2021 - 09:24, said:

Si in plus, cine dracu pe lumea asta îți plătește înainte un produs?!

View PostNimcid25, on 03 septembrie 2021 - 09:24, said:

Si in plus, cine dracu pe lumea asta îți plătește înainte un produs?!

cum adica???? pai si eu cand am cumparat un produs de pe avstore spre exemplu un TV..am platit inainte si am pus optiunea livrare cu deschidere colet...

rusul m-a intrebat daca produsul are defecte, i-am spus ca nu si a spus ca plateste si curierul si sa-l trimit prin livrare curier olx...optiune existenta pe site

#1296
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,820
  • Înscris: 18.12.2007
Topic epuizat.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate