Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Clipboard files copy/paste, filen...

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 

Midlife crisis?

* - - - - 7 votes
  • Please log in to reply
719 replies to this topic

#649
ajax2854

ajax2854

    Duke

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,491
  • Înscris: 26.03.2020

 prostulclaseismile, on 29 aprilie 2021 - 04:43, said:

Nu stiu Cr1spy, dar ce as putea sa ii fac, cum sa ma razbun? Sa apar la usa ei si sa ma iau la cearta cu fostul sau cu ea sau cu parintii ei? Ce as rezolva?
Poate sunt eu prea boem, dar am iubit-o (la trecut? la prezent), daca as face asta e ca si cum as lua tot anul trecut si m-as sterge cu el undeva.

Biblic, intergalactic cum ar spune Cr1spy. 🤣🤣🤣🤣

Ba băiatul, în ce oraș locuiești?
București?  Sunt încă câteva mii care așteaptă sa le întâlnești. Fa un minim de efort și dă-ți întâlnire cu alta. Stai și plângi aiurea. A, și divorțează de X. Nu va fi niciodată ce dorești tu sa fie. Când faci sex cu ea, te gândești la Y, asa ca lasă femeia sa își găsească fericirea.

#650
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,866
  • Înscris: 01.11.2005

 prostulclaseismile, on 29 aprilie 2021 - 03:27, said:

....Si la o luna dupa ce mai bine de un an intreg nu eram scos din 'te iubesc', s-a intors la prostul care a lasat-o insarcinata si apoi s-a facut pierdut....

PS: Daca sunt prea multe detalii, scuze. Neavand cu cine sa vorbesc despre subiectul asta, imi descarc gandurile pe forum :-)
Unele femei chiar asa functioneaza. Unele femei au nevoie de supra-control, supra-bataie de joc ca sa simta ca traiesc. Ca moral sau ca noi vedem lucrurile gresite, pentru ele astfel de lucruri imorale sunt un magnet pentru ele.
Na, pentru fiecare gaura exista un petic, important e sa fie din acelasi material si pe masura.

Foarte bine ca ne zici, eu chiar te inteleg in situatia asta de asta m-am ferit sa judec sau sa fac ipoteze

#651
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu e la agățat. Simte nevoia să vorbească despre. Nu vedeți cât scrie? Că zicea un coleg mai sus despre depresie, păi deja este în depresie. Din punctul meu de vedere, topicul ăsta îl ajută.

@ Inițiator, cum arată o zi cu X, în prezent?

Edited by MembruAnonim, 29 April 2021 - 07:01.


#652
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009
Tsunnnami, iar te-ai încins peste limita împunsăturilor suportabile / regulamentare Posted Image

#653
manitu

manitu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 696
  • Înscris: 04.12.2007

 MembruAnonim, on 29 aprilie 2021 - 07:00, said:

Nu e la agățat. Simte nevoia să vorbească despre. Nu vedeți cât scrie? Că zicea un coleg mai sus despre depresie, păi deja este în depresie. Din punctul meu de vedere, topicul ăsta îl ajută.

@ Inițiator, cum arată o zi cu X, în prezent?

Și eu cred că este în depresie.  Scrisul are valoare terapeutică.

#654
prostulclaseismile

prostulclaseismile

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 23.04.2021

 ajax2854, on 29 aprilie 2021 - 06:18, said:

Când faci sex cu ea, te gândești la Y, asa ca lasă femeia sa își găsească fericirea.
Nu se intampla asta. La Y ma gandesc doar atunci cand sunt singur si nu am mintea ocupata cu nimic.

 tehnics, on 29 aprilie 2021 - 06:29, said:

Unele femei au nevoie de supra-control, supra-bataie de joc ca sa simta ca traiesc.
Nu stiu ce om cu toate tiglele pe casa ar putea sa faca asta de bunavoie. Dar probabil sunt si eu unul dintre cei vizati, ca pana la urma daca nu m-ar fi interesat, as fi intins-o la primele semne de alarma si nu m-as mai fi uitat inapoi. Dar m-am intors, s-o iau pe coaja din nou si din nou si din nou ...

 MembruAnonim, on 29 aprilie 2021 - 07:00, said:

@ Inițiator, cum arată o zi cu X, în prezent?
Nu stiu, e o zi normala. Ne trezim, isi bea cafeaua, vorbim, se pune la laptop, ma pun la laptop, muncim, fumam impreuna, pranzim impreuna, seara inchidem laptopurile de munca si ne uitam la un film. In weekend facem curat, ne facem 'piata' / cumparaturile, dupa care la pranz somn, iar seara un film, o iesire prin parc. Picanteriile de genul sexului le-am omis. Voiam sa scriu un pic mai mult, dar revin mai tarziu, ii suna alarma :-)

#655
manitu

manitu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 696
  • Înscris: 04.12.2007

 prostulclaseismile, on 29 aprilie 2021 - 00:31, said:


doare ca dracu de tare.

Intrebarea de o mie de puncte e, de ce inca imi pasa si de ce nu pot sa intorc privirea si sa o dau dracu si sa spun adieux.
Daca va ganditi la scenariul in care lucrurile dintre ei doi s-ar deteriora si atunci mi-ar scrie mie, exclus. Din orgoliul ei necontenit va pot garanta ca mie nu o sa-mi mai scrie niciodata.

Îți pasă și te doare pentru că ai iubit-o.   Treci prin niște stări normale.   Toate astea, insomniile, depresia,  tristețea,  sunt normale, toți trecem la un moment dat prin așa ceva.  
Cu căutatul nu aș fi atât de sigur că nu se va întâmpla.  Genul acesta se comportă diferit de cum gândim noi, bărbații.   De exemplu, bărbatul dacă pune dușmănie pe cineva este pe viață, nimic nu îl mai poate întoarce.  Femeile Y nu sunt așa.   Sunt interesate de ăia pe care îi detestă și (horor) pot să dezvolte chiar pasiuni ciudate față de aceștia.    Se comportă instinctual și dezaxat, face parte din firea lor.

#656
FloryKab

FloryKab

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 09.02.2017
Eu nu știu ce atâta tura-vura pentru o problemă cât se poate de clară. Y e pentru sex,x pentru casă. Acum depinde ce vrei de la viață si in funcție de asta hotărăști. Sex sau familie. Cu y excluzi familia. Cu x excluzi sexul doar dacă nu ești capabil să o faci să se deschidă mental in fața ta. Violul e o traumă psihică. Cu bărbatul potrivit,consecințele lui pot fi destul de ușor depășite. Și nimeni nu poate ști ce femeie pasională se poate ascunde în spatele acestei traume. Posibil să ai o surpriză de proporții!😁 Însă e nevoie de răbdare și multă atenție. Se pare că nu ești bărbatul de care are ea nevoie și s-a resemnat. Pe când tu,nu. In loc să "rezolvi" problema de acasă,ai preferat să arunci vina asupra ei,că e frigida,și ai zburat la alta căreia i-a fost mai ușor să te ia așa cum ești. Probabil că ești genul de bărbat grăbit,fără prea multă răbdare in fața nevoilor partenerei. Apropo,la începutul relației cu x,nu i-ai văzut frigiditatea? De ce ai mers mai departe? Din inerție? Exact așa faci și acum,că te-ai întors la ea. Tot din inerție mergi mai departe cu ea. O minți pe ea și pe tine însuți că totul e și poate fi ok. Dar nu va fi până nu iei taurul de coarne tu însuți și nu te hotărăști să fii bărbatul de care are ea nevoie și in fața căruia sa-si poată depăși temerile și angoasele.

#657
manitu

manitu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 696
  • Înscris: 04.12.2007
Prostu’  ��,   știi ce aș face eu în locul tău?   Mi-aș aranja două concedii lungi și faine.   Unul în vară, altul în iarnă.   Plecat cu X în țări străine, în tur.   O lună de zile.    Iar la iarnă te duci în țările calde,  îți iei trei dăptămâni de Thailanda, faci revelionul acolo.   Tot cu X.      Ai bani, ai vârsta, ești sănătos, NIMIC nu te poate împiedica.   Iar X  merită să fie tratată astfel pentru că ea chiar îți este perechea la bine și la rău.   Nu te-a trădat, nu te-a lăsat baltă,  te-a așteptat.   Merită respect și răsfăț.    Iar tu ai nevoie de cât mai multe ieșiri care să te scoată din lumea găndurilor negre.

#658
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 prostulclaseismile, on 29 aprilie 2021 - 07:16, said:


Nu stiu, e o zi normala. Ne trezim, isi bea cafeaua, vorbim, se pune la laptop, ma pun la laptop, muncim, fumam impreuna, pranzim impreuna, seara inchidem laptopurile de munca si ne uitam la un film. In weekend facem curat, ne facem 'piata' / cumparaturile, dupa care la pranz somn, iar seara un film, o iesire prin parc. Picanteriile de genul sexului le-am omis. Voiam sa scriu un pic mai mult, dar revin mai tarziu, ii suna alarma :-)

Nu mă interesează picanteriile, după tot ce-ai povestit m-am prins cum stă treaba în partea aia. :D

Cum arăta o zi cu Y?

 FloryKab, on 29 aprilie 2021 - 07:31, said:

Eu nu știu ce atâta tura-vura pentru o problemă cât se poate de clară. Y e pentru sex,x pentru casă. Acum depinde ce vrei de la viață si in funcție de asta hotărăști. Sex sau familie. Cu y excluzi familia.

Terminați cu tâmpenia asta neadevărată! Nu există tipare atât de bine definite. Y nu a putut fi cu el "de casă" din N motive. Pentru că este prea tânără, pentru că nu îl iubește, etc. Iar X are niște probleme, faptul că nu îi place să facă sex nu înseamnă automat că va fi o soție perfectă.

De unde ideea asta că soția perfectă, ca să fie perfectă, musai să facă sex o dată pe săptămână ca sarcină de căsnicie? De unde aveți, fraților, ideile astea? Sunteți atât de mulți în casnicii cu X?

#659
axisborn

axisborn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,272
  • Înscris: 20.11.2020

 MembruAnonim, on 29 aprilie 2021 - 07:58, said:

Terminați cu tâmpenia asta neadevărată! Nu există tipare atât de bine definite. Y nu a putut fi cu el "de casă" din N motive.

Nu fi naiv...

 FloryKab, on 29 aprilie 2021 - 07:31, said:

nu te hotărăști să fii bărbatul de care are ea nevoie

Vai, ce-mi place asta, barbatul trebuie sa se dea peste cap sa fie "Ce are nevoie" femeia.

Edited by axisborn, 29 April 2021 - 08:07.


#660
FloryKab

FloryKab

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 09.02.2017
Femeia aia a avut o problemă la un moment dat in viața ei. Deci da,are nevoie de cineva mai atent,mai receptiv la necesitățile ei. De ce crezi că e ceva rău in asta?

#661
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Eu nu cred în treabă cu violul. Nu plec de la premisa asta. Pur și simplu nu îi place sexul. Pentru că dacă într-adevar traumă asta ar fi existat, nu s-ar fi rezolvat cu o plecare/ reîntoarcere a ințiatorului în viața ei, ci cu ani de psihoterapie.

Nici măcar nu cred că X i-a spus asta cu violul. Cred că a băgat-o inițiatorul în poveste, doar așa, ca scuză pentru X. :)

#662
FloryKab

FloryKab

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 09.02.2017
Păi de ce să nu crezi? Au fost n cazuri. Și au putut trece peste fără ani de psihoterapie,doar găsind omul potrivit care să le înțeleagă. Și apropo,eu nu cred că există femeie căreia să nu-i placă sexul!🙂 Mai degrabă să nu-i placă bărbatul cu care face sex!

#663
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Câte cazuri cunoști tu personal? Care s-au rezolvat doar pentru că l-au găsit pe Prințul din poveste? Astea sunt povești. Nu există așa ceva.

#664
FloryKab

FloryKab

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 09.02.2017
Păi de ce să nu crezi? Au fost n cazuri. Și au putut trece peste fără ani de psihoterapie,doar găsind omul potrivit care să le înțeleagă. Și apropo,eu nu cred că există femeie căreia să nu-i placă sexul!🙂 Mai degrabă să nu-i placă bărbatul cu care face sex!

Cunosc un caz chiar din familia mea. Nu-i vorba de Fat Frumos aici,doar de putin mai multă atenție și implicare. Nu-i ușor pentru persoana respectiva și nu trebuie bagatelizat.

Post dublu din greșeală. Sorry!🤟

#665
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Normal că atunci când este real nu trebuie bagatelizat. Dacă nu este vorba despre tine și soție, nu ai de unde să cunoști intimitatea unui cuplu. Pur și simplu nu cred că prezența unui simplu om, fără pregătire profesională, gen psihoterapeut, este de ajuns. Oricât de atent și empatic este. Ajută, da, dar nu rezolvă.

#666
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

 prostulclaseismile, on 29 aprilie 2021 - 00:31, said:

Nu incerc sa ma schimb, incerc sa uit.
Aaa, OK. Daca esti genul care ramane impresionat de femei nu prea are nimeni ce sa te sfatuiasca. Aplica politica americana "hire and fire". Si orienteaza-te spre gagici care seamana mult cu usa Posted Image

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate