Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e
 Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 

Midlife crisis?

* - - - - 7 votes
  • Please log in to reply
719 replies to this topic

#667
_Freya_

_Freya_

    Gospodina SUPREMĂ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,961
  • Înscris: 26.07.2017
eu daca eram barbat si aveam si bani cum spui tu ca ai o rapeam. Ma duceam cu ea la o cabana in creierii muntilor si faceau ca ala din 365 de zile, cu totul planificat la detaliu.
altfel esti pistol cu ala rece ca o astepti tu dansand intr-un picior 6ore  isi arde ea negii de la zona intima.

#668
FloryKab

FloryKab

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 09.02.2017

View PostMembruAnonim, on 29 aprilie 2021 - 08:41, said:

Normal că atunci când este real nu trebuie bagatelizat. Dacă nu este vorba despre tine și soție, nu ai de unde să cunoști intimitatea unui cuplu. Pur și simplu nu cred că prezența unui simplu om, fără pregătire profesională, gen psihoterapeut, este de ajuns. Oricât de atent și empatic este. Ajută, da, dar nu rezolvă.


In timp,se poate remedia situatia. Și cu persoana adecvată. ��

#669
Jayanti

Jayanti

    in and out

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,659
  • Înscris: 08.03.2011

View Postprostulclaseismile, on 29 aprilie 2021 - 00:31, said:

...
Intrebarea de o mie de puncte e, de ce inca imi pasa si de ce nu pot sa intorc privirea si sa o dau dracu si sa spun adieux.

Cât analizezi și câte detalii, ca o domnișoară!

Dacă îți face bine să scrii, na, e ok.

Din tot reiese doar că orice naș își are nașul, asta nu-l vede pe-ăla cât de dobitoc e pentru că i-a activat vreun buton ceva, ție ți-a activat ea un întreg sistem de pistonașe și nu vrei să o blochezi pe toate căile și să accepți finalul/eșecul, neveste-tii săraca și tu i-ai activat butonul cu securitatea și atașamentul și nu știe să-și plătească o factură sau să se imagineze cu un alt bărbat.

#670
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002

View PostJayanti, on 29 aprilie 2021 - 09:33, said:

Cât analizezi și câte detalii, ca o domnișoară!

adica domnisoarele e naspa?

#671
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View Post_Freya_, on 29 aprilie 2021 - 09:05, said:

eu daca eram barbat si aveam si bani cum spui tu ca ai o rapeam. Ma duceam cu ea la o cabana in creierii muntilor si faceau ca ala din 365 de zile, cu totul planificat la detaliu.
altfel esti pistol cu ala rece ca o astepti tu dansand intr-un picior 6ore  isi arde ea negii de la zona intima.
Pfff....cand ai bani iti cumperi una noua.

#672
irina2014

irina2014

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,541
  • Înscris: 04.03.2014

View Postprostulclaseismile, on 29 aprilie 2021 - 00:31, said:

.....daca pe X as lasa-o singura in mijlocul Bucurestiului, n-ar stii cum sa ajunga acasa. Y s-ar descurca. X nu s-ar descurca sa plateasca o factura singura sau sa mearga la primarie sa ceara un aviz. Y s-ar descurca. In trecut, eu le-am facut pe toate astea, X nefiind nevoita sa isi bata capul cu ele, putand sa se concentreze pe alte lucruri, cum ar fi sa aiba grija de casa, lucru pe care eu l-am trecut mai tot timpul cu vederea, ca un bou. Y a fost nevoita sa le faca, ca a fost singura.


cieee? cuuum?

acum ai reusit o descriere de semi retarda pt MMORF_X! Daca e asa toanta, si are nevoie de conditii speciale sa se poata concentra pe casa (sa o faca sa se rotesca in jurul soarelui, sa dispara, sau la ce trebuie atata concentrare?), cum de reuseste sa castige si ea niste bani decenti, ca tot ai zis tu fiecare cam ce salariu are?

#673
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007
Ma, cand esti boer iei femeie de servici si una care-ti gateste (GLOVO o cheama, merge outsourcing). Si ai mai mult timp de joaca.
Plus ca gelozia nu-si are rostul. Iti faci treaba, daca nu e prin jurul casei sa te faca de ras cu baetii.......

#674
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,845
  • Înscris: 01.11.2005

View Postzexelica, on 29 aprilie 2021 - 10:48, said:

Ma, cand esti boer iei femeie de servici si una care-ti gateste (GLOVO o cheama, merge outsourcing). Si ai mai mult timp de joaca.
Plus ca gelozia nu-si are rostul. Iti faci treaba, daca nu e prin jurul casei sa te faca de ras cu baetii.......
El a pus sentimentele inaintea banilor. Altii fac invers.

#675
irina2014

irina2014

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,541
  • Înscris: 04.03.2014
nu, el vrea sa faca neFasta.

Y comanda mancare, dar nu era Ok, ca cheltuia banii (ei) aiurea (conform standardelor lui)

Edited by irina2014, 29 April 2021 - 10:52.


#676
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View Posttehnics, on 29 aprilie 2021 - 10:51, said:

El a pus sentimentele inaintea banilor. Altii fac invers.
Poti sa faci in orice ordine atata timp cat platesti. Te duci la ea, comanzi ca boeru', .....  si pleci acasa. Win-win. Ca daca se apuca de gatit....poate nu-mi place Posted Image

View Postirina2014, on 29 aprilie 2021 - 10:51, said:

nu, el vrea sa faca neFasta.

Y comanda mancare, dar nu era Ok, ca cheltuia banii (ei) aiurea (conform standardelor lui)
Femeia costa. Linistea costa. Cand pleci, sa aiba macar un motiv sa te regrete Posted Image

Edited by AlbastruIndigo, 29 April 2021 - 11:44.
Atentie la limbaj!


#677
prostulclaseismile

prostulclaseismile

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 23.04.2021

View PostFloryKab, on 29 aprilie 2021 - 07:31, said:

Eu nu știu ce atâta tura-vura pentru o problemă cât se poate de clară. Y e pentru sex,x pentru casă. Acum depinde ce vrei de la viață si in funcție de asta hotărăști. Sex sau familie. Cu y excluzi familia. Cu x excluzi sexul doar dacă nu ești capabil să o faci să se deschidă mental in fața ta. Violul e o traumă psihică. Cu bărbatul potrivit,consecințele lui pot fi destul de ușor depășite. Și nimeni nu poate ști ce femeie pasională se poate ascunde în spatele acestei traume. Posibil să ai o surpriză de proporții!�� Însă e nevoie de răbdare și multă atenție. Se pare că nu ești bărbatul de care are ea nevoie și s-a resemnat. Pe când tu,nu. In loc să "rezolvi" problema de acasă,ai preferat să arunci vina asupra ei,că e frigida,și ai zburat la alta căreia i-a fost mai ușor să te ia așa cum ești. Probabil că ești genul de bărbat grăbit,fără prea multă răbdare in fața nevoilor partenerei. Apropo,la începutul relației cu x,nu i-ai văzut frigiditatea? De ce ai mers mai departe? Din inerție? Exact așa faci și acum,că te-ai întors la ea. Tot din inerție mergi mai departe cu ea. O minți pe ea și pe tine însuți că totul e și poate fi ok. Dar nu va fi până nu iei taurul de coarne tu însuți și nu te hotărăști să fii bărbatul de care are ea nevoie și in fața căruia sa-si poată depăși temerile și angoasele.
Sa stii ca obiectiv privind, totul e cat se poate de clar. Problema apare odata ce, dupa cum am zis si in posturile trecute, intru intr-un moment de nefacut nimic si atunci ma cuprind toate gandurile. Cum ar fi fost daca, ce s-ar fi intamplat daca, cu ce am gresit, de ce nu m-a vazut, de ce s-a intors la ala (mai nou), etc.
La inceputul (si chiar si in continuarea) relatiei noastre m-am bucurat mai mult de lucrurile care au lipsit in toate celelalte relatii anterioare pe care le avusesem: ea statea cu mine, nu aveam secrete, avea grija de mine, ne simteam bine impreuna chiar daca nu faceam sex. Ne-am furat caciula unul altuia, ea s-a gandit ca si eu sunt asexual, eu m-am gandit ca nu dau 2 bani pe sex. Am gresit amandoi si acum incercam sa facem lucrurile sa fie ok.

View Postmanitu, on 29 aprilie 2021 - 07:37, said:

Prostu’  ��,   știi ce aș face eu în locul tău?
Multumesc! Un pic mai complicat cu concediile anul asta. Sunt responsabil direct de cateva lucruri pe care trebuie sa le livram contra timp si ma indoiesc sincer ca o sa pot sa ma rup o saptamana. Dar un city break ar merge. O sa ma gandesc serios la asta. :-)

View PostMembruAnonim, on 29 aprilie 2021 - 07:58, said:

Cum arăta o zi cu Y?
Aproape la fel, doar ca ei ii suna telefonul in continuu. Mesaje peste mesaje peste mesaje. Pranzul si cina le facea doar daca stateam cu ea prin bucatarie sa-i tin companie. La micul dejun oricum stateam in bucatarie sa fumez 2 tigari, cat timp ea isi facea un sandwich. Cand gateam eu (eu, care n-am gatit aproape niciodata), ea statea in varful patului calare pe telefon. Cat timp am stat la ea, n-am avut nici laptopul, nici playstationul, deci seara ne uitam la niste seriale impreuna, iar la ora 10 adormea si la 7 dimineata era in picioare. De la 7 pana la 8-9, cand ma trezeam eu, statea din nou, calare pe telefon, alte mesaje. In weekenduri ieseam sa bem un suc in oras sau faceam cumparaturi.

View PostMembruAnonim, on 29 aprilie 2021 - 08:17, said:

.. ci cu ani de psihoterapie.
Nici măcar nu cred că X i-a spus asta cu violul. Cred că a băgat-o inițiatorul în poveste, doar așa, ca scuză pentru X. :)
Are deja un an la activ de psihoterapie. Nu am mintit absolut deloc cu aspectele/ideile/povestile pe care le-am insirat pe aici. I-am trimis lui axisborn un PM zilele trecute pe subiectul asta, o sa iti dau si tie un copy paste in privat. As aprecia daca n-ai face public continutul acelui mesaj :-)

View Post_Freya_, on 29 aprilie 2021 - 09:05, said:

eu daca eram barbat si aveam si bani cum spui tu ca ai o rapeam. Ma duceam cu ea la o cabana in creierii muntilor si faceau ca ala din 365 de zile, cu totul planificat la detaliu.
altfel esti pistol cu ala rece ca o astepti tu dansand intr-un picior 6ore  isi arde ea negii de la zona intima.
Multumesc, dar nu stiu la ce te referi cand zici de 365 de zile. Si da, stiu, pentru ea n-a contat ca am stat in frig. Dar a contat ca fostul ei n-a mers cu ea sa faca avort. Nu am putut sa o inteleg pe asta in totalitate.

View PostJayanti, on 29 aprilie 2021 - 09:33, said:

Din tot reiese doar că orice naș își are nașul, asta nu-l vede pe-ăla cât de dobitoc e pentru că i-a activat vreun buton ceva, ție ți-a activat ea un întreg sistem de pistonașe și nu vrei să o blochezi pe toate căile și să accepți finalul/eșecul, neveste-tii săraca și tu i-ai activat butonul cu securitatea și atașamentul și nu știe să-și plătească o factură sau să se imagineze cu un alt bărbat.
Probabil exact asa este :-)

View Postirina2014, on 29 aprilie 2021 - 10:44, said:

acum ai reusit o descriere de semi retarda pt MMORF_X! Daca e asa toanta, si are nevoie de conditii speciale sa se poata concentra pe casa (sa o faca sa se rotesca in jurul soarelui, sa dispara, sau la ce trebuie atata concentrare?), cum de reuseste sa castige si ea niste bani decenti, ca tot ai zis tu fiecare cam ce salariu are?
Am mai zis ca uneori nu-mi aleg cuvintele potrivite :-) Munceste si ii place ce face, dar nu e o workaholica, cum am fost eu sau cum e Y. La ora 6 isi inchide laptopul si restul lucrurilor maine. Are probabil o lista de prioritati in cap, intre care plata facturilor nu s-a regasit niciodata (pentru ca asta am facut-o eu mereu) si cum sa ajunga de acasa la primarie nu stie, ca mereu a mers cu mine (am dus-o eu cu masina). In schimb, are grija sa faca o ciorba si sa bata un snitel, sa spele vasele, sa bage rufele la spalat si sa dea indicatii de unde sa dau cu aspiratorul. Nu pentru ca lucrurile astea ar trebui facute de o femeie, ci pentru ca noi asa ni le-am impartit.

View Postzexelica, on 29 aprilie 2021 - 10:48, said:

Ma, cand esti boer iei femeie de servici si una care-ti gateste (GLOVO o cheama, merge outsourcing). Si ai mai mult timp de joaca.
Scuze, dar nu cred in treaba asta cu femeia care sa vina sa-ti faca curat. E casa ta, daca nu ai 2 copii si nu trebuie sa ai grija de 4 parinti batrani si nu lucrezi 2 joburi, nu ai niciun motiv pentru care sa nu-ti faci singur curat in casa. Sunt eu mai de moda veche, poate. Si in mod cert nu agreez ideea de comanda. Comandam o data, de doua ori pe saptamana, de pofta, dar nu in fiecare zi.

View Postirina2014, on 29 aprilie 2021 - 10:51, said:

Y comanda mancare, dar nu era Ok, ca cheltuia banii (ei) aiurea (conform standardelor lui)
Corect, pentru ca ea nu avea idee de valoarea banilor. Am mai zis, avea un salariu decent, 6000 RON, din care la sfarsitul lunii ramanea cu 50 de lei in cont. Si asta in fiecare luna, nu se simtea bine pana nu ii toca pe toti, pe absolut toti, pe toate tampeniile posibile si imposibile. Si mie mi-a facut scandal de fiecare data (ca au fost mai multe ocazii) cand le-am luat parintilor ei (sau chiar si ei) niste cadouri, ca nu vrea sa-mi 'sparg' banii pe lucruri din astea neimportante. Pai fix lucrurile astea sunt importante, nu 4 perechi de ghete pe care oricum nu apuci sa le porti pe nicaieri, nu o geaca bej, ca ai deja o geaca alba, una neagra, una rosie, una gri si trei paltoane, dintre care unul e bej.
Am avut discutii de a ne muta din garsoniera ei si a ne lua un apartament de 4 camere, care ar fi costat undeva peste 200000 Euro. Mai apoi, sa-l aducem in prezent prin a-l renova, mobila, utila, ar mai fi insemnat alti bani. Pentru ea era totul simplu: ne ajuta tata, ne ajuta mama. Vindem garsoniera, luam 40000 Euro pe ea (nu era chiar corecta estimarea ei), si apoi pentru restul facem credit. Pai da, facem credit, dar cine plateste rata de 80 de milioane pe luna, ce o sa se intample daca maine fac un atac cerebral si raman leguma si nu mai pot sa lucrez. I-am zis ca nu vreau sa chemam mesteri sa faca lucruri pe care as putea sa le fac eu cu tatal ei: spre exemplu, sa vopsim peretii sau sa punem parchet. A zis 'pff, ce-i asta, cum adica sa le puneti voi, chemam mesteri'. Pai da, dragoste, dar mesterii aia nu vin pe gratis. Iar raspunsul ei era 'si ce, ti se pare ca eu nu muncesc? Si daca nu ne ajung banii, ne ajuta ai mei si le dam banii inapoi dupa, daca insisti'. Totul era foarte simplu pentru ea si mie cel putin mi-a dat impresia ca niciodata nu s-a gandit dincolo de ziua de maine, sau dincolo de zilele de 30 ale lunii, cand ne intrau salariile. Mai am exemple de genul asta. Esenta e ca mentalitatea ei era total diferita de mentalitatea mea, mie imi place sa asez cumva lucrurile cat sa le pot tine sub control, sau sa fiu cat mai eficient posibil, dar fara sa fac rabat la calitate. Stiu si eu sa bat un cui, sa sudez, sa dau o gaura in perete si sa folosesc o nivela. Ori cu renovatul e cam acelasi lucru pe care-l ziceam si mai sus, cu grija de casa. Daca nu participi, daca nu pui mana, daca nu stai acolo, daca nu te straduiesti, daca nu te plimbi sa alegi materialele sau culorile sau mobila, eu trag concluzia ca nu-ti pasa. Si nu, nu e vorba de 'poate avea incredere in tine si te lasa sa alegi ca stia ca aveti aceleasi gusturi si o sa-i placa', pentru ca in privinta asta eram cat se poate de diferiti. Ea voia pat cu baldachin, eu voiam un pat cat mai jos ca inaltime. Ea voia gresie in toata casa, eu voiam parchet. Ea voia spoturi, eu voiam benzi de led in tavan. Nu stiu cum pot cataloga asta inafara de lipsa de interes: bine, ce-i drept, nici n-am ajuns pana acolo, sa se concretizeze, dar vazand-o cum face cumparaturile (pe repede inainte, hai, arunca asta in cos, hai, arunca asta in cos, apoi la casa ptiu, baga-mi-as, am uitat legumele, apoi acasa ptiu, baga-mi-as, am uitat painea), sunt destul de convins ca exact asa ar fi fost si in momentul in care ne-am fi mutat impreuna. Probabil ea ar fi stat sa povesteasca cu fetele si eu as fi stat cu tatal ei, sa punem parchet si intr-o alta camera ar fi stat mama ei, sa puna draperii. Si ei ar fi venit doar pentru ca le-as fi zis eu sa vina, nu ca le-ar fi zis ea. Si eu le-as fi zis sa vina pentru ca am considerat mereu procesul asta de mutat intr-o casa noua demn de a fi impartit cu familia.

#678
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Aștept privatul. Te voi surprinde și eu acolo. :D

#679
irina2014

irina2014

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,541
  • Înscris: 04.03.2014
@initiator - asa, si?

View Postprostulclaseismile, on 29 aprilie 2021 - 11:12, said:

..... o sa iti dau si tie un copy paste in privat. As aprecia daca n-ai face public continutul acelui mesaj :-)
daca vrei, da-mi-l si mie. Stii ca sunt discreta

#680
prostulclaseismile

prostulclaseismile

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 23.04.2021
Asa, si ea niciodata n-a inteles valoarea banului :-) Se intindea cat ii era plapuma si in momentul in care s-ar fi pus problema sa ne mutam sau sa cumparam ceva impreuna, ar fi aparut discutii, certuri, contradictii. Am povestit pe aici ce s-a intamplat asta-iarna, cand s-a certat cu un tip pe la munca, de s-a ratoit la mine de parca i-as fi furat caii de la bicicleta. In contextul asta as fi vazut-o bagandu-si suav picioarele si plecand inapoi la garsoniera ei, daca era ceva in casa aia facut asa cum nu i-ar fi placut, sau facut prost de mine si de tatal ei, ca deh, nu suntem tamplari de meserie :-)

#681
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Da, Y este o răsfățată și este genul care trăiește clipa și pe care nu o interesează chestiile casnice. Spre deosebire de X. Mie îmi este clar că în afară de momentele în care făceai sex cu Y, nu o suportai. Și dacă o mai și criticai, te mai întrebi de ce nu a funcționat. Păi de-aia, ai tocat-o mărunt cu chestiile pe care ea nici măcar nu le vedea. :lol:

Edited by MembruAnonim, 29 April 2021 - 11:57.


#682
prostulclaseismile

prostulclaseismile

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 23.04.2021
Aici gresesti, dar doar un pic. Nu o criticam, ci mereu am incercat sa-i deschid ochii, sa-i spun 'uite de ce consider eu ca e mai bine asa. Gandeste-te si tu, nu esti de acord cu mine?'
In ceea ce priveste suportatul, nu stiu ce sa zic ... cert e ca mereu am avut rabdare cu ea. Pentru ce? Sa se intoarca la pustanu' care nu stie nici macar un cui sa bata in perete, dar care sta in apartamentul cumparat de parinti si ii trimit parintii doamna lor de menaj de la 50 de km de Bucuresti in fiecare saptamana, sa vina sa ii faca curat in casa.

#683
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,845
  • Înscris: 01.11.2005

View Postprostulclaseismile, on 29 aprilie 2021 - 12:01, said:

Sa se intoarca la pustanu' care nu stie nici macar un cui sa bata in perete, dar care sta in apartamentul cumparat de parinti si ii trimit parintii doamna lor de menaj de la 50 de km de Bucuresti in fiecare saptamana, sa vina sa ii faca curat in casa.
Da ma, pentru ca ala era peticul ei. Era pe aceiasi lungime de unda cu ea. Pustanul ala gandeea fix ca ea. Si ala avea fix aceiasi durere in poola fata de ziua de maine.

Voi ati fost ca uleiul si apa...cand va agiatati si va sexati, va contopeati, dar cand lasati sa se aseze lucrurile, fiecare se separa...

Edited by tehnics, 29 April 2021 - 12:12.


#684
_Freya_

_Freya_

    Gospodina SUPREMĂ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,961
  • Înscris: 26.07.2017

View Postprostulclaseismile, on 29 aprilie 2021 - 11:12, said:


Multumesc, dar nu stiu la ce te referi cand zici de 365 de zile. Si da, stiu, pentru ea n-a contat ca am stat in frig. Dar a contat ca fostul ei n-a mers cu ea sa faca avort. Nu am putut sa o inteleg pe asta in totalitate.

normal ca nu stii! cauta pe Netflix, cam asa procedeaza un barbat!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate