Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...
 De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...
 Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu
 Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti

datasheet crawling

Sanse refinantare
 

C63s AMG

* * * - - 9 votes
  • Please log in to reply
1283 replies to this topic

#1261
White_sky

White_sky

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 12.07.2016
bad post

Edited by White_sky, 05 June 2023 - 09:40.


#1262
hyp3rion

hyp3rion

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,369
  • Înscris: 18.03.2006

View PostFilmGol, on 23 mai 2023 - 07:23, said:

Alternativele mai realiste ar fi Porsche Cayenne Base/S, Panamera S/GTS, X3M, X5 M50d/40d/45e si cam atat. Pe hartie Macanul ar fi foarte potrivit, dar nu pot trece peste cum arata ,e prea feminin, se vede care e piata pentru care e intentionat.
Oh, dacă nu te grăbești tare, luna asta scot eu la vânzare X6 echipare completă, 3L benzină. De obicei când îmi vând masinile le dau cu cca 10% sub prețul pieței să nu stau cu lunile la vânzare. Și cum săptămâna asta voi fi la Bucuresti, o poți lua și la drive.
Win-win ..eu nu stau cu ea la vanzare, tu o iei la super preț.

Attached Files



#1263
FilmGol

FilmGol

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,116
  • Înscris: 20.03.2023
Imi place mult masina, dar nu stiu daca se incadreaza in buget (70k cu TVA inclus). :)

#1264
uhu10uhu

uhu10uhu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,744
  • Înscris: 04.10.2006
Stelvio QF se incadra in buget (70k) cand ti-am propus... Acum sare de 100k nou.

#1265
sirronkcuhc

sirronkcuhc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,299
  • Înscris: 05.10.2022
Il aduci din US ca au noi sub $80k daca e vreo varianta de a nu plati taxe pe ele. (73k euro ar veni asta converit acum)

Avand in vedere ca au nevandute din 2022, probabil se poate negocia mai bun si pe MY2023 (daca are ceva diferit sa merite).

Edited by sirronkcuhc, 08 June 2023 - 15:29.


#1266
closchkutza

closchkutza

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,438
  • Înscris: 08.12.2006

View Postsirronkcuhc, on 08 iunie 2023 - 15:26, said:

Il aduci din US ca au noi sub $80k daca e vreo varianta de a nu plati taxe pe ele. (73k euro ar veni asta converit acum)

Posibil sa existe dar nu stiu daca vreuna care sa nu miroasa a evaziune :) .

#1267
FilmGol

FilmGol

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,116
  • Înscris: 20.03.2023
Nu prea ma (mai) incanta Stelvio dupa ce am vazut niste filmulete cu build quality-ul absolut jenant.

#1268
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,010
  • Înscris: 03.12.2005
Nu vad ce li se pare in neregula. Dupa ce mi-am lasat de mai multe ori pielea de pe degete prin ele concluzia mea e ca au mult mai multe clipsuri si suruburi decat era absolut necesar. De scartait nu scartaie nimic in ele. Cel putin, in comparatie cu serie 3-ul e liniste ca la biblioteca.

#1269
FilmGol

FilmGol

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,116
  • Înscris: 20.03.2023
E un review de la Throttle House unde misca consola aia cu totul. Plus ca parca ceva ma tine in spate de Alfa.

#1270
Cumulus

Cumulus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,801
  • Înscris: 08.01.2010
Mi-a placut foarte mult Giulia ca design, sasiu, directie, scaune, insa interiorul nu era la nivelul concurentei. E drept ca am condus modelul nou in 2017. Serie 3 arata mult mai bine, atunci, la interior.

#1271
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,010
  • Înscris: 03.12.2005
Nu stiu ce sa zic.. Generatia F30 e proiectata in 2012 si se vede treaba asta pe ici pe colo. Inca are gaura de CD, totusi. Infotainmentul nu are cum sa fie la nivelul BMW pentru ca numai un grup mare poate sustine asa o cheltuiala cu dezvoltarea, dar in rest nu e chiar behind. Pentru mine, oricand le-am avut in paralel plecam mai mult cu Alfa.

Am tras de consola la un Stelvio pe care il am pe acasa. Se misca toata masina pana sa se vada ceva in miscarea consolei, dar nu ciripeste nici un plastic. E drept, asta e facelift si foarte nou, dar nu cred ca au schimbat sistemul de montaj.

#1272
Cumulus

Cumulus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,801
  • Înscris: 08.01.2010
Giulia a fost o surpriza placuta, dar nu doar infotainment-ul era sub medie, chiar si schimbatorul de viteze arata foarte ieftin, in general materialele erau clar sub ce era pe piata la concurenta. Serie 3 avea materiale bune si era bine asamblat, chiar daca se poate critica aspectul clasic.

#1273
FilmGol

FilmGol

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,116
  • Înscris: 20.03.2023
Masina s-a vandut si a fost inlocuita de un Cayenne :) Foarte multumit de alegere, am facut deja 3k km cu cea noua. E varianta cu motorizarea de baza, sfarsit de 2019, dotata bine: scaunele sport cu reglare pe 18 directii (:lol:), incalzire in parbriz si volan, trapa panoramica, cruise control innodrive, sistem audio BOSE.

Am intrebat la dealer in Germania si avea libera o alocare de 992. Tentant, dar cred ca mai aman pana in 2025.

#1274
sirronkcuhc

sirronkcuhc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,299
  • Înscris: 05.10.2022
Sa o stapanesti sanatos! sunt curios cat timp o sa butonezi la scaunul ala pana ce-ti gasesti pozitia optima Posted Image

Edited by sirronkcuhc, 01 September 2023 - 15:00.


#1275
t-balt

t-balt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,141
  • Înscris: 05.08.2005
Poze... cat a fost halatul? Să o folosești sănătos. Cum de ai ales asta in detrimentul a 540i?

Edited by t-balt, 01 September 2023 - 20:58.


#1276
FilmGol

FilmGol

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,116
  • Înscris: 20.03.2023

View Postsirronkcuhc, on 01 septembrie 2023 - 14:59, said:

Sa o stapanesti sanatos! sunt curios cat timp o sa butonezi la scaunul ala pana ce-ti gasesti pozitia optima Posted Image

Fara gluma. Nici pana acum nu am reusit sa gasesc pozitia corecta pentru suportul lombar. Ba prea jos, ba prea sus, ba prea mult, ba prea putin. :)

#1277
closchkutza

closchkutza

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,438
  • Înscris: 08.12.2006
S-o alergi cu placere man! Ceva impresii despre cum se simte la condus Cayenne-ul?

#1278
FilmGol

FilmGol

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,116
  • Înscris: 20.03.2023

View Postt-balt, on 01 septembrie 2023 - 20:57, said:

Poze... cat a fost halatul? Să o folosești sănătos. Cum de ai ales asta in detrimentul a 540i?

65k + TVA a fost in final. Pretul pietei, mai mult sau mai putin. Motivul a fost ca am vrut ceva complet diferit. Eu nu am avut decat fast hatchback/sedan pana acum si am vrut sa merg cumva in directia complet opusa. Fiind complet sincer cu mine si cu voi, cel mai bine era sa imi fi inchiriat un GLE/X5 o saptamana, inghiteam 1k de euro cost si imi faceam o idee. Masina e incredibil de misto, dar cum deja ma uit la "urmatoarea", nu stiu daca va sta foarte mult la mine.

De condus se conduce foarte bine pentru un SUV. La intoarcerea din DE am luat-o pe Transfagarasan si, in afara de surpriza de a da peste doi ursi pe drum, am vrut sa vad si comportamentul dinamic. E foarte bun. Mai ales cand masina e lasata cu totul in pozitia cea mai de jos si suspensia e un pic intarita pentru a limita senzatia de barca din viraje. Nu se compara cu vreo masina sportiva, dar pentru un SUV e foarte ok. Din pacate nu am foarte multe referinte la capitolul asta, in afara de X3-ul pe care l-am avut inchiriat anul trecut in Stuttgart.

Au fost cateva urme de uzura pe piele (una era chiar amuzanta, parea ca un copil a desenat cu un creion direct in bordul de piele al masinii), din fericire am primit o super recomandare a unui atelier din Bucuresti care repara cam orice din piele si sunt foarte multumit de rezultat.

Ca tot intrebati de poze Posted Image

Attached Files


Edited by FilmGol, 04 September 2023 - 09:29.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate