Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 

C63s AMG

* * * - - 9 votes
  • Please log in to reply
1283 replies to this topic

#1279
t-balt

t-balt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,136
  • Înscris: 05.08.2005
Arată bine! Am pus ochii pe un X3M competition, am făcut o ofertă la Autoklass Chitila (ei îl au), dar văd că nici un semn, le-am zis să spună indiferent de rezultat. Is curios daca vor fi serioși.

#1280
FilmGol

FilmGol

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,116
  • Înscris: 20.03.2023
Cel cu piele rosie? Nu e un pic cam scump? In periplurile mele online, absolut tot ce era cu piele rosie era cu 2-3k sub cat ar fi trebuit sa coste daca era cu o varianta neutra de interior (negru, maro etc). Cam aceeasi poveste si cu TVA-ul nedeductibil (tu poate iei pe PF, dar la revanzare o sa mai strambe din nas unii).

Altfel masina e senzationala, sunt sigur. Nu la fel de buna ca daily precum un X3 M40i, dar pentru acele momente cand vrei sa mergi "de toti banii", M-ul e singura varianta. Ce am mai citit este ca SUV-urile au suspensia mai dura decat suratele situate mai aproape de pamant, deci poate un M3 touring? :)

#1281
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,968
  • Înscris: 03.12.2005
Treaba asta cu pielea rosie e love it or hate it. Eu, oricat am incercat sa imi placa, sunt in tabara hate it. Frate-meu are doua masini cu interior rosu si jura ca ii plac mai mult decat celelalte variante.
Pentru mine, daca as alege sa ramana o singura culoare de interior pe lume, as zice sa ramana maro. Sau crem deschis, depinde in ce toane sunt.
Si daca as alege sa dispara complet una nu stiu daca as alege rosu sau negru. Asta excluzand excentricitatile gen albastru, verde etc care nu ar trebui sa existe de la bun inceput.

#1282
t-balt

t-balt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,136
  • Înscris: 05.08.2005
Da, cel cu piele roșie. Mersi de pont cu pielea. Va fi pe persoana fizica, mașină va fi în familie, și probabil va sta undeva la 10 ani, mă îndoiesc că vor fi gânduri de schimbat prea devreme. Sincer, căutările erau pentru plug in, dar mi s-a părut o varianta foarte interesanta.

Prețul cerut acuma e 63k, nu știu cât era când ai văzut tu.

#1283
FilmGol

FilmGol

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,116
  • Înscris: 20.03.2023
Mi-a placut intotdeauna un interior negru, mi se pare versatil. Merge si cand esti imbracat sport si mai elegant - cel putin asa zice nevasta-mea. :lol: A inceput sa-mi placa masina, e clar love-hate. Caut permanent motive sa fac drumuri cu ea. Mi-ar placea sa testez un X5 sau GLE, sunt curios cat de mare e diferenta de sportivitate. Cam duc lipsa camerei 360*, tot timpul am stresul ca nu stiu pe unde sunt borduri sau alte obstacole. Dar na, nu e ca si cum am avut din ce sa aleg dupa ce a picat prima varianta.

As mai zice si ca are un consum foarte bun, pentru dinamica si cat de grea e masina. Mers linistit e doar un pic  peste Golf (adica ~13l/100km), in oras, cu viteza medie 20km/h, cam 20% consumul. E un pic sub ce ma asteptam, ca sa fiu sincer.

#1284
Cumulus

Cumulus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,790
  • Înscris: 08.01.2010
Clar negru la interior pentru masinile sport. X5-ul nou se misca si sta bine pe drum (pentru un SUV), dar ma astept ca un Cayenne sa aiba directia mai comunicativa si sasiul ceva mai bun, in rest ca greutate, motorizari, cutii de viteze nu cred sa fie diferente notabile. Nu am condus Cayenne, dar conduc cand si cand un X5 m50d Final Edition (au renuntat la motorul de 400CP si au scos edtitia asta de final) si oricat il tin in frau suspensia pneumatica si amortizoarele adaptive in Sport, se simte mult inertia masinii, atat pe viraje, cat si pe franare. Nu cred ca GLE e la nivelul lui X5, dar nu am condus unul. Ce imi place la Porsche este ca se simte ca un instrument de precizie, in comparatie cu BMW, care e mult mai violent in reactii. Asta insa pe modelele mici, pe care le-am condus.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate