Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 

C63s AMG

* * * - - 9 votes
  • Please log in to reply
1283 replies to this topic

#1
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003
Dupa cum spune si titlul, se da una bucata C63s AMG, fabricat acum fix 4 ani, prima inmatriculare in 01/2019, 33 de mii de km. Am semnat actele si urmeaza sa vina sper saptamana viitoare masina. Inca de cand am luat C43-ul, acum 4 ani, mi-au fugit ochii dupa C63, dar o combinatie intre reticenta dealerilor de a importa masini din afara si lipsa bugetului pentru una noua m-au facut sa raman la varianta in 6 cilindri. Acum a venit vremea sa imi iau "revansa" si am luat masina care trebuia.

Ca dotari, cum ar spune si samsarul, e "full". Dintre cele importante:
- Farurile LED ILS (exceptionale, le am si pe masina asta)
- Camera 360*, foarte utila pentru a nu zgaria jantele/masina prin spatii inguste. Fiind daily driver, e foarte importanta pentru mine functia asta. Ma mandresc ca in 4 ani cu C43-ul si sute de parcari facute prin tot felul de cotloane nu am zgariat sau atins niciodata masina sau rotile.
- Sistemul audio Burmester
- Evacuarea performance fara de care masina sufera foarte mult la capitolul prezenta scenica
- Trapa panoramica
- Heads-up display
- Toate sistemele de cruise control cu control al directiei si distantei precum si sistemele de siguranta - daca iesi cu spatele si se apropie ceva pe care nu-l vezi, franeaza singura
- Iluminare ambientala

Interiorul incepe sa-si arate varsta, e normal, e o masina conceputa la inceputul anilor 2010, dar avand in vedere ca noul C63 va veni cu motorul in 4 cilindri, acum era cam ultima sansa sa-mi pot implini visul asta fara sa cumpar o masina prea veche si abuzata.

Dar bineinteles ca tot farmecul este de fapt ce este in afara cabinei, adica motorul de 4l biturbo V8, cuplat cu diferentialul spate controlat electronic si totul cu o evacuare care suna aproape la fel de bine ca motorul 6.2l aspirat pe care l-a inlocuit.

Attached Files

  • Attached File  1.jpg   112.1K   763 downloads
  • Attached File  10.jpg   99.77K   800 downloads
  • Attached File  6.jpg   113.8K   797 downloads

Edited by figo1988, 11 March 2021 - 12:18.


#2
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Sa te bucuri de ea :)

#3
AWE

AWE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,561
  • Înscris: 12.10.2005
Arata super masinuta, s-o folosesti fara incidente pana ajunge la 300k dupa care sa ne putem lua te tine ca posesor de cazan premium vechi Posted Image Cat a fost pretul daca nu e vreun secret?

#4
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,296
  • Înscris: 13.01.2011
Frumoasă culoare.

#5
emil_sv

emil_sv

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 5,663
  • Înscris: 19.12.2012
Hehe, felicitari! O sa iti placa max!

#6
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,487
  • Înscris: 18.06.2007
mă bucur când îmi urmezi sfatul și alegi un sh „sigur” Posted Image - sfatul de când ai luat c43-ul

să o stăpâniți sănătoși

un exemplar de toate aprecierile.

Edited by bobalex18, 11 March 2021 - 12:52.


#7
alliNdanuTz

alliNdanuTz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,804
  • Înscris: 12.06.2010
Superba, felicitari
Posted Image

#8
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,966
  • Înscris: 03.12.2005
Felicitari. Ultima inainte de cartile de istorie.

#9
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,845
  • Înscris: 01.11.2005
Aaaa, vreau si eu... Posted Image

#10
undesignus

undesignus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,505
  • Înscris: 28.06.2006
Sa fie intr-un ceas bun!
Multi km fara evenimente neplacute Posted Image

#11
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,565
  • Înscris: 15.06.2007
sa te bucuri de ea si calatorii placute!

Curiozitati: 1 ai zis ca are 4 ani, dar prima inmatriculare era in 2019.. asta inseamna ca a stat undeva neinmatriculata 2 ani, in  starea de nou nout?  Cine si de ce ar lasa asa ceva sa se intample?
2 ) cat a scazut pretul de la nou pana la a doua inmatriculare, adica cu cat o cumperi?
Restul e can can..

Si da , cauloarea e misto, exact cum ii vine cel mai bine.

#12
luci_flash

luci_flash

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,003
  • Înscris: 17.09.2010
Sa te bucuri de ea, dar mai ales de sunetul motorului!

#13
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003
Multumesc tuturor, de abia astept sa ajunga, inca cativa pasi de rezolvat, dar nu cred ca o sa mai fie surprize Posted Image Pretul a fost 59 400 inc TVA, niciun secret.

Pretul de nou inca nu l-am aflat, dar am configurat un FL cu dotarile ei si am ajuns la 115 mii... Probabil si motivul pentru care a stat atata in showroom pana sa fie luata.

Edited by figo1988, 11 March 2021 - 14:23.


#14
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,487
  • Înscris: 18.06.2007
preț de a4 decent dotat. eu zic că ai găsit fff bine. se pliază foarte bine la ce căutai.

#15
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003

 bobalex18, on 11 martie 2021 - 14:23, said:

preț de a4 decent dotat. eu zic că ai găsit fff bine. se pliază foarte bine la ce căutai.

:lol: Nu cred ca asta a fost atat de mult totusi. Imi aduc aminte ca am facut un calcul si cel putin la C43 crescusera preturile cu vreo 20% in astia 4 ani, deci mai degraba in jur de 100 de mii. Foarte mult oricum.

#16
sSorsy

sSorsy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,360
  • Înscris: 24.03.2017
Si eu care credeam ca sectorul privat a fost ingenunchiat de pandemie Posted Image

#17
PMMEDOGPICS

PMMEDOGPICS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 333
  • Înscris: 13.12.2019
E altceva. :) Sa o folosesti sanatos!
O intrebare, ai luat-o prin intermediul unui dealer MB din Romania? In sensul ca ei ti-o aduc si se ocupa de toate cele? Stiu ca la BMW se poate treaba asta foarte elegant, dar nu stiu cum e la Mercedes. La Audi am intrebat si e o mare prostie, cel putin la dealer-ul respectiv. Pe scurt, eu trebuie sa ma ocup cam de tot, dar ei tot cer 5% comision. =))))

#18
emil_sv

emil_sv

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 5,663
  • Înscris: 19.12.2012
Pai si cu 43-ul ce faci? Ti l-au cumparat cei de la MB?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate