Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

C63s AMG

* * * - - 9 votes
  • Please log in to reply
1283 replies to this topic

#19
AWE

AWE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,543
  • Înscris: 12.10.2005

 PMMEDOGPICS, on 11 martie 2021 - 14:51, said:

dar nu stiu cum e la Mercedes.

Cel putin in cazul celor de la Tiriac, se ocupa ei de absolut tot, tu trebuie doar sa alegi masina de pe stoc (eu am gasit ce voiam la MB in Germania) si sa o platesti (un avans pana o aduc, restul de bani inainte sa o preiei fizic). Toate masinile vin cu revizia facuta proaspat, chiar daca au doar 1k kilometri facuti, e o cerinta a celor de la MB, respectiv toate au garantie de producator de care poti beneficia la orice dealer autorizat din tara (probabil si din afara tarii). Ce mi-a placut e ca descrierea celor de la MB e foarte elaborata, absolut totul apare descris in cele mai mici detalii, daca au existat eventuale reparatii sau daca are vreo zgarietura cat de mica si oricum dealerul trebuie sa rezolve chestiile astea inainte de a preda masina clientului.

PS: Nu stiu daca Figo a luat-o prin reprezentanta, dar am scris ca raspuns la intrebarea ta.

#20
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003
C43-ul este leasing operational si va fi returnat, probabil cumparat de un amic ulterior. Posted Image

Cat priveste solutia de achizitie, AWE a descris-o destul de bine, cu mentiunea ca doar masinile in garantie de fabrica beneficiaza de garantie in continuare atunci cand sunt luate printr-un dealer MB. Daca masinile au doar acea garantie de 24 de luni oferita de dealerii MB din Germania, procedura de achizitie este un pic mai complicata si trebuie gasita o firma de leasing dispusa sa finanteze masina direct de la firma din Germania.

 sSorsy, on 11 martie 2021 - 14:49, said:

Si eu care credeam ca sectorul privat a fost ingenunchiat de pandemie Posted Image

Unele sectoare au suferit foarte mult in pandemie, altele mai putin, iar inca cateva (printre care si al meu) au avut unul din cei mai buni ani.

Edited by figo1988, 11 March 2021 - 15:33.


#21
AWE

AWE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,543
  • Înscris: 12.10.2005

 figo1988, on 11 martie 2021 - 15:32, said:

doar masinile in garantie de fabrica beneficiaza de garantie in continuare atunci cand sunt luate printr-un dealer MB. Daca masinile au doar acea garantie de 24 de luni oferita de dealerii MB din Germania, procedura de achizitie este un pic mai complicata si trebuie gasita o firma de leasing dispusa sa finanteze masina direct de la firma din Germania.

In cazul Tiriac Auto, finantarea se face direct de la ei ca vanzator, pentru ca masina odata comandata e platita integral de catre ei inainte de a fi adusa in tara (chiar daca de la client au incasat pana in momentul ala doar un avans), deci devine proprietatea Tiriac Auto. Garantia e de fabrica, intr-adevar dar sper sa nu am nevoie de ea Posted Image

Edited by AWE, 11 March 2021 - 16:35.


#22
ariasi

ariasi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,398
  • Înscris: 25.07.2006
Mișto Mercedesa, să fiți sănătoși și să vă bucurați de ea! Am stat și eu în dreapta într-una și am simțit niște accelerații spectaculoase.

#23
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 71,988
  • Înscris: 15.06.2007

 sSorsy, on 11 martie 2021 - 14:49, said:

Si eu care credeam ca sectorul privat a fost ingenunchiat de pandemie Posted Image
chiar este, dar nu toate sectoarele. Unele sectoare  au inflorit, altele s-au putrezit.

#24
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003

 AWE, on 11 martie 2021 - 16:31, said:

In cazul Tiriac Auto, finantarea se face direct de la ei ca vanzator, pentru ca masina odata comandata e platita integral de catre ei inainte de a fi adusa in tara (chiar daca de la client au incasat pana in momentul ala doar un avans), deci devine proprietatea Tiriac Auto. Garantia e de fabrica, intr-adevar dar sper sa nu am nevoie de ea Posted Image

Ce masina ai luat? :)

#25
AWE

AWE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,543
  • Înscris: 12.10.2005

 figo1988, on 11 martie 2021 - 20:22, said:

Ce masina ai luat? Posted Image

Asta. AMG 45 S n-aveau in bugetul meu Posted Image

#26
the_same

the_same

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,130
  • Înscris: 13.11.2012
Congrats!Sa va bucurati toti 3 de ea!
Desi e C ul suprem, imi place ca e totusi discret si nu iese prea mult in evidenta, se aseamna cu modelul normal. Eu i as da inscriptiile spate jos.

#27
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,883
  • Înscris: 31.03.2003
Nu-mi pare rau ca am asteptat atat pentru o tura pe Tihuta. :D

#28
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003

 AWE, on 11 martie 2021 - 20:38, said:

Asta. AMG 45 S n-aveau in bugetul meu Posted Image

Buna afacere Posted Image Oricum A45 mi se pare overrated si e un pic prea de copii pentru gusturile mele.

 the_same, on 11 martie 2021 - 21:15, said:

Congrats!Sa va bucurati toti 3 de ea!
Desi e C ul suprem, imi place ca e totusi discret si nu iese prea mult in evidenta, se aseamna cu modelul normal. Eu i as da inscriptiile spate jos.

Multumim!

Da, e foarte "ascunsa", comparativ cu M3 care se vede de la distanta ca e ceva cu totul special. Personal, nu sunt foarte hotarat. Sunt momente cand ma bucur ca e discreta si nu iese in evidenta, iar altele (parca mai multe) cand mi-as dori sa ma uit la ea si sa imi transmita si vizual ideea de masina nebuna.

 oaspetele, on 12 martie 2021 - 06:49, said:

Nu-mi pare rau ca am asteptat atat pentru o tura pe Tihuta. Posted Image

S-au potrivit bine :D

Edited by figo1988, 12 March 2021 - 08:45.


#29
emil_sv

emil_sv

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 5,663
  • Înscris: 19.12.2012

 figo1988, on 12 martie 2021 - 08:45, said:

Da, e foarte "ascunsa", comparativ cu M3 care se vede de la distanta ca e ceva cu totul special. Personal, nu sunt foarte hotarat. Sunt momente cand ma bucur ca e discreta si nu iese in evidenta, iar altele (parca mai multe) cand mi-as dori sa ma uit la ea si sa imi transmita si vizual ideea de masina nebuna.


Se vede ca nu e C normal. C63 fata de 43 are aripile umflate, sta mai jos, are striatiile alea pe capota etc. E relativ discret dar nu chiar. Mi se pare cam in acelasi ton cu M3 F80 ca si diferenta intra modelul normal si sport. Daca le pui una langa alta se vede clar ca 63 e mai agresiv. Plus sunetul care te anunta de la distanta. Nu totul trebuie sa fie galben si cu eleroane Posted Image Mie mi se pare ca fiind relativ discreta emana asa gen... incredere de sine, nu simte nevoia sa isi anunte prezenta, gen tace si face asa.  Posted Image Iar de motorul ala o sa te indragostesti, o sa ti se para un compromis totul pe viitor la ritmul in care dispar V8-urile. Nimic nu se compara.

Edited by emil_sv, 12 March 2021 - 10:42.


#30
emil_sv

emil_sv

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 5,663
  • Înscris: 19.12.2012
Si apropo daca vreodata vrei sa ii faci vreo modificare, nu e alta mai buna decat asta:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/qQcO_nwSxr4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Evacuarea Akrapovic din titaniu pt C63. Stiu ca sunt scumpe dar Akrapovic este nr 1 la calitate.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/_jbk8mlRNNQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Si apropo de ce ziceam ca in forma ei e mai cool uite ce modificari are asta ca sa se remarce... Un pic ridicol. Dar evacuarea suna bine :D

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/_N0jTPBPzfw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by emil_sv, 12 March 2021 - 13:24.


#31
WorstSpiderman

WorstSpiderman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 18.06.2019
Daca nu are asta.. degeaba.Posted Image





Glumesc desigur Posted Image

Attached Files

  • Attached File  ur.jpg   373.47K   224 downloads


#32
AWE

AWE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,543
  • Înscris: 12.10.2005

 WorstSpiderman, on 12 martie 2021 - 18:24, said:

Daca nu are asta.. degeaba.Posted Image




Glumesc desigur Posted Image

Are, are! Acum, nu stiu de Figo dar eu in masina ascult mai mult radio si nici macar la volum mare. Uneori mai bag cate ceva metale de pe telefon dar rar si doar 2-3 piese. Cred ca mi-ar ajunge o boxa din aia mica bluetooth :D

#33
bolo

bolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,005
  • Înscris: 01.11.2005
El e interesat de sunetul motorului si voi o dati in playback...

#34
t-balt

t-balt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,133
  • Înscris: 05.08.2005
Burmester la C class e doar doar doua boxe de medii extra in stâlpul A, grila cromata și o calibrare a boxelor și a sunetului de către cei de burmester. Boxele is aceleași cu cele de pe C-ul normal. Se aud mai bine, dar nu e același lucru cu burmester de 7000e de pe S clasa :).

Oricum motorul se aude senzațional în trafic :)

#35
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003
@Emil: Nici eu nu vreau ceva exagerat, ci un pic mai agresiv, sedanul e foarte rotunjit prin designul masinii si atunci intreaga masina pare destul de moale din spate si lateral-spate. De exemplu un difuser de genul asta (nu neaparat de carbon) si niste praguri laterale ar schimba in bine designul si agresivitatea.

[ https://ae01.alicdn.com/kf/H70f57dac2554448ea469a292d5a4ef77r.jpg_q50.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Stiu ca absolut toate review-urile au ridicat in slavi sistemul audio burmester. Sigur ca nu are cum sa fie la nivelul celui de pe S klass, in primul rand masina nu are antifonarea necesara si nici nu ar putea vinde la 1000 de euro, ceea ce pe S klass vand cu 7000.

#36
emil_sv

emil_sv

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 5,663
  • Înscris: 19.12.2012

 figo1988, on 13 martie 2021 - 10:46, said:

@Emil: Nici eu nu vreau ceva exagerat, ci un pic mai agresiv, sedanul e foarte rotunjit prin designul masinii si atunci intreaga masina pare destul de moale din spate si lateral-spate. De exemplu un difuser de genul asta (nu neaparat de carbon) si niste praguri laterale ar schimba in bine designul si agresivitatea.


https://www.brabus.c...2-amg-c-63.html

Edited by emil_sv, 13 March 2021 - 11:57.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate