Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )

Implanturi dentare clinici Consta...

Viata cu butelie versus retea de ...

Nelamurire succesiune
 Roka Residence Doamna Ghica

Concediu medical pe zile din urma

Receiver satelit care sa faca aut...

Recuperare sim/eSIM digi.
 charger "laptop de muzeu"...

apartament vandut de tatal sotiei...

Socializare -grupuri

Puteti sa-mi indicati numele soft...
 Pret zugravit

Megalopolis (2024)

Integra A8690

Solutie asamblare perete - cada.
 

Xiaomi Mi11 Lite

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
639 răspunsuri în acest subiect

#91
curentelectric

curentelectric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.239
  • Înscris: 31.05.2007

View PostSilver&Gold, on 05 iunie 2021 - 09:40, said:

Intentionez sa cumpar un mi11 lite 5g. In afara ca unora nu li se vede bine netflix ul, acesta fiind probabil singurul motiv pt care isi cumpara ei telefon, i ati gasit alte minusuri sau defecte ? Oscilez intre acesta si poco f3, insa acesta ar fi prima alegere. As renunta la el in favoarea lui poco f3 doar daca ar avea unele neajunsuri sau probleme reale si evidente. Bineinteles, nu cacaturi ca nu se vede bine netflix ul sau ca nu face poze ca un telefon de 1000 de euro.
+1

Poco e telefon, mi 11 lite e telefon sexos.

As merge pe 11 lite din motivele pe care le-am avut și eu la achiziție, e slim, se simte bine in mână și are chip mai nou in 5nm. Progresul se vede cam din orice unghi te-ai uita. Și inclin sa cred că nici aia cu display-ul nu e o problema reală, poate a fost la început la lansare ...

View Postionutblv, on 05 iunie 2021 - 09:50, said:

E oferta la Altex 6gb/128 cu 1600 lei - 10%
1439 de lei este un preț super pentru ceea ce oferă. Eu nu as mai sta pe gânduri...

#92
sande

sande

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 384
  • Înscris: 20.05.2007
Am facut si eu comanda la Altex,ieri dadusem la emag si am anulat,diferenta de 180 lei

#93
Silver&Gold

Silver&Gold

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 485
  • Înscris: 01.11.2006
Pe cel cu 8/256 doresc sa il iau. Insa la pretul respectiv de 1430 nu e nici macar ala de 6/128. Probabil i am ofensat pe privitorii de netflix si n au considerat ca merita sa isi spuna parerea despre telefon, fiind ocupati cu vizionatul si chinuindu se sa citeasca subtitrarile.  Am mai citit cateva review uri si cam toata lumea vorbeste numai la superlativ despre el. Multumesc oricum curentule pt parerea ta, o sa cumpar unul zilele urmatoare.

#94
curentelectric

curentelectric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.239
  • Înscris: 31.05.2007
Mie 1439 mi-a ieșit prețul după aplicarea codului de reducere pe situl Altex.

Te rog sa ții cont că părerea mea e formata după puțin timp de folosire și după un studiu ceva mai amănunțit al sărăciei ăleia de display, in urma căruia am pus și o poza. Tot mai aștept să văd dacă am văzut eu bine sau nu.

Oricum, bateria nu scade la fiecare aprindere a telefonului, pe wifi stau mai mult insa nici pe rețeaua mobila nu da semne de oboseala.

Nu vreau sa vorbesc la superlativ de el, însă aștept să văd și alte păreri relativ la cea am observat eu...

#95
ionut_lazar2001

ionut_lazar2001

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 766
  • Înscris: 07.10.2009

View PostSilver&Gold, on 06 iunie 2021 - 08:57, said:

Pe cel cu 8/256 doresc sa il iau. Insa la pretul respectiv de 1430 nu e nici macar ala de 6/128....

A fost ieri acest pret..astazi altex a marit pretul si pentru Mi11 lite si pentru Poco F3

#96
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 19.773
  • Înscris: 21.08.2008
N-o fi mai bun la 1377 de lei un Poco F3 6/128gB?
https://mi-home.ro/p...8gb-night-black

Fișier atașat  2021-06-06.png   64,2K   36 download-uri

Editat de danghetau, 06 iunie 2021 - 11:23.


#97
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 27.598
  • Înscris: 31.08.2006

View Postdanghetau, on 06 iunie 2021 - 11:21, said:

N-o fi mai bun la 1377 de lei un Poco F3 6/128gB?
https://mi-home.ro/p...8gb-night-black


Vad ca a urcat pretul. Nu mai e 1377 lei.

#98
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 19.773
  • Înscris: 21.08.2008
Nu a urcat pretul, pe langa reducerea aceea de 10% din prezentarea produslui, mai este una cand pui produsul in cos.
Inca poate fi luat cu 1377.

#99
Florin_lou

Florin_lou

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.559
  • Înscris: 26.03.2006
E bun prețul dar lipsește produsul.

#100
george05

george05

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 358
  • Înscris: 20.06.2007

View PostSilver&Gold, on 06 iunie 2021 - 08:57, said:

Pe cel cu 8/256 doresc sa il iau. Insa la pretul respectiv de 1430 nu e nici macar ala de 6/128. Probabil i am ofensat pe privitorii de netflix si n au considerat ca merita sa isi spuna parerea despre telefon, fiind ocupati cu vizionatul si chinuindu se sa citeasca subtitrarile.  Am mai citit cateva review uri si cam toata lumea vorbeste numai la superlativ despre el. Multumesc oricum curentule pt parerea ta, o sa cumpar unul zilele urmatoare.

Având în vedere că ești un nesimțit, e oarecum normal că ai fost ignorat.

#101
curentelectric

curentelectric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.239
  • Înscris: 31.05.2007

View Postgeorge05, on 06 iunie 2021 - 16:08, said:



Având în vedere că ești un nesimțit, e oarecum normal că ai fost ignorat.
Te rog frumos, nu-l lua pe "nesimțit" ca motiv sa nu dezvolți. Pune și tu niște poze sa vedem despre ce este vorba.

Mai am 1 săptămână să-l returnez...

#102
ionelmsn

ionelmsn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 191
  • Înscris: 01.06.2009
Buna,
are cineva idee daca Xiaomi Mi 11 Lite 5G modelul M2101K9G cu Android 11 evident si care din cate am inteles a primit deja update-ul la MIUI 12.5.1Stable poate inregistra apeluri? Datorita profesiei am neaparata nevoie de aceasta functie si nu as vrea sa dau banii pe tel degeaba? Momentan detin un Redmi Note 8 Pro pe care nu am nici o sansa la asta indiferent ce aplicatie am cumparat (inregist. apeluri. Pro) de exemplu! Multumesc!

#103
ggelu

ggelu

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 7.317
  • Înscris: 21.01.2009
Din cate stiu  functia de inregistrare apel  e in functie de versiunea de Miui.  Pe versiunea europeana e dezactivata iar pe cea de pe Xiaomi.eu  sau chinezeasca este prezenta.  Pe versiunea globala n-am idee .
Asa ca verifica ce versiune de Miui ai pe telefonul actual.  Nu de alta dar poate nimeresti unul  tot cu Miui european.

#104
ionelmsn

ionelmsn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 191
  • Înscris: 01.06.2009

View Postggelu, on 11 iunie 2021 - 11:50, said:

Din ...
Asta este faza, nu am cumparat inca telefonul dar pe siteul de pe care vreau sa cumpar Mi 11 Lite 5G-ul are specificatiile enumerate de mine in postul anterior iar versiunea este in mod cert cea Global! Rog pe oricine imi poate da un raspuns este mai mult decat bine venit. Inca o data multumesc!

Editat de Ciubex, 11 iunie 2021 - 12:34.


#105
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 9.896
  • Înscris: 03.02.2005
Daca ai rabdare si ti-ai flash-uit vreaodata firmware pe telefoane, sfatul meu este sa cumperi varianta globala sau mai bine cea europeana, astea sunt configurate sa mearga bine pe retelele de pe la noi.
Chiar daca acestora le lipseste din softul aplicatiei de apeluri inregistrarea nativa, poti flash-ui firmware-ul xiaomi.eu si sa beneficiezi de inregistrarea apelurilor, ca o functie nativa in aplicatia de apeluri.

#106
ionelmsn

ionelmsn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 191
  • Înscris: 01.06.2009

View PostCiubex, on 11 iunie 2021 - 12:37, said:

...
@Ciubex, Multumesc de raspuns, asta cu flash-uitul ma depaseste un pic dar ma gandesc ca pana la urma cu putina indrumare m as descurca! Imi place mult telefonul asa ca in weekendul asta voi comanda unul varianta Global in speranta ca voi reusi faza cu inregistrarea apelurilor! Oricum eram mult mai fericit daca cineva cu acest model ar fi stiut dinainte raspunsul! Oricum ultumesc mult si un sfarsit de saptamana minunat va doresc tuturor! Stima!

Editat de Ciubex, 11 iunie 2021 - 13:15.


#107
ph13xlv

ph13xlv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.119
  • Înscris: 09.01.2015
Daca reusesti ceva, tine-ne la curent. Si cu ce varianta ai luat si mai departe.
Stiu ca ,,Ciubex,, e priceput in astea, poate ne ajuta.
Si eu sunt interesat.
Spor!

#108
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 9.896
  • Înscris: 03.02.2005
Multumesc pentru aprecierea voastra, da' nu sunt priceput in masura in care as face din asta o meserie, insa sunt atent la pasii pe care i-au documentat ceilalti :)
Xiaomi.eu mi se pare un custom firmware bine facut si, daca ai telefon Xiaomi e chiar pacat sa nu il folosesti.
Daca insa vrei sa fii pe varianta "sigura", poti opta in a-ti flash-ui un firmware oficial pentru India (Miui oficial de la Xiaomi), spre exemplu, pentru ca din cate stiu are aplicatiile pentru apeluri de al Miui si nu cele de la Google.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate