Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Profesorii de educatie fizica - paraziti !

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
68 replies to this topic

#1
neks

neks

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 701
  • Înscris: 04.04.2020
Tocmai mi-am scos nepotica de 9 ani de la scoala la ora 11.50. A fost o urgenta personala, mi-am lasat treaba si m-am dus ca masina dupa ea.
Am vazut-o imbracata in trening, o intreb: -ai avut educatie fizica ? Imi raspunde ca, da..!!  
Zic: - ce ai facut la educatie fizica ? Zice: -nimic, am stat cuminti in sala de sport pe bancute, a venit doamna directoare adjunct si ne-a spus ca nu vine profu' de fizica pt ca are niste probleme personale. ( Copiii au doua ore de sport pe saptamana ).
Zic: -pai cum asa ? Zice: -pai din 8 februarie de cand am inceput scoala ( anul aceasta banuiesc, clasele I-IV ) l-am vazut doar o singura data. Nu vine...!!

Acuma zic si eu, dupa un de zile de stat acasa dar cu salariul incasat, profesorii astia de sport nu isi pot rezolva problemele personale in afara programului de "munca" ?! Sau, hai ca lipsesti o ora, dar nu la fiecare ora..!! Sau, daca tot e haosul asta poate nu mai are rost sa mearga la servici, io stiu, nu stiu.....naiba stie Posted Image !! Important este sa-si incaseze salariile...

Asa a fost mereu cu profesorii de sport, si cand am fost eu in scoala, s-o lasam cu pandemia.....se risipesc bani multi in Romania pe nemunca, cu bugetarii in special  Posted Image

Edited by neks, 26 February 2021 - 12:51.


#2
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015
Confirm :)
Cand se facea scoala online, ii pica netul lui dom prof in fiecare vineri si nu putea face. Deh, urma weekendul. Urma pentru altii, ca pentru unii incepuse deja.

Acum nu fac pt ca e frig (cand e frig). Au facut de vreo 2 ori afara. Noroc ca e ultima ora si ca ne anunta dinainte daca fac sau nu.
Au sala de sport dar cica nu o folosesc din cauza covid.


BTW, unde se mai foloseste termenul de profesor pt cei care predau in invatamantul preuniversitar? Ca nu prea exista asa ceva pe nicaieri.
Profesor chiar inseamna ceva, nu un simplu "teacher". Institutor ce are?

Edited by underb, 26 February 2021 - 13:01.


#3
WestPoint

WestPoint

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,054
  • Înscris: 12.12.2016
Bugetarii , si nu numai, isi fac de cap cu pandemia asta. Este scuza si motivul devenit standard pentru tot ce nu se exacuta corect sau la timp.
Nu numai in Romania, in Germania aproape la orice nivel, mai ales la servicii. In intreprinderi sau la birou, cum ai un pic de febra, cum medicul de casa iti
da concediu de boala de 2 saptamani in loc de 1 sau 2 zile.

#4
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,161
  • Înscris: 15.05.2008
nu poti generaliza cu asta
cu mare drag imi aduc aminte de profu de sport din liceu
cred ca avea la 50 ani,radeai cu el,dar nu scapai de flotari si genoflexiuni
cand aveam norma pt nota tot liceul era cocosat de la el,pana la sf trimestrului nu scapa niciunu fara acea norma
tin minte ca din cauza problemei de la o mana(in generala ma fofilam) zic eu nu pot face flotari,el nu m-a crezut,s-a asezat si a facut flotari intr-o mana,deci poti si tu

#5
britneysbitch

britneysbitch

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,295
  • Înscris: 06.01.2012
Profesorii de educație fizică în România au fost dintotdeauna (și zic deterministic și că vor fi) toxici pentru copii. Și ca oameni sunt al dracului.

Zero creativitate, zero metode didactice. Cel puțin unde cunosc eu, profesorii nu-i lasă pe copii să pună muzică la ore măcar cât se joacă, nu-și pot alege propriile activități, nu pot să danseze șamd. Educația fizică la noi este încă la nivelul facem înviorarea pe țipetele profesorului, iar apoi flotări și genoflexiuni aiurea până faci "de 9 măcar".

#6
_R_A_D_U

_R_A_D_U

    MembruAnonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,082
  • Înscris: 16.10.2018

 neks, on 26 februarie 2021 - 12:48, said:

...
Asa a fost mereu cu profesorii de sport, si cand am fost eu in scoala, s-o lasam cu pandemia.....se risipesc bani multi in Romania pe nemunca, cu bugetarii in special  Posted Image
Ohoho, cineva face spume la gură... Știu, e greu să te faci profesor dar e mai ușor să aruncăm cu căcat. Continuați cu invectivele!

#7
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,682
  • Înscris: 22.01.2015
toti aia de la fac. sport tre sa parcheze undeva. Care-s mai buni devin ceva antrenori,arbitri&shit(dupa ceva cursuri).  Ceilalti esueaza la propriu pe la scoli,licee.  Interes 0,banu vine!  Mai e totusi un specimen de professor de sport-  Daca cumva scoala/liceul are ceva echipa inscrisa la concursurile intre scoli mai misca cevaceva,altfel nada.

#8
_R_A_D_U

_R_A_D_U

    MembruAnonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,082
  • Înscris: 16.10.2018

 MikeSpike, on 26 februarie 2021 - 13:14, said:

toti aia de la fac. sport tre sa parcheze undeva. Care-s mai buni devin ceva antrenori,arbitri&shit(dupa ceva cursuri).  Ceilalti esueaza la propriu pe la scoli,licee.  Interes 0,banu vine!  Mai e totusi un specimen de professor de sport-  Daca cumva scoala/liceul are ceva echipa inscrisa la concursurile intre scoli mai misca cevaceva,altfel nada.
Să vorbească și nea ion că este și el tot om... N-ai habar de cum stau lucrurile,  însă dai din fleancă. Antrenorii sunt una, profesorii - alta. Dar, minte multă nu se cere, să fii prost să ai putere! puterea de a da din fleancă.

#9
doxan

doxan

    Disident politic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,502
  • Înscris: 22.12.2015
Este aberant sa mai faci ore de educatie fizica in contextul actual, mai ales intr-o sala de sport inchisa.

Edited by doxan, 26 February 2021 - 13:21.


#10
neks

neks

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 701
  • Înscris: 04.04.2020

 _R_A_D_U, on 26 februarie 2021 - 13:12, said:

Ohoho, cineva face spume la gură... Știu, e greu să te faci profesor dar e mai ușor să aruncăm cu căcat. Continuați cu invectivele!
Ohoho, si cand vad statistic ca cei mai multi pedofili din RO sunt tot "profesorii/antrenorii" de sport imi cresc spumele la gura proportional Posted Image

Edited by neks, 26 February 2021 - 13:24.


#11
_R_A_D_U

_R_A_D_U

    MembruAnonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,082
  • Înscris: 16.10.2018
Ai dracu profesori de sport... și putori și pedofili. Mai sunt și hoți, că vă bagă mâna-n buzunar... Spune sincer, ai fost abuzat în copilărie?

#12
neks

neks

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 701
  • Înscris: 04.04.2020

 _R_A_D_U, on 26 februarie 2021 - 13:25, said:

Ai dracu profesori de sport... și putori și pedofili. Mai sunt și hoți, că vă bagă mâna-n buzunar... Spune sincer, ai fost abuzat în copilărie?
Eu nu. Dar ce vad la stiri nu sunt minciuni. Profesorul meu din "generala" era beat tot timpul. Sincer noi copiii ne bucuram !! In loc sa-si tina ora ne zicea: -"lasati-ma", mergeti si jucati-va fotbal in curte scolii !! Ha, ha, ha Posted Image !!
Da, era platit !! Mai bine ca cineva care trebuia sa munceasca 8 ore intruna....

Edited by neks, 26 February 2021 - 13:32.


#13
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,383
  • Înscris: 01.12.2001

 neks, on 26 februarie 2021 - 12:48, said:

ne-a spus ca nu vine profu' de fizica pt ca are niste probleme personale.
Ai mei copii au facut doar 2 saptamani de scoala din septembrie 2020.
Restul online. Totusi fac sportul cu profu` de educatie fizica, nu de fizica. ;)
Si fac singuri acasa miscare, nu trebuie sa ii puna profu`.
Asta mare si-a comandat si o pereche de kettlebell. Face singur miscare

#14
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 18.09.2008
Tu ai vazut un singur profesor de educatie fizicia, si ai decretat tu ca toti sunt "putori"? Asa ziceam si eu de profa mea de mate din gimnaziu, pana cand am dat de alt profesor care facea matematica sa para super draguta. Sunt oameni si oameni. Generalizarea duce la stigmatizare, ceea ce numai bine nu este.

#15
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015
ai numai topice de hate deschise
ba ca profesori sunt paraziti, ba cu politisti de penintenciare

#16
neks

neks

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 701
  • Înscris: 04.04.2020

 zzhunt, on 26 februarie 2021 - 13:33, said:

ai numai topice de hate deschise
ba ca profesori sunt paraziti, ba cu politisti de penintenciare
Aham, adica despre toti aceia cu salarii mari si tot nemultumiti. Singurii ce isi gasesc motive sa protesteze. Acuma sunt ceva si mai agitati ce-i drept. Li s-au taiat voucherele Posted Image !!

Edited by neks, 26 February 2021 - 13:43.


#17
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 19.01.2004

 neks, on 26 februarie 2021 - 12:48, said:

profesorii astia de sport
Asa a fost mereu cu profesorii de sport

Indivizilor de-astia, care generalizeaza la nivelul multimii un atribut particular al citorva elemente si astfel duc logica taman cu oistea in gard, nu le pot da nici macar o farima din respectul meu.
Tot asa cum nu pot respecta o anumita profesoara de ed.fizica dintr-un anumit liceu, dar in schimb o respect pina la stele pe cealalta, diferita in toate cele fata de prima.
Oameni si oameni, si la orele de sport, dar si pe forumul asta.

#18
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,666
  • Înscris: 21.03.2020
Maica-mea a fost profesor de sport... era cea mai cool profesoara din liceu. Juca basket cu baietii desi ea avea 1,60m... Toti voiau sa aiba acces la sala de sport, era bataie pe terenuri si pe mingi . Dar asta era demult, cand sportul era apreciat in tara asta...
Acum copiii sunt de portelan, grasuni, bolnaviciosi si sensibili... Merge o FIFA online la sport!

Imi aduc aminte  cum  asteptam  cu nerabdare 2-3 clase, in fata usii salii de sport, inghesuiti, sa vina profu de sport cu cheile... Aveam teren de handbal basket in sala si unul de fotbal (pe asfalt!) afara - erau pline iarna vara! Maica-mea venea la scoala si in vacanta special sa faca antrenamente sau chiar pentru relaxare cu elevii... nu scapa de ei Posted Image

Multi chiuleau de la alte ore ca sa se joace in sala sau pe terenul de fotbal... Posted Image

Edited by GlCA_Contras, 26 February 2021 - 14:01.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate