Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea

Meserias nu mai vine sa termine l...
 Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...

A fost adoptata legea privind alc...
 La multi ani Costi

Vreau sa ofer imprumut pentru con...

Usa de garaj la o magazie existenta

The worst of evil (2023)
 Proiect de lege: Romanii vor achi...

Dopuri / casti amortizare zgomot ...

Ce componente trebuie sa schimb d...

2 job-uri de 8 ore simultan.
 

probleme iphone 12 pro max

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
marian43

marian43

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 28.01.2021
Buna seara,
Am si eu niste probleme cu iphone 12 pro max. Se incalzeste destul de mult la incarcare:ios 4.3, 4.4  incarcator 20w cel oficial ..schimbat 2 pana acum. Am incercat 3 modele de iphone 12 pro max toate se incalesc tare la incarcat iar in timpul functionarii mai putin exceptie facand 4k. E normala supraincalzirea la incarcare..este bug sau defect?
Alta problema se duce baterie cam repede. Scot maxim 8-9 ore heavy use fara jocuri,  incarcat full ..mi se pare putin pt un tel de calibru asta. Ce parere aveti cate ore ar trebui sa tina utilizat la maxim cu luminozitatea la 50% fara jocuri?

#2
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,890
  • Înscris: 03.02.2005
Sfatul meu, avand in vedere ca e foarte vaga exprimarea "supraincalzire", incearca sa masori temperatura telefonului in acele momente in care consideri ca este "supraincalzit".
Daca temperatura e cu pana la 20 de grade mai mare decat cea ambientala, adica daca-n camera ai 24 de grade, iar telefonul tau nu depaseste 44 de grade (24 + 20), hai sa zicem pana in 50 de grade, eu zic ca-i o temperatura rezonabila.
Uita-te putin peste discutiile de aici: Adapter iPhone 11, cu precadere vezi articolul asta: The Apple iPhone 11 Pro Max Now Achieves 22.5W Charging Using USB Power Delivery, chit ca-s discutii legate de iPhone 11, 12-le are si el aceleasi "metehne".

#3
Flavius87

Flavius87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 16.08.2007
Mie mi se incalzea cand faceam poze in ultimul hal. Primeam atentionare ca telefonul e prea fierbinte si sa-l las sa se raceasca.. Am facut retur..

#4
reventon

reventon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,743
  • Înscris: 19.12.2008
Daca toate 3 telefoanele testate de tine se manifesta la fel, inseamna ca tine de perceptia ta.
12 pro max nu e un telefon recunoscut pentru capacitatea de disipare a caldurii, dar nici vreun telefon fierbinte.

Totusi, evita sa-l folosesti intens cat e la incarcat, mai ales in mod fast charge.

Luminozitatea ecranului va influenta serios durata de viata a bateriei si nivelul de incalzire. Evita sa o tii la maxim daca nu ai nevoie.

#5
britneysbitch

britneysbitch

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,295
  • Înscris: 06.01.2012
Așa se încălzesc la încărcare toate.

Pentru baterie, intră în setări, apasă pe baterie și vezi ce % de "sănătate" are bateria. Dacă e sub 99%, du-l liniștit la garanție. Dacă nu, poți s-o schimbi tu pe banii tăi, dar cum au spus colegii, e mai mult de percepție probabil.

#6
stoshiba

stoshiba

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,865
  • Înscris: 22.02.2014
La incarcare rapida se incalzeste, sa nu treaca de 60 de grade C.

#7
mannick

mannick

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,047
  • Înscris: 08.08.2018
Heavy use fara jocuri tine o zi si jumatate cu luminozitate adaptativa activata. La incarcare rapida se incalzeste, dar nu asa fac toate?

#8
pelikanu

pelikanu

    tread carefully

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.08.2005
De-a lungul timpului am avut doar 2 telefoane care se supraincalzeau.
Un BlackBerry Priv si un Apple iPhone XS Max.

Am renuntat la amandoua.

#9
marian43

marian43

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 28.01.2021
Tin sa precizez ca tel este nou...are o saptamana. Bateria e 100% si nu il folosesc cat timp e la incarcat. Pot masura cumva temperatura? Pe mine ma mira faptul ca unele persoane imi zic ca la ei nu prea se incalzeste la incarcare decat f putin.

#10
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,890
  • Înscris: 03.02.2005
Vezi ca cei ce-ti zic ca nu se incalzeste poate au alte incarcatoare, care daca nu stiu de incarcare rapida, nu incalzesc telefonul dar nici nu incarca rapid.
Incarcarea rapida din pacate are aceast efect termic, ceea ce ii normal, dar pot trezi tot felul de teorii si dezbateri.
Repet, nu te lua dupa altii, masoara cumva temperatura telefonului in momentele "lui cele mai calde" si apoi mergi mai departe cu "investigatiile".

#11
SSpantzer

SSpantzer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,325
  • Înscris: 19.03.2019
Incarca-l slow si vezi cum se comporta, ca fapt divers eu incarc telefonul noniphone cu incarcator din 2012 de 500mAh, peste noapte, il pun la 24 si la 06 e full.
Din cate am observat cand il incarc cu incarcatorul original de 2 Ah autonomia este mai mica iar cand il incarc fast si mai mica.
Totusi daca 3 terminale fac la fel este posibil sa fie vorba si de perceptie, de regula dupa o saptamana ar trebui sa se aseze bateria.

#12
marian43

marian43

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 28.01.2021
Cei cu care am vorbit aveau incarcatoare ca al meu 20w. Cu incarcator non-fast charge nu am incercat dar am inteles ca se uzeaza mai repede bateria cu el si nu se recomanda doarece dureaza mult incarcatul.

#13
Garkan

Garkan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 08.05.2017
Ai toate informatiile pe invers, nu stiu cu cine dezbati problemele legate de iphone, dar schimba l.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate