Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante
 Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...
 Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 

Site ROVACCINARE

- - - - -
  • Please log in to reply
151 replies to this topic

#1
mrfe

mrfe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,211
  • Înscris: 12.01.2004
Am avut programare prin februarie.Ieri au pus centre noi cu 1200 locuri. Am dat să mă reprogramez și după ce am anulat programarea inițială au dispărut centrele noi introduse.
Culmea este că o colegă a reușit programare la unul din centrele noi dar numărul de locuri nu s-a schimbat.
Ieri seară au apărut din nou centrele dar când ajungeai la calendar nu puteai selecta nici o dată.
Acum nu mai apar acele centre.

Nu știu care este treaba dar organizarea lasă de dorit și cel puțin dă impresia că unele centre sunt rezervate pentru ”cine trebuie”..

Attached Files



#2
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,542
  • Înscris: 01.08.2006
Sa inteleg ca tu te simti ca nu esti "cine trebuie", dar colega ta e in categoria aia? Posted image)
Lasati conspiratiile, ca precis platforma are anumiti parametrii dupa care functioneaza. Poate nu actualizeaza toate datele in fiecare secunda, ci la un anumit interval.
Poate s-au ocupat deja locurile in noile centre, de aseara, ca vad ca sunt tare cautate daca si tu le cauti.
Poate mai ajusteaza si ei functionalitatea "din mers", ca nu cred ca e perfecta platforma aia.

Mai incearca mai taziu, ca nu cred ca o sa fie roman care vrea sa se vaccineze si sa nu aiba ocazia.

Edited by bai3tzash, 19 January 2021 - 09:31.


#3
mrfe

mrfe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,211
  • Înscris: 12.01.2004
Am sunat acum de curiozitate la unul din centrele care apar (TopMed): bună, aveți centru de vaccinare? DA, se poate să mă programez direct prin Dvs? Pentru vaccin? Da. aaaaa da noi nu facem vaccinare... doar recoltare îmi pare rău.

#4
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,542
  • Înscris: 01.08.2006
Probabil o sa se faca si la privat, in spatiile lor, cu personalul lor. Precis un urmatoarea perioada o sa inceapa si la ei.
Ai intrebat de vaccin covid sau vaccinare in general? Ca poate s-o fi incurcat saraca, ca precis te poti vaccina si de gripa la ei, daca iti duci doza sau o cumperi de la ei.
Ideea e ca tu ai sunat si ti-a raspuns o fatuca care inca la ora asta e interesata de ce spun astrele, pe cand marile afaceri si actiuni ce vor urma le stiu managerii de la TopMed. Ca nu cred ca fatuca de la receptia afla prima ce se intampla in clinica lor.

#5
mrfe

mrfe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,211
  • Înscris: 12.01.2004
topmed este privat și da am întrebat de covid.

#6
vladut_v

vladut_v

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,714
  • Înscris: 11.01.2005
Eu am schimba centrul de vaccinare cu optiunea de EDITARE, nu am ANULAT înscrierea și a funcționat

#7
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,542
  • Înscris: 01.08.2006

Vizualizare mesajmrfe, pe 19 ianuarie 2021 - 09:54, a scris:

topmed este privat și da am întrebat de covid.
Iti zic eu cum a fost, poate gresesc, poate nu: Saraca a auzit cuvantul Covid si s-a gandit la TESTE. Vad la ei pe site ca fac teste pentru covid. Cand s-a prins de fapt ce vrei tu, a spus ca doar recoltari se fac. Cert e ca fatuca inca nu stie de centru de vaccinare sau poate inca nu i s-a dat ordin sa spuna ca stie.

Edited by bai3tzash, 19 January 2021 - 10:21.


#8
mrfe

mrfe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,211
  • Înscris: 12.01.2004
ce să spun am încercat acum să mă programez în alt centru care are 3 locuri libere.
îmi aleg data dar la rapel nu este loc...

#9
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,885
  • Înscris: 28.11.2006
Tocmai am programat-o pe maica-mea. A mers din a doua incercare. Tot e bine.

#10
mrfe

mrfe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,211
  • Înscris: 12.01.2004
Mi-a spus o persoană de la HR-ul companiei că s-a interesat și până pe la jumatea lui februarie nu mai sunt vaccinuri...
Nu era vorba că la rapel se rezervă din oficiu un loc că vaccinul este în 2 ture ?

Well
lăsând la o parte glumele proaste.. site-ul este făcut de STS adică unul din serviciile secrete ale statului .. la cum funcționează sper să nu avem nevoie pe bune vreodată de instituții/servicii..

m-am uitat și pe mun Cluj... 4 centre.. bravo
terminăm vaccinare în 2121

Edited by mrfe, 19 January 2021 - 10:50.


#11
strongsss

strongsss

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,282
  • Înscris: 27.10.2007
platforma merge prost, pentru ca cerintele după care a fost facuta se schimba de la o zi la alta. se intervine destul de mult la o platforma care este deja in exploatare, ceea ce mi se pare foarte naspa.
suplimentar apar si destui care nu-i inteleg logica (au cont pe CNP-ul lor,  desi i-a programat firma si in plus incearca si prin intermediul medicului de familie, poate prind un loc in fata). e acelasi CNP, din trei situații in doua a dat eroare...
eu vad alte doua probleme. numarul mic de centre de vaccinare si ritmul mic de vaccinare in cadrul acestora. 4 centre in municipiul Cluj, 5 centre in tot judetul Galati (ca sa dau doar 2 exemple), in conditiile in care tot ce este peste 65 de ani ar trebui sa se poata programa. foarte putin. terminam 21021, nu 2121.
o linie de vaccinare ar trebui sa vaccineze un om la 5 minute (vaccinul efectv nu asteptarea dinainte si repaosul de 15 minute de dupa), o doar un vaccin nu o operatie complicata de aliniere a oaselor rupte intr-un acident.

in legatura cu problema ta de la inceput, probabil centrele noi nu sunt inca functionale. le-au declarat primarii / DSP-urile, ca se laude, dar in realitate nu sunt inca functionale. cand au vazut ca se programeaza lumea le-au scos.

Vizualizare mesajmrfe, pe 19 ianuarie 2021 - 10:48, a scris:

Mi-a spus o persoană de la HR-ul companiei că s-a interesat și până pe la jumatea lui februarie nu mai sunt vaccinuri...
Nu era vorba că la rapel se rezervă din oficiu un loc că vaccinul este în 2 ture ?
cand te programezi, programezi si rapelul, se selecteaza automat peste 21 de zile, dar daca nu sunt locuri libere (din varii motive unii au decalat rapelul), alegi alta zi. rezervarea se face la final.

Edited by strongsss, 19 January 2021 - 11:15.


#12
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,138
  • Înscris: 22.05.2003
Platforma e praf, STS e repetent la WEB.
Chiar nu era mare scofala de site, dar ca de obicei serviciile statului roman lasa de dorit.

Orice problema care nu se poate rezolva telefonic, de obicei se poate rezolva telefonic.

Eu am sunat de 4 ori si tot timpul am reusit sa rezolv, pentru diverse persoane.

#13
BloodRa

BloodRa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,989
  • Înscris: 22.04.2019
Dacă și avut programare făcută, crezi că te mai poți reprograma???

Platforma e ok, sistemul de logare e mai ciudatel, dar măcar l-au gândit pentru publicul larg.
Te poți programa lejer.
La telefon tre' foarte multă răbdare.

#14
mrfe

mrfe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,211
  • Înscris: 12.01.2004
La rapel nu pot selecta nici o dată.. aste este problema
la telefon tot timpul spune că este număr ocupat..
păcat că am anulat programarea inițială.. oricum  trebuia să fac artificii la job ca să ajung.
referitor la câte centre sunt declarate.. la mine în oraș sunt chiar mai multe dar alea nici măcar nu au apărut pe site.
În condițiile date, mi se pare normal ca fiecare persoană (în special vârstnicii) să încerce prin mai multe metode..
Degeaba vin 100k vaccinuri pe săptămână dacă programările nu sunt cinstite și nici centre nu sunt.
Să vezi ce va fi cân vor apărea în sistem și celelalte vaccinuri..o să spună lumea că aia cu pile iau pfizer și restu moderna sau invers.
Este o mare lipsă de organizare..și acest site parcă mai mult îngreunează decât ajută.

#15
strongsss

strongsss

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,282
  • Înscris: 27.10.2007
nevasta-mea a programat, de pe 2 conturi (unul pe CNP ei, unul pe CNP meu), mai mult de 10 persoane (rude multe in varsta, imprastiate prin toata tara) n-a fost nevoie sa sune niciunde.
la una singura (culmea, soacra-mea Posted image ) programarea ba apărea, ba dispărea. pe interfata operatorului apare insa programata.
nu am gasit nicaieri formularele, in format pdf. doar niste poze sterse, vai capul lor. mi se pare ok ca omul sa vina cu formularul completat de acasa.

Edited by strongsss, 19 January 2021 - 11:43.


#16
BloodRa

BloodRa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,989
  • Înscris: 22.04.2019
In Timișoara îs declarate mai multe, dar când a fost vorba de programare am putut selecta doar două.
Rapelul se programează automat, dar se confirmă doar dacă primul vaccin e făcut.

#17
strongsss

strongsss

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,282
  • Înscris: 27.10.2007

Vizualizare mesajmrfe, pe 19 ianuarie 2021 - 11:38, a scris:

La rapel nu pot selecta nici o dată.. aste este problema
pentru tine cred ca era util un tutorial video...

#18
mrfe

mrfe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,211
  • Înscris: 12.01.2004

Vizualizare mesajstrongsss, pe 19 ianuarie 2021 - 11:45, a scris:

pentru tine cred ca era util un tutorial video...

hai că mă enervezi. îți pun screen shot ...
explică-mi cum este cu data rapelului .. te rog..

Attached Files


Edited by mrfe, 19 January 2021 - 11:53.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate