Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

Site ROVACCINARE

- - - - -
  • Please log in to reply
151 replies to this topic

#19
strongsss

strongsss

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,282
  • Înscris: 27.10.2007
ia-o calm.  
eu am simulat o programare si merge. asta nu inseamna ca in general platforma merge. noi suntem 2, nesemnificativi pt numarul imens de utilizaotri pe care platforma ar trebui sa-l deserveasca.


Spoiler

Edited by strongsss, 19 January 2021 - 12:07.


#20
cristyz

cristyz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,988
  • Înscris: 28.08.2008

View Postmrfe, on 19 ianuarie 2021 - 11:53, said:

hai că mă enervezi. îți pun screen shot ...
explică-mi cum este cu data rapelului .. te rog..

Daca nu sunt locuri libere exact dupa 21 de zile de la primul vaccin nu te lasa sa mergi mai departe. Trebuie sa programezi primul vaccin in alta zi.

#21
mrfe

mrfe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,211
  • Înscris: 12.01.2004

View Postcristyz, on 19 ianuarie 2021 - 12:11, said:

Daca nu sunt locuri libere exact dupa 21 de zile de la primul vaccin nu te lasa sa mergi mai departe. Trebuie sa programezi primul vaccin in alta zi.

greu mai îi.. nu se poate. sunt 3 zile libere și oricare alegi nu ai loc la rapel.
EDIT: au dispărut și alea. probabil le-au anulat
a mai rămas 1 singur loc în județ și aceeași chestie.. nu este loc pentru rapel

Edited by mrfe, 19 January 2021 - 12:21.


#22
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,044
  • Înscris: 09.08.2005

View Postmrfe, on 19 ianuarie 2021 - 09:20, said:

Am avut programare prin februarie.Ieri au pus centre noi cu 1200 locuri. Am dat să mă reprogramez și după ce am anulat programarea inițială au dispărut centrele noi introduse.
Culmea este că o colegă a reușit programare la unul din centrele noi dar numărul de locuri nu s-a schimbat.
Ieri seară au apărut din nou centrele dar când ajungeai la calendar nu puteai selecta nici o dată.
Acum nu mai apar acele centre.

Nu știu care este treaba dar organizarea lasă de dorit și cel puțin dă impresia că unele centre sunt rezervate pentru ”cine trebuie”..
Ai dat vrabia din mînă pentru cioara de pe gard.

Platforma funcționează cu hopuri - de afișat afișează informațiile dar trebuie să ai răbdare, să dai refresh la pagină și să faci clic în gol - toate datorate probabil încărcării prea mari și lansării fără testare. Asta a fost experiența mea - la altcineva poate că e altfel...
Am avut de programat o persoană cu boală cronică. Lista afecțiunilor nu apare pe desktop indiferent de browserul folosit dar a apărut pe telefon. În schimb programarea nu s-a făcut pe telefon - deși am parcurs toți pașii - și s-a putut face doar pe desktop.
România...

#23
Argv

Argv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,504
  • Înscris: 25.10.2007
Ma intreb daca noi, cei care intram la etapa 3, ne vom putea vaccina pana in luna mai.. Nu de alta dar eu am niste delegatii de facut.

#24
mrfe

mrfe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,211
  • Înscris: 12.01.2004

View Postradunic, on 19 ianuarie 2021 - 12:21, said:

Ai dat vrabia din mînă pentru cioara de pe gard.

după cum am scris.. era un artificiu la job acea dată și din moment ce am văzut centrele noi am spus că este mai practic altă dată..
oricum locul lăsat de mine gol nu a apărut la disponibile..

#25
stalker2142

stalker2142

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,701
  • Înscris: 29.10.2017
Voua la Bucuresti va apar acum la programare fix 10 centre, toate cu zero locuri (cifra zero incercuita cu rosu)?

#26
mrfe

mrfe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,211
  • Înscris: 12.01.2004

View Poststalker2142, on 19 ianuarie 2021 - 13:49, said:

Voua la Bucuresti va apar acum la programare fix 10 centre, toate cu zero locuri (cifra zero incercuita cu rosu)?
Da
Cum aflăm oficial de următorul val/ sau trebuie să stăm cu mâna pe F5?

Edited by mrfe, 19 January 2021 - 14:02.


#27
sanderoalex

sanderoalex

    Nefumător înrăit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,653
  • Înscris: 26.03.2009
eu am stat vreo 6 ore ieri să programez 4 persoane(babalâcii familiei Posted Image ) , abia la inceputul lui februarie au prins loc. pe doi am reușit să-i programez la aceeași oră, doi la 3 ore diferență, din cauză că s-a blocat des aplicația. in mod normal nu cred că se pot termina locurile ptr rapel, doar dacă se optează ptr alt centru decât unde s-a făcut prima doză.

#28
nucutza

nucutza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 14.12.2001
Am vazut ca la fata locului mai trebuie completate doua formulare, unul de triaj si unul de consimtamint.
La TV local erau o multime de oameni care le completau pe pereti Posted Image.Nu era nici o masa disponibila !
Nu exista pe undeva de descarcat sa poata fi completate de acasa ?

#29
mrfe

mrfe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,211
  • Înscris: 12.01.2004

View Postnucutza, on 19 ianuarie 2021 - 18:12, said:

Nu exista pe undeva de descarcat sa poata fi completate de acasa ?

eu astea le am

Attached Files



#30
Kobra2602

Kobra2602

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,355
  • Înscris: 09.11.2006
Rapelul se face la minim 21 zile de la primul vaccin, asa ca daca nu mai e loc dupa 21 zile te poti programa dupa 22 sau mai multe zile.

#31
mrfe

mrfe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,211
  • Înscris: 12.01.2004

View PostKobra2602, on 20 ianuarie 2021 - 00:00, said:

Rapelul se face la minim 21 zile de la primul vaccin, asa ca daca nu mai e loc dupa 21 zile te poti programa dupa 22 sau mai multe zile.

Nu te lăsa site-ul.
Oricum, acum toate locurile sunt epuizate.

#32
dagobar

dagobar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,277
  • Înscris: 09.03.2019
Intreaga campanie de vaccinare este o gluma proasta ca organizare... ori nu sunt centre de vaccinare... ori nu au suficent personal... ori nu au suficente doze de vaccin...
Platforma web inteleg ca a fost facuta de STS si gazduirea tot a lui STS este... daca ar fi fost facut prin licitatie m-as fi gandit ca a castigat Ghita/Asesoft (sau alta firma capusa).
In conditiile date nu pot decat sa-mi doresc ca Romania sa nu aiba parte de amenintari interne/externe de nici un fel caci daca si restul serviciilor de informatii sunt la fel de competente ca STS o sa-i prinda nepregatiti Posted Image
Alt lucru penibil este sa faca reclama sa convinga populatia sa faca vaccin in conditiile in care ei nu pot sa asigure volumul de vaccinare nici macar la cei care vor deja.
Este ca si cum pe vremea lui Ceausescu s-ar fi apucat sa faca reclama la produse din carne... pe care oricum nu le gaseai in magazine.

Edited by dagobar, 20 January 2021 - 14:49.


#33
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,044
  • Înscris: 09.08.2005

View Postdagobar, on 20 ianuarie 2021 - 14:48, said:

Platforma web inteleg ca a fost facuta de STS si gazduirea tot a lui STS este... daca ar fi fost facut prin licitatie m-as fi gandit ca a castigat Ghita/Asesoft (sau alta firma capusa).
Și cam ce fel de programatori crezi că s-au angajat la STS? Luminile națiunii sau rejectații de la multinaționale?
Și crezi că ăia din mărețul comitet care a cugetat logistica sînt ceva profesioniști? Păi nu le-au trecut prin cap chestii elementare - de exemplu suni la call-center să te programezi și toate liniile sînt ocupate. Crezi că ajungi într-o așteptare automată pînă te preia cineva? Nooo, piuie a ocupat și taie legătura. Ia și formează numărul din nou. Pînă prinzi pe cineva - dacă ai noroc să prinzi secunda magică - faci bătături la dește. Pe platformă unele lucruri apar pe telefon, dar nu pe desktop, și viceversa.
Trebuie să ai nervii tari. Și acum încă a fost un număr limitat de persoane. Stai să vezi cum va fi cînd va începe etapa a III-a, aia la liber pentru toți...

#34
mrfe

mrfe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,211
  • Înscris: 12.01.2004
Dacă zic că am pierdut locul la vaccinare din cauza site-ului zice lumea că îs cârcotaș.. dar dacă nu îmi arăta că sunt 2 x 1200 locuri libere nu încercam să mă reprogramez..
life goes on.
și revin cu întrebarea: de unde aflăm când se mai pun locuri noi? sau stăm cu deetu pe F5?

#35
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,044
  • Înscris: 09.08.2005
Se anunță cînd vin tranșe noi de vaccinuri. Atunci sari pe platformă și încerci.

#36
der25

der25

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,478
  • Înscris: 01.12.2017

View Postmrfe, on 19 ianuarie 2021 - 18:36, said:

eu astea le am
Alea sunt!
Va duceti cu ele completate.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate