Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 

Site ROVACCINARE

- - - - -
  • Please log in to reply
151 replies to this topic

#55
mrfe

mrfe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,211
  • Înscris: 12.01.2004
și cei din 07,02 vor fi ”împinși” 10 zile și tot așa până se face stoc suficient de mare pentru toți

#56
mrfe

mrfe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,211
  • Înscris: 12.01.2004
Vlad Voiculescu anunță controale la centrele de vaccinare și sancțiuni pentru coordonatorii acestora, după ce s-ar fi vaccinat peste 1.000 de oameni aflați în etapa III
Sursa HN

eu cred că au uitat un 0 și este vorba de 10000..

#57
mrfe

mrfe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,211
  • Înscris: 12.01.2004
"Avem în acest moment mai multe centre cu circuit închis decât cu circuit deschis. Ce înseamnă centre cu circuit deschis? Înseamnă că toată lumea se poate programa. Centre cu circuit închis înseamnă că doar o parte din populaţia României, doar anumite categorii, se pot programa. Lucrul acesta ne îngrijorează.
Nu există o hotărâre de guvern sau o hotărâre a Ministerului Sănătăţii care să fi aprobat aşa ceva. Este un lucru care ne îngrijorează pentru că să privim lucrurile aşa cum sunt - fie merg mai multe vaccinuri către centrele închise, centrele care nu sunt disponibile populaţiei, şi asta înseamnă că vom avea vaccinuri care pleacă de la categoriile vulnerabile către alte categorii de populaţie, ceea ce nu este doar imoral, ci este şi ilegal. Mai departe însă, dacă vaccinurile nu sunt alocate către aceste centre, mai precis dacă vaccinurile sunt păstrate pentru persoanele vulnerabile, atunci vom avea centre care funcţionează şi cheltuie banul public, pentru că nu funcţionează gratuit, fără să vaccineze”, a spus ministrul Sănătății.

deci nu vorbeam prostii..

Link articol

#58
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,894
  • Înscris: 25.01.2007
inca nu au reusit sa faca sistemul sa accepte buletinele de identitate, alea cu file.
singura solutie oferita, sa schimbe omul buletinul. mai rau decat mohamed si muntele.

#59
der25

der25

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,481
  • Înscris: 01.12.2017
Am vaccinat pe cineva care avea buletin cu file si nu au fost probleme.
Cand l-am programat, am scris cnp-ul, nr. si seria si a mers.
Nu inteleg ce ai patit.

#60
razvan_89

razvan_89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 363
  • Înscris: 15.06.2007
a facut cineva ceva plugin in browser sa iti dea alerta cand apar locuri?
ma gandeam sa incerc eu, numai sa scap un pic de load la job

#61
mrfe

mrfe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,211
  • Înscris: 12.01.2004
ar fi super dacă ai face. eventual să trimită mail..

Edited by mrfe, 02 February 2021 - 15:47.


#62
dan_danl

dan_danl

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 30.03.2007

View Postder25, on 28 ianuarie 2021 - 19:21, said:

Am vaccinat pe cineva care avea buletin cu file si nu au fost probleme.
Cand l-am programat, am scris cnp-ul, nr. si seria si a mers.
Nu inteleg ce ai patit.

De o saptamana, la inscrierea unui beneficiar, platforma nu mai solicita serie si numar act identitate ci doar CNP.

Pana azi problema nu este rezolvata. Cei cu file nu se pot inscrie si programa.

Edited by dan_danl, 06 February 2021 - 21:45.


#63
MiaJiro

MiaJiro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,099
  • Înscris: 24.11.2019
Mie mi se pare ca platforma functioneaz impecabil!

Si nu glumesc! Am facut cont si fara sa citesc manualul de 56 de pagini - citit ulterior, mi-am inscris parintii si socrii. Unul din ei cu carte de identitate - buletinul vechi, cu file.
Te poti loga fara probleme. Eu ma loghez de cateva ori pe zi si nu intentionez sa DOS ci sa-mi inscriu batranii la vaccinare.

Si de atunci, din februarie, incerc sa-i programez. Evident ca in Dambovita nu se poate.
Initial erau 5 centre de vaccinare cu zero locuri.
Acum este mult mai bine! Sunt 8 centre de vaccinare dar tot cu zero locuri.

Probabil in alte judete situatia este inca si mai buna!
Vorba lui Stanislaw Lem, salutul ar trebui schimbat din banalul si comunistul "Buna ziua!" in:
- Ce bine e!
Cu raspunsul obligatoriu (sub sanctiunea amenzii mari dar drepte):
- Bine mai e!

#64
ionutz72

ionutz72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,100
  • Înscris: 26.06.2005
http://vaccin.live si puteti seta alarma via email sau sms, cand exista locuri libere, pt un anumit centru/ anumita categorie...

#65
red_crush

red_crush

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 19.06.2007
Din 2 în 2 funcționează. Am reușit să programez 2 persoane, arătau o grămadă de locuri disponibile, când am intrat pentru a treia persoană, 0 peste tot. Probabil durează până se sincronizează....

#66
MiaJiro

MiaJiro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,099
  • Înscris: 24.11.2019
Site functioneaza super OK!
Ca nu te poti programa asta e in curtea altcuiva...
Aici am ajuns.

Citez dintr-un vechi film american, cand o firma cu buldozere a venit sa-i darame casa unui fermier, casa necesar a fi daramata penru a se construi o autostrada:

Fermierul catre buldozerist, cu shotgunu-l in mana: - Te impusc!
Buldozeristul: - Da' nu-s eu de vina, am familie, copii! Pe mine m-a trimis aici seful!
Fermierul: - Unde-i seful, ca-l impusc!
Seful: - Dar eu sunt complet nevinovat! Pe mine m-a trimis firma, in baza unui contract.
Fermierul: - Unde-i patronul firmei?
Patronul: - Dar eu sunt doar angajat de executorul judecatoresc!
Fermierul: - Da unde-i executorul?
Executorul: - Eu nu fac altceva decat sa pun in executie ceea ce instanta a hotarat.
Fermierul: - Da judecatorul! Judecatorul unde-i? Sa-l impusc!
Toti in cor: - El nu-i aici! Da si el a facut ceea ce au hotarat politicienii...

La care fermierul disperat si nedumerit: - Bine, bine! Da' eu pe cine sa impusc?!

Edited by MiaJiro, 15 February 2021 - 17:59.


#67
red_crush

red_crush

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 19.06.2007
Hello din nou! Este vreun angajator aici care a programat pe cineva și a efectuat prima doză?
Un angajat a fost programat vinerea trecută, a efectuat vaccinul, a primit confirmare pe mail, dar mie pe platformă îmi arată că a fost ratată programarea și că rapelul este închis. A mai pățit cineva așa?

#68
musicallro

musicallro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,318
  • Înscris: 21.12.2011
Văd că nu pot șterge beneficiarii. Așa e și la voi?

#69
red_crush

red_crush

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 19.06.2007
La mine merge șters. Am șters vreo 2 deja.
Dar să nu fie programați, asta e condiția cred.

Edited by red_crush, 23 February 2021 - 12:00.


#70
MiaJiro

MiaJiro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,099
  • Înscris: 24.11.2019
La mine se pot sterge.
Necazul este ca eu nu pot sa-i programez.
Locuri ZERO!

Asa se afiseaza de peste 1 luna pentru parinti si socri (4 persoane) care toti au varste inaintate, 70-90 ani si sunt si vulnerabili, cu afectiuni de gen diabet si cardiaci.

Sau poate asta e specific doar pentru Dambovita?!
Ma intreb cum o fi in Teleorman, de unde se trage marele "vinovat" pentru ca nu merge platforma! Citez dintr-un discurs posibil (virtual) al unui mare roman.

Scuze, merge, dar nu te poti programa!

PS Am print screen-uri zilnice. Dar, ce conteaza! Exista intotdeauna "o explicatie". Din acest motiv eu nu-i  inteleg pe cei care ies la proteste si cer explicatii...
Si nici pe cei care spun ca "daca le-am explica" ar "indura mai bine greul jugului".

Eu as cere "capul lui Motoc". (punct)

Edited by MiaJiro, 26 February 2021 - 17:40.


#71
mrfe

mrfe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,211
  • Înscris: 12.01.2004
Eu am făcut reclamție la STS când am pierdut programarea, și când m-au sunat, le-am spus tot ce am ținut în mine legat de stat, servicii etc.
Au asculat, și când terminam, mă întrebau dacă mă mai pot ajuta cu ceva și le mai băgam o tură.
Când îi întrebam de centrele fantomă, tăceau, când i-am întrebat de declarația ministrului referitor la vaccinările preferențiale pur și simplu tăceau și nu ziceau nimic până nu spuneam eu ”alo”
pe 04 martie mă duc să îmi iau prima doză de pfizer., sper să mergă fără probleme.

#72
MiaJiro

MiaJiro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,099
  • Înscris: 24.11.2019
La ora 08:00? :)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate