Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

YAHOO MOBILE Messenger

- - - - -
  • Please log in to reply
56 replies to this topic

#1
adialex

adialex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 820
  • Înscris: 01.12.2004
imi permit sa deschid topicul asta ca sa-mi satisfac putin din curiozitatea mea legata de posibilitatea de mobile messenger pe un telefon java2. eu am un motorola v550 cu java2. mi-ar trebui o aplicatie pt el pentru ca am cautat pe net de la agile messenger pana la toate maruntaiele si reusesc sa le fac sa mearga. pentru ca ar trebui sa mearga prin wap, nu?
ar mai fi pe langa asta problema costului, pentru ca din cate am inteles se taxeaza aditional acest trafic de messenger, chiar daca am wap unlimited de la orange. as vrea sfaturi pe tema asta de la cei care au sau cei care cunosc bine.

Edited by adialex, 25 March 2006 - 14:52.


#2
alin179

alin179

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 23.02.2005
daca ai wap unlimited de la orange, instaleaza opera mini de aici si apoi intra pe mm.yahoo.com

nu te costa nimic in plus. daca vrei aplicatie java incearca im+. costa 20$ dar e super tare. http://www.shapeservices.de/eng/im/

#3
adialex

adialex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 820
  • Înscris: 01.12.2004

View Postalin179, on Mar 25 2006, 15:01, said:

daca ai wap unlimited de la orange, instaleaza opera mini de aici si apoi intra pe mm.yahoo.com

nu te costa nimic in plus. daca vrei aplicatie java incearca im+. costa 20$ dar e super tare. http://www.shapeservices.de/eng/im/

merci de raspuns. am facut exact cum ai spus tu. am instalat opera mini, am dat mm.yahoo.com dar dupa processing imi zice: "There was a problem connexting. There might be a problem with your network setup. Please go to Tools>Help>Introduction and perform the connection test

later edit: merci pentru mesaje. imi merge acuma.. desi platesc 1.2$/mb am reusit. merci pentru raspunsul prompt de aici si de pe messenger ;)

cat despre im+ ar fi o aplicatie super, mai ales daca are o interfata buna si utila. cu mm.yahoo.com e un pic slow da-i bun si asa decat deloc..

Edited by adialex, 25 March 2006 - 15:58.


#4
djadi21

djadi21

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,514
  • Înscris: 03.08.2004
Sau mai bine un client de messenger, ca mobichat :P

#5
T-MoBiLeR

T-MoBiLeR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 776
  • Înscris: 20.12.2005
Opera Mini nu merge prin Wap Unlimited. Ai nevoie de APN-ul Internet activat. Oricum nu iti foloseste pentru Messenger...
De altfel nici un client java nu va merge prin Wap Unlimited. Poti accesa Yahoo Messenger intrand pe wap.yahoo.com si apoi "clic" pe Messenger. E cam primitiv, dar merge prin wap. Asta daca nu a impus Orange vreo restrictie pentru pagina Yahoo.

Edited by T-MoBiLeR, 25 March 2006 - 17:17.


#6
Dione1200

Dione1200

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 22.06.2005
Nu pot decat sa spun http://wap.mig33.com
este un client de messenger (care merge prin apn de internet)
ai acces atat la chatul lor cat si la msn si yahoo; pe deasupra cand iti faci cont la ei primesti un credit de 3$ din care poti trimite sms international cu aprox 7 centi. merge sa si suni international dar nu am probat inca functia asta; au si pagina de "net" www.mig33.com (acolo inca nu pomeneste deloc vad despre yahoo dar versiunea disponibila pt download de pe wap are si yahoo incorporat ;)

#7
alin179

alin179

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 23.02.2005

View PostT-MoBiLeR, on Mar 25 2006, 17:16, said:

Opera Mini nu merge prin Wap Unlimited. Ai nevoie de APN-ul Internet activat. Oricum nu iti foloseste pentru Messenger...
De altfel nici un client java nu va merge prin Wap Unlimited. Poti accesa Yahoo Messenger intrand pe wap.yahoo.com si apoi "clic" pe Messenger. E cam primitiv, dar merge prin wap. Asta daca nu a impus Orange vreo restrictie pentru pagina Yahoo.


ba merge fara probleme. depinde de ce telefon ai tu. iti spun sigur. si nu merge sa intri direct pe wap la mm.yahoo.com

mig33 e buna aplicatia. chiar merge sa suni gratuit. dar la mine noua versiune nu se conecteaza la yahoo messenger. nici nu mi-am prea batit capul sincer sa fiu. imi place mai mult sa intru pe mm.yahoo.com pt ca imi pune statusul cu "I'm mobile" si nu ma streseaza toata lumea

#8
adialex

adialex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 820
  • Înscris: 01.12.2004

View Postdjadi21, on Mar 25 2006, 15:58, said:

Sau mai bine un client de messenger, ca mobichat :P

mobichat merge prin wap unlimited?

View PostT-MoBiLeR, on Mar 25 2006, 17:16, said:

Opera Mini nu merge prin Wap Unlimited. Ai nevoie de APN-ul Internet activat. Oricum nu iti foloseste pentru Messenger...
De altfel nici un client java nu va merge prin Wap Unlimited. Poti accesa Yahoo Messenger intrand pe wap.yahoo.com si apoi "clic" pe Messenger. E cam primitiv, dar merge prin wap. Asta daca nu a impus Orange vreo restrictie pentru pagina Yahoo.

am incercat sa ma lochez cu wap unlimited la wap.yahoo.com. ii merge pana la faza unde apas link-ul catre messenger, unde imi da eroare. sa fie de la yahoo.. sau de la orange? mai probabil orange, nu? ar fi sa mearga vreun messenger prin wap.. cat despre faza cum ca nu merge nici un client jave prin wap unlimited mi-am dat seama cam tarziu..  -_-

#9
3XpL0z1v

3XpL0z1v

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 286
  • Înscris: 24.02.2006

View Postadialex, on Mar 26 2006, 14:08, said:

mobichat merge prin wap unlimited?
am incercat sa ma lochez cu wap unlimited la wap.yahoo.com. ii merge pana la faza unde apas link-ul catre messenger, unde imi da eroare. sa fie de la yahoo.. sau de la orange? mai probabil orange, nu? ar fi sa mearga vreun messenger prin wap.. cat despre faza cum ca nu merge nici un client jave prin wap unlimited mi-am dat seama cam tarziu..  -_-

eroare se pare ca este de la Orange ...
merge insa prin Opera ... dezactiveaza pozele ...activeaza un pachet cu trafic inclus ... ala de 2$ cu 5MB si eu zic ca este suficient ... mere bine ... si e stabil ...

#10
sandossu

sandossu

    Alex Dumitru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,155
  • Înscris: 01.07.2005

View Postadialex, on Mar 26 2006, 14:08, said:

mobichat merge prin wap unlimited?
am incercat sa ma lochez cu wap unlimited la wap.yahoo.com. ii merge pana la faza unde apas link-ul catre messenger, unde imi da eroare. sa fie de la yahoo.. sau de la orange? mai probabil orange, nu? ar fi sa mearga vreun messenger prin wap.. cat despre faza cum ca nu merge nici un client jave prin wap unlimited mi-am dat seama cam tarziu..  -_-

scoate link din semnatura

#11
zuzarel

zuzarel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 04.09.2004
cum instalez utilizez yahoo mssg. pe un N70 abonament Connex??? help me pls

#12
adialex

adialex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 820
  • Înscris: 01.12.2004

View Postsandossu, on Mar 26 2006, 15:01, said:

scoate link din semnatura

ok.. daca nu e voie nici asta.. done!

View Post3XpL0z1v, on Mar 26 2006, 14:38, said:

eroare se pare ca este de la Orange ...
merge insa prin Opera ... dezactiveaza pozele ...activeaza un pachet cu trafic inclus ... ala de 2$ cu 5MB si eu zic ca este suficient ... mere bine ... si e stabil ...


exact la asta ma gandeam si io sa fac de luna viitoare. dar nu stiu in ce ma sura imi ajung megii aia ai lor. adik 10 mega crezi c-o sa-mi ajunga? daca sa zicem stau 20 de minute pe zi, pentru rss-uri, yahoo messenger si si cautari pe google. parca m-as simti mai sigur cu wap unlimited, desi restrictioneaza mult.. ce parere ai?

#13
matthew

matthew

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,031
  • Înscris: 22.12.2005
10 mb pe lună este mult mai mult decât suficient pt messenger & co. pe wap.
Wap unlimited nu merge mai deloc, am un prieten care a renunţat deja de mult în favoarea Connex. Culmea, yahoo messenger merge mult mai bine pe un SE t68i decât pe un nokia 3650. Şi conexiunea nu pică deloc.

#14
3XpL0z1v

3XpL0z1v

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 286
  • Înscris: 24.02.2006

View Postmatthew, on Mar 26 2006, 17:55, said:

10 mb pe lună este mult mai mult decât suficient pt messenger & co. pe wap.
Wap unlimited nu merge mai deloc, am un prieten care a renunțat deja de mult în favoarea Connex. Culmea, yahoo messenger merge mult mai bine pe un SE t68i decât pe un nokia 3650. Și conexiunea nu pică deloc.

eu folosesc wap unlimited zilnic .. pentru niste aplicatii care trimit niste date ... si merge fara probleme ..
au fost probleme dar se pare ca le-au rezolvat ... asa ca ...  vb cand folosesti tu .. nu din ce auzi ...



Quote

exact la asta ma gandeam si io sa fac de luna viitoare. dar nu stiu in ce ma sura imi ajung megii aia ai lor. adik 10 mega crezi c-o sa-mi ajunga? daca sa zicem stau 20 de minute pe zi, pentru rss-uri, yahoo messenger si si cautari pe google. parca m-as simti mai sigur cu wap unlimited, desi restrictioneaza mult.. ce parere ai?

pe mess cred ca iti ajung si cei 5 la 2$ ... sau 5$ 15 mega ... si renunti la wap unl ...

#15
horia.popescu

horia.popescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 21.06.2005

View PostDione1200, on Mar 25 2006, 18:28, said:

Nu pot decat sa spun http://wap.mig33.com
este un client de messenger (care merge prin apn de internet)
ai acces atat la chatul lor cat si la msn si yahoo; pe deasupra cand iti faci cont la ei primesti un credit de 3$ din care poti trimite sms international cu aprox 7 centi. merge sa si suni international dar nu am probat inca functia asta; au si pagina de "net" www.mig33.com (acolo inca nu pomeneste deloc vad despre yahoo dar versiunea disponibila pt download de pe wap are si yahoo incorporat ;)

Pe Nokia 6230i si orange nu merge.. Adica l-am instalat, dar nu se conecteaza. "HTTP server error", sau ceva de genul asta..

#16
3XpL0z1v

3XpL0z1v

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 286
  • Înscris: 24.02.2006

View Posthoria.popescu, on Mar 27 2006, 09:45, said:

Pe Nokia 6230i si orange nu merge.. Adica l-am instalat, dar nu se conecteaza. "HTTP server error", sau ceva de genul asta..
vezi prin ce anp iese ... trebuie sa fie ceva la setarile java

#17
horia.popescu

horia.popescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 21.06.2005
Cred ca iese prin "internet".. n-am vazut alt apn prin tel... Poti sa-mi trimiti setarile mai detaliate?

#18
iozefini

iozefini

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 30.11.2003
mi-am instalat si eu mig33 dar nu ma intrebat de user nou sau altceva da eroarea urmatoare unable to connect to server java.io.IOException.am connex.stie careva de unde vine eroarea?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate