Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina

Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN
 Blocare google chrome cu master p...

Instalare Siemens NX pe macbook

sfat achizitie telefon pana in 20...

Stoc Smart CAM TV
 Ce corzi de chitara sa cumpar?

Galaxy A54 compass defect?

Cum conectez un switch WIFI la 60...

Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...
 Telekom

Ce e aratarea asta ?

Probleme timonerie schimbator sau...

Numar strada gresit in contractul...
 

inviat dupa 3 zile

* * - - - 4 votes
  • This topic is locked This topic is locked
338 replies to this topic

#217
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postbogdan_popescu, on 13 decembrie 2020 - 19:52, said:

Am un grup de discutii pe fb cu peste 10.000 de useri in care am respins sute de postari care vorbeau martorii de urat, siorice alta denominatiune.
incluziv m-ai eliminat pe mine, care niciodata n-am atacat si vorbit urat, numa am spus Adevaru... Posted Image

Edited by Dude_2nd, 13 December 2020 - 20:36.


#218
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011
Dacă 70000€-80000€ sunt bani de semințe, înseamnă că e clar ce hram porți... oi fi și tu vreun Coco Bădărică și n-am auzit de tine...

"Expresii de infractor de ferentari", serios?! Adică tu cu limbajul tău de mahala, cu mwuhahaha și alte expresii abjecte și care râzi ca un isteric la fiecare postare îmi ții mie lecții de morală, cu cine crezi că ai de-a face, "pretenaș"?!

Vezi că mămicuța mea e moartă de vreo 21 de ani, obositule, măcar un pic de respect pentru morți... da' ți-ai găsit, respect de la infractorii spirituali care colcăie prin bisericile neoprotestante după bani și puștoaice naive care pun ușor botu' la vrăjeală...

Hai sictir, parvenitule sub acoperire...

Hai caramba! :ciocan:

Edited by heart_of_ice, 13 December 2020 - 20:40.


#219
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008

View PostDude_2nd, on 13 decembrie 2020 - 20:36, said:

incluziv m-ai eliminat pe mine, care niciodata n-am atacat si vorbit urat, numa am spus Adevaru... Posted Image
:D nu cred, nu mi-ai spus numele sa vad daca imi amintesc ceva, la peste 10k de membrii nu am cum sa fac fata singur asa ca am mai pus si alti moderatori si admini, e f probabil ca altul sa te fi scos.

#220
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postheart_of_ice, on 13 decembrie 2020 - 19:45, said:

Se vede de la o poștă că ești... sub acoperire,
nu zau, Heartule. Cum ai ajuns la concluzi asta mirobolanta? :lol:


io zic sa va potoliti ca vine Kruger si-mi da tot mie punct de suspend si ma baneaza de tot... :lol:

#221
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011
:lol: :lol: :lol:

Edited by heart_of_ice, 13 December 2020 - 20:42.


#222
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postbogdan_popescu, on 13 decembrie 2020 - 20:39, said:

Posted Image nu cred, nu mi-ai spus numele sa vad daca imi amintesc ceva, la peste 10k de membrii nu am cum sa fac fata singur asa ca am mai pus si alti moderatori si admini, e f probabil ca altul sa te fi scos.
:w00t:
atunci
ar trebui sa fi atent caror soiuri de indivizi le dai paru in mana. :nonobad:

#223
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008

View PostDude_2nd, on 13 decembrie 2020 - 20:42, said:

Posted Image
atunci
ar trebui sa fi atent caror soiuri de indivizi le dai paru in mana. Posted Image
Posted Image tu trebe sa dai numele, da te temi Posted Image sigur nu te-a altoit pe gratis, eu asa zic Posted Image
Ziceai ca saptamana asta esti in judet? unde esti sa te caut? :lol:

Edited by bogdan_popescu, 13 December 2020 - 20:44.


#224
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011

View PostDude_2nd, on 13 decembrie 2020 - 20:40, said:

nu zau, Heartule. Cum ai ajuns la concluzi asta mirobolanta? :lol:

După limbaj și psihologia ieftină care o folosește... ce-i așa de greu de observat?! :habarnam:

Edited by heart_of_ice, 13 December 2020 - 20:45.


#225
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postbogdan_popescu, on 13 decembrie 2020 - 20:44, said:

Posted Image tu trebe sa dai numele, da te temi Posted Image sigur nu te-a altoit pe gratis, eu asa zic Posted Image
Ziceai ca saptamana asta esti in judet? unde esti sa te caut? Posted Image
mah... din ce am scris io aciia, ai gasitun singur motiv sa ma altoiesti? :D
nu.

asa si acolo la tine, insa era o pilda spusa de Isus, cu Butoiu si Vinu nou. Aka Omu vechi si Invatatura noua. Sunt incompatibile. De aia a crepat si ala de ciuda, si pencanu ajungea la mine sa-mi crepe capu(sec) , m-a banat. :)

View Postheart_of_ice, on 13 decembrie 2020 - 20:44, said:

După limbaj și psihologia ieftină care o folosește... ce-i așa de greu de observat?! Posted Image
se respinge motivatiunea de doi bani. :P

#226
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008

View PostDude_2nd, on 13 decembrie 2020 - 20:47, said:

mah... din ce am scris io aciia, ai gasitun singur motiv sa ma altoiesti? Posted Image
nu.

asa si acolo la tine, insa era o pilda spusa de Isus, cu Butoiu si Vinu nou. Aka Omu vechi si Invatatura noua. Sunt incompatibile. De aia a crepat si ala de ciuda, si pencanu ajungea la mine sa-mi crepe capu(sec) , m-a banat. Posted Image
io-ti spun pe sleau ca daca am vazut pe unu ca vine cu "coana mare schizofrena" si alte vocabulare ca ale specimenului de mai sus nu am stat la discutii ca era clar ca nu aveai cu cine purta un dialog, ban direct :D la tine cred ca nu e cazul, nush, tu stii de la ce ti se trage :D

#227
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011
Oi fi și tu cu el în cârcă Dude, mai știi?! :P

View Postbogdan_popescu, on 13 decembrie 2020 - 20:49, said:

io-ti spun pe sleau ca daca am vazut pe unu ca vine cu "coana mare schizofrena" si alte vocabulare ca ale specimenului de mai sus nu am stat la discutii ca era clar ca nu aveai cu cine purta un dialog, ban direct :D la tine cred ca nu e cazul, nush, tu stii de la ce ti se trage :D

Faptul că coana mare a fost o femeie bolnavă psihic, mai exact schizofrenică, este de notorietate... fapt documentat istoric, de ce vă e vouă rușine, nu înțeleg, specimenule?! :habarnam:

Și avea o față... de fugea și curcile de ea... față de schizoidă mai exact, demonizată... da da... uită-te și tu pe net la pozele ei și spune-ne ce vezi în pozele alea, nu cumva un demon cu chip de om?! :)

Edited by heart_of_ice, 13 December 2020 - 21:04.


#228
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008
Ai impresia ca ma enervezi cu ceva la ceea ce debitezi? :lol: Ai gresit persoana, atacurile de genu asta din partea slujitorilor diavolului nu ma afecteaza, spumega in continuare si arunca cu ceea ce ai in inima, nu faci decat sa-ti umpli singur dosarul si implicit sentinta la judecata finala, spor!

#229
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postbogdan_popescu, on 13 decembrie 2020 - 20:49, said:

io-ti spun pe sleau ca daca am vazut pe unu ca vine cu "coana mare schizofrena" si alte vocabulare ca ale specimenului de mai sus nu am stat la discutii ca era clar ca nu aveai cu cine purta un dialog, ban direct Posted Image la tine cred ca nu e cazul, nush, tu stii de la ce ti se trage Posted Image
nu, n-am schizofrenat-o. :nonobad:
de la adevaru in curu gol mi s-a tras, ca ala ca un Butoi cu doage vechi, cariate, a crepat cand a auzit ce-am spus. :) pe tonu meu normal, nu cu jigniri. :w00t:

#230
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008

View PostDude_2nd, on 13 decembrie 2020 - 21:13, said:

nu, n-am schizofrenat-o. Posted Image
de la adevaru in curu gol mi s-a tras, ca ala ca un Butoi cu doage vechi, cariate, a crepat cand a auzit ce-am spus. Posted Image pe tonu meu normal, nu cu jigniri. Posted Image
io nu cred, ia repeta-mi exact ce ai zis acolo :D pot trece cu vederea, pot ierta si debloca, nu e bai, zi-mi si unde te gasesc in arad :lol:

#231
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011

View Postbogdan_popescu, on 13 decembrie 2020 - 21:12, said:

Ai impresia ca ma enervezi cu ceva la ceea ce debitezi? :lol: Ai gresit persoana, atacurile de genu asta din partea slujitorilor diavolului nu ma afecteaza, spumega in continuare si arunca cu ceea ce ai in inima, nu faci decat sa-ti umpli singur dosarul si implicit sentinta la judecata finala, spor!

Există un principiu al acțiunii și al reacțiunii, cu cât "apeși" mai tare, cu atât mai mult vei întâmpina "opoziție"... sau pe asta n-o știai?! :)

#232
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postbogdan_popescu, on 13 decembrie 2020 - 21:15, said:

io nu cred, ia repeta-mi exact ce ai zis acolo Posted Image pot trece cu vederea, pot ierta si debloca, nu e bai, zi-mi si unde te gasesc in arad Posted Image
pei numa ce zic si aciia am zis si acolo, nimic mai mult. Posted Image

am gatat treaba la Arad.

mai am oarece la Timisoara, da o las pe la anu. :P

#233
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View PostDestini, on 09 decembrie 2020 - 17:57, said:

De ce a inviat Isus dupa 3 zile? De ce nu dupa 2 zile sau mai putin? Care este motivul alegerii acestui timp precis?
Pentru ca Hristos a venit sa implineasca cele scrise:

Sa nu credeti ca am venit sa stric Legea sau Prorocii; am venit nu sa stric, ci sa implinesc. (Mat.5:17)

Iar Scriptura spune:

El ne va da iarasi viata in doua zile; a treia zi ne va scula, si vom trai inaintea Lui. (Osea.6:2)

"Intoarce-te si spune lui Ezechia, capetenia poporului Meu: "Asa vorbeste Domnul Dumnezeul tatalui tau David: "Ti-am auzit rugaciunea si ti-am vazut lacrimile. Iata ca te voi face sanatos; a treia zi, te vei sui la Casa Domnului. (2Reg.20:5)

31. Isus a luat cu Sine pe cei doisprezece si le-a zis: "Iata ca ne suim la Ierusalim, si tot ce a fost scris prin proroci despre Fiul omului se va implini.
32. Caci va fi dat in mana Neamurilor; Il vor batjocori, Il vor ocari, Il vor scuipa;
33. si, dupa ce-L vor bate cu nuiele, Il vor omori, dar a treia zi va invia."

De ce cifra 3? Spiritual inseamna scopul lui Dumnezeu al actiunii in vedere. de exemplu

si sa vestesc anul de indurare al Domnului." (Luc.4:19)

Indurarea este disponibila de la Abel pana la ultimul sfant, deci pe toata perioada existentei noastre.

De trei ori pe an, sa praznuiesti sarbatori in cinstea Mea. (Exod.23:14)
De trei ori pe an toata partea barbateasca sa se infatiseze inaintea Domnului Dumnezeu. (Exod.23:17)
De trei ori pe an, toti cei de parte barbateasca sa se infatiseze inaintea Domnului Dumnezeu, Dumnezeul lui Israel. (Exod.34:23)

De trei ori pe an, toti barbatii sa se infatiseze inaintea Domnului Dumnezeului tau in locul pe care-l va alege El: la sarbatoarea Azimelor, la sarbatoarea Saptamanilor si la sarbatoarea Corturilor. Sa nu se infatiseze cu mainile goale inaintea Domnului. (Deut.16:16)

Sunt trei perioade de binecuvantare a evanghelizarii simbolizate de 3 sarbatori. Saptamanile/Cinzecimea reprezinta era bisericilor, de exemplu.
In acest context 3 reprezinta scopul mantuirii organizat in 3 perioade.

Practic, invierea dupa 3 zile se vede ca nu are treaba decat cu implinirea profetiilor, deoarece practic pacatele au fost platite inainte de intemeierea lumii, altfel Duhul Sfant nu are cum sa stea in pacatosi.

Pe cand noi, fiindca am crezut, intram in "odihna" despre care a vorbit El cand a zis: "Am jurat in mania Mea ca nu vor intra in odihna Mea!" Macar ca lucrarile Lui fusesera ispravite inca de la intemeierea lumii. (Evr.4:3)

In El, Dumnezeu ne-a ales inainte de intemeierea lumii, ca sa fim sfinti si fara prihana inaintea Lui, dupa ce, in dragostea Lui, (Efes.1:4)

Atunci Imparatul va zice celor de la dreapta Lui: "Veniti binecuvantatii Tatalui Meu de mosteniti Imparatia care v-a fost pregatita de la intemeierea lumii. (Mat.25:34)

Edited by zexelica, 13 December 2020 - 21:27.


#234
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011

View PostDude_2nd, on 13 decembrie 2020 - 21:25, said:

mai am oarece la Timisoara, da o las pe la anu. :P

Și când zici că ajungi la Timișoara?! :)

Edited by heart_of_ice, 13 December 2020 - 21:28.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate