Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

inviat dupa 3 zile

* * - - - 4 votes
  • This topic is locked This topic is locked
338 replies to this topic

#235
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008

View PostDude_2nd, on 13 decembrie 2020 - 21:25, said:

pei numa ce zic si aciia am zis si acolo, nimic mai mult. Posted Image

am gatat treaba la Arad.
lasa, te temi sa spui ce ai zis Posted Image
te temi si sa dai ochii cu mine Posted Image
macar zi unde stai, localitatea, oricum nu vin sa intreb prin sat, "stit unde sta cumva dude de pe SP?" Posted Image

LE: io zic sa nu dai detalii despre Timisoara, sa nu pleci de acolo cu capu crapat de la slugile fiarei :lol:

Edited by bogdan_popescu, 13 December 2020 - 21:29.


#236
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011

View Postbogdan_popescu, on 13 decembrie 2020 - 21:28, said:

LE: io zic sa nu dai detalii despre Timisoara, sa nu pleci de acolo cu capu crapat de la slugile fiarei :lol:

Lasă trompeta asta ieftină, Dude niciodată nu și-a permis să mă jignească de familie, cum ai făcut-o tu... nu te mai da rănit, că nu ține trompetele, decât eventual la tine la sectă! :)

#237
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008

View Postheart_of_ice, on 13 decembrie 2020 - 21:40, said:

Lasă trompeta asta ieftină, Dude niciodată nu și-a permis să mă jignească de familie, cum ai făcut-o tu... nu te mai da rănit, că nu ține trompetele, decât eventual la tine la sectă! Posted Image
Posted Image Cata psihologie diabolica, sa spui cu tupeu ca eu ti-am jignit familia ca am spus dupa 100 de postari in care vorbeai ca la balamuc termeni de cea mai joasa speta, si am zis sa le adresezi familiei se cheama la tine ca ti-am jignit familia, nu ca tu ai jignit, ci ca eu am indraznit sa-ti spun ca termenele care le folosesti sa mergi cu ele la familie, Jeez cat tupeu au slujitorii diabolului Posted Image

Edited by bogdan_popescu, 13 December 2020 - 21:52.


#238
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007
Trebuie sa recunosti ca sunt cativa indivizi nebatuti in viata reala care cam abordeaza o exprimare la persoana cam .... necuviincioasa. Asta de la distanta. Ca fata in fata sunt sigur ca sunt zmardoi cu telefonul si cu plangeri penale......

#239
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,931
  • Înscris: 25.06.2007
Liniștiti-vă și aveți grijă la limbaj! :nonobad:
Data de 13 i-a purtat ghinion colegului heart_of_ice.

#240
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View PostKarhu, on 13 decembrie 2020 - 22:07, said:

Liniștiti-vă și aveți grijă la limbaj! Posted Image
Data de 13 i-a purtat ghinion colegului heart_of_ice.
Stimabile, e una sa-l fac tampit pe Hitler sau pe Stalin, personaje decedate si alta sa jignesc userii. Aici discutam idei de pe pozitii cateodata diferite, nu ce facem in viata personala si ce numar la pantofi purtam.
Si eu insist sa ne respectam baieteste, ca asa e civilizat.

View Postbogdan_popescu, on 13 decembrie 2020 - 20:49, said:

io-ti spun pe sleau ca daca am vazut pe unu ca vine cu "coana mare schizofrena" si alte vocabulare ca ale specimenului de mai sus nu am stat la discutii ca era clar ca nu aveai cu cine purta un dialog, ban direct Posted Image la tine cred ca nu e cazul, nush, tu stii de la ce ti se trage Posted Image
Stimabile, coana mare este decedata si-mi pot exprima parerea, dinadins pentru ca este un idol. Insa fata de tine si oricare coleg am tot respectul, chiar daca vedem lucrurile altfel. Adica tu esti pe principiul "dai in mine, dai in tine, dai in fabrici si uzine", ceea ce nu e corect. Te rog sa cauti in postarile mele din 2007 si sa gasesti injurii sau insulte aduse userilor.
Tu faci exact ca musulmanii care reactioneaza la caricaturile cu mahomed. Corect?

#241
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008

View Postzexelica, on 13 decembrie 2020 - 22:21, said:

Stimabile, coana mare este decedata si-mi pot exprima parerea, dinadins pentru ca este un idol. Insa fata de tine si oricare coleg am tot respectul, chiar daca vedem lucrurile altfel. Adica tu esti pe principiul "dai in mine, dai in tine, dai in fabrici si uzine", ceea ce nu e corect. Te rog sa cauti in postarile mele din 2007 si sa gasesti injurii sau insulte aduse userilor.
Tu faci exact ca musulmanii care reactioneaza la caricaturile cu mahomed. Corect?
Posted Image nu mah nu ma gandeam la tine, sau bine e drept ca pe tine te stiu primul cu expresia dar nu ma afecteaza catusi de putin si nici nu ma supara deloc Posted Image
Ziceam de grupul meu de pe fb unde totusi nu accept niciun fel de cuvinte de genul, decat crestinesti Posted Image Ca daca unul incepe asa altii din religia respectiva continua si se isca scandal, asa ca nu accept atacuri si referiri urate la vreun cult.
Aici si eu sunt de parere la fel, conteaza respectul intre noi ca persoane, ca spune cineva de religia mea ceva nu am treaba, poate sa o faca cat poate de urat, conteaza sa fim ok intre noi, si cu tine si ceilalti oricat ne-am contrat de rau si ne-am dat in cap, nu am facut-o cu jigniri si discutiile mi-au placut Posted Image

Edited by bogdan_popescu, 13 December 2020 - 22:30.


#242
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007
Ma, ar fi cazul, totusi, sa nu ne luam pe chestii personale cand e vorba de doctrina.
Uite, io cu stilul meu mai mistocar vad ca am ceva rezultate chiar din discutii contradictorii si aprinse. Oamenii au invatat sa verifice in koine traducerile.
Eu as face si o intelegere amicala cu voi, cei din biserici, sa nu mai indemnati oamenii sa asculte pe cutare si cutare sau sa citeasca literatura bisericeasca. Bine este ca fiecare sa caute adevarul sub indrumarea Duhului Sfant.

Iudeii acestia aveau o inima mai aleasa decat cei din Tesalonic. Au primit Cuvantul cu toata ravna si cercetau Scripturile in fiecare zi, ca sa vada daca ce li se spunea, este asa. (Fapt.17:11)

Iar cu limbajul.......pentru cine nu e din Bucuresti si nu stie argoul poate parea aiurea, insa la mine este intotdeauna dintr-o inima curata, nu cu ura.

#243
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008
ehee, daca toata lumea ar studia Biblia cu sinceritate si rugaciune, nu ar mai fi nevoie de predici sau de alte carti ajutatoare, sau, si daca le-ar citi ar recunoaste imediat o erezie fiindca au studiat bine in prealabil Biblia.
Predicile sa stii ca sunt bune, daca vin de la oamenii potriviti te ajuta si intaresc mult, tu de ex nu il agreezi pe Liviu Tudoroiu dar ti l-as recomanda si tie sa-l asculti ca si dude macar in ceea ce esti de aceeasi parere cu el, ca spune f frumos despre evenimentele care le traim acum, de timpul in care ne aflam, de masurile care incep tot mai tare sa ni se impuna si sa ne restranga libertatile, etc.
Eu chiar sper ca atunci cand va veni adevarata criza sa se trezeasca multi din cei care s-au opus si sa le deschida Dumnezeu ochii sa vada adevarul atat de clar si sa se intoarca la Dumnezeu in ultima clipa, si profetia spune ca, chiar se vor trezi multi.
Acestia au sanse mai mari la mantuire decat unul ca mine care se crede "sunt bogat, m-am imbogatit si nu duc lipsa de nimic, si nu stiu ca sunt tiucalos nenorocit sarac orb si gol", cine a avut multa lumina i se va cere mult, acum chiar nu vreau sa par ca zic ca eu am multa lumina si voi restu sunteti in bezna, mi-as dori ca fiecare sa cereceteze cu mai multa sinceritate fata de sine Biblia si cu rugaciune arzatoare si sincera, niciodata Dumnezeu nu va inchide adevarul fata de cineva care vrea sincer sa il afle.

Edited by bogdan_popescu, 13 December 2020 - 22:55.


#244
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007
Stimabile, nu-l cunosc pe Liviu, insa chiar daca ar fi tata, tot singur as cereceta.
Plus ca important este sa propovaduiesti Evanghelia. Ioan nu stia nici franceza, nici engleza, nu i-a explicat nimeni si era inca in burta la ma-sa.
Ce vreau sa punctez este ca oamenii sa fie incurajati sa citeasca singuri Cuvantul. Obositi sau nu, cred ca un rand pe zi poate cam oricine. Ca nu scrie cat sa auda Cuvantul si nici zilnic. Si Dumnezeu face lucrarea de mantuire. Omul acela daca va avea Duhul Sfant va putea incuraja si alti oameni.

#245
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postbogdan_popescu, on 13 decembrie 2020 - 21:28, said:

lasa, te temi sa spui ce ai zis Posted Image
te temi si sa dai ochii cu mine Posted Image
macar zi unde stai, localitatea, oricum nu vin sa intreb prin sat, "stit unde sta cumva dude de pe SP?" Posted Image

LE: io zic sa nu dai detalii despre Timisoara, sa nu pleci de acolo cu capu crapat de la slugile fiarei Posted Image

:w00t:


zici ca e mai bine sa inchiriez o masina cu... numere de italia, cand merg acolo? :w00t:

View PostKarhu, on 13 decembrie 2020 - 22:07, said:

Liniștiti-vă și aveți grijă la limbaj! Posted Image
Data de 13 i-a purtat ghinion colegului heart_of_ice.
:w00t:

e un limbaj codat asta, or something?

#246
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
l. e:  acuma vazui... Posted Image

#247
logic1

logic1

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,099
  • Înscris: 10.09.2008

View PostDestini, on 09 decembrie 2020 - 17:57, said:

De ce a inviat Isus dupa 3 zile? De ce nu dupa 2 zile sau mai putin? Care este motivul alegerii acestui timp precis?

Pe varianta tradițională, că a murit vineri după amiază și a înviat în noaptea de sâmbătă spre duminică, a fost vorba de o zi și câteva ore.

#248
lil debul

lil debul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,662
  • Înscris: 29.09.2005
3 zile este durata normala.
Ziua 1 : hai frate ca nu e mort, se reface dupa torturi.
Ziua 2 : ba e cam palid, pare mort dar cred ca merita sa ii mai acordam o sansa, nu cred sa fie chiar mort de tot.
Ziua 3 : haide frate ca deja il biziie mustele, e mort original, hai acasa.

Si dupa aia i-a luat prin surprindere si a inviat inventind suspansul.

#249
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View Postnico123, on 09 decembrie 2020 - 19:55, said:

Tocmai asta am spus ca Dumnezeu o sa-si arate si omului modern ce puteri are EL. Poate se va folosii si de tehnica de azi ca sa vada toata omenirea pamantului ca i-a inviat pe cei doi trimisi  ai lui pe pamant
Cei doi?

#250
nico123

nico123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,380
  • Înscris: 03.02.2009
da, cei doi se intelege ca ar fi Enoh si Ilie care vor avea puteri mari si vor schimba vremea cum vor dorii ei.  Vor avea puterea ca prin rasuflarea lor sa-i doboare cu foc pe cei care vor sa le faca rau.. Pana la urma cei doi vor fi omorati in piata din Ierusalim si vor fi morti timp de 3 zile. Dupa aceste 3 zile vor fi inviati si se vor ridica la ceruri prin voia Domnului.
Se intelege ca aceste evenimente vor fi inregistrate si vor face inconjurul lumii.

#251
logic1

logic1

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,099
  • Înscris: 10.09.2008
Moise și Ilie, dar sunt simboluri ale comportamentului rămășiței bisericii în acele zile, și nu le va ieși literal foc din gură, ci cuvinte critice, chinuitoare, de condamnare (Ier. 5:14). Cum a fost mesajul lui Ioan Botezătorul pentru Irod Antipa.

Sau mesajul lui Isus din ultimele către farisei sau al lui Ștefan înainte de a fi omorât. Cuvintele atrag uciderea celor doi profeți..

#252
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
A fost o fetita care a inviat dupa 5 zile. Asa ca l-a depasit pe iisus. Cu "minunea" lui.
Brrr.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate